Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 23:14   #141
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
A ti misliš da je kauzalnost upitna? (Ne sjećam se konkretnih istraživanja, ali logično je da postoji...)
Tko je tu skeptik, ja ili ti?

Ja inace ne smekam bas korelacije. Vise destljeca se kolesterol smatra uzrokom krvozilnih problema pa je na kraju ipak samo marker tj samo korelira.

Recimo u sektama ces pronaci malo razlicit profil ljudi nego u crkvama. Da li to uzrokuju sekte svojim djelovanjem na njih ili sekte same po sebi privlace takve ljude?






Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:19   #142
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
U drugom postu ćete onda dokazati kauzalnost?
Ili ju ne možete dokazati?

Spominjati riječ "logično" bez detaljnog obrazloženja kako je to logično, je vrtićka rasprava.
Nemam ti namjeru crtati... tu blentavu i šuplju frazu o "vrtićkoj raspravi" (ili nešto ravno takvoj gluparijici), za kojom posežeš u nemoći za izricanjem ičeg suvislog i originalnog, već si ispucala... a neoriginalno i glupavo je zvučalo već i prvi put...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:22   #143
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Tko je tu skeptik, ja ili ti?

Ja inace ne smekam bas korelacije. Vise destljeca se kolesterol smatra uzrokom krvozilnih problema pa je na kraju ipak samo marker tj samo korelira.

Recimo u sektama ces pronaci malo razlicit profil ljudi nego u crkvama. Da li to uzrokuju sekte svojim djelovanjem na njih ili sekte same po sebi privlace takve ljude?
Nisam pratio ta istraživanja, ali sasvim logično je u kontekstu razumijevanja placebo efekta, a i podudarno je s mojim osobnim zapažanjima...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:27   #144
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nemam ti namjeru crtati... tu blentavu i šuplju frazu o "vrtićkoj raspravi" (ili nešto ravno takvoj gluparijici), za kojom posežeš u nemoći za izricanjem ičeg suvislog i originalnog, već si ispucala... a neoriginalno i glupavo je zvučalo već i prvi put...
Oh, ma dajte, sve je bolje od vašeg jedinog "argumenta"- "logično je" i još bolje "prema mojem mišljenju i opažanju". :klap:

ps. Vi se odmah počnete svađati i u ofenzivi ste kad vas tražimo dokaze, istraživanje, logično OBJAŠNJENJE i slično. Jaooo, kak je to dražesno. Umjesto da nešto argumentirano kaže, Sizif u nedostatku argumenata počne spin-ati pa se počne svađati. Oh, kako nadmoćno.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:34   #145
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
Oh, ma dajte, sve je bolje od vašeg jedinog "argumenta"- "logično je" i još bolje "prema mojem mišljenju i opažanju". :klap:

ps. Vi se odmah počnete svađati i u ofenzivi ste kad vas tražimo dokaze, istraživanje, logično OBJAŠNJENJE i slično. Jaooo, kak je to dražesno. Umjesto da nešto argumentirano kaže, Sizif u nedostatku argumenata počne spin-ati pa se počne svađati. Oh, kako nadmoćno.
Nije za tebe ovaj PDF, već se to pokazalo i ranije... koji jest... znaš već koji...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:36   #146
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nije za tebe ovaj PDF, već se to pokazalo i ranije... koji jest... znaš već koji...
Još malo seksizma i ad hominema? Zakaj tako malo i slabo?? Možeš vaaaljda bolje i jače!
Za tebe jest ovaj podforum, ali jedino u kontekstu da zabavljaš.

Nadam se da si bar zgodan, kad već nisi pametan.

Moramo završiti sa ubicom svih ubica, logično je....
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:39   #147
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
Još malo seksizma i ad hominema?
Malo realiteta...

(Izgleda da si i sama shvatila kamo spadaš...
...ja, naime, nisam izrekao.)

Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
kad već nisi pametan.
Pa ako na tebe trošim vrijeme, moglo bi se zaista reći...

Eh, to se zove "moj posao" kad imajući na umu vlastiti nadimak izgovorim u prvom licu...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:45   #148
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Malo realiteta...

(Izgleda da si i sama shvatila kamo spadaš...
...ja, naime, nisam izrekao.)
Joj Sizife neki imaju pamćenje malo jače od tvojeg (čovječje ribice) jer prije nego su te banirali si rekao
KOKOŠINJAC, ti tako moralno evoluiran. Pa se ja, tako jake memorije, ne bi vjerovao, sjetila.

Ma summa sumarum, ti si Sizife Bog, tak si nadmoćno super, da imam feeling da je iza ekrana George Clooney, jer ono, logično je.

Neka te, lakše se drugi muški istaknu uz takve, ne moraju se ni truditi.

Papa
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:55   #149
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
Joj Sizife neki imaju pamćenje malo jače od tvojeg (čovječje ribice)
Jaka si!

Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
na ignore-u si, neću pročitati.
Pamćenje... sposobnost kontrole vlastitih postupaka...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:52   #150
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
O čemu ti dijete drago pričaš? Kriviti riječ? LOL

Apsolutno se može ne optuživati nego PROPITIVATI svašta, pa i autori, i njihove definicije. Mnoge definicije nisu rezultat nadmoćnosti uma i zaključivanja autora te definicije. Nego je on dobio taj "posao" pisanja definicije i apsolutno je moguće da je autor bio kognitivno pristran, subjektivan ili naprosto nedovoljno inteligentan da sam zaključi nešto, pa je definiciju pisao u duhu vremena i tadašnjih uvjerenja - u ovom slučaju preskripcije od Boga što treba/ne treba, što je dobro/loše.
Znači, svi su autori rječnika indoktrinirani i piskarali neka tamo svoja značenja riječi?
Uopće se nisu ni potrudili provjeriti korpus u književnosti i narodu?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:38   #151
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Znači, svi su autori rječnika indoktrinirani i piskarali neka tamo svoja značenja riječi?
Uopće se nisu ni potrudili provjeriti korpus u književnosti i narodu?
Ne znam, probaj pitati nekoga tko je rekao da su svi.... ovo što si navela.

Ja pričam o propitivanju i osnovanosti propitivanja svega, pa tako i definicija. Navela sam ti u prethodnom postu, ako nisi skužila što htjedoh reći, jebiga.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.