Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2014., 22:29   #1
Otvaranje zalagaonice

Ima li tko iskustva po tom pitanju. Vidim da ih po ZG već ima, no naletio sam tražeći po netu na ovu temu, no nisam mogao doznati jeli se nešto po tom pitanju promijenilo.

Uglavnom svaka mi je provjerena info dobro došla, jel to danas legalno ili...?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 02:54   #2
Imao sam i ja tu ideju, ali koliko znam nije se ništa promijenilo u odnosu na situaciju prije par godina.
Ali zanima me tema. Nadam se da će biti konstruktivne rasprave.

Gdje si u Zagrebu vidio?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 10:21   #3
Ima shopping centar precko reklamu na fasadi. Mislim da sam ih i na telki vidio il mozda novine?
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 20:09   #4
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva po tom pitanju. Vidim da ih po ZG već ima, no naletio sam tražeći po netu na ovu temu, no nisam mogao doznati jeli se nešto po tom pitanju promijenilo.

Uglavnom svaka mi je provjerena info dobro došla, jel to danas legalno ili...?
U HR nije još legalno. Frend je htio otvoriti, pa je info svježa. Ove što vidiš po ZG, djeluju kao podružnice Slovenskih zalagaonica. Ne bih znao točnu proceduru otvaranja u Sloveniji i onda kako to ide s podružnicama.
Ali koliko frend ima saznanja - zarada je fantastična!
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 22:47   #5
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post

Gdje si u Zagrebu vidio?
Pa googlao sam...
Quote:
legaos kaže: Pogledaj post
U HR nije još legalno. Frend je htio otvoriti, pa je info svježa. Ove što vidiš po ZG, djeluju kao podružnice Slovenskih zalagaonica. Ne bih znao točnu proceduru otvaranja u Sloveniji i onda kako to ide s podružnicama.
Ali koliko frend ima saznanja - zarada je fantastična!
Glede zarade i ja sam mišljenja da bi se u to isplatilo investirati, naročito u ova današnja vremena.

Kako stvari stoje za sada je to nemoguće u HR legalno pokrenuti. Ako će tko imati više info kako bi se to moglo pokrenuti iz Slo neka piše.

Al sada pazi ovaj članak...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 00:55   #6
a baš sam ti htio napisati da ima jedna u Zaboku i onda pročitam članak...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 22:15   #7
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
a baš sam ti htio napisati da ima jedna u Zaboku i onda pročitam članak...
Ono kaj je najbolje je to da sam tek iz članka saznao za to, a i znam lika. Mislim da ga i ti znaš.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 23:02   #8
Ima u shopingu precko,kako ste vec rekli. Meni je trebala lova pa sam neki dan prvi put nedto zalozila. Potpises ugovor i sve je transparentno..meni su zakon te zalagaonice
Guapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:08   #9
Po svemu sudeći sada je to legalno.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 19:50   #10
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Po svemu sudeći sada je to legalno.
Nije legalno.
IZ razgovora mog frenda "... postoje zakonske barijere prema kojima je do 2008. godine bilo moguće registrirati zalagaonicu, no kasnije nije.
- Poslije je nastao sukob između Trgovačkog suda i Hrvatske narodne banke i dok se ne postigne dogovor, mi koji razmišljamo o registraciji zalagaonice to zasad ne možemo provesti u djelo...
Budući da je riječ o legalnoj djelatnosti ne odustajem od svoje namjere pa ako je ne budem mogao otvoriti u Hrvatskoj, učinit ću to u Sloveniji..."
Da nejde cijeli tekst, frend je upoznat s poslom, ima novce - neće sigurno ući u nešto ilegalno.
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 20:13   #11
Quote:
legaos kaže: Pogledaj post
Nije legalno.
IZ razgovora mog frenda "... postoje zakonske barijere prema kojima je do 2008. godine bilo moguće registrirati zalagaonicu, no kasnije nije.
- Poslije je nastao sukob između Trgovačkog suda i Hrvatske narodne banke i dok se ne postigne dogovor, mi koji razmišljamo o registraciji zalagaonice to zasad ne možemo provesti u djelo...
Budući da je riječ o legalnoj djelatnosti ne odustajem od svoje namjere pa ako je ne budem mogao otvoriti u Hrvatskoj, učinit ću to u Sloveniji..."
Da nejde cijeli tekst, frend je upoznat s poslom, ima novce - neće sigurno ući u nešto ilegalno.
Da, to što pišeš sam i ja čuo, no tada sam naletio na onaj članak pa mi opet nije niš jasno. Tako je u svemu kod nas u HR. Prvo trebaš 100 vrata otvoriti da bi možda nešto saznao.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 02:03   #12
dok se zakon ne liberalizira .... al mislim da ce se brzo morati realizirati jer smo inace u pravnom sukobu
sa europskom legislativom..
ako je to dozvoljeno u sloveniji i drugim drzavama a sve strane firme mogu otvarati svoje poslovnice kod nas onda je to tipican sukob prava.. kojeg nasi moraju brzo rijesiti

no dok se ceka na to mozda da se ne ide na tip zalagaonice nego kao na second hand ili posrednik?
pa se doregistrirate
jest da nije isto jer u zalagaonici dobijes novce pa ako zaradis vratis si artikl
a u posredniku ili second handu se ceka na prodaju a placa lezarina
ali ako se mislis rijesiti neceg ta kombinacija da netko za tebe proda
ne bi bila losa.. i onda to jos spojiti sa aukcijama .....
covjek kaze svoju cijenu ...
naplatis mu lezarinu ...
zaradjujes od lezarine ziher ..... a ako se artikl proda imas i proviziju na prodaju a covjek dobije vise
nego bi dobio u zalagaonici.
ako se proda za vise od trazene cijene ... covjek dobija vise
a ti mozes na taj visak lupit svoju vecu proviziju npr 30%


dakle covjek dodje..
ponudi artikl koji vrijedi mozda oko 800 kn za 400 kn.
naplatis lezarinu mjesec dana 40.kn
artikl ode na aukciju.. prodan je i ti uzmes 10% zaradio si 40+40= 80 kn
covjek dobija 320

artikl ode za 500 kn
dobijes 40 kn od prodaje na 400 + 30% od razlike cijene 100 kn = 30 kn + lezarinu 40 kn)
covjek dobije 390 kn a ti si zaradio 110 kn

za manje se ne mre prodat jer postavis pocetnu cijenu koliko vlasnik trazi
to ja planiram u razvoju svog buduceg posla

jedino mi nije bas jasno kak se to porezno gleda
koji se porez na prodaju lupa?
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 09.02.2014. at 02:10.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 20:36   #13
Gdje u zg ima zalagaonice?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 10:04   #14
Nećeš ti rista moć na-pripravit para koliko će ti sirotinja dofurat furde i predmeta koji će ti skupljat prašinu, pun njuškalo dobre robe a nitko pare ne vadi , nema raja para stari moj , propast ćeš ko Moša kroz ponjavu, bolje ti je otvori dobar birc od 150 kvadrata lijepo uređen tu ćeš dnevno tuć četri pet iljada kuna i kralj si

Bolje ti je otvori zalogajnicu a ne zalagaonicu , raja je gladna a ne da će ti kupovat tuđu furdu po skupljoj cijeni , a sirotinja kad ti uvali furdu pare će zapit i zakartat i nikad ti neće otkupit te prašnjave predmte od tebe,
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 10:18   #15
Ma ja je ne zelim otvoriti nego sam vidjela da je netko pisao da ih ima,ali ne i gdje..pa reko da pitam,pa mozda mi netko kaze..preko google nisam uspjela naci...
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 21:52   #16
Jakupio robu u zalogajnici, u Varaždinu, i to jeftino. Još mi prodavač nešto objašnjavao o možeš otkupiti......bla...., ali ga nisam slušao jer sam bio sretan da sam ušparao 500 kn , za TO što mi je trebalo baš tad. Baš imam kalendar sa reklamom za web, "Pawn shop" i ime koje nesmijem reklamirati jer sam na crnoj listi foruma......;O)..............
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 06:13   #17
kaj si kupio u zalogajnici? čevape
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2023., 13:05   #18
dizem temu 2023 eu je sad , dali je sad legalno otvoriti zalagaonicu ?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 11:17   #19
Pa pošto ih ima na tone vjerojatno možeš.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.