Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 10:28   #101
Pozdrav!

Imam jedno pitanje - ima li netko iskustva sa dr. Šakić iz doma zdravlja Rudeš?
I zna li netko nešto o pedijatru u domu zdravlja Prečko?
Premišljam se između njih dvoje jer stanujem na vrbanima pa mi je to blizu, mislim da nebi baš bilo zgodnon odlazit s bebom na drugi dio grada.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:01   #102
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

I zna li netko nešto o pedijatru u domu zdravlja Prečko?
I mene zanima ovaj u Prečkom. Znam da je tamo dr.Zelić i nisam našla baš previše o njoj. Ima li netko iskustva s njom?
__________________
Danchica
Danchica_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:12   #103
tko ide kod dr.N.Vidovic? kako ste zadovoljni?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 12:53   #104
može li mi netko reći kada se to bira pedijatar? kad se beba rodi ili to moram prije obaviti?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 13:55   #105
Mjesec dana nakon rodjenja je prva kontrola, tada odes prvi puta pedijatru kojeg odaberes za bebu (ili nedjaboze prije)
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 13:58   #106
kaj onda već moram imati zdravstvenu knjižicu od bebolinca?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:07   #107
Ne moraš. Ja sam imala onaj papir od prijave na HZZO, pa se sestra i tome čudila kako sam to već obavila. Mislim da trebaš ponijeti otpusno pismo. Ja sam nazvala pedijatra prije prvog posjeta, dogovorila termin i oni mi rekli što trebam ponijeti.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:23   #108
chiquita, moj ti je savjet da se svakako prije rapitaš tj. čuješ s pedijatrom kojeg bi odabrala. mnogi pedijatri su puni i ne primaju nove pacijente( osim one koje moraju) pa da ne poljubiš vrata s bebicom u rukama.
Ja sam pedijetricu odabrala i dogovorila se prije poroda i sva sreća jer nam je do prve kontrole dva puta zatrebala
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:45   #109
ako je beba nedajboze bolesna, a nije prijavljena jos nigdje.. sve i jedan pedijatar ju MORA primiti bez obzira na popunjenost. provjereno
moja pedica je prebukirana.. no kada sam dosla sa bebanom od 1mj, primila me bez ikakvog pogovora.. i nisam se morala nista specijalno narucivati..
naime, ja sam bas zeljela kod te pedice i cula sam da je prebukirana.. i da sam ju nazvala odjebala bi me najvjerojatnije.. zato samo otisla tamo kada je imao mjesec dana sa papirom od hzzo-a i sve 5.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:44   #110
Leonee, ne mora te primiti,ako je beba zdrava.mora te primiti samo onaj pedijatar kojem pripadaš po stanovanju. bolesnu bebu ne bi ( nadam se) odbili.
Ja bi radije unaprijed dogovorila, riskirala ne bi s bebom u rukama, da sam sama... bila bi druga priča
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:14   #111
ak bebač nema zdravstvenu još, na prvu kontorlu ide na zdravstvenu jednog od roditelja
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 21:48   #112
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Nažalost, nekad davno su čekaonice bile odvojene.. no sad je to nažalost prošlost. Ona ti radi neparnima ujutro (8-11 za bolesne, od 11-13 za zdrave), parnima popodne (od oko 13:30-17 za bolesne, od 17 do 19 za zdrave). Popodne zna biuti gužva, ujuto i ne, pogotovo kad je ujutro za zdrave. Evo i telefon: 2339087.
Samo da dam svoje mišljenje o primarijus Wickerhauser. Ja sam je odabrala na preporuku patronažne (koja mi je bila divna) i zbog blizine (živimo par metara od Hirčeve). Mogu samo reći da sam više nego nezadovoljna. Nikada nije gledala malog dulje od minute, poslala nas na jednu potpuno bespotrbnu pretragu, gdje se specijalist isčuđavao zbog čega smo mi došli (a mi još više). Hvala Bogu da imamo neke obiteljske veze s doktorima, pa nas privatno prati i dr. Jovančević. Niti ne znam kako idu pregledi u 1. godini života, ali ona nas je naručila tamo oko sv. Nikole (mali sada ima 6 mjeseci), što mi se čini daleko jer znam da neki idu svaki mjesec na redovni pregled u 1. godini života. Uglavnom, jako sam razočarana pristupom (šlampavošću, brzinom, ma svime) i jedva čekam da prođe godina da je promijenim. Mislim, nisam još čula da pedijatar tako malo dijete (mjesec, dva, tri ili 6) pogleda izdaleka, malo ga presluša i pošalje van. A da ne kažem da je niš ne mogu pitat o dohrani. Samo mi je rekla: pa dajte mu i voće i povrće, ma samo nek jede. Katastrofa.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 23:14   #113
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Niti ne znam kako idu pregledi u 1. godini života, ali ona nas je naručila tamo oko sv. Nikole (mali sada ima 6 mjeseci), što mi se čini daleko jer znam da neki idu svaki mjesec na redovni pregled u 1. godini života. .
do 6 meseci ide svaki mjesec, a onda se urjedi..
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 09:54   #114
Mi smo na preglede išli prvi, drugi, četvrti i šesti mjesec, i sad nam rekla da dođemo kad bude imao devet mjeseci, pa onda opet s godinu dana.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 08:52   #115
Quote:
hemky kaže: Pogledaj post
od kad smo se preselili dr. Ogrizek u Dugavama preporodili smo se, s klincima je super, a ima strpljenja i znanja i volje za roditelje

Mi bash zbog nje trazimo neku drugu pedijatricu!

Dosta je razloga za to - prepisivanje kortikosteroida za bebe od par tjedana (krema koja ne postoji na trzishtu vech 10god) - toliko o njenom znanju ,

- djeljenje antibiotika - 6 kom u prvoj godini djeteta (da bi na drugom pregledu rekla, a modza joj je bilo crveno grlo od placha )

- jedini biljni preparat koji je prepisala je bio trputac sirup (koji ima vishe od 50% saharoze) - kada smo imali 4 mj!
Apotekarke nisu mogle vjerovat!

Zena ochito puca po metodi "stara shkola"......a po meni to nakon svih danashnjih saznanja, metoda, istrazivanja, predavanja i nije neka pozitivna metoda......pogotovo u danashnje vrijeme......a ona se ochito ne zeli mijenjat!!!!!

- ima josh dosta sitnica....ali za mene su ove dovoljne da razmislim o drugoj pedijatrici!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 09:01   #116
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Mi smo na preglede išli prvi, drugi, četvrti i šesti mjesec, i sad nam rekla da dođemo kad bude imao devet mjeseci, pa onda opet s godinu dana.
mi smo isli 1mj pa onda sa 3mj pa sa 4mj i onda sa 6,5mj. i rekla nam da dodjemo sa 9mj..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 10:33   #117
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
do 6 meseci ide svaki mjesec, a onda se urjedi..

tak je bilo prije, kad je išlo ono staro cjepivo
obično je sistematski kad i cjepivo, a sad kak se daje 5u1, s kojim se manje pika onda su pregledi 2, 4, 6 i 9 mjeseci
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 14:22   #118
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
tak je bilo prije, kad je išlo ono staro cjepivo
obično je sistematski kad i cjepivo, a sad kak se daje 5u1, s kojim se manje pika onda su pregledi 2, 4, 6 i 9 mjeseci
mi smo i uzimali 5 u 1 pa smo imali sisitematske ovako kako sam napisala,s tim da smo se prvi put cijepili s oko5 mjeseci
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 14:28   #119
Mi idemo svaki mjesec i opet nas je naručila za mjesec dana. Dobila je 5u1 cjepivo. Mislim da je to više do pedijatra. Meni je OK, barem znam da je sve ok, a u vrijeme kad mi idemo nema skoro nikoga pa nismo u nekoj gužvi i s bolesnima.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 10:07   #120
Jovančević je bio naš prvi izbor kad smo dolazili u ZG, no bio je prenatrpan (kao i hvaljena pedica iz suprotne smjene), pa smo onda tražili po kriteriju tko nam je bliže i došli smo do pedice Dragojević-Vučković u Novoj cesti.

nakon godine ipo dana imamo samo riječi hvale o njoj. jako je temeljita, sve objasni, uvijek ima vremena za sve što nas zanima, ništa ne prepušta slučaju...eto, više nam nije baš blizu jer smo preselili u drugi dio grada, ali ne pada nam na pamet mijenjati pedicu

e da...sad je ne bi mijenjali ni da popularni Jovančević ima ne znam koliko mjesta
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.