Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2010., 12:07   #2041
opet ja sa svojim problemima sa dd

sjelo mi je 249,45 kuna dd-a .. ne 800 kao što vi svi dobivate .. u čemu je problem??

Rješenje još nisam dobila, ali nas su očito stavili u neku ludu kategoriju ..

ja ne kužim. Jel itko osim mene imao takvih problema ili samo ja??

edit: sada sam išla računati .. dobiva se 831, 5 kuna, a meni je porodiljni produženi svega 9 dana u rujnu i po tome ispada 249,45 kn .. aj valjda je to

Zadnje uređivanje llely : 21.10.2010. at 12:36.
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 12:47   #2042
zanima me nakon koliko vremena vam je stigao odgovor da imate pravo na produljeni porodiljni
DanijelaT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:13   #2043
Quote:
llely kaže: Pogledaj post
opet ja sa svojim problemima sa dd

sjelo mi je 249,45 kuna dd-a .. ne 800 kao što vi svi dobivate .. u čemu je problem??

Rješenje još nisam dobila, ali nas su očito stavili u neku ludu kategoriju ..

ja ne kužim. Jel itko osim mene imao takvih problema ili samo ja??

edit: sada sam išla računati .. dobiva se 831, 5 kuna, a meni je porodiljni produženi svega 9 dana u rujnu i po tome ispada 249,45 kn .. aj valjda je to


E sad, meni se ovo pravo produženog porodiljnog istjeće 21.11,
pa me zanima, pošto oni nikuda ne šalju rješenja o završetku korištenja prava ( ) ,
kuda sve trebam javit da mi to završava, te trebam li i do kada javit na dd,i da li mi trebaju koji papiri, da me vrate na onaj normalan koji smo dobivali prije ovog povećanog? Ili oni imaju uvid u papirologiju?
Hvala
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:41   #2044
Nannika ja ti baš ne znam ali pretpostavljam da se trebaš javiti ako si u zagrebu u Žajinu gdje si i predala papire i reći da ti završava produljeni i da bi onaj normalni kako kažeš od prije .. ja nemam prva na dječji doplatak po imovinskom cenzusu pa ti ne znam ništa o tome, ja imam samo pravo na dd za vrijeme produljenog porodiljnog
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 14:03   #2045
Quote:
DanijelaT kaže: Pogledaj post
zanima me nakon koliko vremena vam je stigao odgovor da imate pravo na produljeni porodiljni
ja sam rješenje imala u rukama za mjesec i deset dana nakon predaje zahtjeva......
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:18   #2046
Imam rješenje za produljeni porodiljni do 30.11.Sad bi trebala ponovo slati papire ma HZZO pa da me zovu na komisiju.Da li trebam ponovo slati potvrde da su oba roditelja zaposlena,kopije osobnih itd ili samo novu medicinsku dokumentaciju?Hvala
LucijaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:37   #2047
ja sam predala:ugovore o radu,medicinsku dokumentaciju+pismo pedijatra, i kopiju starog rješenja.
bruna55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:29   #2048
hey drage moje mame!svi smo ovdje u istoj gabuli i nažalos umjesto da informacije dobimo tamo gdje trebamo mi si pomažemo međusobno.naime ja sam na pp još po zakonu CZSS TJ dok to još nije vodio HZZO i moram priznati da je bilo puno bolje i naknada je 2 500kn i dd 831kn,međutim meni sad u 01.2011g ističe to pravo jer malac će 3 god i bogu hvala sve je ok osim što lječimo equvinovarus-e i imamo operaciju krajnika u 1 mj,ze pohađamo suvag za savjetovanje.u suvagu nenamo vježbe nego 1 mj to savjetovanje.Vidim da po ašem pisanju ovi u ZG su jako strogi i sve mi se čini da nebudem dalje dobila produljenje,no mene zanima šalju li iz hzzo dopis da donesem med.dokumentaciju ili ja moram sama nositi?kažu mi neke cure da ne nosim sama da će oni poslati dopis a da dok ne dobim novo riješenje vrijedi staro i do tada neidem na posao.zna li tko od vas što mi je najpametnije činiti?pozzzzzz svima
marija-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:20   #2049
Quote:
marija-zg kaže: Pogledaj post
hey drage moje mame!svi smo ovdje u istoj gabuli i nažalos umjesto da informacije dobimo tamo gdje trebamo mi si pomažemo međusobno.naime ja sam na pp još po zakonu CZSS TJ dok to još nije vodio HZZO i moram priznati da je bilo puno bolje i naknada je 2 500kn i dd 831kn,međutim meni sad u 01.2011g ističe to pravo jer malac će 3 god i bogu hvala sve je ok osim što lječimo equvinovarus-e i imamo operaciju krajnika u 1 mj,ze pohađamo suvag za savjetovanje.u suvagu nenamo vježbe nego 1 mj to savjetovanje.Vidim da po ašem pisanju ovi u ZG su jako strogi i sve mi se čini da nebudem dalje dobila produljenje,no mene zanima šalju li iz hzzo dopis da donesem med.dokumentaciju ili ja moram sama nositi?kažu mi neke cure da ne nosim sama da će oni poslati dopis a da dok ne dobim novo riješenje vrijedi staro i do tada neidem na posao.zna li tko od vas što mi je najpametnije činiti?pozzzzzz svima
Obićno pošalju oni dopis da ti pravo istjeće i ukoliko imaš potrebu za daljnjim korištenjem prava navedu ti sve što trebaš dostaviti.
Bilo bi ti mudro krenuti u prikupljanje novijih nalaza jer se to zna odužiti..........
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 11:16   #2050
dobil ismo 6 mj
na kraju to ispadne 5 mj koliko kuzim jer ne krece od prvog rodjendana nego od datuma podnosenja zahtjeva.

e sad, mene zanima kada bih ja tocno isla raditi? samo mi pise da se javimo u travnju na ponovno kontrolno vjestacenje, na koje ja necu ici nego zelim poceti raditi. dakle koji je korak ako ne idem na vjestacenje nego povratak na posao?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:45   #2051
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
dobil ismo 6 mj
na kraju to ispadne 5 mj koliko kuzim jer ne krece od prvog rodjendana nego od datuma podnosenja zahtjeva.

e sad, mene zanima kada bih ja tocno isla raditi? samo mi pise da se javimo u travnju na ponovno kontrolno vjestacenje, na koje ja necu ici nego zelim poceti raditi. dakle koji je korak ako ne idem na vjestacenje nego povratak na posao?
Nikakav, samo im javiš da nećeš više koristiti to pravo. Tako sam im i ja sada javila, jer su mi poslali u slučaju da želim nastaviti, što trebam dostaviti.
Onda trebaš javiti na dd i na posao di radiš,jer oni nikakva rješenja više ne šalju. Šalju samo u slučaju da nastavljaš koristiti. Da i meni su oduzeli točno tako 10 dana, jer nisu računali otkad mi završava ovo prije, već otkad su mi dali rješenje da mi je produženo još 6mj,a pošto su ranije zaključili taj produžetak, toliko sam dana manje dobila............hmmmmmmmmmm
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:13   #2052
Jel pisao kome pedijatar preporuku za produženje porodiljnog dopusta radi njege djeteta?
LucijaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:17   #2053
Quote:
LucijaV kaže: Pogledaj post
Jel pisao kome pedijatar preporuku za produženje porodiljnog dopusta radi njege djeteta?
koliko ja znam većini nas je pedijatar pisao preporuku....a šta te konkretno zanima?
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:27   #2054
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
koliko ja znam većini nas je pedijatar pisao preporuku....a šta te konkretno zanima?
Pitam zato jer je meni pisao preporuku specijalist nefrolog,imamo problema s buburezima,nije mi baš pedijatar susretljiv pa ne znam hoće mi htjeti napisat.
LucijaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:34   #2055
Quote:
LucijaV kaže: Pogledaj post
Pitam zato jer je meni pisao preporuku specijalist nefrolog,imamo problema s buburezima,nije mi baš pedijatar susretljiv pa ne znam hoće mi htjeti napisat.
te papire trebaš također priložiti u zahtjevu, naravno trebaš ga pokazati i pedijatru i on ti na temelju toga piše preporuku na uputnicama, ali trebaš i kod svog dr opće prakse otići i on ti također treba napisati preporuku...
bilo bi dobro da imaš još kakvih nalaza.........
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:38   #2056
imam ja hrpu nalaza.produžujem porodiljni radi njege djeteta po drugi puta
LucijaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:38   #2057
Quote:
LucijaV kaže: Pogledaj post
Pitam zato jer je meni pisao preporuku specijalist nefrolog,imamo problema s buburezima,nije mi baš pedijatar susretljiv pa ne znam hoće mi htjeti napisat.
meni je neurolog napisao preporuku za 6mj koje sam tražila i na temelju toga mi pedijatar i dr. opće prakse napisali preporuku.
A da li već koristiš produženi ili bi ga počela koristiti, jer ja sam ga već koristila i tražila produživanje............
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:39   #2058
Quote:
LucijaV kaže: Pogledaj post
imam ja hrpu nalaza.produžujem porodiljni radi njege djeteta po drugi puta
onda ti je pedijatar dužan napisati preporuku
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:43   #2059
nama su specijalisti pisali preporuku (fizijatar, neuropedijatar i oftamolg), svaki posebno u povijest bolesti,ne pedijatar. prije su pedijatri to radili, ali nama su rekli više ne. niti su nam tražili preporuku pedijatra.
__________________
Nije sretan onaj tko puno ima, sretan je onaj tko malo treba.
eva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:51   #2060
Quote:
eva7 kaže: Pogledaj post
nama su specijalisti pisali preporuku (fizijatar, neuropedijatar i oftamolg), svaki posebno u povijest bolesti,ne pedijatar. prije su pedijatri to radili, ali nama su rekli više ne. niti su nam tražili preporuku pedijatra.
Kad je to bilo?
Ja sam tražila u svibnju i trebao mi je pedijatar na temelju ovih nalaza ispuniti uputnice kao i dr.opće prakse, i na njima navesti preporuku radi čega se traži produživanje.......
Pa zar u tako kratkom vremenu stalno nešto mjenjaju?
Užas
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.