Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2012., 20:01   #61
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
Ja kad sam pročitala njezinu knjigu promjenilo mi je potpuno poglede na život. O svem što je pisala je istinito, svaka joj čast. Obavezno izbjegavajte gulkozno-fruktuzni sirup ili kukuruzni sirup. Nalazi se u svim slatkišima kod nas i od njega se radi lažni med. Pravi med ima čestice peluda u sebi koje se vide pod mikroskopom, a taj sirup to nema.
Jedino kaj ja baš nisam za te preparate nego da čovjek konzumira ono kaj mu treba prek hrane ili ljekovitih ulja.
Maca je kao vrsta češnjaka, ima je u bio&bio, kao i kokosovo ulje. Piše da treba piti magnezij, ja sam čitala da je magnezijev klorid najbolji. Još ga nisam probala.
Ja pijem magnezijev klorid već pola godine (svaki dan), a nakon mjesec dana sam osjetila pozitivne promjene.
__________________
Maldita ansiedad, me niego a recordar todas las noches llorando tu ausencia perdido en la oscuridad...
CROLATINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 07:23   #62
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ja sam našla par uvoznika mace kod nas ali ne vjerujem da je to "to", mislim da je ipak bolje naručiti onu preporučenu u knjizi. Da, to s hranom je problem ja miksam zeleno lisnato povrće i voće i konzumiram takve mješavine svakodnevno, ali nisam uvijek sigurna da sam kupila najkvalitetnije.

Merlina, nije dobro mixati voce i povrce zajedno. Ujutro povrce a uvece povrce, bilo bi dosta pozeljno za nase "skembe" i ostalo.
Kolja111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 09:21   #63
gospođa koristi riječnik ulice ( npr. to je smeće, to je ubojica...!), što mi je dalo želju da provjerim njene tvrdnje, odnosno ovo sam znao za soju da je u krivu, jer je bilo jedno istraživanje u usa na pretiloj djeci koju se hranilo pretežno sojom i svi su za mjesec dana imali manju kilažu. a ovo je pasus iz neke druge knjige koju je pisao bodybuilder ( znači ima konkretan rezultat u svome tijelu iz svoga vlastitog iskustva )

Soya products contain weak, naturally-occurring phyto-oestrogens. Many
studies have shown that regular consumption of phyto-oestrogen containing
food reduces cancer by reducing the effect of oestrogen on the body.
"But how is this so if soya contains oestrogen?"
Well the phyto-oestrogens in soya have a very weak effect compared to
normal oestrogen. These phyto-oestrogens compete for the same hormone
receptors and so reduce the effect of normal oestrogen which has a much
more potent effect on the body.
Phyto-oestrogens are found in soya milk,
tofu, quorn, tempeh and miso, plus pulses,
linseeds and a variety of vegetables.
If you look around on the internet, you'll
find some sites saying soya is bad for you
and GIVES you man boobs because of its
phyto-oestrogen content. This is
nonsense!
Here are extracts from a few scientific
articles in pubmed, a database for
scientific research papers. Keeping in mind that high oestrogen = high rates of
breast and lung cancers...
-----------------------------------------------------
Title: The biochemistry, chemistry and physiology of the
isoflavones in soybeans and their food products.
Conclusion: These various properties (of soya products) may
explain the much lower incidence of hormonally-dependent breast
cancer in Asian populations compared to Americans and
Europeans. (where Asians have a high consuption of soya
products)
-----------------------------------------------------
Title: Isoflavone (soy) intake and risk of lung cancer: a
prospective cohort study in Japan.
Conclusion: In a large-scale, population-based, prospective study in
Japan, isoflavone (soy) intake was associated with a decreased risk
of lung cancer in never smokers.

sjetite se kako su nas naši doktori učili ne jesti jaja, žumanjak je pun kolesterola, a sada ispada da je žumanjak zaštitnik i jetre i ožilja. ja osobno nemam iskustva omlohavljivanja tijela i skupljanja potkožnih loših mašćoba, mada tamanim onaj puding od soje.

možda iz iste knjige ili neke slične ( ne sjećam se točno) podatak da su ribe u temzi počele mijenjati spol zbog prevelikog sadržaja estrogena.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:39   #64
Koliko sam informirana ( a tko se više snalazi u moru kontradiktornih informacija?)
soja se ne preporuča jer je GMO, sva soja je gmo
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 19:07   #65
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Koliko sam informirana ( a tko se više snalazi u moru kontradiktornih informacija?)
soja se ne preporuča jer je GMO, sva soja je gmo
da. i kaj onda? sva hrana je danas gmo - prije se to zvalo selekcija - sve žitarice su gmo, kukuruz, grah, paradajz, krumpir...znači ne jedeš breskve, grožđe, jagode...veća ti je opasnost što je sve pakirano u plastiku , nego da pojedeš tjedno 2 šake soje . recimo bubrege možeš očistiti jednim stranim pivom, ali samo ako je u staklenoj boci, ne iz limenke ni iz plastike.

ja sam to napisao za ljude koji su možda u nedoumici, za ove realiste, koji će onda odvagnuti i uzeti koliko im odgovara.. činilo mi se da je ženska pisala knjigu kao obračun s nekim, a to onda nije dobro. ona može citirati koga hoće, ali ako su rezultati vidljivi, onda je trebala spomenuti i njih, a ne samo reći soja je smeće ( da upotrijebim njen stil izražavanja, koji već sam za sebe dovoljno govori). ja jedem soju i vitak sam i zdrav kao...ajd' da ne ureknem.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:16   #66
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
da. i kaj onda? sva hrana je danas gmo m.
Ja se trudim kupiti domaće, stare sorte. Izbjegavam gmo koliko god je to danas moguće.
Soja mi nema dobar gušt pa je ne konzumiram, puno mi je bolja zob ( zob. vrhnje, mlijeko itd.)
Da ženska ima riječnik prilično bahat, izgleda da joj je neko dobro napunio pipu.
Meno je knjiga ok jer nudi riješenja gdje si možeš i sam pomoći osim onih lijekova s drugih kontinenata
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:57   #67
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ja se trudim kupiti domaće, stare sorte. Izbjegavam gmo koliko god je to danas moguće.
Soja mi nema dobar gušt pa je ne konzumiram, puno mi je bolja zob ( zob. vrhnje, mlijeko itd.)
Da ženska ima riječnik prilično bahat, izgleda da joj je neko dobro napunio pipu.
Meno je knjiga ok jer nudi riješenja gdje si možeš i sam pomoći osim onih lijekova s drugih kontinenata
ljubica daj se spljuskaj - ovi na placu odu u plodine kupe krompir po 2 kn i onda ga na placu prodaju za 4 kao lički.

ja mislim kad tebe vide doktori, naturopati, bioenergetičari i ostali profići, da im u mozgu odmah proradi brojčanik za peneze....

kad bi napisala kaj si jela u zadnjih tjedan dana - sve bi bilo jasno. zob ti je dobra ( i ja imam u planu ju kupiti) , pa bila i gmo, ali ...jel' ti imaš svoje kravice ili koze?
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:18   #68
Vidiš, ja ti nisam iz Zg, već iz Istre.
Moja mama je rođena na selu pa imamo vezu na selu.
Kada ubiju kravu, mama ide po friško meso. i ta krava jede travu i sijeno.
Isto tako jedem jaja od koka koje jedu pšenicu a ne mljeveno riblje brašno.
Smokva, maline, jagode , salata, blitva mi rastu u vrtu. kupljene u "zrnu" kad su još prodavali sjeme.
Isto tako je grah pravo staro zrno sa sela, i češnjak, luk, za krumpir mislim da je holandski pa ga ne jedem.
Tata ribar, lovi samo na čistim lokacijama, riba je još živa kad je donese.
Bi se ti sad malo spljuskal?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:21   #69
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
l
ja mislim kad tebe vide doktori, naturopati, bioenergetičari i ostali profići, da im u mozgu odmah proradi brojčanik za peneze....

?
A viš, ni tu nisam tako naivna.
Zato preferiram biorezonancu. Čista fizika.
Sve makina pokaže. Nema muljanja. Osim toga s ženskom sam se tako sprijateljila da mi više nije htjela niti naplaćivati tretmane. ja njoj koju ribicu ona meni tretman. svi zadovoljni.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 19:33   #70
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
....
Bi se ti sad malo spljuskal?
eto. priznajem !!!

za kokice je najvažnije da slobodno šeću i kljucaju po zemlji - jedino tako mogu dati jaja s omega-3.
kaj zakolješ boškarina? šta nije on zaštićen?
četveronožne životinje ne bih jeo, naročito ne kravetinu i ovčetinu - zbog metana, mada preporučuju janjetinu kao dobro meso - ne znam bambija, janjića, kozlića,telića... to mi je dosta monstruozno jesti i skužio sam da to jedu pretežno agresivci. ni kuniće isto nebi...
ribe jedino losos, srdele i pastrve. tuna je puna teških metala.

kako jedeš zob? nije vrag s miljekom ili jogurtom? ako jedeš s mlijekom izgubiš sve benefite zobi ( estrogen ide gore!)
ja pahuljice sa sojinim mlijekom i stavim javorovog sirupa ili meda, koji puta i rogača...ja mogu s time divljati, jer dnevno jedva nakupim 1700-1900 kcal, a po amerskim tablicama bi trebao oko 2400kcal, ali očito oni krivo računaju, jer ja održavam metabolizam u redu, vježbam svaki dan i težina je ustaljena, a uopće nisam gladan.
to kaj ti misliš da je domaći grah - to je sve poslije drugog svj.rata poslala amerika i već su onda bili selektirani. možda taj zelenček i trešnjevac su autohtoni...isto jabuke ciganke, pa one kruške lubeničarke...svega toga nema više ili ono sitno crveno grožđe je isto bilo autohtono, pa u starim vinogradima se još nađe "kozje sise" - ove što danas prodaju nemaju veze s njima....
tak, stara moja nemreš se izmigoljit gmo-u uz svu tu tvoju romantiku.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 17:25   #71
Quote:
Kolja111 kaže: Pogledaj post
Merlina, nije dobro mixati voce i povrce zajedno. Ujutro povrce a uvece povrce, bilo bi dosta pozeljno za nase "skembe" i ostalo.
Moguće, no ja ti nemam "škembu", na 170 cm 59 kg, a da se držim ovog soka svaki dan, imala bih i manje.
Mislim da je dobro, ono što svako za sebe osjeti da mu odgovara.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:06   #72
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Moguće, no ja ti nemam "škembu", na 170 cm 59 kg, a da se držim ovog soka svaki dan, imala bih i manje.
Mislim da je dobro, ono što svako za sebe osjeti da mu odgovara.


Ma jok, nisam mislio da imas/imamo velike stomacine, nego generalno, zeludac se vise obraduje ako uvece dobije porciju povrca (ili soka od istog), a kompletan metabolizam je happy ujutro sa 2-3-4 dcl samo cijedjenog vocnog soka.

Mislim da je dobro, ono što svako za sebe osjeti da mu odgovara.[/QUOTE]


Uh, ne bih se slozio (mada..), jer meni bas prija ono sto najvise uveca skembe i salo, zato sam zrtva nad zrtvama i molim suprugu da me pazi i mazi.
Kolja111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:10   #73
GMO jeste onako pomalo golicav termin za uho, ali nije strasno kao sto se misli - bar po onom sto sam cuo od poznatog srpsko-hrvatskog strucnjaka Nenada Rosso.
On kaze da promjene u genima nastaju tek posle ca 2000 godina, dakle posle 70-80 generacija. Hm, ko li je tu u pravu; svakome po volji?!
Kolja111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:34   #74
Jooj
Za tog kao dr.Rossa sam negdje pročitala da je muljator samo takav
čak da ga se tužilo u Hr za nešto pa je pobjegao u Sr
Provjerite, ne tvrdim da je tako ali... opreza nikad dosta
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:04   #75
Kada mi je dijagnosticiran Hashimoto i hipotireoza u 1 mj odbila sam sintetički lijek i odlučila naći alternativu a najgore je kada doktor ne zna jednostavno reći od kud bolest,zašto je nastala,što se desilo u organizmu međutim mrtvo hladno doda kako jedna auto imuna bolest (Hashimoto) često za sebe "veže" još koju http://www.pic4ever.com/images/403fx8l.gif

Naravno da sam se pitala zašto,zašto,zašto. Ne zašto meni o ti zli bože,već zašto se ovo desilo,od kuda ova bolest,što ju je potaklo,što se od mene sada traži da učinim. Sićam se da sam navečer legla u krevet i molila Univerzum da mi pomogne u traženju odgovora. Sutradan sam naišla na link za ovu knjigu.
Tako sam krenila sa bioidentičnim hormonima za štitnjaču ,čemu je posvećeno poglavlje u knjizi. Međutim za mene najzanimljiviji dio je bio onaj o soji.
Krajem 90'ih godina moj stari je pomodno krenuo u đir vegeterijanstva prisilivši tako cilu familiju na zamjenu mesa sojom. Govorimo o 4-5 puta tjedno. To je trajalo neke 2-3 godine nakon čega je tata jako obolio,mama završila sa hipotireozom a ja i sestra tada dobi (13 i 15) sa prvim simptomima bolesti štitnjače. Bila sam 7 razred osnovne kada mi je počeo jedan od fizičkih simptoma, umanjen tek zadnje vrime pod terapijom.
Definitivno tvrdim da je uzrok moje auto imune bolesti zapravo soja!

Konkretno u ovoj knjizi ima informacija,meni je knjiga pomogla u trenu kada sam tragala za nekim odgovorima, kretala s kašastim zelenim sokovima i tražila se u cijelom tom svijetu.

Nakon ove knjige sam prestala korisiti laneno ulje (jer je nestabilno i raspada se na slobodne radikale) i lanene sjemenke (sadrže neku kiselinu sličnu soji,nisam zapamtila točan naziv), definitivno izbacila light proizvode radi aspartama, također i žvake, flour sam davno izbacila iz upotrebe,tj kupujem zubnu pastu bez fluora i ne nasjedam na ikakva pranja mozga o dobrobiti takve paste,vodica za ispiranje usta ili žvaka, prestala sam uzimate kojekakve vitamine, osim selena koji pomaže kod autoimunih bolesti, ne pijem nikakve sokove i najvažnije čitam deklaracije !

Od tada moja štitnjača i ja smo si skroz ok, također drastično se promijenio moj pogled na svijet. I to ne izgleda na način da idem i potežem ljude za rukav "nemoj piti colu,baci žvaku,joj to je otrov" već se promijenilo moje razmišljanje, moj pogled na ono što mi televizija nameće i mislim da sam na skroz dobrom putu prvenstveno prema ozdravljenju .http://www.pic4ever.com/images/Bananeyessss.gif

Svima bi savjetovala da pročitaju ovu knjigu.
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.