Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 01:10   #21
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
da znam da je bolje znat .. ali opet onako strah me znat - glup stav znam... zato si vec mislim napravit te testove ali me jos uvijek zanima cijena svega toga?

lara - zao mi je, jako
znam...i ja sam sva "bljaksi" kada trebam nesto svom doktoru....al ipak se natjeram ....samo ti hrabro pa ginicu ....za cijenu iskreno ne znam...sorry
Yue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 01:12   #22
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
da znam da je bolje znat .. ali opet onako strah me znat - glup stav znam... zato si vec mislim napravit te testove ali me jos uvijek zanima cijena svega toga?

lara - zao mi je, jako
Lilit djevojče drago...

nemoraš ići kod privatnika.. nazovi svog socijalnog ginekologa i pitaj da li imaju reagense (toga im često fali i kada ih bude da ti ostavi te ampule).

naruči se, to je gotovo u 10 minuta....

i to sama nosiš u zavod za javno zdravstvo u Mirogojsku ulicu. Čekaš 14 dana i znaš na čemu si.

Nije to ugodan osjećaj kada dobiješ nalaze pogotovo ako su pozitivni ali kako ja uvijek kažem bolje je najcrnija istina nego neizvjesnost.

ne zapuštati se, klamidija je ubojica za sterilitet. ako je nezaliječena onda izaziva sterilitet.

Ureaplazma je koma ako zatrudniš a spoznaš da ju imaš. Antibiotike nesmiješ piti (ne preporuča se u prva tri mjeseca) a može ti izazvati spontani. Znači stres odpočetka trudnoće.

Zato.. hrabro i testiraj se

Hvala ti na susjećanju
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 01:22   #23
@lara - hvala na savjetu iako nisam iz zg, pitat cu sljedeci put kad budem isla kod gin malo o tim testovima... nisam znala za njih svih ovih 23 god pa onda valjda nece bit nista strasno ako to jos malo oduzim a malo cu i poguglat o toj ureoplazmi i mikroplazi jer o tome neznam bas ako imas kakav link za uputit stavi ga
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 01:35   #24
ma samo proguglaj.. o njoj imaš podosta. klamidija je isto opasna za trudnoću.

ali stvarno savjetujem sve forumašica da naprave te briseve.

Moja ginekologica uvijek kaže:'kada legnete sa vašim muškarcem u krevet vi ste legli sa svim njegovim ženama u životu koje je imao u krevet'
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 01:51   #25
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ta 4 ciljana brisa koštaju zdravstvo oko 3000 kuna. Zato ti ih socijalni ginekolozi i ne propisuju i ne šalju ako ne moraju.

Kod privatnika se sve to plaća pa oni o tome i govore.

Ja apeliram svim seksualno aktivnim ženama da to naprave. Napravite cure zbog sebe samih.

Pogotovo ako zatrudnite, nedaj Bože da imate to
hvala na odgovoru, pomazes i zao mi je zbog pobacaja, ne daj boze nikome, drzi se!
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 01:52   #26
Quote:
maja1205 kaže: Pogledaj post
i ja sam patila od gljivičnih infekcija, na što moj ginekolog nije reagirao. Od kad sam se prebacila u privatnu kliniku kod doktorice Harni nema šanse da se ikad više vratim u dom zdravlja.
Evo par preporuka za vas koje patite od takvih upala:ne nosite dnevne uloške, ne nosite pre usku odječu i ne jedite previše slatkog. Upala se mora osim vaginaletama i kramama liječit i tabletama kao npr Difulcan tabletom koja ubije sve gljive u vama, a nakon takve terapije ja bih vam preporučila da uzmete i neke probiotike kao npr. Ferzim (u kapsulama) i koristite ih barem mjesec dana. kako bi se vaginalna flora dovela u normalu. Umjesto probiotika možete i kupiti Acidosalus jogurte koji se piju 21 dan ili Acidosalus vaginalete koje se pomoču aplikatora uštrcavaju direktno u rodnicu. I nakon takve terapije nema šanse da se upala vrati
imas pm da te malo upilam za neke informacije
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 01:58   #27
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru, pomazes i zao mi je zbog pobacaja, ne daj boze nikome, drzi se!
nije bio pobačaj, već porod u 27 tjednu (to je pred kraj 6 mjeseca trudnoće).

Hvala na podršci
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 12:08   #28
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
nije bio pobačaj, već porod u 27 tjednu (to je pred kraj 6 mjeseca trudnoće).

Hvala na podršci
a mislila sam da ne nema goreg od spontanog, da...ima... najvise sto mogu je poslat virtualni zagrljaj, evo i poljubac
je li smijem pitat zbog cega je doslo do toga? ...da nije razlog nesto iz ovog topica?
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:12   #29
ja sam radila sve ove briseve..
pozitivna na ureaplasmu koje se nikako nemogu rijeshit..
i na kandidu..mater joj...

u splitu, u jednoj privatnoj klinici, brisevi koshtaju 450kn..
iako mislim da me sestra pegla jer mi svaki put naplachuje drugachije..
dok ju ne prijavim doktoru..

al ugl...max. sam platila 450..
nalazi budu gotovi za 7-10 dana!
propELa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:44   #30
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
a mislila sam da ne nema goreg od spontanog, da...ima... najvise sto mogu je poslat virtualni zagrljaj, evo i poljubac
je li smijem pitat zbog cega je doslo do toga? ...da nije razlog nesto iz ovog topica?
ne. ništa od ovog što sam ja napisala. Ne znam još razlog. čekam nalaz obdukcije bebe i posteljice.

ja sam sve ove nalaze napravila ne prije trudnoće već u trudnoći i na sreću nisam bila na ništa pozitivna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:48   #31
Ja sam na opako inzistiranje (na rubu incidenta) dobila bris na klamidiju, bakterije i ureaplasmu/mikoplasmu. Bris za HPV mi nije uzela, što naravno nisam skužila dok nisam dobila nalaze. Sve je, hvala Bogu, bilo negativno (ako se uzdam da je doktorica sposobna uzeti bris kako valja).
Žene pojma nemaju za briseve, niti da je Papa naprosto najjeftiniji test koji se rutinski obavlja, a od njega nikakve koristi (da bi bilo koristi kod bilo kakvog sumnjivog nalaza bi te ginekolog slao dalje, napravio i ostale briseve i sl., a to se ne dešava).
S obzirom da se borim s gljivičnim infekcijama, a za koje više ni ne znam jesu li samo to ili imam još nešto, zanima me kakav je taj test na Candidu, gdje se obavlja i kako izgleda?
I treba se naprosto postaviti prema doktorima i ne dati se otperjati, jer njima najviše paše da se po mogućnosti nikad ne pojaviš i plaćaš privatno, a oni uredno beru pinku za tebe kao pacijenta.
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:01   #32
Quote:
in spe kaže: Pogledaj post
Ja sam na opako inzistiranje (na rubu incidenta) dobila bris na klamidiju, bakterije i ureaplasmu/mikoplasmu. Bris za HPV mi nije uzela, što naravno nisam skužila dok nisam dobila nalaze. Sve je, hvala Bogu, bilo negativno (ako se uzdam da je doktorica sposobna uzeti bris kako valja).
Žene pojma nemaju za briseve, niti da je Papa naprosto najjeftiniji test koji se rutinski obavlja, a od njega nikakve koristi (da bi bilo koristi kod bilo kakvog sumnjivog nalaza bi te ginekolog slao dalje, napravio i ostale briseve i sl., a to se ne dešava).
S obzirom da se borim s gljivičnim infekcijama, a za koje više ni ne znam jesu li samo to ili imam još nešto, zanima me kakav je taj test na Candidu, gdje se obavlja i kako izgleda?
I treba se naprosto postaviti prema doktorima i ne dati se otperjati, jer njima najviše paše da se po mogućnosti nikad ne pojaviš i plaćaš privatno, a oni uredno beru pinku za tebe kao pacijenta.
TEST NA CANDIDU SE UZIMA KAD I OSTALA 4 BRISA, DAKLE CANDIDA, UREOPLAZMA,MIKOPLAZMA, HPV I KLAMIDIA.
IDI OPET KOD GINEKOLOGA I TRAŽI SVIH 5 BRISEVA
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:05   #33
Quote:
in spe kaže: Pogledaj post
Ja sam na opako inzistiranje (na rubu incidenta) dobila bris na klamidiju, bakterije i ureaplasmu/mikoplasmu. Bris za HPV mi nije uzela, što naravno nisam skužila dok nisam dobila nalaze. Sve je, hvala Bogu, bilo negativno (ako se uzdam da je doktorica sposobna uzeti bris kako valja).
Žene pojma nemaju za briseve, niti da je Papa naprosto najjeftiniji test koji se rutinski obavlja, a od njega nikakve koristi (da bi bilo koristi kod bilo kakvog sumnjivog nalaza bi te ginekolog slao dalje, napravio i ostale briseve i sl., a to se ne dešava).
S obzirom da se borim s gljivičnim infekcijama, a za koje više ni ne znam jesu li samo to ili imam još nešto, zanima me kakav je taj test na Candidu, gdje se obavlja i kako izgleda?
I treba se naprosto postaviti prema doktorima i ne dati se otperjati, jer njima najviše paše da se po mogućnosti nikad ne pojaviš i plaćaš privatno, a oni uredno beru pinku za tebe kao pacijenta.
candidu mozes i ovako skuzit, ne treba ti poseban test. meni to ginekologinja vidi cim rasirim noge...probaj onako po seljacki zavuc prst sama, pa vidi sto je na njemu al ozbiljno...ako je bijelo i malo grudvasto to ti je to
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:24   #34
Drage moje,

ne javljam se često, ali pratim forum već dugo. I uvijek se iznova iščuđavam nemaru liječnika (i sama sam iz medicinske obitelji).

Budući da sa svoje 23 godine nažalost imam dosta iskustva s ginekološkim problemima (uključujući ciste, polipe, tumore, operacije dvije, a i beštije), osjetila sam potrebu da se javim upravo na ovu temu, o kojoj već godinama tupim prijateljicama i bliskim ženskim osobama.

Dakle, ja sam jedna od onih koja ima lijenog gina socijalnog, ali koja se informirala pa se sad redovito svadim s nijim što se tiče dijagnostičkih pretraga. Ali isplatilo se.

Ukratko, po mome saznanju, sljedeći su brisevi jako važni:

- klamidija
- mikoplazme (zajednički naziv za Ureaplasmu i Mycoplasmu, to je jedan bris na nalazima kojega se vidi jesu li ili ne izolirane obje bakt),
- eventualno Candida
- HPV DNA test

Da nadopunim: jako je važan i bakteriološki bris (odnosno bris na aerobne i anaerobne bakterije), na kojem se otkriju beštije tipa Escherichia, BHS (streptokok B grupe), enterokok, Klebsiella i ostala zla (ja ih imala sve )

Tako da je moja iskrena preporuka da tražite gina da vam obvezno napravi 3 brisa (kalmidija, mikoplazme, bakteriološki) te HPV DNA test, a po potrebi i Candidu.

BTW po mome mišljenju PAPA test nije potpuno beskoristan, ali je za mlade žene manje važan i indikativan od briseva.

Lara, hvala na pokretanju ove teme, već sam dugo razmišljala o tome, ali nikako da se odlučim.

Ako imate kakvih pitanja na temu takvih ginekoloških stvari/problema, voljna sam pomoći. Na svoju žalost znam puno o tome.

Pozdrav i pusa
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:11   #35
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Da nadopunim: jako je važan i bakteriološki bris (odnosno bris na aerobne i anaerobne bakterije), na kojem se otkriju beštije tipa Escherichia, BHS (streptokok B grupe), enterokok, Klebsiella i ostala zla (ja ih imala sve )
bok, mozes li mi malo objasnit kako se rijesit streptokoka i koja je njegova opasnost? imam tu prokletu bakteriju (radila sam taj bakterioloski bris) i nikako je maknit, a sve me rastura
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:29   #36
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Drage moje,

ne javljam se često, ali pratim forum već dugo. I uvijek se iznova iščuđavam nemaru liječnika (i sama sam iz medicinske obitelji).

Budući da sa svoje 23 godine nažalost imam dosta iskustva s ginekološkim problemima (uključujući ciste, polipe, tumore, operacije dvije, a i beštije), osjetila sam potrebu da se javim upravo na ovu temu, o kojoj već godinama tupim prijateljicama i bliskim ženskim osobama.

Dakle, ja sam jedna od onih koja ima lijenog gina socijalnog, ali koja se informirala pa se sad redovito svadim s nijim što se tiče dijagnostičkih pretraga. Ali isplatilo se.

Ukratko, po mome saznanju, sljedeći su brisevi jako važni:

- klamidija
- mikoplazme (zajednički naziv za Ureaplasmu i Mycoplasmu, to je jedan bris na nalazima kojega se vidi jesu li ili ne izolirane obje bakt),
- eventualno Candida
- HPV DNA test

Da nadopunim: jako je važan i bakteriološki bris (odnosno bris na aerobne i anaerobne bakterije), na kojem se otkriju beštije tipa Escherichia, BHS (streptokok B grupe), enterokok, Klebsiella i ostala zla (ja ih imala sve )

Tako da je moja iskrena preporuka da tražite gina da vam obvezno napravi 3 brisa (kalmidija, mikoplazme, bakteriološki) te HPV DNA test, a po potrebi i Candidu.

BTW po mome mišljenju PAPA test nije potpuno beskoristan, ali je za mlade žene manje važan i indikativan od briseva.

Lara, hvala na pokretanju ove teme, već sam dugo razmišljala o tome, ali nikako da se odlučim.

Ako imate kakvih pitanja na temu takvih ginekoloških stvari/problema, voljna sam pomoći. Na svoju žalost znam puno o tome.

Pozdrav i pusa

točno, ali to se sve otkrije u urinokulturi. to se ionako ide raditi odmah kada zatrudniš zajeno sa krvnim pretragama.

a da treba i za preventivu.. slažem se treba
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:37   #37
a sta zapravo ti testovi su najbitniji pred trudnocu? ja ju bas i nemam u planu pa mozda i nije tako hitno sve te briseve (redovito idem na papa)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:38   #38
evo ovako ja imam nalaze kod sebe pa ću Vam napisat cjene -preko soc. ginekologa s pdv-om
BRISEVI CERVIKSA
-uzgoj ureaplazme i mikoplazme 41,68 kn
-bakteriološki 52,44 kn
-PCR na Chlamydia trachomatis 279,59 kn
-PCR na HPV visokog rizika 279,59 kn

Rađeno u Zavodu za javno zdravstvo grada Zagreba
Odjel za mikrobiologiju
6 mjesec 2007
nalazi su bili za 7 dana
Dakle nisam ništa platila
plavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:38   #39
Pozdrav. Jesi dobila antibiotike? Osjećaš kakve smetnje?

Moja je situacija malo specifična, ali evo je. Ja sam prvo imala ureaplazmu, nje se riješila Doksiciklinom, pa nakon toga na kontrolnom bakteriološkom imala E. coli (za koju pila Nolicin+Ninur). Na sljedećem kontrolnom bakt više nisam imala E. coli, nego streptokok u velikom broju.

Za njega sam dobila amoksicilin (Klavocin ili Amoxil sam pila, ne sjećam se). Na kontrolnom brisu više nije bilo BHS (uspjeli antibiotici), ali sam imala enterokoka opet brdo. Itd. Uglavnom, za mene su antibiotici bili dovoljni, ali sam si njima svaki put natovarila neku drugu beštiju na vrat.

Ono što je zanimljivo kod svih bakterija koje sam ja imala (ureaplazma, ešerihija, BHS, enterokok) je da su to sve bakterije koje su normalni stanovnici organizma, a aktiviraju se kod oslabljenog imuniteta. Što naravno ne znači da su neprenosive.

Uglavnom, opasnosti kao takve me nisu opterećivale, znam da u trudnoći može uzrokovati prijenos bakt na bebu pri porodu, što može za bebu biti opasno. Budući da nisam bila trudna, htjela sam je se riješiti zato da se riješim kroničnih upala (koje neprepoznate i neliječene mogu dovesti do proširenja jajovoda, što u najgorem slučaju može uzrokovati neplodnost).

Moje mišljenje je, ako ti je to prva infekcija (a ne kao što je bila meni, treća u nizu), da popiješ antibiotike koji su prihvatljivi prema antibiogramu, i 15-20 dana nakon što završiš s kurom, napraviš kontrolni bris. Ako i tada bude prisutan, moja preporuka je prirodno jačanje imuniteta (to je mene na kraju spasilo): matična mliječ, probiotici, brusnica itd. I obvezno tijekom terapije antibioticima vaginalna profilaksa (vaginalete), da si još gljivice na navučeš.

Nadam se da sam bar malo pomogla.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:48   #40
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
bok, mozes li mi malo objasnit kako se rijesit streptokoka i koja je njegova opasnost? imam tu prokletu bakteriju (radila sam taj bakterioloski bris) i nikako je maknit, a sve me rastura
I ja imam tu bakteriju. Vele da je ona najgora tj. da je se najteže riješit, što se u mom slučaju pokazalo točnim. Popila sam čitavu vreću antibiotika i ništa. Više ne namjeravam pit nikakve antibiotike, počela sam prirodnim lijekovima pa ćemo vidjet na sljedećem pregledu.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.