Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2006., 00:17   #61
AVAJ!
Koliki broj budala (po "znanstveniku" na ovom forumu) vjeruje u placebo efekat???

http://www.google.com/search?q=insti...=&start=0&sa=N

http://www.google.com/search?hl=en&r...nergie&spell=1

(I ovo je samo jedan mali broj instituta gdje se uče budalaštine).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 16:49   #62
Ipak ću dodati još neke informacije koje su vezane za Institute i Univerzitete parapsiholoških nauka - gdje u svakom postoji ogranak koji obrađuje bioenergiju.

http://www.google.com/search?hl=en&r...tnG=Search&lr=

http://www.google.com/search?hl=en&r...tnG=Search&lr=

I sad mi recite: Tko ŽELI koga na ovom Forumu da napravi budalom?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 09:28   #63
da vam dam kratke informacije.

kod mene se zdravstveno stanje poboljsalo za 100% i izbegla sam operativni zahvat.

naravno uzimala sam propisanu medicinsku terapiju i jela zdravu hranu (makrobioticku), a + na to sam isla i kod bioenergeticare.

onaj ko ce da kaze da je samo medicinska terapija djelovala, moram reci da kod nekoliko ljudi kojih znam ista terpija nije bas dobro djelovala, odnosno ipak su morali ic na operativni zahvat.
zdrava ishrana mi je pomogla da se organizam procisti i da energiju bioenergeticara jos bolje primim (to se i te kako osjecalo!).

i bilo je jako zabavno ic na tretmane bioenergije

detalje cu drugi put kad imam malo vise vremena...bila je prava twilight zone
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 11:09   #64
Ima jako puno ljudi kojima bioenergija ne može pomoći i apsolutno ništa ne osjećaju kod tretmana. Znaš ima nešto što se zove karma i bioenergetičar kad radi tretman ustvari mijenja tvoju karmu, koliko on to može uraditi ovisi o karmi "pacijenta" i čistoći vlastite karme, te sukladno tome odobrenju iz "viših duhovnih nivoa". Dakle prilično komplicirano, zbog toga nije moguće klasičnim znanstvenim metodama izvagati i izmjeriti utjecaj bioenergije. Bioenergetičar ili energoterapeut se ne postaje na nikakvom vikend tečaju tipa Reiki ili sl., već dugotrajnim radom na sebi i djelima u ovom i prošlim životima. Svatko onaj koji tvrdi da može izliječiti sve je običan šarlatan i treba ga izbjegavati u širokom luku, osobno nikad ne garantiram uspjeh, ako osjetim da mogu pomoći krenem u tretman, ako ne...nastojim izbjeći tretman na svaki način, jer su pogreške prilično skupe po terapeuta. Nismo bogovi i toga moramo biti svjesni. Radim ovo već desetak godina i mogu reći da su rezultati fantastični...i da...ne radim ovo za novac.

Zadnje uređivanje luiz : 24.05.2009. at 23:42.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:39   #65
Quote:
Bhakti kaže:
Znaš ima nešto što se zove karma i bioenergetičar kad radi tretman ustvari mijenja tvoju karmu, koliko on to može uraditi ovisi o karmi "pacijenta" i čistoći vlastite karme, te sukladno tome odobrenju iz "viših duhovnih nivoa".
Ne razumijem se u bioenergetske metode, al da mozda ipak nije rijec o auri a ne o karmi?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:22   #66
Quote:
r0nin kaže:
Ne razumijem se u bioenergetske metode, al da mozda ipak nije rijec o auri a ne o karmi?
to su dva vrlo usko povezana pojma
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 18:33   #67
Quote:
Bhakti kaže:
to su dva vrlo usko povezana pojma
bhakti jel ti gledas auru?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 21:08   #68
Pitanje,
Dal kristali mogu imat negativan efekt na nosioca?
Vidim da postoji vise prica o odabiranju kristala, po horoskopu, karakteru, bolesti...pa ako se uzme krivi stvari krenu na jos gore
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 23:26   #69
Quote:
dersu kaže:
bhakti jel ti gledas auru?
jako malo terapeuta "vidi" auru, osobno sam ju vidio samo jednom na jednom seminaru prilikom grupne meditacije, ja auru "pipam", osjetim gustoću i vibracije raznih frekvencija na vrškovima prstiju, senzibilitet mi se izoštrava prilikom tretmana, nekoć sam koristio visak za detektiranje i dijagnostiku, sad to sve osjetim ovako direktno, karcinom recimo ima specifičnu vibru i osjetim ga odmah.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 23:32   #70
Quote:
Šmajser kaže:
Pitanje,
Dal kristali mogu imat negativan efekt na nosioca?
Vidim da postoji vise prica o odabiranju kristala, po horoskopu, karakteru, bolesti...pa ako se uzme krivi stvari krenu na jos gore
Kristali mogu imati vrlo negativan efekt na nosioca ako se krivo odaberu ili ne čiste redovito. Odabiru se intuitivno ili prema bolesti (postoje tablice), prema horoskopu ne bih preporučio.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 00:44   #71
Quote:
Šmajser kaže:
Pitanje,
Dal kristali mogu imat negativan efekt na nosioca?
Vidim da postoji vise prica o odabiranju kristala, po horoskopu, karakteru, bolesti...pa ako se uzme krivi stvari krenu na jos gore
NEMA "krivog" ili "pravog" kristala već postoji "krivi" ili "pravi" Nosilac kristala.

Naime - ako Nosilac kristala ima kristal s kojim se druži, ili radi - svaki onaj, Nosilac, koji djeluje prema sebi, ali i van sebe negativno na bilo koji način (osobito negativnim razmišljanjem) stvara negativne vibracije u svom sistemu.
Te negativne vibracije se prenose u polja kristalne rešetke njegovog kristala gdje ostaju kao negativni Memorirani otisci.
Svakako, ponovnim Aktiviranjem Memoriranih otisaka - Memorirane vibracije će ponovno negativno djelovati na Materijalni sistem vlasnika kristala.

Možda ću biti malo jasniji ako iznesem odlomak iz moje knjige.

POZITIVNA I NEGATIVNA ENERGIJA

Sad jedna važna Informacija.
Veoma često možete pročitati ili čuti (na TV, radiju) da informatori pišu ili kažu - negativna ili pozitivna energija.
Znajte!
 NEGATIVNA energija ili NEGATIVNA bioenergija - NE POSTOJI!

 POZITIVNA energija ili POZITIVNA bioenergija - također NE POSTOJI!

• Postoji Samo ENERGIJA Anorganske materije ili BIOENERGIJA organske materije.
...

To važi i za Vibracije.

Ne postoje Negativne i Pozitivne Vibracije, već samo Vibracije.
...

Ali, mi se možemo služiti terminima Negativna ili Pozitivna energija, ili Negativne ili Pozitivne vibracije.

Naime:
 ukoliko energija ili bioenergija prolaze kroz SISTEM koji ima Negativan karakter, tada će te energije djelovati Negativno na područje koje pripada sistemu,

 ukoliko prolaze kroz SISTEM koji ima Pozitivan karakter, tad će te energije djelovati Pozitivno na područje koje pripada tom sistemu.

A čovjek je SISTEM!

I ako čovjek posjeduje kristal - taj kristal postaje DIO njegovog SISTEMA.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 01:03   #72
Zvuči zanimljivo ali i opasno za onog ko ne zna u sta se upusta, tako da mi se čini da je odgovor DA ?!
Znaci ispada da ukoliko ja imam pozitivna razmisljanja kristalih ih "upija" i pojačava i obrnuto?!
Definirajte mi negativna razmišljanja/vibracije?
Jeli npr. ako vidim neku preplanulu crnku u bikiniju kako se maze uljem na plazi i sva onako sjaji, a u meni se počme budit ŽIVOTINJA koja bi ju
Ovo molim shvatite ozbiljno
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 11:36   #73
Quote:
Bhakti kaže:
Znaš ima nešto što se zove karma i bioenergetičar kad radi tretman ustvari mijenja tvoju karmu, koliko on to može uraditi ovisi o karmi "pacijenta" i čistoći vlastite karme, te sukladno tome odobrenju iz "viših duhovnih nivoa".
molim te daj malo vise detalja.

evo mog iskustva u vezi ovoga. pored tretmane kod mog omiljenog bioenergeticara koji vidi auru, prijateljica mi je preporucila ic i kod jednog drugog, navodno mocnijeg. i odo ja kod njega, ovaj me pita sta mi je i pocne me gledat oko jednu minutu i onda mi kaze sta je ustanovio. rece on meni "neko ti se zalepio na auru, i zato imas taj problem. ja cu to za deset dana sredit, ocistit cu ti tu proslost u koju si usla nesvesno i onda idi na doktorski pregled". posto taj bioenergeticar radi samo na distancu (Bog zna sta radi), vidjela sam ga samo jedan put. paralelno sam produzila sa tretmane kod bioenergeticara informaticara. i onda dodje dan broj 10 (kad je tajanstveni bioenergeticar rekao da cu bit zdrava) i informaticar mi kaze "ti si sada sasvim zdrava, idi na pregled".
i ode Dersu na pregled, kad ono doktor kaze "bravo vi nemate nista i pokaze mi na kompjuteru kako problematicno mjesto sada izgleda." bilo je cisto ko suza.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 17:14   #74
Gospodin Drnovšek izgleda bolestan zbog teške bolesti, a ne zbog "toliko maltretiranja od klasične medicine".

Zadnje uređivanje luiz : 24.05.2009. at 23:49.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 18:19   #75
Quote:
Bhakti kaže:
to su dva vrlo usko povezana pojma
Odakle si to izvukao?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 22:48   #76
Naime ja imam od prošle godine stranicu, na kojoj sam prestao raditi u sječnju ove godine jer mi se blog.hr neke stvari nisu sviđale.
Adresa te stranice je http://dhschultz.blog.hr/

U ožujku o.g. sam otvorio stranicu na internacionalnom blog.com ali i na tom blogu nije nije bilo mnogo toga u redu pa sam i tamo prekinuo s pisanjem.
Adresa te stranice je http://delija.blog.com/

Konačno sam otvorio stranicu na blog. ba koji je stvarno bolji od prethodno navedenih.
Adresa te stranice je http://tombola.blog.ba/
I mislim da ću na tom blogu objaviti svoje knjige (koje se inače prodavaju po hrvatskim i sarajevskim knjižarama).

No ta odluka čeka "odgovor izdaleka".

Zadnje uređivanje luiz : 31.01.2009. at 15:07.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 16:17   #77
Bilo bi fora da dođeš pravom liječniku s upalom grla, a ovaj te odjebe iz ordinacije s forom: "Sori, aura ti je malo mutna, a ni karma nije neka..."
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 22:49   #78
Quote:
normall kaže:
Gospodin Drnovšek izgleda bolestan zbog teške bolesti, a ne zbog "toliko maltretiranja od klasične medicine".
Čuj ,sorry,ali jesi li vidio kako ljudi izgledaju nakon kemoterapije i zračenja?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 00:49   #79
Quote:
danaye kaže:
Čuj ,sorry,ali jesi li vidio kako ljudi izgledaju nakon kemoterapije i zračenja?
znaš li ti koliko ljudi kemoterapija i radioterapija spase? nije to više kao prije 50 godina. sad postoje kompjuterizirani sofisticirani aparati koji minimalno ozračuju zdravo tkivo, koncentrirajući rotacijski snop gama zraka na karcinom.

a kemoterapija, što bi ti htjela? citostatici rade to što rade.

kad se boriš protiv raka boriš se svim silama. to je rak, a ne prehlada.
pa što ako osoba izgleda loše i loše joj je? kao da je to važno.

sve ovisi o tome kad se karcinom dijagnosticira. ako je dovoljno rano, ove dvije metode ti spase život.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 00:55   #80
Quote:
danaye kaže:
Čuj ,sorry,ali jesi li vidio kako ljudi izgledaju nakon kemoterapije i zračenja?
Čuj, sorry, ali imas li ti ikakve statistike koje bi pokazale da je lijecenje raka bioenergijom pouzdanije nego klasicnom medicinom, citostaticima i zracenjem? Ako nemas, nemamo o cemu govoriti. Ili ces opet izvlaciti bionenergiju kao nesto super sto djeluje 90% ali SAMO u slucajevima kada nema blokada?

Čuj, mogli bi tako i klasicni lijecnici malo mistificirati. Ako ti lijek ne pomogne, to znaci da ne vjerujes u njegovu mc izlijecenja i da si blokiran. A u stvari lijek djeluje u 100% slucajeva. Mozemo i ovakvom logikom diskutirati.... na razini pseudoznanosti Drage Plecka i njemu slicnih.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.