Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2007., 11:31   #21
Imam je već 2 godine i vrlo sam zadovoljna.
Kad sam ju stavila trebalo mi je 3 mjeseca da mi se organizam navikne na nju,ali nakon toga sve super.

Svaki ogranizam može drugačije reagirati neko nema nikakvih prilagodbi.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:13   #22
Eto vidiš, sve ovisi kak na koga djeluje!! Drago mi je da ima više onih s pozitivnim iskustvima. Ja od 10 žena za koje znam da ju imaju, samo dvije su imale problema, nažalost i moja mama!! Ali možda je to zbog mioma, pa se kod nje organizam nije mogao priviknuti na nešto novo..
Riviera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:23   #23
Imam ju već dvije godine. Ne znam za nju od kad sam je stavila, a skoro ni za mjesećnicu. Bolne mjesećnice su nestale tj. trenutno in nemam već 4 mj(mjesećnicu uopće), a kad i dođe, bude par kapi 1 dan i to je to.No imam kumu kojoj su nestale bolne mjesečnice i donekle se smanjile ali sad duže traju. Tako bi rekla da je to sve individualno, kako koji organizam ih prihvati. Ja osobno sam se spasila. Više ne postoje oni dani kad želim da sam se rodila kao muško.
Pozdrav.
ŠVRĆO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 19:01   #24
Žene koje ste stavile mirenu i kojima je nestala menga... jel vas ikad hvata panika da niste možda trudne? Super mi zvuči metoda kontracepcije i intenzivno o njoj razmišljam ali mislim da ću paničarit ko nenormalna ako ne dobijem mengu nekoliko mjeseci
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:26   #25
Doktor mi je odgovorio da su šanse za to 1:10000 i tako da sam čitala na internetu, pa ne brinem! Inače sam jako jako zadovoljna! Ne trebam razmišljati da li sam popila tbl ili nisam i kad ju trebam popiti, pa kad idem na put da li sam ih uzela...
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:32   #26
Quote:
obraćena kaže: Pogledaj post
Doktor mi je odgovorio da su šanse za to 1:10000 i tako da sam čitala na internetu, pa ne brinem! Inače sam jako jako zadovoljna! Ne trebam razmišljati da li sam popila tbl ili nisam i kad ju trebam popiti, pa kad idem na put da li sam ih uzela...
A sam postupak "umetanja" jel bio bolan? Jer piše da može biti bolno kod žena koje nisu rađale
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 14:19   #27
Ja sam rodila, pa ne znam kako je onima koje nisu rodile, ali znam da je prednost u odnosu na ostale spirale da ju mogu koristi žene koje nisu rađale, a žele roditi. Doktor mi ju je "umetnuo" u bolnici, a ne u ambulanti. To inače radi iz predstrožnosti, ali rijetko kad ima komplikacija. I ono najbitnije - sad uopće nemam menstruaciju!!
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 20:26   #28
e zene i ja sam razmisljala o mireni i nikako da odem doktoru da se dogovorim s njim ali sad citajuci vasa iskustva to se ocito isplati jer koliko znam ona je dosta skupa ali se ustedi na uloscima,e to je ekonomicnost i sigurnost.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:43   #29
Mirena

Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Možete li mi reći vaša pozitivna ili pak negativna (ako ih imate) iskustva sa Mirenom? Thx
Neznam..stavila sam je prije par dana.Kažu da je bolja od obične spirale, ja sam s običnom bila jako zadovoljna i imala je 4 godine.
Razlika u cijeni je obična 400 kn, Mirena 1500 kn.Pišem cijene kod privatnog gina.Iako sam čula da je Mirena uvrštena i na HZZO listu.
doda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:47   #30
BOl i mirena

Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
A sam postupak "umetanja" jel bio bolan? Jer piše da može biti bolno kod žena koje nisu rađale
Moja gina je to napravila u nekih 10 minuta...jedino što me je boljelo (ali ja sam mimoza i mislim da druge neboli ) je lokalna anestezija.injekcija.i onda ne osjetiš ništa.
neznam dal ju inaće daju..
doda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:58   #31
Koliko znam lokalna se ne daje, a cijena je oko 1.200,00 kuna i plaćaju ju one žene koje su mlađe od 35 godine. Iznad 35 godina MIRENA se dobiva preko HZZO (barem nešto )!
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 17:49   #32
Ja imam miom od 4 cm zbog kojeg imam obilna krvarenja. Nakon toga sam iscrpljena i jedva funkcioniram. Zasad još ne idem na operaciju zahvaljujući krvnoj slici - nemam deficit željeza, a i koagulacija mi je dobra. Općenito jedem malo mesa, mlijeko ne podnosim, sireve tu i tamo, tako da se baš i nisam našla na popisu hrane bogatom estrogenima. U četvrtom mjesecu idem na ultrazvuk - ako će miom rastiti i dalje, onda ću biti predložena za operaciju.

Od 10 mjeseca prošle godine pijem čaj koji sadrži fitoestrogene. Fitoestrogeni se vežu za receptore estrogena te umanjuju njegovo djelovanje. Miomi i jesu estrogenski ovisni tumori. Imam još i tinkturu protiv krvarenja i tinkturu za dizanje imuniteta, jer liječnica koja mi je složila te čajeve, tvrdi da većina tumora nastaje zbog slabog imuniteta.
Od kada pijem te čajeve, krvarenja su mi se smanjila, a strahovala sam od izljeva. Čaj mi je smanjio, a sada nakon 3 mjeseca i potpuno uklonio bolne mjesečnice, koje me prate od 15. godine.

Neću ovdje javno pisati ime i prezime liječnice- fitoterapeuta koja mi je pomogla, no ako neka od vas ima probleme slične mojima, može me kontaktirati na [email protected] pa ću joj dati tel. broj te liječnice radi kontakta.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:41   #33
E sad, moje je pitanje za korisnice Mirene sljedeće...neko sam vrijeme koristila flastere i onda mi je počeo rasti tlak. Kada mi je liječnica rekla da bi moglo biti povezano tlak-flasteri, prestala sam ih koristiti. Tlak se normalizirao i to je sada OK. Znam da u Mireni ima hormona. Moja bojazan je da bi mi od Mirene mogao opet narasti tlak. Ima li tko kakvih saznanja o tome? Hvala
hati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:42   #34
Ima li tko s endometriozom da je koristi?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:49   #35
MIRENA I ŽELJEZO

Koristim Mirenu 2 mjeseca i naglo mi je palo željezo.Ima li netko slična iskustva?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:42   #36
ŽELJEZO

Bok!

Vadila sam neki dan krvi sniženo mi je željezo 7 ( 8-30 ) i TIBC 41 ( 49 - 75 ). Uvijek mi je željezo bilo odlično. U obje trudnoce oko 15, pa 4 mjeseca nakon poroda ( u 7. mj. 2007.) 20, tako da me zabrinuo nagli pad željeza. Crvena KS ( eritrociti, hemoglobin,... ) je u redu.
Ince se od 9 mjeseca 2007. lose osjecam ( vrtoglavice,sada i slabost, vec mjesec dana nesanica i uz tablete). Obavila sam hrpu pretraga. Sve su uglavnom OK.
Kaj da radim? Neke jos pretrage?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:46   #37
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok!

Vadila sam neki dan krvi sniženo mi je željezo 7 ( 8-30 ) i TIBC 41 ( 49 - 75 ). Uvijek mi je željezo bilo odlično. U obje trudnoce oko 15, pa 4 mjeseca nakon poroda ( u 7. mj. 2007.) 20, tako da me zabrinuo nagli pad željeza. Crvena KS ( eritrociti, hemoglobin,... ) je u redu.
Ince se od 9 mjeseca 2007. lose osjecam ( vrtoglavice,sada i slabost, vec mjesec dana nesanica i uz tablete). Obavila sam hrpu pretraga. Sve su uglavnom OK.
Kaj da radim? Neke jos pretrage?
jesi pregledala hormone štitnjače? Daj mi reci jesi obavljale krvne pretrage za vrijeme menzesa možda? Inače, željezo ti je sniženo, ali nije tako strašno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:17   #38
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
jesi pregledala hormone štitnjače? Daj mi reci jesi obavljale krvne pretrage za vrijeme menzesa možda? Inače, željezo ti je sniženo, ali nije tako strašno.
Hormone štitnjače sam isto pregledala. Sve je OK. Nisam imala menzes kad sam vadila krv. Koristim Mirenu vec 2 mjeseca pa stalno imam malo točkasto krvarenje.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:37   #39
ne znam sta je taj TIBC al sam ja jedno vrijeme zeljezo imala 3. doktorica mi je rekla da je vece u mrtvog covjeka... tako da mi to tvoje ne zvuci zastrasujuce zvakala sam onaj ferum lek godinu dana, sve ok, nije to toliko strasno. ocito je problem negdje drugo...mislim, imala sam mucnine i vrtoglavice al i puno nize zeljezo od tebe (ovo editiram post iz ZK-a, vidim da je tamo ista tema, pa ono...)
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:24   #40
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok!

Vadila sam neki dan krvi sniženo mi je željezo 7 ( 8-30 ) i TIBC 41 ( 49 - 75 ). Uvijek mi je željezo bilo odlično. U obje trudnoce oko 15, pa 4 mjeseca nakon poroda ( u 7. mj. 2007.) 20, tako da me zabrinuo nagli pad željeza. Crvena KS ( eritrociti, hemoglobin,... ) je u redu.
Ince se od 9 mjeseca 2007. lose osjecam ( vrtoglavice,sada i slabost, vec mjesec dana nesanica i uz tablete). Obavila sam hrpu pretraga. Sve su uglavnom OK.
Kaj da radim? Neke jos pretrage?
Ovo što si navela, ista stvar i u mom nalazu. Isto me šalju na pregled štitnjače. Ali dr. rekao da ne trebam piti Fe. Jer nije prenisko.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.