Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 12:39   #81
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
jel nase zdravstvo toliko u kurtzu

ja mislim da bi sva kontracepcija trebala bit besplatna

Trebalo bi al eto. ja sam je kupila (našla sam je za 970 kn, dok je u jednoj drugoj ljekarni bila i 1130) prije dva dana mi ju je stavila. valjda će sve to skupa funkcionirati.

samo postavljanje me nije bolilo, jedino nakon što sam otišla od ginek malo su me leđa bolila ali prošlo je, sve je to više bilo na psihičkoj bazi. večeras ćemo i da isprobamo sex, jučer su nas klinci previše umorili tako da me baš zanima kako ću se osjećati. POzdrav
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 14:55   #82
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
jel nase zdravstvo toliko u kurtzu

ja mislim da bi sva kontracepcija trebala bit besplatna
Zdravstvo je u kurcu, ali sam mišljenja da kontracepcija ne bi trebala biti besplatna, osim za one žene koje moraju biti na nekom obliku kontracepcije zbog bolesti. Mislim da ima puno važnijih lijekova koje bi trebali biti na teret državi umjesto kontracepcije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:33   #83
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zdravstvo je u kurcu, ali sam mišljenja da kontracepcija ne bi trebala biti besplatna, osim za one žene koje moraju biti na nekom obliku kontracepcije zbog bolesti. Mislim da ima puno važnijih lijekova koje bi trebali biti na teret državi umjesto kontracepcije.
mislim da je u danasnje doba jako vazno planirat obitelj. samim time kontracepcija tu igra veliku ulogu. ako sagledas vecu sliku svega
slazem se da bi neki lijekovi isto tako trebali bit besplatni, ali znamo da se to nikad nece desit.
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 08:29   #84
cure, mene zanima da li je koja od vas koje koristite mirenu u ljekarni gdje ste je kupile rečeno da spirala spada u medicinska pomagala i da imamo pravo na povrat poreza ako priložimo R-1 račun u godišnjoj prijavi?
žena u ljekarni mi je sama savjetovala da uzmen R-1 , ali nije sigurna, znate li vi što više o tome?
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:31   #85
Nema teorije da išta dobiješ na recept a ni povrat poreza nije istina. probala sam ja u prijavi u 2 mjesec. inače je imam 1,5 godinu i prezadovoljna sam. Život mi se poboljšao 300 %. Od poroda prije 12 godina imala sam izljeve za ne povjerovat. Sada nemem ni pms , ni izljeve, glavobolje su se smanjile i spavam po noći čak i onaj prije očajni "drugi dan".
__________________
najica
najica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 13:52   #86
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
mislim da je u danasnje doba jako vazno planirat obitelj. samim time kontracepcija tu igra veliku ulogu. ako sagledas vecu sliku svega
slazem se da bi neki lijekovi isto tako trebali bit besplatni, ali znamo da se to nikad nece desit.
Pa ako se ništa ne poduzima, neće.

Ne želim da ispadne sad kao neko hvalisanje, ali unatrag godinu dana na listi HZZO nije bilo novih pametnih "besplatnih" lijekova za karcinom bubrega točnije Sutent i Tarceva za karcinom pluća i vladalo je mijenje da nema šanse da se takvo što ikad na listu uspije staviti. Udruga čije sam aktivan član je pritiscima na ministarstvo zdravstva izborilo da se lijekovi stave na listu HZZO iako su oba lijeka užasno skupa (npr. Sutent doza od mjesec dana košta 20 000 kn) i uzimaju se doživotno.

Ako postoji inicijativa da se kontracepcija stavi na listu, treba raditi akcije i pritisak, a ne čekati da netko drugi to napravi. Ipak, puno je veća šansa da se to izbori za onu kontracepciju koju žene moraju uzimati zbog bolesti, nego za sve, jer koliko sam ja upoznata, toga nigdje u svijetu nema i bio bi svojevrsni presedan, što naši nisu spremni baš izvesti.
Inače, kontracepcija je najprofitablinija farmaceutskim industrijama. Najprodavanija i najviše se ispitivanja na njima vrši.

Što se mirene tiče, mislim da bi mnogim ženama pružila veliko olakšanje i spas o grdih tegoba s kojima se moraju boriti. Ako im znanost to može pružiti, imaju moralno pravo na to!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 13.07.2009. at 13:58.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 15:00   #87
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pa ako se ništa ne poduzima, neće.

Ne želim da ispadne sad kao neko hvalisanje, ali unatrag godinu dana na listi HZZO nije bilo novih pametnih "besplatnih" lijekova za karcinom bubrega točnije Sutent i Tarceva za karcinom pluća i vladalo je mijenje da nema šanse da se takvo što ikad na listu uspije staviti. Udruga čije sam aktivan član je pritiscima na ministarstvo zdravstva izborilo da se lijekovi stave na listu HZZO iako su oba lijeka užasno skupa (npr. Sutent doza od mjesec dana košta 20 000 kn) i uzimaju se doživotno.

Ako postoji inicijativa da se kontracepcija stavi na listu, treba raditi akcije i pritisak, a ne čekati da netko drugi to napravi. Ipak, puno je veća šansa da se to izbori za onu kontracepciju koju žene moraju uzimati zbog bolesti, nego za sve, jer koliko sam ja upoznata, toga nigdje u svijetu nema i bio bi svojevrsni presedan, što naši nisu spremni baš izvesti.
Inače, kontracepcija je najprofitablinija farmaceutskim industrijama. Najprodavanija i najviše se ispitivanja na njima vrši.

Što se mirene tiče, mislim da bi mnogim ženama pružila veliko olakšanje i spas o grdih tegoba s kojima se moraju boriti. Ako im znanost to može pružiti, imaju moralno pravo na to!
U Engleskoj je sva kontracepcija besplatna bar ja nisam nista platila, a ni cure koje poznajem
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 16:40   #88
bok načitala se ja svačega,imam mirenu 1,5 god, dosad bilo sve ok,al već duže vrijeme imam žgaravicu i počela su me boljeti prsa kao kad sam ostala trudna,inače nemam takve bolove,krvarenje mi prestalo ubrzo nakon umetanje spirale,pa ni po tome ne mogu znati jesam li ili ne,al kupim si sutra test pa će biti ili ili štrapacirung do doktora
naopako naopako
nigdje nisam našla da je netko ostao trudan sa mirenom
nigdje nisam našla ni iskustvo nekog tko je zatrudnio sa običnom spiralom
jel netko zna da li se može onda trudnoća iznijeti normalno do kraja ili kako to već funkcionira???

pozdrav svima
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 16:48   #89
Najbolje da prvo obavis test, no za info %-ak normalnih trudnoca sa spiralom je skoro ne postojeci vecinom su to slucajevi vanmatericnih ali bas zbog toga bolje da obavis test pa da ne panicaris bez veze citajuci nase komentare. Ako i je normalna trudnoca to je samo stvar odstranjivanja spirale i nista vise.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 19:30   #90

test je negativan
nikad se više neću seksat
muž i dalje misli da sam trudna,rekla sam mu da će se za koji mjesec uvjerit
ovo me malo bacilo u razmišljanje,kako ćeš ti znati ili posumnjati u trudnoću s mirenom ako nemaš ostale simptome,a menze nemaš,ili će biti neznam dok pupa ne poraste
dobro je moja svekrva rekla nemoj se , ne boj se
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:11   #91
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post

test je negativan
nikad se više neću seksat
muž i dalje misli da sam trudna,rekla sam mu da će se za koji mjesec uvjerit
ovo me malo bacilo u razmišljanje,kako ćeš ti znati ili posumnjati u trudnoću s mirenom ako nemaš ostale simptome,a menze nemaš,ili će biti neznam dok pupa ne poraste
dobro je moja svekrva rekla nemoj se , ne boj se
Ma kakva trudnoća s mirenom Nije to klasična spirala kod koje su se događale van maternične trudnoće. Ova seka ima hormon u sebi koji lagano otpušta i totalno iskljući rad jajnika. Nema ovulacije, a nema uglavnom ni menge.
Jedino da imaš takva turbo intergalaktični hormonalni poremećaj, najčešće štitnjače, ali bi za njega već sigurno puno prije saznala s obzirom na nuspojave.
Seksaj se draga i prati svoje hormone i sve 5
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:16   #92
Uh, Mirjana P., a jesi me splašila....

Taan sam bila na pregledu, doktor mi dokida pilile za koji mjesec jer ću napunit 40 (šmrc, osjećam se turbo staro); i načelno smo dogovorili Mirenu...

Jel netko u zadnje vrijeme kupovao MIrenu koda nas, i koje su cijene? Kod mog dr. je 1600 kn s "ugradnjom" (Bože, zvuči ko da pričam o kuhinji ili klima uređaju ), odnosno samo "ugradnja" 400 kn.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:59   #93
Quote:
najica kaže: Pogledaj post
Nema teorije da išta dobiješ na recept a ni povrat poreza nije istina. probala sam ja u prijavi u 2 mjesec. inače je imam 1,5 godinu i prezadovoljna sam. Život mi se poboljšao 300 %. Od poroda prije 12 godina imala sam izljeve za ne povjerovat. Sada nemem ni pms , ni izljeve, glavobolje su se smanjile i spavam po noći čak i onaj prije očajni "drugi dan".
provjereno u poreznoj, priloži se račun R-1 kod porezne prijave i povrat poreza prolazi...a vi kak hoćete
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 19:02   #94
Ima li ovdje itko da mu je prošlo 5 godina od postavljanja mirene? Meni je dr. rekao da ona djeluje hormonski 3 godine, onda se (pojednostavljeno rečeno) pretvara u običnu spiralu, te da je 5.-tu godinu treba vaditi, odnosno mijenjati.
Meni ona još uvijek (4.-ta godina prolazi) djeluje kao na početku, menzesa nema nikako (jbte, možda sam i izgubila ciklus u međuvremenu, a da i ne znam , ipak su tu neke godine, jel'), pa ne znam, može li se držati i dulje od 5 godina ili obavezno mijenjanje?
double is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:47   #95
Meni je dr. kazao da 5 godina djeluje hormonski, a nakon toga kao obična spirala.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 08:14   #96
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Meni je dr. kazao da 5 godina djeluje hormonski, a nakon toga kao obična spirala.
A mijenjanje, obavezno nakon 5 godina?
double is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 11:48   #97
Pozdrav svima!
ja sam nova sa mirenom. Jucer sam je stavila i niti me je nesto bolilo niti sta poslije osjecam. Nemam neka ni posebna krvarenja. Ja se nadam da ce tako i ostati. Platila sam je 1000kn kod svoje dr i to je to.
mavu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:10   #98
Žene drage, kako znati da je Mirenica još na mjestu?
mavu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:44   #99
Quote:
mavu kaže: Pogledaj post
Žene drage, kako znati da je Mirenica još na mjestu?
pa ako prstom možeš napipati končić...a gdje bi bila?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 08:19   #100
pa da nije možda ispala???? a moja dr mi je rekla da nemogu napipati končić
mavu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.