Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 12:35   #21
Quote:
srki2311 kaže: Pogledaj post
Smuči mi se kad čitam vaše postove. Pune osudjivanja i pametovanja. Pa sta vi mislite zar bi ljudi dolazili tamo da ne dobivaju pomoci??! Tamo su kao sami luđaci i ljudi bez nade i svi završavaju istom pričom...izgube mnogo novca, na kraju i polude i padnu u depresiju i ne znam ti sta jos. Pa desava se i to ali to se dešava i vama i svima ostalima jer je tesko biti jak u vjeri. Ali braco ti nece odmoci ako nemoze pomoci! I ko ste vi uopče da osudjivate bilo koga, pocistite prvo pred svojim pragom i opet nikad necete imati prava osudjivati druge.
I nije on nikakav šarlatan, neznate ništa o njemu pa pričate gluposti.
Tazika vjerujem ti to sto si napisala. Desava se to mnogim...prvo vjeruju, dobivaju pomoc pa kad misle da su vec sve rjesili onda pocnu pljuvati po njemu i pricati kako su oni sve sami sebi pomogli. I tako opet padnu u zamku sotone. Isto ti je to i kod boga i Isusa. Vjerujes i dobijes pomoc ali ljudi ko ljudi pokvareni pa misle da su sami sebi pomogli pa pocnu da pljuju na Isusa i boga. I takvima ce se isto dogodit. Nije point u braci vec u toj energiji, neki kazu tome zivotna energija neki orgonska energija, sveti duh, ima za to mnogo imena ali u biti je to sve isto. Bolje je ne upustati se u to nego se upustiti pa posle se okrenuti protiv toga. Jer tu nema pljuvanja pa lizanja posle.
I ljudi molim vas ne grjesite svoje duse tako da pljujete po drugim ljudima moze vam se to jednom grdo vratiti.

onom tko je jak u vjeri Braco ne treba, jer taj vjeruje i lijeci se direktno na izvoru

broj sljedbenika ne daje nekom kredibilitet da pomaze ni da je pozitivan, hint:vidi koliko ima sotonista ili koliko je ljudi dizalo desnicu i vikalo heil 40-tih godina proslog stoljeca.

hoces reci da se stvari pogorsaju kad ljudi prestanu priznavati da im je Braco pomogao?

ako ima dar da pomogne, nije od njega i nije za njega, takvi darovi obavezuju znaci duzan je pomagati, a da li mu netko kasnije prizna zasluge ili ne ne bi trebalo imati utjecaja na rezultat. za ocekivati je da osoba tolikih kapaciteta ipak nije na ego tripu
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 14:10   #22
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Poznavala bih Bracu da želim... ali ne želim.
Znam djevojku koja je bila prelijepa, a imala je nekih problema. Otišla je kod Brace, i sve se odmah riješilo, i našla je ono "nešto". Zaredala je k njemu. Kad god bi se pojavio neki problem, kod nje ili bližnjih, otišla bi Braci i sve bi se sredilo, a uzimao je samo cvijeće (iako, što se količine cvijeća tiče, sigurno je u talu sa kvatrićkim cvjećarima, od čega mu inače lova za život za sebe, ženu i dijete koje ima šta poželi, ono: imućni su, vidi im se s kilometra).
Uglavnom, tako je išlo nešto godinica, i najednom se djevojka posušila, uvenula, život je iz nje istekao, izgleda kao ružna stara isušena baba, i tjelesno i duševno: za ne vjerovat!!!
Raspitala sam se po Zagrebu, i saznala za još ljudi kojima se desilo to isto: prvo ushićenje, poboljšanje, zatim novi problemi za koje samo Braco ima pomoć, pa problemi sve veći i veći i onda kolaps. Ako mene pitate: vampir.
Ja odradih svoju dužnost, opomenuh vas, a vi radite što hoćete, uostalom slobodna volja nas je i dovela tu gdje smo, zar ne?
Nemam vremena opet se javljati, nemam ni interesa, samo sam odradila ono što moram: napisah vam OPOMENU
zašto je nisi odvela u svoju crkvu da tamo doživi oslobođenje kao što si ga i ti doživjela?
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 17:59   #23
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
onom tko je jak u vjeri Braco ne treba, jer taj vjeruje i lijeci se direktno na izvoru
slazem se. ali tezko je nekada stupiti u kontakt sa izvorom. on ima pristup tom izvoru ili da kazem izvor je izabrao njega da bi bio kanal izmedju pojedinca i izvora. kad se sretnes sa njegovim pogledom direktno si vezan sa tim izvorom a nemalo kad to i osjetis, neki osjete to kao neko drhtanje, toplinu, nekome i suze krenu. Ja osobno svaki put osjetim suze i smirenje. Ne kazem da je on jedini koji ima pristup do izora, ja mislim da ima jos takvih pojedinaca. A i sami mozemo nekom meditacijom ili kako god, svako ima svoj nacin napajati se sa izvors.

Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
broj sljedbenika ne daje nekom kredibilitet da pomaze ni da je pozitivan, hint:vidi koliko ima sotonista ili koliko je ljudi dizalo desnicu i vikalo heil 40-tih godina proslog stoljeca.
Braco i ne gleda na ljude kao njegove sljedbenike. On je tu svaki dan. I radi po cjeli dan isti poso. Njega ne zanimaju brojke, koliko on sljedbenika, ako jih ti tako nazivas, ima. On je obican covjek kao svi samo sto kroz njega nesto djeluje, sto nije dio njega. On je samo medij!



Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
hoces reci da se stvari pogorsaju kad ljudi prestanu priznavati da im je Braco pomogao?
NE! Ali kazem da ima ljudi sto posle pomoci pocnu pljuvati na njega, kako je on ustvari šarlatan, kako su si sami pomogli i s time pocinju kvariti jedan lep proces sto se odvija u svakome od nas. A zaboravljaju da su neke puteve u zivotu otvorili i neke probleme resili baz na zasluzi toga izvora sto preko Brace djeluje i s time negiraju sve to, pa se stvari opet pocnu komplikovati.

Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ako ima dar da pomogne, nije od njega i nije za njega, takvi darovi obavezuju znaci duzan je pomagati, a da li mu netko kasnije prizna zasluge ili ne ne bi trebalo imati utjecaja na rezultat. za ocekivati je da osoba tolikih kapaciteta ipak nije na ego tripu
Tako je. Ima dar i njegova je obaveza pomagati ljudima bezuslovno i bez pitanja. Ali je izvor taj koji odlucuje kome i na koji nacin ce se pomoci. Pomoc dolazi svakome ko je otvoren prema tom izvoru koji nam je svima ljudima na zemlji zajednicki. Ivica je nekada govorio "Koliko vjeruješ toliko nosiš".
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 18:12   #24
Ja bih napisao jos neke Bracine citate sta on govori u knjizi u kojoj je suradjivo sa Dragom Pleckom pa ko moze nek procita, pa mozemo diskutirati.

Znači priča se o nekim izlječenjima do sad pa piše Plečko:
Dakako, i ovdje ce se umješati skepsa u obliku onog poznatog pitanja: koliki je postotak, od onih koji su mu se obratili, kojima je Braco pomogao?
Njega statistike ne zanimaju:,,...Ne smijem misliti na takav nacin, jer ljudi nisu ovdje da bismo jih koristili u svojim kalkulacijama i tako njih same pretvarali u brojeve. Uspješnost je mjerenea otvorenošču i vjerom čovjeka koji dolazi k meni i sudbinom koju mu je namjenila Sila koja daleko nadilazi poimanje i onih najobrazovanijih istrazivaca. Uvreda je milost koju ta Sila kroz mene ukaže nekom patniku podvrgavati hladnim, neljudskim kalkulacijama. Da, znanost treba istrazivati ovakove fenomene, ali ne može primjenjivati matematiku na ljudsku dusu. Njoj mozete prici samo s ljubavlju, to je matematika duše. Miješanje u proces koji se ovdje kod nas događa, čak i ovakovo naizgled posredno, šteti fenomenu samom. Radujmo se uspjehu, onome što je pomoglo, spasilo život... To i jest moja misija. Istraživački je rad posao znanstvenika u kojemu im mogu izači u susret samo do jedne granice. Siguran sam da i sami osječate gdje je ta granica..."

Napisaču jos nekoliko njegovih citata kasnije, sto dosta govore o njegovom nacinu rada i o tome sta to uopce djeluje preko njega.
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:27   #25
Da postoji mnogo toga sto nam jos nije jasno kada je u pitanju ljudska psiha i njeno djelovanje na tijelo pokazuju i neki eksperimenti koje je u svojoj knjizi "Holografski svemir" opisuje Michael Talbot. Američki je istraživač O'Reagan pacijentima oboljelim od raka davao jak citostatik koji izaziva opadanje kose.Istovremeno je drugoj, kontrolnoj grupi pacijenanata, za koje je znao da im taj ljiek nemože pomoči, davao placebo, tvar koja nema nikakva djelovanja. Kako su oni vjerorovali da zapravo dobivaju citostatik, čak 30% njih je otpala kosa! Iako su uzimali običnu zašečerenu vodu. To je samo još jedan primer što može učiniti uvjerenje odnosno vjera u čovjeka. No mnoge stvari time nisu razjašnjene, jer bi služeči se placebom odnosno jakom sigestijom mnogi lječnici mogli postizati čudesna ozdravljenja. To se ipak ne dogadja, najčešče psihijatri, priznaje da je u igri još neki novi nama nepoznat ali ključan faktor koji čini da se obicno sugestivno djelovanje bitno ralikuje od karizme iscjelitelja koji privlaci tisuce ljudi. Strucna literatura biljezi svasta, od sposobnosti singapurskih hinduista da bez najmanje opekline mogu prezivjeti poljevanje golog tela uzarenim uljem do vec klasicne price o vlakovodji kojeg su greskom zatvorili u vagon, hladnjacu u kojoj se on preko noci smrznuo. Uprkos cinjenici da je bila izkljucena i u njoj je temeratura bila +15°C. Uvjerenje da se smrzava, proizvelo je na tjelu klinicne znakove smrzavanja. Braco ne smatra, da je sugestija u onom skolskom znacenju presudna za njegove rezultate:
"...Rekao bih da vjera, uz onaj neobjašnjivi faktor, moze igrati ulogu, ali tesko da moj rad mozemo povezivati sa sugestijom. Naprosto sto ja o sugestiji nista neznam, a i ljudima nista ne govorim. Gledam jih a da pritom ne rabim nikakve pokrete ruku ili tjela koji bi podsjecali na ,,govor tjela'' ili bilo koji oblik neverbalne sugestije. To su potvrdili i neki znanstvenici koji su promatrali kako radim...''
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 18:43   #26
Tesko je objasniti da jedan covjek moze proizvesti ovakove ucinke nakon svega nekoliko sekundi ili minuta kontakta s osobom koja trazi pomoc. Radi se o nacinu komunikacije kojeg gotovo da je nemoguce objasniti, ali i Braco je jasan u pogledu toga sto je kod toga bitno: ,,...Ne mogu objasniti sto se samnom događa kada radim s ljudima. Jednostavno sam neumoran, ne osječam iscrpljenost ni nakon beskrajnog niza ljudi koji ispred mene prolaze satima. Mislim da je ključ u tome da oni u mene, u tu moju ljubav i želju da im pomognem, vjeruju. Ili bolje receno, prema njoj su otvoreni. Manje je važno dali s njima kontaktiram dulje ili krače...''
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 20:51   #27
Question

Zanimiljiv je događaj koji se zbio nakon jednog okruglog stola na kojemu su o dvjestotinjak izlječenja koja se pripisuju Bracinom neobičnom talentu raspravljali stručnjaci različitih područja znanosti. Jedan od lječnika koji su sudjelovali u zanimljivoj diskusiji o odnosu znanstvenog i paranormalnog, uočio je da je danima nakon toga stalno s Bracom komunicirao u snu. Bili su to suvisli razgovori, kao na javi, pa nije mogao odoljeti i te je svoje senzacije ispričso krugu osoba oko sebe. Ali i samom Braci, koji izvješča o takovim iskustvima dobiva od desetina drugih posjetilaca na Srebrenjaku ili negde izvan domovine.

,,...Teško je reći da ste razgovarali samnom. Na neki ste način razgovarali s nečime što zajednički dijelimo, a istovremeno sam to bio ja. To je taj paradoks koji mi je gotovo nemoguce mnogima koji me pitaju kako je moguce da im se događa nešto tako fantastično. I tako, ja sam i Duhovni vodič kad dolazim iznutra, u mislima, a i čovek sam običan kad me gledate ovako izvana...''

Braco dobro poznaje razne tradicije i primjere kod kojih dolazi do kontakta s nekom osobom u snu, kada ona može dati sanjaču neke životno važne odgovore, no odbija komentirati svoju vezu s takvim pojavima.

...O tome ne treba govoriti. To se jednostavno dogodi kada tako mora biti. Kopamo li po tome ili to pokušavamo shvatiti umom, zaustavljamo jedan prirodni proces i on gubi svoj smisao. A i korist koju bi sanjač mogao imati se gubi. Neke se stvari jednostavno ne smiju pretočiti u riječi ako želimo da zadrže svoju moć... - kaže mladi prorok.



Ja samo isto sanjao Bracu i Ivicu več posle prvi put kad sam vidio Bracu a nisam ništa znao o njemu. Osim što sam pročito jednu Bracinu knjigu. Na prvom sam susretu pokušao biti sto vise otvoreniji, znači nisam sumnjo da li je to pravo ili ne, i počelo sam sanjati stvarnije snove i ostao sam prema tome otvoren i tako mi je kako mi je.
Ali ne razumjem ljude sto pisu po forumima i tvrde kako je nesto tako kako oni kažu i ne vjeruju nikako u takve pojave i skeptiki prema svemu. Svašta.
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:47   #28
Koliko vas samo pljuje po njemu, a dam se kladit da kad više nebi imali nikakvo rješenje, pokušali bi i s Bracom. Ja osobno nisam nikada išla, voljela bih. Ali mi zato idu neke jako drage osobe i mogu reći da stvarno pomaže. Sad jel to sve u psihi ili nije, mislim da to nije niti bitno sve dok se vjeruje u njegovu pomoć. Ja vjerujem u Bracu i Ivicu.
__________________
....
Girl_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:57   #29
i onda ide skidanje sa ovisnosti...ko živ ko mrtav
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:20   #30
Kakve ovisnosti??? Pa ne drogiraju se tam ljudi

BTW: Sutra je Bracin rođendan, biće opet pun Srebrenjak. Ja nažalost neču biti tamo pošto nemam slobodno na poslu ali ču se zato pomoliti za Bracu da i dalje nastavi sa svojim radom i da mu svi putevi budu otvoreni.
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:34   #31
neko je ovisan o kemijskim/biološkim opijatima, neko o autoritetima, neko o pitzchkici, neko o osjećaju moći... svašta imaš. ne moraš se baš doslovno drogirat u venu da bi bio ovisan. kad nestane preparata/sitacije/osobe... i kad se čovo nadje sam sa sobom u veeelikoj praznini onda se vidi učinak. tja. tako se i vidi jel učitelj pravi il si samo brao koprive . jedini autoritet je onaj koji nije autoritet. e, takvog kad skontaš.... ostaje šuuutnja bla bla bla
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:36   #32
Učinilo mi se da sam u Zagrebu vidla na stupu plakat od Brace, budući je bio poderan nisam sigurna...jel itko to vidio, i radi li se o nećemu povodom njegovog rođendana ili?
__________________
....
Girl_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:38   #33
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
Učinilo mi se da sam u Zagrebu vidla na stupu plakat od Brace, budući je bio poderan nisam sigurna...jel itko to vidio, i radi li se o nećemu povodom njegovog rođendana ili?
vidi ti se gujsca.
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:41   #34
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
vidi ti se gujsca.
Smeta?
__________________
....
Girl_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:00   #35
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
neko je ovisan o kemijskim/biološkim opijatima, neko o autoritetima, neko o pitzchkici, neko o osjećaju moći... svašta imaš. ne moraš se baš doslovno drogirat u venu da bi bio ovisan. kad nestane preparata/sitacije/osobe... i kad se čovo nadje sam sa sobom u veeelikoj praznini onda se vidi učinak. tja. tako se i vidi jel učitelj pravi il si samo brao koprive . jedini autoritet je onaj koji nije autoritet. e, takvog kad skontaš.... ostaje šuuutnja bla bla bla
Ja ne sumnjam da je on pravi ucitelj ako ga tako smijem nazvati, malo je teze biti dobar ucenik. Neki jednostavno nisu jos spremni da predju na neku visu duhovnu razinu. Najčešče je razlog neznanje i strah prema nepoznatom. Neki ne žele da se upuštaju u takve stvari i radije uživaju u pokvarenosti, ljenosti, novcu jer jim je to osobno zadovoljstvo i luksuz. Ali šta češ 100 ljudi 100 čudi. Zato nam je Bog dao slobodnu volju pa moremo birati šta čemo sa svojim životima. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Dobro se dobrim vrača a zlo zlim. Pre il kasnije. Neki bi rekli da je sve u karmi. Ja jim vjerujem.
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:01   #36
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
Smeta?
ma ne nego se baš pitam što žemke koje pokazuju gujscu na sav glas traže od gurua. da ih posveti valjda i da im pokaže pravi ... put
pa onda bolje ić na rock konjcerte i tamo se iza bekstejđa pofatat malo.
a dobro ako je gospođa u godinama guru je najbolji lijek.
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:05   #37
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
ma ne nego se baš pitam što žemke koje pokazuju gujscu na sav glas traže od gurua. da ih posveti valjda i da im pokaže pravi ... put
pa onda bolje ić na rock konjcerte i tamo se iza bekstejđa pofatat malo.
a dobro ako je gospođa u godinama guru je najbolji lijek.
a tko kaže da je moja???
__________________
....
Girl_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:05   #38
Quote:
srki2311 kaže: Pogledaj post
Ja ne sumnjam da je on pravi ucitelj ako ga tako smijem nazvati, malo je teze biti dobar ucenik. Neki jednostavno nisu jos spremni da predju na neku visu duhovnu razinu. Najčešče je razlog neznanje i strah prema nepoznatom. Neki ne žele da se upuštaju u takve stvari i radije uživaju u pokvarenosti, ljenosti, novcu jer jim je to osobno zadovoljstvo i luksuz. Ali šta češ 100 ljudi 100 čudi. Zato nam je Bog dao slobodnu volju pa moremo birati šta čemo sa svojim životima. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Dobro se dobrim vrača a zlo zlim. Pre il kasnije. Neki bi rekli da je sve u karmi. Ja jim vjerujem.
karma je banana. ozbiljno al što je tu je. ljudi smo
je, poniznost je bitna al pitanje je prema čemu. il komu
najlakše je uperit prst u zločeste. da nema "njih" nebi ni znali koliko smo dobri
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:07   #39
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
a tko kaže da je moja???
pa sad, ok je dupe, ma čije god bilo. prošlo bi kod rok glazbenika
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:15   #40
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
karma je banana. ozbiljno al što je tu je. ljudi smo
je, poniznost je bitna al pitanje je prema čemu. il komu
najlakše je uperit prst u zločeste. da nema "njih" nebi ni znali koliko smo dobri
Pa dobro svako ima pravo na svoje mišljenje. Za nekoga banana za nekoga krompir. LOL. Ja sam se uvjerijo koliko je karma jaka na primjeru svog oca. Ne bi o tome govorio al vjeruj mi stigne te kad tad.
Poniznost...samo prema Bogu jer pred njegovim ocima svi smo mi isti.
I slazem se, da nema zločestih stvarno neznam kako bi znali po čemu se razlikujemo. A razlika je očita u nekim situacijama. Najviše u etičnosti.
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.