Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2008., 18:29   #121
Danas je /službeno/ Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja te 13. obljetnica vojno-redarstvene akcije "Oluja".

Pa naviru sjećanja.

Osjećaj ponosa.

I tuge.

Sjećanja na sve ono što smo prošli prije, tada i poslije. Sjećanja na prijatelje kojih više nisu sa nama, na prijatelje koji su tu, ali su u nekom svome svijetu, na prijatelje sa kojima smo bili jedno tijelo i jedan duh, a sada smo raštrkani kojekuda.

Ponos na ono što smo učinili, na ono zrno našeg doprinosa Slobodi i Nezavisnosti cjelovite nam Lijepe Naše. Ponos na onaj osjećaj zajedništva koje nikada prije ni poslije nisam osjetio, ponos kao krunu svih tegoba koje smo prošli.

A tuga, najprije za onima kojih nema. Onda tuga kada vidim kako se sve razvodnjava, kako masu svijeta ne zna što se danas slavi, kako masu svijeta ne stavlja zastave na kuće i stanove. Hvata me tuga kada vidim da se se ta naša sjećanja i taj naš ponos nisu pretočili u gradivo mladim generacijama da i oni osjete tu radost zajedništva i ponos stvaranja. Ispada da ništa nismo ostavili u anamet našim potomcima, jer polako puno toga odlazi u zaborav.


Svima koji imaju osjećaj za današnji dan, svima onima koji žele imati osjećaj za današnji dan želim radost, veselje i blagoslov.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 21:59   #122
Cestitam i Hvala svima koji su dali doprinos za nasu slobodu, a posbena Hvala onima koji su dali zivote zauvijek u nasim srcima R.I.P.

Bog i Hrvati
__________________
Bolje biti posteno jeban, nego jebeno posten.
Dakox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:04   #123
Ne mogu odoljeti: http://www.youtube.com/watch?v=ZeTQ-tjVC3k
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:09   #124
Čavoglave

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx

Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:09   #125
Bez sumnje, jedan za nas od najsretnijih dana u povijesti.
Svrstao bih ga odmah nakon proglašenja samostalne države Hrvatske.
Malo mi teško pada , što i danas neki elementi pokušavaju po medijima Oluji pripisati zločine , a zaboravljaju poginule i ranjene na našoj strani i zaboravljaju koliko je to profesionalno bilo izvedeno poslije godina okupacije i stradanja.
Ovo je i jedna oda Hrvatskom narodu koji je uspio u par godina stvoriti sve elemente državnosti, policiju i jaku vojsku.
Pobjeda i pravda izvedena na način koji je čist kao suza !
Suprotnoj strani je bilo pruženo sve . I plan Z4 i pozivi na predaju oružja i koridori za siguran bijeg. Ukratko --SVE !!

Još jednom čestitke svima nama Dan domovinske zahvalnosti, a posebice svih Hrvatskim braniteljima i njihovim obiteljima!
ČEKAČ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:12   #126
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post

I nemoj.

Za ono doba , a i danas ,vrlo lijepa i stimulativna pjesma.
Gospodin danas drži restoran i hotel Martini pa možeš navratiti na repete !!
ČEKAČ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:16   #127
Zasto netko, ako ne moze jednostvano cestitati ili sutiti, se mora ovako proseravati:

Quote:
Operacija koja je za četiri dana, na prostoru od Benkovca i Zadra do Sunje i od Karlovca do Une, uspješno izvedena je pod znakom pitanja! To je u povijesti vojnih djelovanja nepoznato da se za tako kratko vrijeme oslobodi tako veliki prostor. Neki politički dogovor je morao postojati. Nemam dokumenata kojima bih potvrdio svoju tezu, ali su se događaji odvijali kao da je dogovor postojao. Činjenica je da su poslije "Bljeska" i "Oluje" Srbi otisli u Bosnu, a da su bosanski Hrvati, kosovski i vojvodanski Hrvati došli u Hrvatsku. Posljedice govore da je takvo premještanje stanovništva išlo na stvaranje čistih nacionalnih država. Radilo se o dogovoru. Nažalost, za taj fingirani dio vojska nije znala. Vojnici su ginuli i sa jedne i sa druge strane.

Martin Špegelj
Ali samo dokazuje da je pok. Tudjman bio vise nego u pravu kada ga je maknuo !
Koriolan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:33   #128
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Posebni pozdrav svim živim hrvatskim braniteljima a pokoj vječni svim onima koji su dali život za Hrvatsku kroz stoljeća.

Poseban pozdrav generalima Norcu, Gotovini i Markaču koji su na svojim leđima najbolje okusili šta je to domovinska zahvalnost.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:38   #129
Quote:
ČEKAČ kaže: Pogledaj post
I nemoj.

Za ono doba , a i danas ,vrlo lijepa i stimulativna pjesma.
Gospodin danas drži restoran i hotel Martini pa možeš navratiti na repete !!
Eh, i ova također.


Treba nama malo stimulansa. Brzo se zaboravlja.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:43   #130
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Eh, i ova također.


Treba nama malo stimulansa. Brzo se zaboravlja.
Ma to zaboravljaju samo oni kojima nikad nije bilo stalo do Hrvatske.

Evo još jedna.

http://www.youtube.com/watch?v=4aJ2Y...eature=related

Kreni Gardo bandu gazi.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:56   #131
Quote:
Koriolan kaže: Pogledaj post
Zasto netko, ako ne moze jednostvano cestitati ili sutiti, se mora ovako proseravati:



Ali samo dokazuje da je pok. Tudjman bio vise nego u pravu kada ga je maknuo !
Ja doista ne znam čemu se on čudi:

HV vs. Ramboidi
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:40   #132
Čestitike svima povodom Dana Domovinske zahvalnosti i poruka:
Pobjednici u ratu moraju biti pobjednici i u miru!
Na tome treba još poraditi!
Istranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 01:25   #133
Quote:
Krajišnik kaže: Pogledaj post
Na kojem si dijelu ratišta bio?Hvala na odgovoru.
Piše ti u postu koji si quotao.
Ako nisi dobro pročitao, onda da ponovim još jednom.
Bio sam na Velebitu tada, a to je nešto što budi poseban ponos, jer riječ je o mitskoj Hrvatskoj planini, i ne da se tek tako opisati taj osjećaj...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 01:28   #134
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Posebni pozdrav svim živim hrvatskim braniteljima a pokoj vječni svim onima koji su dali život za Hrvatsku kroz stoljeća.

Poseban pozdrav generalima Norcu, Gotovini i Markaču koji su na svojim leđima najbolje okusili šta je to domovinska zahvalnost.
Ovako odoka, radi se o trojici koja spadaju među petoricu najvećih junaka domovinskog rata od ovih koji su još živi.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 01:33   #135
Quote:
Koriolan kaže: Pogledaj post
Zasto netko, ako ne moze jednostvano cestitati ili sutiti, se mora ovako proseravati:



Ali samo dokazuje da je pok. Tudjman bio vise nego u pravu kada ga je maknuo !
Evo, ja sam na ovom forumu više puta ukazivao na to tko su zapravo svi ti Špegelji, Boljkovci, Mesići, Stipetići, Tusevi, i ostali ubačeni, ali mi u zadnje vrijeme brišu postove na tu temu, jer ipak je Budimir Lončar zaslužan što se Hrvatska obranila 1991. zahvaljujući njegovom embargu, pa se Srbi nisu stigli naoružati.
zato valjda sve te Lončare, Mesiće, Špegelje i sve ostale treba braniti od ovakvih kao što sam ja koji laže da je embargo na uvoz oružja za sve jednako više pomogao Srbima, a nama više da je štetio.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 01:38   #136
Stavit ću i ja jednu pjesmu koja nas je nosila za vrijeme rata, posebno je bila popularna kod nas u Dalmaciji.

http://www.youtube.com/watch?v=my-GlgJnvJc
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 02:00   #137
Quote:
allBlacks kaže: Pogledaj post
Dan pobjede koji cu zauvijek pamtiti. Veliiko hvala svima sudionicima Oluje i svima onima koji su dali zivote za nasu slobodu
uistinu najveci dan za Hrvatsku noviju povijest, nikada nisam bio ponosniji

Nadam se da sve ovo sto se sada desava u nasoj politici i svi ovi likovi koji ju cine i oni koji dolaze nece umanjiti ovaj velicanstven potez cijele drzave, ne dopustimo da nas prozivaju radi naseg prava na takav cin. Hvala svima a najvise onima kojih nema.
 
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 08:41   #138
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Moram malkice replicirati jer mi je usporedba državnog blagdana tipa Dan domovinske zahvalnosti sa svadbama prilično neumjesna. Isticanje državne zastave kao simbola na pročelje kuće, zgrade itd ipak iskazuje određeni respek stanara prema onome što taj blagdan predstavlja i simbolizira.
zato i kažem. zastava na svadbama joj umanjuje značenje koje ima i koje zaslužuje da se izvjesi gdje i kad treba.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 12:13   #139
http://www.youtube.com/watch?v=7_Jytu92pIk

joj, ovaj spot sam stalno prije iščekivala na tv-u.
__________________
"I'm not a big believer in... magic. But this place is different. It's special. The others don't wanna talk about it because it scares them, but we all know it, we all feel it."
Lostie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:08   #140
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Piše ti u postu koji si quotao.
Ako nisi dobro pročitao, onda da ponovim još jednom.
Bio sam na Velebitu tada, a to je nešto što budi poseban ponos, jer riječ je o mitskoj Hrvatskoj planini, i ne da se tek tako opisati taj osjećaj...
Kaj si bio u specijalcima??
Praznina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.