Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 22:05   #41
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Žena koja upisuje DIF je možda postigla vrhunske rezultate u nekom sportu (iako ne zadovoljava neke muške norme), pa zašto ne bi mogla nekog naučiti kako da dodje do vrhunskih rezultata?
Pretpostavimo da se ukinu te različite norme i da studenti DIF-a budu isključivo muškarci; da li bi oni bolje vodili razne rekreativne aktivnosti kojima se bave žene ili trenirali djevojčice koje se bave nekim ženskim sportovima?

Izgleda da se i oni koji su odlučili o pravilima slažu sa mnom.
Ja ti govorim kako bi trebao izgledati "ravnopravan" zakon, tako da, tvoje konstatacije nemaju smisla.

Vi težite ravnopravnosti, i nije ravnopravno da omjer bude 60/40 u samo određenim situacijama.

Ja nemam problem što je u državnoj administraciji 70% i više žena, jer gdje god dođem, tamo sjede žene. To što je u Saboru više muških, to vama smeta. Isto tako, u društvenim znanostima su većinom žene, u tehničkim muškarci, i opet to valja/ne valja, kako kome, mene zaboli. Tehničke znanosti su bolje plaćene od društvenih, muškarci na kraju samo 7,4% veće plaće nego žene.

Nemate se na šta žalit.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:15   #42
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ma jelda?
hajde pokusaj po noci pronaci negdje zastitarku da radi
hajde pogledaj kakve su norme za muskarce i zene na poslovima koji traze fizicki napor
hajde pogledaj ulazne norme za vojsku i za dif
hajde pogledaj u bilo kojoj firmi kad se nesto extra zahtijeva, koga se najcesce trazi
...
Hm. Ne kuzim poantu ovog posta.
Shvaćam da se referiraš na mene, ali vjerojatno si krivo shvatio što sam napisao.
Ovo što si ti napisao sve stoji, poslovi koje si ti nabrojao su odredjeni fizickim odrednicama.
Nije diskriminatorno reći da bi posao zaštitara bolje obavljao muškarac nego žena. Tu nikakve veze nema intelekt, nego biološke, genetske odrednice koje u tim slučajevima stavljaju muškarca ispred žene. Mislim, pa naravno da ćeš za zaštitara prvo uzeti visokog, muskulatorno dobro građenog muškarca, koji će u slučajevima koje opisuju njegov posao bolje reagirat. Mislim da bi se i feministkinje trebale složit da će prije muškarac ulovit nekog provalnika i svladati ga na podu nego žena.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:21   #43
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se i feministkinje trebale složit da će prije muškarac ulovit nekog provalnika i svladati ga na podu nego žena.
Trebale i htjele nije isto.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:25   #44
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ne slažem se, ne vidim na koji način ti rezultati utječu na kvalitetu obavljanja posla koji će oni raditi.
Zato što rezultati govore o kvaliteti rada.
Ako ti plivaš 36s, a tvoja prijateljica 35s, i to konstatno pliva bolje, brže od tebe, vjerojatno ona posjeduje višu razinu znanja koju može prenijeti drugima.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:31   #45
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Nije odgovor na postavljeno pitanje; da li taj novac žene troše na sebe ili i na druge (obavljaju kupovinu za ostale čLANOVE obitelji).
Koliko se sjecam pise da "raspolazu s njim", da se moram kladit, pretpostavio bi da to ukljucuje i kupnju speceraja iz nekakvog zajednickog budjeta...

Ako i jest tako, to opet ne mijenja puno stvar... pola clanova obitelji su zene a dobar dio ljudi ne zivi obiteljski... pa tako ta potrosnja nikako ne moze preci na drugu stranu od 50-50 pa ni pribliziti se znacajno.

Po meni, zene trose vise mjesecno na kozmetiku, uljepsavanje, mirisne svjecice, odjecu i cipele od muskaraca, ne sve ali prosjecno. To su zapravo dosta redoviti troskovi i nabere se. Muskarci tipicnije rjedje kupuju skupe stvari tipa satove, aute i slicno, ali mislim da se ne moze reci da i zene koje imaju mogucnost vole jednako kupiti skupih stvari, ne moraju biti satovi, ali auti i skupe torbice recimo. Mislim da se razlike slabo mogu traziti u segmentu luksuza, ali segmentu prosjecnog covjeka i dnevne potrosnje da, mislim da su zene u posljednjih par desetljece eskalirale u konzumerizmu naspram prosjecnih muskaraca. Zene, osim sto imaju te vece "troskove odrzavanja" su ujedno cesce i naivniji kupci od muskaraca i time dalje rasipaju novac. Industrije od tarota do dijetalnih preparata cvjetaju na zenama a dovoljno je uci u bilo koji shopping centar ili prosetat se po gradu, 2/3 ducana jednospolnih ducana su zenska roba i 2/3 polica u mijesanima su zenska roba sto je konzistentno sa ovim brojkama gore i generalnom dojmu. Stvarno je tesko ikako drugacije to sve protumacit.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:44   #46
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ja ti govorim kako bi trebao izgledati "ravnopravan" zakon, tako da, tvoje konstatacije nemaju smisla.

Vi težite ravnopravnosti, i nije ravnopravno da omjer bude 60/40 u samo određenim situacijama.

Ja nemam problem što je u državnoj administraciji 70% i više žena, jer gdje god dođem, tamo sjede žene. To što je u Saboru više muških, to vama smeta. Isto tako, u društvenim znanostima su većinom žene, u tehničkim muškarci, i opet to valja/ne valja, kako kome, mene zaboli. Tehničke znanosti su bolje plaćene od društvenih, muškarci na kraju samo 7,4% veće plaće nego žene.

Nemate se na šta žalit.
Tko to mi?

Jesam ja tu iznijela svoje mišljenje i o svim tim drugim stvarima?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:46   #47
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Zato što rezultati govore o kvaliteti rada.
Ako ti plivaš 36s, a tvoja prijateljica 35s, i to konstatno pliva bolje, brže od tebe, vjerojatno ona posjeduje višu razinu znanja koju može prenijeti drugima.
ne mora bit, nije sve rezultat znanja, nego i genetskih predispozicija
no, uspoređivanje žena i muškaraca u tom kontekstu nema smisla, nit je bitno za to kak će neko nekog nešto naučiti
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:53   #48
ma naravno, nista nije bitno kad ne ide u prilog
ali kad treba ostvarivati "ravnopravnost", onda sve postane naglo bitno

npr. biti jednako placen za isti posao, ali nemati ni priblizno jednake rezultate
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:54   #49
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Tko to mi?

Jesam ja tu iznijela svoje mišljenje i o svim tim drugim stvarima?
U ovom slučaju se nemaš na šta žalit, jer ste privilegirane.

Vidim da ti pojma baš o sportu i nemaš. Naime, znaš šta je u sportu zakon? Rezultati.

Evo, sad fino pogledaj profi sport:

Muški profi sport, koliko imaš ženskih trenera? Bila je jedno vrijeme jedna trenerica u muškom rukometu, mislim da je trenirala Norvežane, za ostale nisam baš čuo. Možda koja u atletici.

Ženski profi sport, tu niste ni 40%, kamoli većina. Još sam puno i rekao.

Tu se gleda sposobnost, i unatoč lijepim pravilima za upis, gdje se ženama dozvoljava da "pozitivnom diskriminacijom" (ma šta god to značilo, lol) upisuju većim postotkom u kvotama nego što zaslužuju, imaš ovakav omjer.

Pametnome dosta.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ne mora bit, nije sve rezultat znanja, nego i genetskih predispozicija
no, uspoređivanje žena i muškaraca u tom kontekstu nema smisla , nit je bitno za to kak će neko nekog neešto naučiti
A je li? Sad nismo ravnopravni? Vidi, stvarno, nisam ni sumnjao da ćemo doći do toga.

Hvala lijepa, pokazuješ da smo u pravu i da smo diskriminirani.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ma naravno, nista nije bitno kad ne ide u prilog
ali kad treba ostvarivati "ravnopravnost", onda sve postane naglo bitno

npr. biti jednako placen za isti posao, ali nemati ni priblizno jednake rezultate
Živa istina, osjetio na vlastitoj koži.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:57   #50
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Nije diskriminatorno reći da bi posao zaštitara bolje obavljao muškarac nego žena. Tu nikakve veze nema intelekt, nego biološke, genetske odrednice koje u tim slučajevima stavljaju muškarca ispred žene. Mislim, pa naravno da ćeš za zaštitara prvo uzeti visokog, muskulatorno dobro građenog muškarca, koji će u slučajevima koje opisuju njegov posao bolje reagirat.
naravno
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 23:07   #51
ali bi naravno bilo jako diskriminatorno kad bi ta zastitarka bila manje placena?


s druge strane, govori li itko igdje o muskarcima koji ne dobiju neki posao samo zato jer su "krivog" spola?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 23:29   #52
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
U ovom slučaju se nemaš na šta žalit, jer ste privilegirane.

Vidim da ti pojma baš o sportu i nemaš. Naime, znaš šta je u sportu zakon? Rezultati.
da, rezultati sportaša, a sam trener ne mora bit u vrhunskoj formi, pa i (više) nije uglavnom.


Quote:
Muški profi sport, koliko imaš ženskih trenera? Bila je jedno vrijeme jedna trenerica u muškom rukometu, mislim da je trenirala Norvežane, za ostale nisam baš čuo. Možda koja u atletici.

Ženski profi sport, tu niste ni 40%, kamoli većina. Još sam puno i rekao.

Tu se gleda sposobnost, i unatoč lijepim pravilima za upis, gdje se ženama dozvoljava da "pozitivnom diskriminacijom" (ma šta god to značilo, lol) upisuju većim postotkom u kvotama nego što zaslužuju, imaš ovakav omjer.

Pametnome dosta.
ništa što kažeš ne opovrgava moju tvrdnju da to što žene ne ispunavaju mušku normu ne znači da su manje sposobne za obavljanje čitavog niza poslova koje mogu radit oni koji završe DIF, pa za neke mogu bit i primjerenije od muškaraca.
ne kažem da postojeći omjer treba mijenjat; takav jer kakav je, ali ne vidim da bi bilo dobro da studenti DIF-a budu isključivo muškarci
i šta je sposobnost? je li jednoj gimnastičarki potrebno da može dignut uteg od 50kg?

Quote:
A je li? Sad nismo ravnopravni? Vidi, stvarno, nisam ni sumnjao da ćemo doći do toga.

Hvala lijepa, pokazuješ da smo u pravu i da smo diskriminirani.
tvrdnja besmislena u kontekstu u kojem pričamo
treba li ukinut uopće ženski sport? jesu li i tu žene nepravedno privilegirane?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 23:32   #53
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ali bi naravno bilo jako diskriminatorno kad bi ta zastitarka bila manje placena?


s druge strane, govori li itko igdje o muskarcima koji ne dobiju neki posao samo zato jer su "krivog" spola?
tko ne može obavit posao kako treba, ne treba ga ni radit
nisu ni svi muški za zaštitare
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 23:37   #54
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
tvrdnja besmislena u kontekstu u kojem pričamo
treba li ukinut uopće ženski sport? jesu li i tu žene nepravedno privilegirane?
Tu već ulazimo u ekonomsku sferu jer se moje mišljenje temelji na ekonomskom viđenju sporta, ako pričamo o profesionalnom sportu.

U tom slučaju, ukinuo bi sve profi sportove koji ne donose novac ili koji barem nisu na nuli.

Tako da bi tu trebala dublja analiza, ali mislim da ni u ovom slučaju ne bi bila baš na strani ženskog sporta.

Svi ovi argumenti koje ti ja navodim, se koriste u suprotnom smjeru, pa vidi kako to izgleda. Pošteno? Ne znam i nije me briga, život nije fer, no to ne znači da ja moram trpit tuđa sranja.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
tko ne može obavit posao kako treba, ne treba ga ni radit
nisu ni svi muški za zaštitare
Tako bi trebalo biti, ali nije. Napravi analizu, pa vidi tko radi i kakav posao, za koju lovu, s kojim rezultatima.

Ja prvi nisam za zaštitara, zato taj posao ni ne radim.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 23:39   #55
Quote:
addx;53563793

P[QUOTE
kaže:
o meni, zene trose vise mjesecno na kozmetiku, uljepsavanje, mirisne svjecice, odjecu i cipele od muskaraca, ne sve ali prosjecno. To su zapravo dosta redoviti troskovi i nabere se. Muskarci tipicnije rjedje kupuju skupe stvari tipa satove, aute i slicno, ali mislim da se ne moze reci da i zene koje imaju mogucnost vole jednako kupiti skupih stvari, ne moraju biti satovi, ali auti i skupe torbice recimo. Mislim da se razlike slabo mogu traziti u segmentu luksuza, ali segmentu prosjecnog covjeka i dnevne potrosnje da, mislim da su zene u posljednjih par desetljece eskalirale u konzumerizmu naspram prosjecnih muskaraca. Zene, osim sto imaju te vece "troskove odrzavanja" su ujedno cesce i naivniji kupci od muskaraca i time dalje rasipaju novac. Industrije od tarota do dijetalnih preparata cvjetaju na zenama a dovoljno je uci u bilo koji shopping centar ili prosetat se po gradu, 2/3 ducana jednospolnih ducana su zenska roba i 2/3 polica u mijesanima su zenska roba sto je konzistentno sa ovim brojkama gore i generalnom dojmu. Stvarno je tesko ikako drugacije to sve protumacit.
e pa ne vjerujem da žene troše 80% prihoda na sebe osobno, da obave toliki postotak kupovine - moguće
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 23:43   #56
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Tu već ulazimo u ekonomsku sferu jer se moje mišljenje temelji na ekonomskom viđenju sporta, ako pričamo o profesionalnom sportu.

U tom slučaju, ukinuo bi sve profi sportove koji ne donose novac ili koji barem nisu na nuli.

Tako da bi tu trebala dublja analiza, ali mislim da ni u ovom slučaju ne bi bila baš na strani ženskog sporta.

Svi ovi argumenti koje ti ja navodim, se koriste u suprotnom smjeru, pa vidi kako to izgleda. Pošteno? Ne znam i nije me briga, život nije fer, no to ne znači da ja moram trpit tuđa sranja.
ja mislim na sve poslove koje rade DIF-ovci - treneri, profesori tjelesnog i voditelji raznih rekreativnih sportskih aktivnosti

Quote:
Tako bi trebalo biti, ali nije. Napravi analizu, pa vidi tko radi i kakav posao, za koju lovu, s kojim rezultatima.
nije? sve vrvi od zaštitarki?
na što se ovo odnosi?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 00:03   #57
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ne mora bit, nije sve rezultat znanja, nego i genetskih predispozicija
no, uspoređivanje žena i muškaraca u tom kontekstu nema smisla, nit je bitno za to kak će neko nekog nešto naučiti
Naravno da može biti i do genetskih predispozicija, dapače nebi Phelps bio Phelps da nema onako dugačke ručetine i dugačak torzo.
Ja mislim da se dvije ženske osobe natječu za posao profesora plivanja. Ako kod jedne i druge vidim jednaku motiviranost i zalaganje, naravno da ću prije uzeti ovu koja mi testove bolje odradi, jer ću to shvaćati na način da u njezinom radu nešto bolje štima, tehnika, zaron, okret, you name it.

Sad je tu recimo malo kvaka kad se za takav posao natječu muškarac i žena.
Prepostavimo da će on imat bolje rezultate od žene, motiviranost i zalaganje kod obe osobe su na nivou, koju onda uzeti?
Tu bih rezultate izostavio jer će muškarac imati bolje rezultate prvenstveno zbog svojih fizikalija, ali po pitanju znanja, tehnike tu nema razlike.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 00:04   #58
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post

ja mislim na sve poslove koje rade DIF-ovci - treneri, profesori tjelesnog i voditelji raznih rekreativnih sportskih aktivnosti
Sad bi ti ja trebao reći mišljenje o difovcima? Recimo da su manji šrot od ekonomista, eto.

Treneri su i dalje velika većina muškarci. Profesori tjelesnog, nemam pojma, tu sigurno ima više žena, nego u drugim područjima djelovanja DIFovaca.

To me malo podsjeća na ono: Kad bi meni dali 5M eura godišnje, da vidiš kako bi ja nogomet igrao... prvo se mora to zaslužit, onda se ta lova dobije. Tako bi i kod DIFa i svih drugih struka trebalo biti. Ako nemaš uvjete za upisat faks, ne možeš ni predavat nekome, bez obzira kakve rezultate potencijalno možeš pružit.

Da ne spominjem kakve rezultate moraju pokazat profesori u školi, većina trenera i voditelja rekreativnih aktivnosti.

Problem je u tome što ja ne tražim da se promjene pravila, nego vi. A kad vidite da vam negdje ide na štetu, onda bi tu ostavile da je tako.

Quote:
nije? sve vrvi od zaštitarki?
na što se ovo odnosi?
Ovo se odnosi na poslove općenito, napravi analizu učinka po spolu i plaću koju primaju za učinak, pa onda napravi satnice po strukama i spolu u prosjeku. Iznenadit ćeš se rezultatima.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 00:08   #59
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Naravno da može biti i do genetskih predispozicija, dapače nebi Phelps bio Phelps da nema onako dugačke ručetine i dugačak torzo.
Ja mislim da se dvije ženske osobe natječu za posao profesora plivanja. Ako kod jedne i druge vidim jednaku motiviranost i zalaganje, naravno da ću prije uzeti ovu koja mi testove bolje odradi, jer ću to shvaćati na način da u njezinom radu nešto bolje štima, tehnika, zaron, okret, you name it.

Sad je tu recimo malo kvaka kad se za takav posao natječu muškarac i žena.
Prepostavimo da će on imat bolje rezultate od žene, motiviranost i zalaganje kod obe osobe su na nivou, koju onda uzeti?
Tu bih rezultate izostavio jer će muškarac imati bolje rezultate prvenstveno zbog svojih fizikalija, ali po pitanju znanja, tehnike tu nema razlike.
OK
a ja bih za trenericu ženske gimnastike prije izabrala ženu koja je i sama bila gimnastičarka ili za voditeljicu rekreacije za žene
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 00:16   #60
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
OK
a ja bih za trenericu ženske gimnastike prije izabrala ženu koja je i sama bila gimnastičarka ili za voditeljicu rekreacije za žene
Znamo mi da bi, živila ravnopravnost!

Vjerujem da rezultate i životopis ne bi ni pogledala.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.