Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 23:12   #81
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Mene zanima po kojem mehanizmu MMS uništava te bakterije i viruse.
Odgovorit cu ti ovdje, jer je to vec odgovoreno na temi o MMSu, ali treba to procitati.

Ukratko, klor dioksid ubija patogene. Naucnici ne znaju kako tocno ubija, ali znaju da ubija. Ja prema tome necu tvrditi da znam sve, vise od sluzbene nauke, pogotovo po toj stvari, ali nema ozbiljnog naucnika koji ce tvrditi da klor dioksid ne ubija patogene. Provjeri, ako meni ne vjerujes.

BTW, postoje dvije hipoteze kako klor dioksid ubija patogene, jos se nisu odlucili koja je tocnija. Meni osobno je potpuno svejedno po kojoj hipoteze (ili obje, ili po nekoj trecoj, ili pak sve tri) on to radi, glavno da radi.

I da, probaj procitati sto tamo pise, znam da je dosadno, zamorno, nezanimljivo, ali ces bar imati jako puno materijala da pljujes po MMSu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 23:22   #82
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
I potpuno si u pravu što imaš svoje dvojbe jer one imaju činjeničnih osnova ako u ničem drugom a ono eto u mojim primjerima. Puno više istraživanja na ovu temu je potrebno kao i kliničkih studija o uspješnosti raznih aspekata primjene srebra. Ovako je sve to dosta klimavo i ako je čovjek imalo realan nikome neće tupiti kako je ovakav element ultimativno cool i suupač i baš fensisuper stvarčica za izlječit sve i svašta...
I ja se slazem da ako netko nesto ne zeli uzimati, neka ne uzima. Najbolje je uzimati samo ono sto zelimo i smatramo da ce nam pomoci, a sve sto nam je sumnjivo, za sto mislimo da je stetno, to treba izbjegavati i niposto se izlagati riziku neprovjerenih i moguce stetnih stvari.

Kao sto sam puno puta napisao, ne vjerujte meni, vjerujte sebi, mislite svojom, a ne mojom glavom, jer ako stradate, stradat ce vasa, a ne moja glava. To je zlatno pravilo i svi ga trebaju biti svjesni.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 00:55   #83
Silver Peritoneal Catheters Reduce Bacterial Colonization

Silver is known to have powerful antibacterial properties with a remarkably low toxicity and favorable biocompatibility in humans.
Williams RL, Doherty PJ, Vince DG, GrashoffGJ, Williams DF. The biological properties of silver. Dasgupta CRC Crit Rev Biocompat 1989; 5:221-43.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 09:23   #84
Sinke, ne lupaj bezveze. Odnosno ne pili o nečemu o čemu ja pričao nisam. Pričao samo o venskim kateterima a ne peritonejskim što su dvije sasvim drugačije stvari. To prvo, a drugo referiraš se na nešto iz 1989. godine. Sad je 2009.a. U praksi se u ovih 20 godina i ti peritonejski katatri nisu udomaćili odnosno nisu pokazali očekivani benefit.
Osim toga i sama tvoja referenca na kraju kaže:
"Thus, it can be concluded from these preliminary experimental data that the use of silver PD catheters in a rabbit model ofPD reduces bacterial colonization of catheter segments in viva. Therefore, the use of silver PD catheters has the potential of reducing catheter-related peritonitis in PD patients. Further in viva experimental data from other animal models of PD are needed before the clinical use of silver catheters can be prescribed in PD patients.
Dakle i autor tog članka na kraju poručuje da je to nešto što tek treba ispitati nizom pokusa na životinjama prije nego se uopće počne razmišljati o korištenju na ljudima. Tako da ti referenca i nije nešto u korist.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 09:27   #85
Link je stavljen zbog navodne toksičnosti. Ne treba odmah padati u histeriju.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 09:35   #86
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Link je stavljen zbog navodne toksičnosti. Ne treba odmah padati u histeriju.
Histeriju?...Ja?....trenutno otprilike sam između i ...tako da vjeruj mi, histerija nije na kraj pameti.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 21:46   #87
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Je kisik na treba, ali jel ti u dodiru s kisikom koža posmeđi. I znaš da je loše ak se koncentracija kisika u zraku poveća.
Cijeli ovaj post je takva hrpetina gluposti da bi svaki osnovnoškolac imao bolje razumijevanje tematike! Samo da komentiram boldano. Izađi iz velegrada u prirodu, prošeći šumom. Tamo ti je povećana koncentracija kisika u zraku a to je loše
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 11:05   #88
previše kisika može biti vrlo opasno, pa čak i smrtonosno. tako npr. višak kisika koji odgovara parcijalnom tlaku većem od 76 kPa oštećuje i pluća, a dulje udisanje kisika pod parcijalnim tlakom od 100 kPa ili većim uzrokuje groznicu, povraćanje, poteškoće u središnjem živčanom sustavu i druge komplikacije.


btw: ne odnosi se na šetnju planinama, općenito prirodu.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 16:32   #89
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
previše kisika može biti vrlo opasno, pa čak i smrtonosno. tako npr. višak kisika koji odgovara parcijalnom tlaku većem od 76 kPa oštećuje i pluća, a dulje udisanje kisika pod parcijalnim tlakom od 100 kPa ili većim uzrokuje groznicu, povraćanje, poteškoće u središnjem živčanom sustavu i druge komplikacije.
Razmisljah odgovoriti, ne odgovoriti, sto napisati, da li uopce sto napisati, pa eto, i sami mozete vidjeti sto odlucih.

Dakle, ovo ustvari pisem svima, a ne samo normall-u.

Sve, ama bas sve u ljudskom tijelu ima optimalnu kolicinu, s time da covjek moze zivjeti i donekle van te optimalne kolicine, ovisno o kojoj se stvari radi vise ili manje. Isto tako, sve u nama ima i svoje suprotnosti, tj. nasa tijela stalno trebaju stvari koje se medusobno ponistavaju. Kao samo mali primjer, mi trebamo kisik, ali isto tako trebamo i antioksidanse i to istovremeno u nasem tijelu, iako naravno, ne istovremeno svugdje po cijelom tijelu, u svakoj stanici odjedanput.

I da sad ne idem odvise u raspravu o kisiku, tlaku istog, da li je sibica upaljena ili ugasena (povecajte udio kisika, dignite tlak i onda upalite sibicu ako smijete), dovoljno je reci da je sa svime tako i samo osobe koje stvarno nemaju pojma o nicemu se zalazu za samo jednu stvar kao uspjesno sredstvo lijecenja ljudi, kao sto to radi alopatska medicina koja stalno forsira samo jednu djelatnu tvar (koja se naravno moze patentirati, citaj, moze donositi novac). Covjek (kao i sva druga ziva bica) je puno kompleksiniji, on stalno treba puno razlicitih stvari, koje su cesto i suprotstavljenog djelovanja, ali je covjek taj koji ih dovodi u harmoniju i dovodeci razne tvari u harmoniju, dovodi i sebe u harmoniju, koja nije staticna ravnoteza, vec dinamicna.

I za kraj, ovo sam pisao vise kao ideju nekome tko jos nije saznao za kompleksnost prirode i tko i dalje ovisi o jednoj jedinoj stvari. Novcu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 16:35   #90
Da, slična stvar kao i s ozonom. I ozon je otrovan plin pa se uredno primjenjuje u medicini po klinikama širom svijeta.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:27   #91
bok!
može li mi netko odgovoriti zbog čeka koloidno srebro djeluje bolje na kožna oboljenja od mms-a?
ne bih htjela odmah isprobavati sve i svašta odjednom...
hvala!
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 18:33   #92
Srebro potiče rast matičnih stanica a MMS ne.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:01   #93
Quote:
leeya kaže: Pogledaj post
može li mi netko odgovoriti zbog čeka koloidno srebro djeluje bolje na kožna oboljenja od mms-a?
ne bih htjela odmah isprobavati sve i svašta odjednom...
Uvijek zavisi sto je konkretni problem, a ja osobno preporucam napad iz svih oruzja. Sinke je naveo samo jednu razliku, a izmedu ostalog srebro je reduktor, dok je klor dioksid oksidator, s time da neke gljivice mogu proizvoditi vlastite antioksidanse, sto jasno znaci da utjece na MMS, ali ne utjece na srebro.

Kao i obicno, ako koristis oboje, dobivas tretman sa zaokruzenim spektrom djelovanja obje stvari.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 03:30   #94
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Da, slična stvar kao i s ozonom. I ozon je otrovan plin pa se uredno primjenjuje u medicini po klinikama širom svijeta.
I fluoridi su otrovni, pa se uredno primjenjuju u sprječavanju nastanka karijesa u ordinacijama diljem svijeta...

Ah ne, lapsus, na fluoru ne zarađuju šarlatani.... fluor je zao
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 08:51   #95
Dr Robert O. BECKER
Silver Ionotophoresis --- Healing & Regeneration

US Patent # 5,814,094
Iontopheretic System for Stimulation of Tissue Healing and Regeneration
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:44   #96
Quote:
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Dr Robert O. BECKER
Silver Ionotophoresis --- Healing & Regeneration

US Patent # 5,814,094
Iontopheretic System for Stimulation of Tissue Healing and Regeneration
da li bi neko preveo na hrvatski,za nas neznalice engjeskog?
ne mora biti svaka rijec...samo da znamo o cemu je rijec.
Hvala
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:47   #97
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Dr Robert O. BECKER
Silver Ionotophoresis --- Healing & Regeneration

US Patent # 5,814,094
Iontopheretic System for Stimulation of Tissue Healing and Regeneration
Zanimljiv članak, sviđa mi se ovaj slučaj ponovnog izrastanja prsta nakon amputacije, čak se ne vidi da je dio ikada nedostajao. Zanima me bi li se ta metoda mogla koristiti (nakon dodatnog usavršavanja, naravno) za ponovno izrastanje većih dijelova tijela, recimo amputirane potkoljenice i slično. S obzirom da tretman regenerira sve vrste tkiva (mišićno, vezivno, čak i živce), je li moguće istu metodu koristiti na unutarnjim organima?

Na jednom nožnom prstu mi urasta nokat. Ako odrežem prst (uzeti ću nešto za anesteziju ili jednostavno sjediti na nozi dok ne izgubim osjećaj) i onda koristim srebro, hoće li mi ovaj novi prst koji će izrasti imati normalan nokat? Stvarno mi je dosadilo stalno paziti na to.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:59   #98
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
da li bi neko preveo na hrvatski,za nas neznalice engjeskog?
ne mora biti svaka rijec...samo da znamo o cemu je rijec.
Hvala
Evo samo abstract, članak je popriličan:

Abstract:
Ionoforetički tretman za poboljšanje zacjeljivanja tkiva i induciranje regeneracije. Tretman uključuje napravu i upute, otopinu i upute za spravljanje otopine in vitro i in vivo. Tretman se vrši postavljanjem fleksibilne, srebrom bogate anode u kontakt s ranom, dok se katoda postavlja na neoštećenu kožu u blizini rane, nakon čega se pušta istosmjerna struja rani primjerenog napona. Električno generirani ioni srebra iz anode prodiru u tkivo i prolaze kroz seriju reakcija koje vode formaciji srebro-kolagenskog kompleksa. Ovaj kompleks djeluje kao biološki poticaj in vivo formaciji odgovarajućih blastema koji podupiru regeneraciju.


A mene sada zanima postoje li neka ograničenja ili je srebro stvarno super lijek. Može li srebrna voda riješiti mučnine nastale od MMS-a? To bi onda bila prava kombinacija. Samo pozitivni utjecaji, bez ikakvih loših nuspojava.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 11:17   #99
Da, dr. Beckeru i jest bio san da pronađe način na koji bi bilo moguće da ljudima ponovno narastu udovi. Ovdje ima malo više o tome.
Njegovim stopama nastavio je njegov nekadašnji student Andy Marino, koji je proveo 17 godina u njegovom laboratoriju i dan danas radi i bavi se istraživanjima vezanim za srebro i elektricitet.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 12:07   #100
Quote:
The_Equilibrist kaže: Pogledaj post
...
A mene sada zanima postoje li neka ograničenja ili je srebro stvarno super lijek. Može li srebrna voda riješiti mučnine nastale od MMS-a? To bi onda bila prava kombinacija. Samo pozitivni utjecaji, bez ikakvih loših nuspojava.
Srebro nije lijek, dodatak je prehrani. Jednostavno, radi se o upotrebi krive terminologije. Razmišljao sam pokrenuti novu temu baš o tome. Naime, lijekovi liječe jer imaju dokazanu ljekovitost. Dodaci prehrani ozdravljuju. Ne možemo za željezo reći da je lijek iako pomanjkanje istoga dovodi do anemije.
Znači, radi se o krivoj terminologiji; liječenje nasuprot ozdravljivanju.

Mučnine od MMS-a rješava C vitamin koji je antidot.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.