Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2008., 00:26   #41
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
O čemu ti pričaš, pa ja se nikad nisam bavio s ayurvedom, nego s nutricionizmom. Kakva religija?
Ma nekaj sam pobrkao kod quotanja i ovo je trebalo ići jozephini.

Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Malo ljudi je alergično baš na rajčicu, iako ima i takvih slučajeva. No ona pospješuje alergije, u to nema nikakve sumnje.
Onaj koji je alergičan na Ambroziju ne bi smio jesti rajčicu jer bi mu moglo biti još gore. To želiš reći? Sad malo zaključivanja u tvom stilu: Onaj koji je alergičan na penicilin isto ne bi smio jesti rajčicu. I onaj koji je alergičan na aceton, nitro razrijeđivač te slične kemikalije isto ne bi smio to.
Ili će oni koji jedu rajčicu prije postati alergični na te kemikalije-biljke-bilo što?
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 10:33   #42
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Ma nekaj sam pobrkao kod quotanja i ovo je trebalo ići jozephini.


Onaj koji je alergičan na Ambroziju ne bi smio jesti rajčicu jer bi mu moglo biti još gore. To želiš reći? Sad malo zaključivanja u tvom stilu: Onaj koji je alergičan na penicilin isto ne bi smio jesti rajčicu. I onaj koji je alergičan na aceton, nitro razrijeđivač te slične kemikalije isto ne bi smio to.
Ili će oni koji jedu rajčicu prije postati alergični na te kemikalije-biljke-bilo što?
Zapravo, stvar je mnogo dublja... Ako je netko alergičan na bilo što, bilo bi najprije naravno mudro da tu dotičnu hranu izbjegava. Ali to nije sve. Moderna istraživanja ukazuju na značajnu povezanost alergija na hranu i alergija iz zraka.
Dapače, dokazano je da je za sve kriv neispravni probavni sustav. Naime, tzv. leaky gut syndrome je prisutan kod većine alergijskih osoba. Radi se o tome da stjenke crijeva postaju propusne na sve veće i veće makromolekule te one na kraju odlaze u krv i postaju alergeni. Dakle, primarni cilj je vratiti ravnotežu u probavni sustav, a to se postiže odgovarajućom prehranom punom enzima.
Kuhanjem rajčica gubi svoje enzime, a sirova je dosta snažan alergen.
Ne kažem da osoba koja je alergična na ambroziju ne bi trebala jesti rajčicu, samo to da joj to ne preporučam i ja to ne bih radio, sve dok ne vratim ravnotežu probavnom sustavu i prestanem biti alergičan na ambroziju, aceton, štoveć. Onda bih mogao normalno dalje jesti puno rajčica i uživati u njihovim blagodatima.
Još jedna stvar... kako se uopće dobije taj leaky gut syndrome tj. kako probava postaje loša? Pa dovoljno je da se pogleda kakva se denaturalizirana hrana danas konzumira. Ili je obrađena ili je prekuhana i na taj način ne sadrži probavne enzime. Nadalje, većina ljudi jede hranu koja uzrokuje kiselost krvi, blago acidozno stanje koje remeti imunitet. Glavni krivci za acidozno stanje su šećer, brašnasti proizvodi, mesni proizvodi i mliječni proizvodi. Čak i cjelovite žitarice, ako ih se ne sažvače minimum 100 puta uzrokuju acidozno stanje. Koji je izlaz? Alkalno, povoljno stanje krvi čine povrće i voće, pogotovo sirovo. Čovjekova prehrana bi uvijek trebala biti blago alkalna. No na to su većina zaboravili...
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:28   #43
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Ne kažem da osoba koja je alergična na ambroziju ne bi trebala jesti rajčicu, samo to da joj to ne preporučam i ja to ne bih radio, sve dok ne vratim ravnotežu probavnom sustavu i prestanem biti alergičan na ambroziju, aceton, štoveć.
E super, sad mi je jasnije na koji način razmišljaš pa me zato i začudilo onakvo "zaključivamje" kad si one otrovne biljke ugurao u kontekst gdje ih nema.
Nego, kad smo kod probave, stari narodi i kulture, Rim itd... su to rješavali boravkom u špiljama koje su pune negativnih iona. Nešto slično kao u špiljama i tunelima koje nalazimo u piramidama. Negativni ioni blagotvorno djeluju na probavni sustav a time i cijeli organizam pravilnije funkcionira.
A što se alergija tiče, njih mnoge biljke mogu stimulirati ili smanjiti učinkovitost lijekova protiv alergije. Te biljke koje smanjuju učinkovitost lijekova protiv alergije
ne smanjuju učinkovitost biljnih preparata koji smanjuju osjetljivost ili liječe alergiju!?
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 15:15   #44
Wink Neti kriya

Evo kako se radi guma neti kriya!
Ima i kratki video.
http://homepage.ntlworld.com/bhavin.desai/key4.htm
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:31   #45
Ayurvedska medicina

Zna netko nesto vise Ayurvedskoj medicini? Probao netko lijecenje?

Jucer je bilo na Rubu znanosti o toj temi, gosti su bili jedan ayurvedski profesor i lijecnik sa fakulteta u Indiji, te nas dr. Petrusic takodjer doktor ayurvedske medicine.
Navodno mogu lijeciti uspjesno kronicne bolesti te bolesti gdje alopatska medicina ne daje rezultata jer ne poznaje uzrok bolesti.
Ayurveda ima svoje metode dijagnostike, metode lijecenja, te dovodi bolesnika u balans kako bi mu se povratilo zdravlje.

Ajmo, da vas cujem
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:36   #46
pa nemrem vjerovat da ayurveda nikoga ne zanima?!?!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:02   #47
Kod nas su ljudi slabo upoznati sa Ayurvedskom medicinom jer smo homogena država pa tako nema Indijaca, a niti je standard naše zemlje zanimljiv u usporedbi sa zapadom. Uglavnom ayurveda dolazi kroz masaže i wellnes centre do ljudi. Baš mi je drago da je Tomislav otvorio kliniku i koliko čujem upješno radi. Šteta da je kriza na pomolu, jer inače bi ova medicina mogla dobiti više poklonika kod nas. Obzirom da se u liječenju koriste i biljke ona je preteča današnje medicine, samo što ima drugačiji pogled na čovjeka.
To je stara medicina i netreba je olako odbacivati.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:26   #48
Thumbs up

Dakle, pricam o ayurvedskim klinikama, ne o wellness centrima.

Moja iskustva su takva da su pacijenti nakon visednevnih tretmana odlazili
u potpunosti promijenjeni. Sama koza, izgled lica, psihicko stanje... Ljudi su
blistali iznutra i izvana.

Ali, zato su tokom tretmana imali strahovito jaka ciscenja, najcesce jaka fizicka i emocionalna ciscenja (bolovi, plakanje, nervoza...).

Medjutim, moram napomenuti da ti ljudi su 7 dana bili na klinici i nisu isli doma. Imali su sve od prehrane, razgovor s lijecnikom, svoj mir. Ako ljudi kad su se vratili doma se nisu pridrzavali savjeta, nije dugo trajala ta predivna promjena.

Preporucujem panchakarmu, to je veliko ciscenje organizma i vjerujem da je svakome potrebno.

Ayurveda ne moze izlijeciti uzrok ako osoba nije spremna na to i ako se nakon tretmana vrati starom nacinu zivota. A da ima efekta,da, definitivno ima!
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 14:04   #49
Ja ti kažem da u hotelskom wellnessu u SLO kada sam bio, vidio sam da imaju liječnika i kompletne terapije uz prilagođenu prehranu hotela. Nema toga što nema u jednoj klinici pa i više (topli bazen ).
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 14:13   #50
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Dakle, pricam o ayurvedskim klinikama, ne o wellness centrima.

Moja iskustva su takva da su pacijenti nakon visednevnih tretmana odlazili
u potpunosti promijenjeni. Sama koza, izgled lica, psihicko stanje... Ljudi su
blistali iznutra i izvana.
a gdje su te klinike? pretpostavljam u indiji gdje je i sama ayurveda najzastupljenija na svijetu.

kod nas za sada postoji samo jedno mjesto na kojem se bave ayurvedom, i to je dr. Petrusic i njegova ordinacija (ili bolje da kazem salon?).
koliko vidim na webu, bave se svim i svacim, od lijecenja do kozmetickih tretmana uljima te prodaje srebrnih casa i sl.

naravno, mene vise zanima sama medicina, lijecenje i sve sto ide uz to.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 14:04   #51
Quote:
teddybear1717 kaže: Pogledaj post
a sad---nazad u stvarnost..
jel neko zna adresu ili stranicu te 'klinike' ayurvedske medicine u nas???
www.ayurveda.hr

kontakt piše na stranici
odraslodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 13:46   #52
još jedan forum s istim prepucavanjima. znanost protiv tzv. alternative. alopatska medicina bazirana na kemiji i profitu stara 100 godina, protiv tradicionalne holističke medicine stare 5000 g...
Ukratko: ayurveda kao i kineska medicina, pristupa pacijentu individualno. Znači nije za svakog čovjeka isti tretman. Ovisi o njegovoj konstituciji i problemu. ayurveda dijeli na tri osnovne konstitucije. vata, pita i kapha, te kombinacije vata-kapha, pita-kapha, vata-pita. Prikladna hrana nije za svaku konstituciju jednaka. Svakako preporučam odlazak dobrom ayurvedskom liječniku, mog kolega su skinuli s pumpice za astmu, bez koje nije smio ni na wc. Eto, toliko, a dr. med i mr.pharm. neka pričajo što žele, to su ionako samo manageri farmacijske industrije, te im izliječenje čovjeka predstavlja gubitak profita i nije im u interesu. Jednostavno, kao što Sokrat kaže: slijedite činjenice, bez obzira kud vas one odvele...
armagedonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:36   #53
Jiva Ayurveda

Poznata indijska ayurvedska organizacija Jiva Ayurveda otvara svoj
centar u Opatiji: http://jiva.com/ayur-news-6.asp?nm=News and Events
Rijec je o jednoj od vodecih indijskih ayurvedskih bastina koja se
u obitelji dr.Partapa njeguje vec nekoliko stoljeca. Ovo je odlicna
prilika za sve poklonike prirodnog nacina lijecenja u Hrvatskoj i
okolnim zemljama, jer ce ovaj Centar osim usluga lijecenja nuditi
i programe obuke za buduce ayurvedske terapeute.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 16:35   #54
Quote:
armagedonius kaže: Pogledaj post
Svakako preporučam odlazak dobrom ayurvedskom liječniku...
Može neka preporuka na PP? Tnx.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 19:19   #55
dr. BILJANA DUŠIĆ
GLOGOVICA 21, 1296 ŠENTVID PRI STIČNI, Slovenija
Tel: 00 386 40 169289, ona je najbolja, pogledaj po netu, a ima i u zagrebu ayurveda centar somalata
armagedonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 23:31   #56
Jel moze netko dati jos informacija o Somalati?
Zanima me tretman za rjesavanje problema sa sinusima, alergijama i sl. no stvarno bih htjela znati od nekoga "does it work" i naravno koliko kostaju njihovi tretmani?

(super mi je kad na stranicama imaju ispisane cijele litanije, a od cijena ni c ).
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 21:33   #57
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Jel moze netko dati jos informacija o Somalati?
Zanima me tretman za rjesavanje problema sa sinusima, alergijama i sl. no stvarno bih htjela znati od nekoga "does it work" i naravno koliko kostaju njihovi tretmani?

(super mi je kad na stranicama imaju ispisane cijele litanije, a od cijena ni c ).
Zato što su relativno visoke primjerene eliti. No, tu se postavlja pitanje i ima li zdravlje cijenu? I koliko kome što vrijedi?
Cijenu ti odrede nakon konzultacije, kada se definira tvoje zdravstveno stanje i koji bi ti tretmani u tu svrhu pomogli zato ih vjerojatno nemaju istaknute.
Bila je moja prijateljica na konzultacijama i u njenom slučaju preporučeni su joj tretmani za 2.000 eura, što ona nije mogla platiti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 00:04   #58
2000 eura?
O boze
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 05:14   #59
Za 500€ ode u Indiju plati tamo tretmane 100€ (puno sam rekao) iste takve samo od iskusnijih, nek su joj troškovi poklona i smještaja dva tjedna 400€. Uštedila 1000€ ali si priuštila životni doživljaj.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 09:14   #60
Somalata, hmmm...

Vrlo razvikani centar, al s obzirom na obrazovanje Petrusica a i neke reakcije
od ljudi koji su bili tamo, ne znam bas... Znam da kod sinusa pomaze, ali za
ostale bolesti, malo ozbiljnije, treba jako puno novaca,pa mozda vam se posreci...

Sto se tice cijena, to vam je zato kaj je materijal za rad jako skup, a i treba
platit dvoje ljudi koji rade na vama. Doduse, mislim da nije bas darezljiv kad
treba platit svoje radnike, ali nisam vec dugo pricala s nekim od tehnicara,
pa ne znam. Mozda se popravil.

A kaj se tice sinusa i alergija, pa postoje yogijske tehnike ciscenja koje mogu
rijesiti taj problem i to naravno za 0 (citaj nula) kuna. A postoje i razni nasi
biljni preparati. Pa sada, ovisi kaj vas vise privlaci ili samo koliko novaca ili volje za radom na sebi posjedujete.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.