Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2011., 10:14   #61
Predenje mačke

Mnogo puta sam imao prilike pročitati na raznim portalima i člancima novina da mačje predenje pomaže sniziti krvni ili srčani tlak i smanjiti nervozu.
Inače volim imati mačku doma i to je donedavno bila samo jedna u kući, a sada više njih, a kao srčani bolesnik i tlakaš primijetio sam znatan pad konstatnog krvnog tlaka.
Moram reći da lijekovi nisu pomagali na dugoročno ali otkada imam više mačaka; tlak je više negoli često u granicama normale.

Moj liječnik na spomen ovoga niti poriče niti podržava tu praksu, više je nekako suzdržan i neodlučan glede toga.
Ja preporučujem.
Ima li još tko iskustva ?
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 14:21   #62
Pa vjerojatno bilo sto opustajuce moze tako djelovati, ako je macije predenje nekom vlasniku opustajuce onda valjda snizuje tlak, a vjerojatno bi slican uticaj mogla imati kakva lagana glazba, opustajuca masaza ili sto vec
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 12:36   #63
Ima li kakih iskustva s Mukta Vati?
absn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 18:05   #64
Svi su ozdravili ili nedaj bože !!!
absn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:24   #65
Koliko dugo se imela moze piti? Evo nakon tjedan dana tlak mi je pao na 135/85. Inace je uvijek redovito preko 140/90 i sa tabletama. Pijem olmetec 20mg pa me zanima da li je neko imao kakvih problema piti imelu i tablete za tlak. Probao sam maticnu mlijec i nije bilo nekih promjena kod tlaka ali sam se osjecao puno bolje, imao sam puno vise snage.
Tona66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:47   #66
Hibiskus je ako se ne varam dosta zgodan za tlak.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:58   #67
Matičnjak -1 čajnu žličicu matičnjaka ostaviti u šalici kipuće vode - 3-5 minuta , dnevno piti 2-3 šalice čaja .
Metvica - 1 čajnu žličicu metvice ostaviti u šalici kipuće vode -3-5 minuta piti toplo 2-3 šalice dnevno .
Matičnjak i metvicu možete pomješati zajedno u istim dijelovima koristiti također kao i sam čaj od matičnjaka ili metvice .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 08:53   #68
Magnezij,cejlonski cimet,fizicka aktivnost,izbjegavanje kave,pretpostavljam i povremene masaze za sad mi drze tlak pod kontrolom, inace zna mi skociti do 160.Imam osjecaj da duge setnje sa pesom u prirodi najvise pomazu.Da li i ulje crnog kima ima svoju ulogu u tome, ne znam...Mentu volim piti,ali problem je sto nisam prevec dosljedna, uhvati mi manija da 2 tjedna nakuhavam cajeve,pa tjedan,dva nista...
Citala sam da ekstrakt bosiljka je jako uspjesan u snizavanju tlaka, kao i farmacijski lijekovi, ali nemam pojma gdje se to moze nabaviti...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 08:17   #69
Još jedan Prirodni lijek za normalizaciju tlaka
1 režanj češnjaka nasjeckati sitno uvečer staviti u čašu jogurta ostaviti preko noći popiti ujutro natašte ponavljati 30 dana .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 13:42   #70
hipertenzija

imam visok krvni tlak (170/95), a tablete mi ne pomažu, kako spustiti tlak??
anterakulji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 18:24   #71
Quote:
anterakulji kaže: Pogledaj post
imam visok krvni tlak (170/95), a tablete mi ne pomažu, kako spustiti tlak??
Koliko godina imaš? Čime se baviš? Kakve su ti navike? Koje lijekove si pio? Piješ li još nešto?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:37   #72
Mama je kupila novi tlakomjer i slucajno sam izmjerila tlak i otkrila da je jako visok (175/100). Nemam glavobolja, ne oticem, nemam kratkocu daha, kao nijedan od simptoma visokog tlaka. Kad sam ga god prije mjerila nikad nije bio visi od 130/85.
Da li bih tablete poput loprila mogla uzeti na svoju ruku(bar dan ili dva da vidim kako ce djelovati) i osim bijelog luka sta je jos dobro za snizavanje tlaka? Hvala
Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:51   #73
ako si mjerila na automatskom tlakomjeru prvo odi provjeriti kod doktora, automatski nisu uvijek bas previse pouzdani, posebno oni jeftiniji i losije kvalitete. Od kod nas posvuda dostupnih omronovi su recimo kvalitetni, ali inace nadje se svakakvog smeca. Takodjer su oni koji mjere na zapescu losiji od onih na nadlaktici.

Mana kod doktora s druge strane je da covjek ponekad ima samim tim sto je tamo visi tlak nego doma. Takodjer jedno mjerenje cak i kad je ispravno nije dovoljno posto rezultati mogu varirati prema okolnostima. U stvari najbolje je otic kod doktora i ponjeti taj mamin aparat sa sobom pa na licu mjesta izmjeriti i usporediti sa doktorovim rezultatima, zatim redovno kroz neki period mjeriti pa onda dalje

Nemoj nista uzimat na svoju ruku. Lijekovi za tlak su ionako dugorocna politika, ne znam bas da ima smisla isprobat na dan-dva. Nit se tako lako ustanovljava ispravna doza nit se tako lako sa njih skida... barem koliko su mi poznati, ali to je vec pitanje za Bata uostalom kako ces ih dobit bez recepta...

Ima jos toga sto snizuje tlak ali prvo prjvkerit da li je uopce visok.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 01.08.2012. at 18:35.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 18:42   #74
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ako si mjerila na automatskom tlakomjeru prvo odi provjeriti kod doktora, automatski nisu uvijek bas previse pouzdani, posebno oni jeftiniji i losije kvalitete. Od kod nas posvuda dostupnih omronovi su recimo kvalitetni, ali inace nadje se svakakvog smeca. Takodjer su oni koji mjere na zapescu losiji od onih na nadlaktici.

Mana kod doktora s druge strane je da covjek ponekad ima samim tim sto je tamo visi tlak nego doma. Takodjer jedno mjerenje cak i kad je ispravno nije dovoljno posto rezultati mogu varirati prema okolnostima. U stvari najbolje je otic kod doktora i ponjeti taj mamin aparat sa sobom pa na licu mjesta izmjeriti i usporediti sa doktorovim rezultatima, zatim redovno kroz neki period mjeriti pa onda dalje

Nemoj nista uzimat na svoju ruku. Lijekovi za tlak su ionako dugorocna politika, ne znam bas da ima smisla isprobat na dan-dva. Nit se tako lako ustanovljava ispravna doza nit se tako lako sa njih skida... barem koliko su mi poznati, ali to je vec pitanje za Bata uostalom kako ces ih dobit bez recepta...

Ima jos toga sto snizuje tlak ali prvo prjvkerit da li je uopce visok.
Pa sve si dobro rekao.
Potvrdit će lokalni liječnici.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:50   #75
Sawyer, kolegi su sve lijepo objasnili, ali ja ipak dodam: nema teorije da imaš duže vrijeme tako visok tlak bez simptoma. Ali nekim ljudima doslovce se digne tlak u trenutku dok ga mjere, pogotovo ako to ne rade baš često. Probaj izmjeriti više puta, iako kao što je već i napisano, samo liječnik može izmjeriti točno, ono u kućnoj radinosti samo otprilike.

A čak i da imaš povišeni tlak, nemoj odmah početi s tabletama jer postoji više načina za njegovo reguliranje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 19:54   #76
Unhappy Visoki krvni tlak

Pozdrav,ovako bio sam na moru u 8 mjesecu,došao sam kući i vidim svi mjere krvni tlak pa ajd da i ja kad ono 170/95 i srce ubrzano radi,imam samo 15 god.Bio sam kod doktora rekao je na neslanu djetu ja sam na toj neslanoj djeti već ohoho skinuo sam 6-7 kila ali tlak je i dalje 150/80-160/80 zanima me kako bi ga mogao sniziti i u čemu bi mogao biti problem.
RayzerCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:07   #77
Ima vec jedn tema ovdje o tlaku.

Hibiskus caj moze koristiti koliko znam.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:21   #78
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ima vec jedn tema ovdje o tlaku.

Hibiskus caj moze koristiti koliko znam.
Može link molim te?
RayzerCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:45   #79
pa pretrazi stare teme, ne cuvamo linkove "na lageru"
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:58   #80
Quote:
RayzerCro kaže: Pogledaj post
Može link molim te?
Povišen krvni tlak
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.