Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 17:20   #5881
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svim ostalim pa nisam kvotala.
No, rutina u bilo čemu postaje beskorisna upravo zato što je rutina. Ako se i jesmo isprva 'deprogramirali', ulazak u rutinu je ponovno ulazak u program.
Kad god se nađete u žurbi, zaustavite se; popravite svoju pažnju na mentalnu sliku stvari koju želite i počnite zahvaljivati što ste je dobili. Ostvarivanje zahvalnosti će uspjeti ojačati vašu vjeru i obnoviti vaš cilj.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 01:10   #5882
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svim ostalim pa nisam kvotala.
No, rutina u bilo čemu postaje beskorisna upravo zato što je rutina. Ako se i jesmo isprva 'deprogramirali', ulazak u rutinu je ponovno ulazak u program.
Sad te ja mogu pitati - ako misliš da je rutina beskorisna upravo zato što je rutina - radi čega onda svjesno upravo sada živiš u takvoj rutini?
Zašto je ne promijeniš ili odbaciš?

A drugo...kažeš "ulazak u rutinu ponovo je ulazak u program"...
Zamisli da živiš u jednoj rutini gdje pušiš 3 kutije cigareta dnevno, drogiraš se, opijaš, nezdravo hraniš, ne krećeš se i ne vježbaš osim kad ideš u dvoranu Jehovinih Svjedoka, ovisna si o meksičkim sapunicama i tv Dnevniku punom crnih i negativnih vijesti i teških idiotarija...
Ta je rutina doista beskorisna, čak i štetna, barem po mojim skromnim kriterijima.

I zamisli onda da ne znam kakvim čarolijama uspiješ ući u rutinu u kojoj više ne konzumiraš ništa navedeno, zdravo se hraniš, krećeš se po prirodi i zraku, vježbaš, družiš se s pozitivnim ljudima, radiš posao koji voliš, pozitivno razmišljaš....to ti je postala rutina, novi program.
Na koju foru je ona sad opet beskorisna?

Što joj fali?
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:43   #5883
Ja baš volim dobru rutinu, ali da je baš ono - dobra, kvalitetna.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:00   #5884
Na odbacivanju rutine počiva cijeli kapitalistički sustav. Probaj nešto novo, svaki dan nešto ludo, novo, divlje! Što će ti jedna žena kad možeš imati 3! Što će ti dosadan posao kad možeš...ne znam što.
Rutina je itekako važna, ali zdrava rutina. Navika, posvećenost nečemu, odanost nečemu što je dobro, nešto što nosi vrlinu. Ništa ne može biti važnije od toga.
A kada usavršiš tu "rutinu", tek tada možeš smisleno i svjesno lagano koračati izvan nje, protezati se i dosezati neka nova iskustva.

Sve to novo i divlje što nas vuče je zapravo majmunski mozak, keksić kojim nas mame.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:18   #5885
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Na odbacivanju rutine počiva cijeli kapitalistički sustav. Probaj nešto novo, svaki dan nešto ludo, novo, divlje! Što će ti jedna žena kad možeš imati 3! Što će ti dosadan posao kad možeš...ne znam što.
Rutina je itekako važna, ali zdrava rutina. Navika, posvećenost nečemu, odanost nečemu što je dobro, nešto što nosi vrlinu. Ništa ne može biti važnije od toga.
A kada usavršiš tu "rutinu", tek tada možeš smisleno i svjesno lagano koračati izvan nje, protezati se i dosezati neka nova iskustva.

Sve to novo i divlje što nas vuče je zapravo majmunski mozak, keksić kojim nas mame.
tako govori program, od riječi do riječi
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:57   #5886
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
...Autor često spominje balani primjer s vremenom. Npr želimo da nam na godišnjem bude lijepo vrijeme. Ali kako je to moguće budući da se vrijeme tiče svih ljudi i živih bića na Zemlji, kako je moguće gledati ga iz jedne perspektive?...

Npr idemo na izlet i vani je kiša i ja se prebacim na liniju života na kojoj je sunce, a osoba do mene je zahvaćena klatnom. A idemo na isto mjesto i vrijeme je samo jedno. Nije da će kiša padati po svima osim po meni.
Kako se naše linije života prepliću s ostalim ljudima?...
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Orlandia je ovdje dala odličan odgovor za vrijeme, a ja imam volju objaviti moja prva iskustva kada sam s tim krenuo ovog ljeta, kada sam dobio informacije koliko smo šire biće od naše manifestacije u ljudskom tijelu. Tu je naš moćni viši Ja, naše moćne stvaralačke misli... Uglavnom, kako na posao idem biciklom, nisam baš bio raspoložen voziti se protiv vjetra 100 km/h, jakog pljuska, tuče, i izbjegavati stabla koja padaju na cestu... I tako, vidim da ide oluja, i velim svom višem Ja, "gle, daj to sredi, da se mogu voziti po suhom na posao i kasnije s posla, nek kiša opadne kasnije ili između, i nek ne bude tak jaka da bude poplava, i nek vjetar bude umjeren a ne da lomi stabla i ugrožava živote. " I tako dođem na posao po suhom vremenu, po blagom vjetru i isto se dogodi na povratku. Povremeno sam na vijestima čuo da je 5-6 ili više km dalje padala tuča veličine oraha, da su se lomila stabla, da je bio totalni kaos i poplava na cestama. Kod mene sve umjereno, za razliku od dosadašnjih sezona kada su takva nevremena bila normalna pojava, zbog čega sam i zatražio intervenciju kada sam saznao da je moguća...
Ovo je interesantno pitanje, pa cu prenijeti iskustvo koje sam procitao prije vise godina na jednom forumu, koji se bavi(o) iskljucivo duhovnoscu. Inace ne pamtim postove od prije toliko godina, no ovaj mi se usjekao u pamcenje. Naime, izvjesni forumas iz Crne Gore pocetkom devedesetih je otisao na plazu ne bi li se okupao, no vrijeme je bilo dosta lose i tako on s dolaskom na plazu poceo vizualizirati/mentalno prizivati lijepo vrijeme sto se gotovo momentalno i ostvarilo - prestala kisa, izaslo sunce - savrsena manifestacija zeljenoga. S njegovim odlaskom s plaze, vrijeme se mijenja i postaje onakvo kakvo je i bilo prije njegovog dolaska. Nakon toga je dosao kuci i cuo vijesti da je prekid granatiranja na Dubrovnik trajao dok je padala kisa, te se granatiranje nastavilo ponovo na 2-3 sata, istih onih za vrijeme kojih je on imao lijepo vrijeme. Osjecao se najposranije na svijetu...
Ne bih znao da li je to stvarno bila njegova manifestacija... no ako je (a ostavljam mogucnost da je, obzirom sam ga dozivljavao kao duhovno naprednoga, koji bi s lakocom mogao koristiti ZP), onda stvarno treba 2x razmislit prije se nesto zazeli... jer bi se moglo i ostvariti, a samim time donijeti i (ne)zeljene konzekvence.
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:21   #5887
Quote:
Dostoj kaže: Pogledaj post
.. stvarno treba 2x razmislit prije se nesto zazeli... jer bi se moglo i ostvariti, a samim time donijeti i (ne)zeljene konzekvence.
Za Dubrovnik su tada mnogi drugi imali drukčije želje i to je dodavalo energiju takvim događajima.
Jednostavno je. Mi jesmo moćna bića i naše misli imaju stvaralačku moć. Želimo li da u svijetu bude više svjetla, ljubavi, veselja, naše želje će takvim manifestacijama dati više energije, možemo i sami dodati naše svjetlo, ljubav i veselje, i pomoći drugima u tome.
Želimo li suprotno, imat ćemo mračnije misli, i s tim sam već previše napisao.
Moja je zadaća u svakoj situaciji vidjeti najdivnije trenutke, u svakoj osobi najdivnije osobine, i za pitanja o kojima razmišljam pronalaziti najdivnija rješenja. To mi je dovoljno dobro. Ako mi dođe misao niže frekvencije, znam da tu misao nisam dobro iskoristio i da želim i mogu bolje. S boljim ću mislima sigurno biti zadovoljniji.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:04   #5888
Možda sam ja sebični materijalista i pritom preambiciozan, ali zaista nemam nikakvu želju da "širim frekvencije ljubavi" ako znam da to neće dovesti do ostavenja mojih emotivnih i materijalnih ciljeva. Koliko ima samo dobrih ljudi koji su loše prošli u životu.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:46   #5889
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Možda sam ja sebični materijalista i pritom preambiciozan, ali zaista nemam nikakvu želju da "širim frekvencije ljubavi" ako znam da to neće dovesti do ostavenja mojih emotivnih i materijalnih ciljeva. Koliko ima samo dobrih ljudi koji su loše prošli u životu.
Hoćeš reći da si ti loš čovjek koji je prošao loše?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:25   #5890
Hoću reči to što sam gore rekao. Dobrota nikakve veze nema sa ostvarenjem ciljeva. Pogledajte Donalda Trampa - uspešan sa param i uspešan sa ženama. A da l je dobar čovek? Ne bih rekao. Ali definitivno vibrira tako da privlači novac i žene.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:36   #5891
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Hoću reči to što sam gore rekao. Dobrota nikakve veze nema sa ostvarenjem ciljeva. Pogledajte Donalda Trampa - uspešan sa param i uspešan sa ženama. A da l je dobar čovek? Ne bih rekao. Ali definitivno vibrira tako da privlači novac i žene.
Je, to sam i ja rekao. A ovo zadnje je pomalo apsurdno zato jer žene kakve on privlači u stvari privlači novac koji on ima.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:42   #5892
Žene vole moć i novac, šta se tu može.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:48   #5893
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Žene vole moć i novac, šta se tu može.
One žene koje normalni muškarci ne žele. Barem u startu dolazi do selekcije jer tko bi htio ženu koja voli njegove novce, a ne njega!? Znam... ima ih.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:05   #5894
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Hoću reči to što sam gore rekao. Dobrota nikakve veze nema sa ostvarenjem ciljeva. Pogledajte Donalda Trampa - uspešan sa param i uspešan sa ženama. A da l je dobar čovek? Ne bih rekao. Ali definitivno vibrira tako da privlači novac i žene.
Čovjek je na visokoj vibraciji i samouvjerena osoba koja zna da može postići bilo što a i ako doživi neuspjeh on i dalje vibrira moćno.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:16   #5895
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Čovjek je na visokoj vibraciji i samouvjerena osoba koja zna da može postići bilo što a i ako doživi neuspjeh on i dalje vibrira moćno.
Vibrira 'moćno' onim budalama koje su na njegovoj vibraciji i padaju na to, a ta vibracija nije nužno visoko. I gorila se lupa šakama o prsa i gura preko svih da pokaže koliko je najveća i najljepša, pa svejedno nije intelektom i psihom baš na nekom nivou.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:42   #5896
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Čovjek je na visokoj vibraciji i samouvjerena osoba koja zna da može postići bilo što a i ako doživi neuspjeh on i dalje vibrira moćno.
I pritom gazi preko mrtvih, utajue porez, diskriminiše po rasnoj i polnoj osnovi itd. Radio je sve to kao biznismen.
A što se tiče žena stvari nisu tako proste. Žene muškarca gledaju u celini pa tako i njegovo materijalno stanje.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:50   #5897
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
I pritom gazi preko mrtvih, utajue porez, diskriminiše po rasnoj i polnoj osnovi itd. Radio je sve to kao biznismen.
A što se tiče žena stvari nisu tako proste. Žene muškarca gledaju u celini pa tako i njegovo materijalno stanje.
Materijalno stanje je 92% muškarca, 7.5% kakav je u krevetu i 0.5% njegova osobnost.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:58   #5898
Je l se sad šališ il si ozbiljan?
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:58   #5899
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Je l se sad šališ il si ozbiljan?
Da... JA se šalim. One o kojima pričamo nemaju smisao za šalu
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 07:58   #5900
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ja baš volim dobru rutinu, ali da je baš ono - dobra, kvalitetna.
&
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Rutina je itekako važna, ali zdrava rutina. Navika, posvećenost nečemu, odanost nečemu što je dobro, nešto što nosi vrlinu. Ništa ne može biti važnije od toga.
Eto, upravo to sam i želio reći prethodnim postovima.
Mislim da je to bilo i jasno, ali imam osjećaj da netko osjeća otpor prema rutini jer je po defaultu smatra lošom. Baš kao što se i klatna po defaultu smatraju lošima. No, nije svaka rutina loša, kao ni klatno, ja sam govorio o dobroj i pozitivnoj rutini, od koje imamo koristi i od koje se osjećamo dobro te koja nas približava cilju, a ne da nas udaljava od njega.
Netko će to zvati rutinom, netko dobrom rutinom, netko višom vibracijom, netko pozitivom, netko programom...ali to je svejedno kako ćemo to zvati, važno je kako se od toga osjećamo i hoće li nas to približiti ili udaljiti od cilja.

Quote:
Dostoj kaže: Pogledaj post
onda stvarno treba 2x razmislit prije se nesto zazeli... jer bi se moglo i ostvariti, a samim time donijeti i (ne)zeljene konzekvence.
To je istina. Međutim, mislim da čak i nekome koga bi gomile smatrale "velikim duhovnjakom", ne bi bilo moguće procijeniti da li će ispunjenje njegove želje/cilja donijeti nešto neželjeno.
A kamoli bi to mogao procijeniti prosječan čovjek čijih 99% želja nastaju iz ega...
No, ne mora uopće realizacija donijeti nešto negativno, ali slažem se, događa se.
Samo kako to spriječiti, osim da se jednostavno odreknemo svih želja?

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Za Dubrovnik su tada mnogi drugi imali drukčije želje i to je dodavalo energiju takvim događajima.
Jednostavno je. Mi jesmo moćna bića i naše misli imaju stvaralačku moć. Želimo li da u svijetu bude više svjetla, ljubavi, veselja, naše želje će takvim manifestacijama dati više energije, možemo i sami dodati naše svjetlo, ljubav i veselje, i pomoći drugima u tome.
Želimo li suprotno, imat ćemo mračnije misli, i s tim sam već previše napisao.
Moja je zadaća u svakoj situaciji vidjeti najdivnije trenutke, u svakoj osobi najdivnije osobine, i za pitanja o kojima razmišljam pronalaziti najdivnija rješenja. To mi je dovoljno dobro. Ako mi dođe misao niže frekvencije, znam da tu misao nisam dobro iskoristio i da želim i mogu bolje. S boljim ću mislima sigurno biti zadovoljniji.
Jako dobro rečeno.

Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Možda sam ja sebični materijalista i pritom preambiciozan, ali zaista nemam nikakvu želju da "širim frekvencije ljubavi" ako znam da to neće dovesti do ostavenja mojih emotivnih i materijalnih ciljeva. Koliko ima samo dobrih ljudi koji su loše prošli u životu.
To je tvoj osobni izbor, nama ni iz džepa ni u džep.
Međutim, ima i jako loših i negativnih ljudi koji su vrlo loše prošli u životu.
Ali se o njima ne priča, čak ih se i ne primjećuje.
I Zeland spominje, čini mi se u Apokrifnom, kako ljudi uvijek vole pričati o nekim iznimnim slučajevima zato jer se po nečemu izdvajaju iz gomile, a koji su u principu vrlo rijetki.
Baš zato i imaju potrebu o njima pričati.
Tipičan primjer je jedna bajka koju ste možda i vi nekad čuli: o nečijoj baki koja je pušila 3 kutije cigareta dnevno i doživjela usprkos tome 104 godine, ili koliko već...
Ja sam, vjerovali ili ne, nekoliko puta čuo tu priču od nekoliko potpuno različitih i nepovezanih osoba, a odnosilo se na potpuno različite bake...a priča je glasila da je baka njegovog prijatelja doživjela 100 i nešto godina, iako je pušila 3 kutije dnevno.
Izgleda da postoji puno takvih baka, barem u nečijoj mašti.
Jer kad sam ih pitao za ime i prezime tih baka, za bilo kakve podatke ili argumente, počela su smiješna i glupa izmotavanja i skretanja na desetu temu.

To je još jedan primjer kako ljudi vole pričati o jednom od 10.000 slučajeva i još tu priču nabriju i izmijene i dobijemo bajku jaču od Crvenkapice.
Slažem se da ima svakakvih slučajeva, iznimaka i ekstrema, ali promilaža im je iznimno mala.

Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Pogledajte Donalda Trampa - uspešan sa param i uspešan sa ženama. A da l je dobar čovek? Ne bih rekao.
Čim je netko u politici, teško da može biti dobar. Ako netko zna neku iznimku, baš bi me zanimalo...ako ima toliko baka koje su doživjele preko sto gušeći se cigaretama, što ne bi bio i neki dobar i pošten političar?
Svejedno, mislim da u usporedbi s onom zmijom koja zrači svom negativom svijeta, zlom i odbojnošću koja se može rezati nožem, još je Trump i dobar.

Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Žene vole moć i novac, šta se tu može.
Muškarci vole nemoć i siromaštvo?

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Vibrira 'moćno' onim budalama koje su na njegovoj vibraciji i padaju na to, a ta vibracija nije nužno visoko.
Sve to s Trumpom i onom zmijom je u biti obična kazališna predstava za mase koja nije ni vrijedna pažnje.

Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Žene muškarca gledaju u celini pa tako i njegovo materijalno stanje.
I mi žene gledamo u cjelini. Meni je važan čak i horoskopski znak, i broj cipela. :klap:

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Materijalno stanje je 92% muškarca, 7.5% kakav je u krevetu i 0.5% njegova osobnost.
A ljepota?
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.