Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2009., 22:49   #1
Laneno ulje

Pozdrav svima,

zanima me zna li netko gdje u Zadru (ili Zagrebu) mogu kupiti jestivo laneno ulje?

Čitam da je jako dobro i izuzetno bogato m.k.

Hvala svima koji znaju

p.s. tražila jesam al tražilica mi ne izbacuje
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 22:52   #2
Quote:
felis23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanima me zna li netko gdje u Zadru (ili Zagrebu) mogu kupiti jestivo laneno ulje?

Čitam da je jako dobro i izuzetno bogato m.k.

Hvala svima koji znaju

p.s. tražila jesam al tražilica mi ne izbacuje
u svim biljnim ljekarnama
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:27   #3
U Bio&Bio, Gei i slično.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 00:13   #4
ima jedna knjiga, baš je preporučena u top temi, literatura...
napisala je Elaine Holingsworth, a zove se Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti...
e sad, neki dan ja to čitam, a tamo piše fuuul protiv lanenog ulja, kao da je uvijek užeglo i štetno, jako nestabilno... a to se inače i poklapa sa jednim drugim izvorom gdje piše da se kupuje eventualno samo u dućanima gdje je stalno u rashladnoj vitrini i stalno da se drži u frižideru... pošto je knjiga inače puna dobrih stavova, malo sam se zamislila... pogotovo jer piše da je laneno ulje užeglo (a tako je navodno, stalno), pazite sad, KANCEROGENO...
Anyway, ja odustala od Budwiega, a i vama preporučujem dobro sve proučiti prvo....
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 00:30   #5
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
ima jedna knjiga, baš je preporučena u top temi, literatura...
napisala je Elaine Holingsworth, a zove se Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti...
e sad, neki dan ja to čitam, a tamo piše fuuul protiv lanenog ulja, kao da je uvijek užeglo i štetno, jako nestabilno... a to se inače i poklapa sa jednim drugim izvorom gdje piše da se kupuje eventualno samo u dućanima gdje je stalno u rashladnoj vitrini i stalno da se drži u frižideru... pošto je knjiga inače puna dobrih stavova, malo sam se zamislila... pogotovo jer piše da je laneno ulje užeglo (a tako je navodno, stalno), pazite sad, KANCEROGENO...
Anyway, ja odustala od Budwiega, a i vama preporučujem dobro sve proučiti prvo....
Točno, tako nešto piše u knjizi od Holingsworth. Nikad nisam čuo takve napade na laneno ulje. Naravno da je laneno ulje termolabilno, ali baš je u tome njegova snaga. Nećeš dobiti energiju iz masnoća ako jedeš margarin! Zato svakako treba uzimati laneno ulje, potrošiti ga u najviše 3 tjedna od otvaranja i paziti da se ne užegne. Meni je pomoglo, drugima je pomoglo, a slično meni misli i dr. Johanna Budwig (naravno da se šalim, Budwig je to više nego dobro proučila i hvala bogu da je radila to što je radila) koja je više napravila za ljudsku rasu od svih nas koji pišemo na forumu.
Pozdrav,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 20:30   #6
Bok narode.Poruka za Felis.Laneno ulje možeš kupiti u Kauflandu 2.5 dl ti je nekih 30 kuna.Pozdrav
Neno0801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 23:53   #7
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
ima jedna knjiga, baš je preporučena u top temi, literatura...
napisala je Elaine Holingsworth, a zove se Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti...
e sad, neki dan ja to čitam, a tamo piše fuuul protiv lanenog ulja, kao da je uvijek užeglo i štetno, jako nestabilno... a to se inače i poklapa sa jednim drugim izvorom gdje piše da se kupuje eventualno samo u dućanima gdje je stalno u rashladnoj vitrini i stalno da se drži u frižideru... pošto je knjiga inače puna dobrih stavova, malo sam se zamislila... pogotovo jer piše da je laneno ulje užeglo (a tako je navodno, stalno), pazite sad, KANCEROGENO...
Anyway, ja odustala od Budwiega, a i vama preporučujem dobro sve proučiti prvo....
Da, stoji da je izuzetno osjetljivo, termolabilno i sve je to istina. Ali, dobra vijest je ta da se ta uzegnutost lako osjeti. Dakle, tko ne vjeruje, moze ostaviti malo negdje van frizidera, vec ce po mirisu skuziti da se uzeglo. Pa sad, ako kupis neko koje i uzeglo, svakako baciti, i onda naravno, vise nikad ne kupiti od tih gdje je bilo uzeglo.

Inace, prema onom sto sam citao u Svjetlosti, konopljino ulje je puno bolje i zdravije (sto ne znaci da je laneno nezdravo, ako je naravno, neuzeglo). Problem je u tome sto se konoplja klasificira kao droga, pa se do ulja i sjemenki ne moze doci. Steta, ali eto. A konoplja ima i drugih prakticnih primjena.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 00:24   #8
Quote:
Neno0801 kaže: Pogledaj post
Bok narode.Poruka za Felis.Laneno ulje možeš kupiti u Kauflandu 2.5 dl ti je nekih 30 kuna.Pozdrav
thnx

(i ostalima također)
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 10:16   #9
Laneno se ulje može kupiti u kemoboji i sličnim trgovinama boja i lakova. Služi za brtvljenje kudeljnih spojeva i za miješanje sa uljanim bojama. Nipošto ne uzimati firnis jer je to laneno ulje pomiješano sa lužinom zbog neutralizacije masnih kiselina.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 10:43   #10
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Da, stoji da je izuzetno osjetljivo, termolabilno i sve je to istina. Ali, dobra vijest je ta da se ta uzegnutost lako osjeti. Dakle, tko ne vjeruje, moze ostaviti malo negdje van frizidera, vec ce po mirisu skuziti da se uzeglo. Pa sad, ako kupis neko koje i uzeglo, svakako baciti, i onda naravno, vise nikad ne kupiti od tih gdje je bilo uzeglo.

Inace, prema onom sto sam citao u Svjetlosti, konopljino ulje je puno bolje i zdravije (sto ne znaci da je laneno nezdravo, ako je naravno, neuzeglo). Problem je u tome sto se konoplja klasificira kao droga, pa se do ulja i sjemenki ne moze doci. Steta, ali eto. A konoplja ima i drugih prakticnih primjena.
Do ulja konoplje se može doći, ja ga upotrebljavam kod spravljanja prirodne kozmetike i u tretmanima njege za zrelu kožu.
Ima ga npr. preko www.herbarom.hr
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:11   #11
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Do ulja konoplje se može doći, ja ga upotrebljavam kod spravljanja prirodne kozmetike i u tretmanima njege za zrelu kožu.
Ima ga npr. preko www.herbarom.hr
Odlicna vijest , odmah sam pogledao, malo je site u komi (nije mi radila kosarica ni s Operom, s kojom stalno radim, ni s IEom, koji je ipak defacto standard, cak se i srusio na siteu). I stavili su to pod aromaterapiju, sto mi nekako ne pase, pogotovo kad imaju gastro kategoriju.

No, da ne duzim, direktni link: http://www.herbarom.hr/component/pag...art/Itemid,36/
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 15:40   #12
Da li se laneno ulje smije uzimati konstantno ili se nakon određenog vremena treba napraviti pauza?
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:29   #13
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Da li se laneno ulje smije uzimati konstantno ili se nakon određenog vremena treba napraviti pauza?
Koliko znam, laneno ulje se može uzimati konstantno - bitno je da je hladno prešano, nerafinirano i da stoji u frižideru cijelo vrijeme. Bolje je (samo ulje ima odvratan okus) ako ga se koristi po receptu dr. Budvig, sa svježim sirom (što manje masnim), a meni je najbolje s bananom (izmiksanom sa sirom i uljem) a uz to uzmem koju naranču ili neko drugo sezonsko voće. Također je važno da se sat vremena nakon toga ništa ne jede. Ako se koristi radi povišenih masnoća, obvezna je dijeta s malo masnoće tokom dana.
Može se nabaviti i http://www.kemig.hr/k_bazna.html
štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 08:09   #14
KUPNJA

KUPITE LANENO ILJE U CENTRU GRACA NA GLAVNOM TRGU U APOTECI ODNOSNO SPOJENOM DUČANU DO NJIH .......TAMO SE PRODAJE SVE BIO .....

TO JE ULJE BEZ MIRISA I SLATKASTO BLAGOG OKUSA...MENI DIVNO UKUSNO.

TRAJNOST MU JE TRI MJESECA..DRŽIM GA U FRIŽIDERU,KAO I ONI.
KADA GA KUPUJEM GLEDAM DATUM PREŠANJA JER JE TO VAŽNO.

NAJBOLJE MI JE OD FIRME "FANDLER"....LEINOEL.....U VIŠE RAZNIH PAKIRANJA.
POLA LITRE MISLIM DA JE SADA OKO 11 EURA.

KOD NAS SVE ŠTO SE KUPI JE STARO I UŽEGLO...TO VAM JE JASNO...OSJETITE PO GORKOM OKUSU....
ezotera is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 24.06.2009., 00:42   #15
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
ima jedna knjiga, baš je preporučena u top temi, literatura...
napisala je Elaine Holingsworth, a zove se Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti...
e sad, neki dan ja to čitam, a tamo piše fuuul protiv lanenog ulja, kao da je uvijek užeglo i štetno, jako nestabilno... a to se inače i poklapa sa jednim drugim izvorom gdje piše da se kupuje eventualno samo u dućanima gdje je stalno u rashladnoj vitrini i stalno da se drži u frižideru... pošto je knjiga inače puna dobrih stavova, malo sam se zamislila... pogotovo jer piše da je laneno ulje užeglo (a tako je navodno, stalno), pazite sad, KANCEROGENO...
Anyway, ja odustala od Budwiega, a i vama preporučujem dobro sve proučiti prvo....
Laneno ulje u sebi ima mnogo omega6 kiselina koje ionako previše konzumiramo u obliku ulja za prženje.

Treba koristiti baš ALA-u, omega3 masnu kiselinu. Bar ja tako mislim. Što se tiče Budwig dijete, ona preporučuje konzumaciju i lanenog sjemnja zbog mnogih korisnih sastojaka kooji su u njemu, ali i čiste ALA-e. Barem koliko sam ja skužio. Ispravite me ako griješim.

Pa se kombinacijom čiste ALA-e i mljevenog lana smanjuje udjel omega6 masnih kiselina u toj dijeti.

P. s. omega6 ulje lako užegne. Čista ALA je bezbojna.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 08:23   #16
Laneno ulje

Zanima me za što je sve dobro laneno ulje
lukinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 08:46   #17
Quote:
lukinjo kaže: Pogledaj post
Zanima me za što je sve dobro laneno ulje
za dihtat vodovodne cijevi na kudelju
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 10:11   #18
Smile Sastav ulja

Na fandlerovoj flaši piše da ima zasičenih masnih kiselina.......8,3g
jednostavno nezasičenih......19g
višestruko nazasičenih.........72,7g
od toga Omega-3................58g
Omega-3 masne kiseline su nam najvažnije jer izgrađuju naše stanice i naš mozak... ........ mislim da ih više konzumiraju sa hranom oni koji ne pišu gluposti na forumu.....
ezotera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 13:38   #19
Quote:
ezotera kaže: Pogledaj post
Na fandlerovoj flaši piše da ima zasičenih masnih kiselina.......8,3g
jednostavno nezasičenih......19g
višestruko nazasičenih.........72,7g
od toga Omega-3................58g
Omega-3 masne kiseline su nam najvažnije jer izgrađuju naše stanice i naš mozak... ........ mislim da ih više konzumiraju sa hranom oni koji ne pišu gluposti na forumu.....
oprezno sa omegom3: nepovoljno djeluje na giht
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 17:01   #20
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
oprezno sa omegom3: nepovoljno djeluje na giht
A i treba jesti dovoljno svježeg domačeg kravljeg sira u kojem ima dosta sumpora a i enzimi delta 5 i delta 6 desaturaza koji pomažu u sintezi ALA-e u EPA/DHA
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.