Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 17:06   #81
[QUOTE=Ivanicapeca;23369898]D-mannoza je šećer koji se nalazi u brusnici. Pripravak je zapravo koncentrat iz brusnice

Moram te ispraviti- taj secer se ne nalazi samo u brusnici, nego i u drugom vocu. Ja sam recimo, pila d-manozu koja se dobija od nekih vrsta breze i bukve.

Problem kod cajeva (a posebno sokova, ciji secer jos i hrani bakterije) od brusnice, je sto ti treba 100 godina da postignes koncentraciju d-manoze, koju sadrzi recimo samo jedna kasika ciste d-manoze.
Ja sam se zeznula ovaj put sto nisam koristila propisane doze d-manoze, pa sam zakacila upalu- inace, ovo mi je prva upala ove godine, a muz mi je dolazio jednom na mjesec dana, a drugi put na 15 dana, i evo treci put sam ju zakacila,a bio je samo 7 dana
Ma sve mi je bolje probati od ovih antibiotika- juce sam popila zadnji, a pila sam dvije vrste antibiotika 15 dana i koristila 3 vrste vaginaleta. Da se ubijes!
Andromeda25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:30   #82
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Joooj, i šta je sad istina? Kako nas veslaju!

Pročitala sam ovaj članak na engleskom o tome kako brusnica ima negativan učinak jer ešerihija može preživjeti u kiseloj sredini...A sad ovdje čitam što se jabučnog octa tiče da u lužnatoj nastaju bakterije..Kako onda uvin čaj pomaže ako stvara lužnatu sredinu? Ništa mi više nije jasno! Ne znam šta da pijem...još uvijek sam na sinersulu i čajevima od biljaka...A onda ću uzet d'manoze..to mi zvuči nekako najdjelotvornije pa ćemo vidjet...iako više ni sama ne znam
negdje sam čula da se nesmije piti čaj ( uvin ) kada se pije antibiotik..valjda da ga se ne izbaci prebrzo..

Ja sam imala oko godinu dana jake upale+eserihiju, tada mi je bio imunitet u komi + antibebi pilule --jedva na jedvite jade sam podigla imunitet običnim c vitaminom i tonom brusnice i prestala piti antibebi p..također neko vrijeme nisam imala odnose ( to me iskreno oporavilo tj imunitet se uspio oporaviti )..sada prilikom odnosa koristim isključivo kondome, nastavljam sa c vitaminom i najvažnije nema stresa..

Hvala Bogu ne ponovila se ta godina..neda mi se opisivati kakve sve muke sam prošla..uglavnom znate.
Pa možda nekome pomogne moje iskustvo.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:21   #83
[QUOTE=Andromeda25;23376442]
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
D-mannoza je šećer koji se nalazi u brusnici. Pripravak je zapravo koncentrat iz brusnice

Moram te ispraviti- taj secer se ne nalazi samo u brusnici, nego i u drugom vocu. Ja sam recimo, pila d-manozu koja se dobija od nekih vrsta breze i bukve.

Problem kod cajeva (a posebno sokova, ciji secer jos i hrani bakterije) od brusnice, je sto ti treba 100 godina da postignes koncentraciju d-manoze, koju sadrzi recimo samo jedna kasika ciste d-manoze.
Ja sam se zeznula ovaj put sto nisam koristila propisane doze d-manoze, pa sam zakacila upalu- inace, ovo mi je prva upala ove godine, a muz mi je dolazio jednom na mjesec dana, a drugi put na 15 dana, i evo treci put sam ju zakacila,a bio je samo 7 dana
Ma sve mi je bolje probati od ovih antibiotika- juce sam popila zadnji, a pila sam dvije vrste antibiotika 15 dana i koristila 3 vrste vaginaleta. Da se ubijes!
Ja sad pijem sinersul već drugu kutiju i onda stanka do urinokulture...Uzela sam i lactogyn uz antibiotik da ne bih pokupila gljivice...jer još i kontracepcijske pilule pijem tako da katastrofa koliko tabletica konzumiram! I pijem prirodnih čajeva od trava...
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 20:48   #84
Ja ne mogu vjerovati da nitko od vas nije spomenuo UROSAL tablete:

http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=6132

Ja sam jedna od "kroničarki" što se tiče upala mjehura, morala sam se paziti ko stara baba - tople gaće, tople čarape, ne sjediti na hladnom ni sekunde, ne hodati boda, ne ovo ne ono...čaša vode prije seksa, čaša vode poslije seksa, poslije seksa tuširanje, litre uvinog čaja, bla bla, bla....Apsolutno sve probleme sam riješila Urosal lady tabletama, čim primjetim da me počne malo peckati kod mokrenja , dvije tablete ujutro i dvije navečer i to je to...Meni su zaista savršene, preporučam ih toplo!
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:28   #85
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati da nitko od vas nije spomenuo UROSAL tablete:

http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=6132

Ja sam jedna od "kroničarki" što se tiče upala mjehura, morala sam se paziti ko stara baba - tople gaće, tople čarape, ne sjediti na hladnom ni sekunde, ne hodati boda, ne ovo ne ono...čaša vode prije seksa, čaša vode poslije seksa, poslije seksa tuširanje, litre uvinog čaja, bla bla, bla....Apsolutno sve probleme sam riješila Urosal lady tabletama, čim primjetim da me počne malo peckati kod mokrenja , dvije tablete ujutro i dvije navečer i to je to...Meni su zaista savršene, preporučam ih toplo!
Jedno vrijeme su mi pomagale, al onda su odjednom prestale djelovati...
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 09:56   #86
Pozdrav ... pink star kako si sad? Jesi li pocela pit D-manosse,ima li efekata? i da,kakvi su ti bili nalazi.... kod mene sve po starom,jos cekam tu cistoskopiju,zavrsila sam juce sa terapijom,moram opet kod doce mada vise ne znam ni sto idem
tulipancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 16:13   #87
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati da nitko od vas nije spomenuo UROSAL tablete:

http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=6132

Ja sam jedna od "kroničarki" što se tiče upala mjehura, morala sam se paziti ko stara baba - tople gaće, tople čarape, ne sjediti na hladnom ni sekunde, ne hodati boda, ne ovo ne ono...čaša vode prije seksa, čaša vode poslije seksa, poslije seksa tuširanje, litre uvinog čaja, bla bla, bla....Apsolutno sve probleme sam riješila Urosal lady tabletama, čim primjetim da me počne malo peckati kod mokrenja , dvije tablete ujutro i dvije navečer i to je to...Meni su zaista savršene, preporučam ih toplo!
Pa prvi put kad sam ih pila od njih mi je prošla upala..al to je bila lagana upala..Sad kad me uhvatila od ešerihije 10*5 i nisu pomogle toliko...Ali za prvu pomoć nisu loše!
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 11:06   #88
Kod mene je mislim isti slucaj-upala mjehura.Bar tako izgleda.Cesto me tjera na wc i kada odem samo su 3 kapi(valjda pritisak dole),a dok ih izbacim uzasno boli.Ali ne da pece vec bas boli.Da li je to upala mjehura ili sta vec moze biti?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 11:12   #89
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Kod mene je mislim isti slucaj-upala mjehura.Bar tako izgleda.Cesto me tjera na wc i kada odem samo su 3 kapi(valjda pritisak dole),a dok ih izbacim uzasno boli.Ali ne da pece vec bas boli.Da li je to upala mjehura ili sta vec moze biti?
Cistitis, bar je meni tako bilo.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.

Zadnje uređivanje Het : 13.11.2009. at 11:26.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 11:58   #90
Het,nisam imala vec 7 dana odnose,tako da ne znam da li je to.Maloprije sam sjela i sama od sebe je izasla mokraca(sreca pa je samo par kapi).Vec postajem biti zabrinuta
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:14   #91
Nema to veze sa odnosom, moze ali ne mora bit vezano..meni nije bilo.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:18   #92
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Kod mene je mislim isti slucaj-upala mjehura.Bar tako izgleda.Cesto me tjera na wc i kada odem samo su 3 kapi(valjda pritisak dole),a dok ih izbacim uzasno boli.Ali ne da pece vec bas boli.Da li je to upala mjehura ili sta vec moze biti?
Da, to su ti simptomi cistitisa..Razlikuju se od osobe do osobe..
Ja naprimjer ne mokrim baš malo, ali me peče i na kraju mokrenja jako
zaboli...onda me nastavi boljet iza mokrenja, onda opet moram na wc
pa tako ukrug,,.nešto najgore na svijetu!
Najbolje da odeš do doktorice...ako nikad nisi imala upalu nemoj ništa radit na svoju ruku...najbolje kontroliraj bakterije...
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:26   #93
Cure, jučer sam kupila d-manozu...cijena je pozamašna...240 kn!!!
Nadam se da će se isplatiti svaka kuna
Mislim da ću od danas počet pit...u četvrtak imam kontrolu mokraće pa ćemo vidjet..ako djeluje ešerihija će bit potpuno ubijena...
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:45   #94
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Ja naprimjer ne mokrim baš malo, ali me peče i na kraju mokrenja jako
zaboli...onda me nastavi boljet iza mokrenja,.
Mene ne pece u toku mokrenja vec bas boli.A poslije ne boli nista samo uzasan pritisak,kao da cu u wc.Pijem dosta tekucine i uvinog caja,bude malo lakse,ali cim prestanem opet se pojavi
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 14:53   #95
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Mene ne pece u toku mokrenja vec bas boli.A poslije ne boli nista samo uzasan pritisak,kao da cu u wc.Pijem dosta tekucine i uvinog caja,bude malo lakse,ali cim prestanem opet se pojavi
bok... e prije nego sto pocnes ista drugo raditi, uradi nalaze tj. najbitnije urinokulturu da vidis da nije eserihija (bakterija)...
Mada procitaj,imas mnogo postova na forumu vezano za ove stvari,naci ces sve sto te zanima..
tulipancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 01:47   #96
Quote:
tulipancica kaže: Pogledaj post
bok... e prije nego sto pocnes ista drugo raditi, uradi nalaze tj. najbitnije urinokulturu da vidis da nije eserihija (bakterija)...
Mada procitaj,imas mnogo postova na forumu vezano za ove stvari,naci ces sve sto te zanima..
Urinu kulturu sam radila prije 2-3 mjeseca i uredu je.
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 09:34   #97
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Urinu kulturu sam radila prije 2-3 mjeseca i uredu je.
To ništa ne znači. Možda si u međuvremenu pokupila ešerihiju. Moraš ponovo
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:51   #98
Bok curke, malo sam upala, nisam pročitala cijelu temu, ali prije mnogo godina imala sam velikih problema s upalama mjehura koje su nažalost krivo liječene, tj. sa sinersulima i takvim glupostima. Na kraju mi je upala buknula i otišla na bubrege.Čak sam završila i na hitnoj zbog bolova. Najgori period moga života. Tek sam nažalost tada otišla do specijaliste. Prepisao mi je kombinaciju lijekova Novocefa i Nolicina i to sam pila 3 mjeseca, i od tada sam zdrava. Isto tako moguće je da ste preosjetljive na partnerove izlučevine, pa se neko određeno vrijeme preporuča tijekom odnosa upotrebljavati kondom, dok se tijelo ne oporavi, meni je pomoglo, nadam se da će i vama.
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 13:47   #99
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Mene ne pece u toku mokrenja vec bas boli.A poslije ne boli nista samo uzasan pritisak,kao da cu u wc.Pijem dosta tekucine i uvinog caja,bude malo lakse,ali cim prestanem opet se pojavi
Bolilo je i mene,nije peklo, pa sam išla na urinokulturu i ešerihija 10 na 5-u. Također sam bila mjesec dana prije tog pregleda na urinokulturi i bila je sterilna, tako da ti savjetujem da pitaš doktoricu uputnicu, to ti je pola sata posla uvrh glave, a bitno je znati ako su ešerihije tu, da počneš što prije piti antibiotike. Ti se vragovi u sekundi namnože
Isto tako, ako pecka ne znači odmah da je ešerihija, zna peckati nakon što popiješ vitamin c (tabletu) jer bude prevelika koncentracija tog vitamina u mjehuru, pa pecka mokraćovod.
Isto tako savjet da uvijek dajete na analizu prvi jutarnji urin, jer kasnije nalaz može biti lažno sterilan, i onda opet niste ništa postigli. Ako nemožete dati prvi jutarnji urin, onda se prije davanja uzorka ne bi smjelo mokriti najmanje četiri sata. Tako su meni rekli
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 19:22   #100
Quote:
tulipancica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ... pink star kako si sad? Jesi li pocela pit D-manosse,ima li efekata? i da,kakvi su ti bili nalazi.... kod mene sve po starom,jos cekam tu cistoskopiju,zavrsila sam juce sa terapijom,moram opet kod doce mada vise ne znam ni sto idem
Evo ovakvo je stanje... sutra idem po nalaze urinokulture i onda s tim idem kod ginekologa. Sad sam ok... držim se onoga što mi je rekla Mell, pola tablete Cyprinola nakon odnosa. Pijem brusnicu 1000 mg svaki dan. D mannose jos nisam kupila ali morat cu. Drži mi fige da sutra bude sve ok!
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.