Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 22:22   #21
Svaki lijek ima nuspojave i donosi rizike. Nekom se desi, nekome ne. Misliš da je Logest bez mana?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 10:49   #22
pozdrav

evo da se i ja ukljucim u temu..

ukratko,imam problema sa jajnicima,policisticni su mi,i nemam mjesecnica.
ginekolog mi je prepisao upravo Yaz..

nabavila sam tablete i krecem ih piti,kostaju 90KN (22KM) stim da sam ih kupila u Bosni u njihovoj ljekarni,a u Hrvatskoj se njihova cijena krece oko 120KN.
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 15:12   #23
Quote:
LadyGaGa777 kaže: Pogledaj post
pozdrav

evo da se i ja ukljucim u temu..

ukratko,imam problema sa jajnicima,policisticni su mi,i nemam mjesecnica.
ginekolog mi je prepisao upravo Yaz..

nabavila sam tablete i krecem ih piti,kostaju 90KN (22KM) stim da sam ih kupila u Bosni u njihovoj ljekarni,a u Hrvatskoj se njihova cijena krece oko 120KN.
I ja imam slične probleme
da li si ih kupila bez recepta ili...ako su tamo 90 a ovdje 120 to je dosta velika usteda pa bih i ja mogla zamoliti prijatelje da mi kupe.
strila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 16:39   #24
curke bok!
evo u subotu sam išla kod ginića i dobila nove tabletice...naravno yaz ali isto tako neznam ništa o njima a stvarno se do informacija teže dolazi pa me zanima sve o njima....do sada sam pila trikvilar ali dosta se udebljala i imala lude pms-ove pa se nadam da će mi ove pomoći!
ali počinjem ih tek za 2 mjeseca piti...sada mi slijedi pauza
čitam vas svaki dan i prikupljam novosti
veliki pozdrav
__________________
Love is only a feeling!
llollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 16:51   #25
Jucer popijena prva Sve ok zasad
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 17:05   #26
da,kupila sam ih bez recepta,jer ionako se placaju..
neznam,ja sam dobila recept,i ponjela ga sa sobom,ali nije me nista trazila u ljekarni,tako da...

pa da,velika je usteda,za tri pakovanja u Hrvtaskoj sto kupis,u Bosni mozes cetiri !

opcenito su svi lijekovi u Bosni jeftiniji nego u Hrvatskoj

ja krecem tablete piti prvog dana mjesecnice,a sad pijem Dabroston da mi ju potakne,pa cu vidjeti kako ce mi biti sa Yazom
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 17:51   #27
Quote:
LadyGaGa777 kaže: Pogledaj post
da,kupila sam ih bez recepta,jer ionako se placaju..
neznam,ja sam dobila recept,i ponjela ga sa sobom,ali nije me nista trazila u ljekarni,tako da...

pa da,velika je usteda,za tri pakovanja u Hrvtaskoj sto kupis,u Bosni mozes cetiri !

opcenito su svi lijekovi u Bosni jeftiniji nego u Hrvatskoj

ja krecem tablete piti prvog dana mjesecnice,a sad pijem Dabroston da mi ju potakne,pa cu vidjeti kako ce mi biti sa Yazom
meni ciklus se skroz poremetio. zadnju mengu imala 18.8. a od tad jos ni na tragu ovulacije. pa mi je gin rekao da ih odma pocnem pit, tako da sam jucer startala sa prvom..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:53   #28
Quote:
llollipop kaže: Pogledaj post
curke bok!
evo u subotu sam išla kod ginića i dobila nove tabletice...naravno yaz ali isto tako neznam ništa o njima a stvarno se do informacija teže dolazi pa me zanima sve o njima....do sada sam pila trikvilar ali dosta se udebljala i imala lude pms-ove pa se nadam da će mi ove pomoći!
ali počinjem ih tek za 2 mjeseca piti...sada mi slijedi pauza
čitam vas svaki dan i prikupljam novosti
veliki pozdrav
imam u sebe pilule Yaz i upustva sto pisu uz njih pa cu rado napisati ponesto vise o njima sto pise u upustvima

-Što je Yaz 24 + 4 film tablete i čemu su namjenjene?
to je kombinirani oralni kontraceptiv koji se sastoji od 24 film tablete svijetloruzicaste,koje sadrze aktivne supstance (drospirenon i etinilestradiol)
i 4 tablete bez hormona koje su bijele boje.
svaka od 24 tablete sadrzi malu kolicinu dva razlicita zenska hormona,tako da zbog male kolicine hormona Yaz tablete se smatraju oralnim kontraceptivom niske doze.

Yaz tablete se koriste kod sprjecavanja trudnoce,a mogu imati i slijedece dodatne koristi : ublazavaju simptome kao sto je nadutost,pojava otoka ili porast tjelesne mase koji je povezan sa zadrzavanjem vode u organizmu.

Takodjer se koriste za lijecenje umjereno izrazenih acne vulgaris u zena koje imaju potrebu i za oralnim kontraceptivom.

Koriste se za lijecenje premenstrualnih simptoma PMS.
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:45   #29
Quote:
Bubsi kaže: Pogledaj post
meni ciklus se skroz poremetio. zadnju mengu imala 18.8. a od tad jos ni na tragu ovulacije. pa mi je gin rekao da ih odma pocnem pit, tako da sam jucer startala sa prvom..
I meni je ciklus u banani trenutno sam na Dabrostonima pa kad se "miss" pojavi pocinjem piti Yaz.
Prije sam pila Diane i Yasmin i nikada nisam imala nikakvih smetnji.Nadam se da ce i sa ovima biti tako.
strila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:58   #30
Quote:
strila kaže: Pogledaj post
I meni je ciklus u banani trenutno sam na Dabrostonima pa kad se "miss" pojavi pocinjem piti Yaz.
Prije sam pila Diane i Yasmin i nikada nisam imala nikakvih smetnji.Nadam se da ce i sa ovima biti tako.
a vidis ja sam dobila Yaz odmah bez pojave menge... tako da ce sama doc nakon ovih 28 tableta..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 22:06   #31
hmmm...ja znam da ih nigdje ne prodaju bez recepta...ali opet
sto se tice menstrualnog ciklusa- dobro regulisu..pijes ruzicaste tablete 24 dana, i onda nakon (tako ja meni barem) tri dana (treci dan bijelih tabletica) dobijas menstruaciju koja traje neka 3-4 dana..ja sam prije imala neredovite menstruacije koje su kasnile i po 10 - 15 dana i trajale nekih desetak dana , strasno obilne...sad je odlicno...(nisam prije pila nijedne druge kontr. pilule)..iz mog licnog iskustva- necete se udebljati ) ...
Angel.Gabrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 22:31   #32
Quote:
Angel.Gabrielle kaže: Pogledaj post
hmmm...ja znam da ih nigdje ne prodaju bez recepta...ali opet
sto se tice menstrualnog ciklusa- dobro regulisu..pijes ruzicaste tablete 24 dana, i onda nakon (tako ja meni barem) tri dana (treci dan bijelih tabletica) dobijas menstruaciju koja traje neka 3-4 dana..ja sam prije imala neredovite menstruacije koje su kasnile i po 10 - 15 dana i trajale nekih desetak dana , strasno obilne...sad je odlicno...(nisam prije pila nijedne druge kontr. pilule)..iz mog licnog iskustva- necete se udebljati ) ...

kolko dugo koristis Yaz?????
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 01:38   #33
Meni se isto zasad cini ok i mislim da ce bit puno bolji od Yasmina. Njega sam koristila nekih godinu dana..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 10:31   #34
Quote:
LadyGaGa777 kaže: Pogledaj post
kolko dugo koristis Yaz?????
evo treci mjesec ih pijem (tek sam pocela trece pakovanje) , dobila sam dvije menstruacije u medjuvremenu i za razliku od prethodnih nekoliko godina (dok nisam nista pila) i dok sam prozivljavala traume prva dva dana krvarenja, sad i ne osjetim kad dobijem. traje tri dana (prije - minimalno 7 dana, a najcesce po 10) i nemam nikakvih problema. znam da nije dug vremenski period ali ove dvije u usporedbi s onim prije - neuporedivo. upravo zbog problema s menstrualnim krvarenjima sam ih i pocela piti, na preporuku ginekologa ja sam bas ekstremni slucaj sto se toga tice, prije koji mjesec sam se onesvijestila zbog prejakih bolova, i cesto sam znala povracati. ako je meni ovo pomoglo i uspijeva da mi regulise, onda ...
Angel.Gabrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 14:51   #35
Quote:
Angel.Gabrielle kaže: Pogledaj post
evo treci mjesec ih pijem (tek sam pocela trece pakovanje) , dobila sam dvije menstruacije u medjuvremenu i za razliku od prethodnih nekoliko godina (dok nisam nista pila) i dok sam prozivljavala traume prva dva dana krvarenja, sad i ne osjetim kad dobijem. traje tri dana (prije - minimalno 7 dana, a najcesce po 10) i nemam nikakvih problema. znam da nije dug vremenski period ali ove dvije u usporedbi s onim prije - neuporedivo. upravo zbog problema s menstrualnim krvarenjima sam ih i pocela piti, na preporuku ginekologa ja sam bas ekstremni slucaj sto se toga tice, prije koji mjesec sam se onesvijestila zbog prejakih bolova, i cesto sam znala povracati. ako je meni ovo pomoglo i uspijeva da mi regulise, onda ...
super...drago mi je da ti pomazu,nadam se da ce i meni

ja inace nemam takvih problema kad imam mjesecnicu,moja traje 5 dana i relativno je normalno krvarenje,a boli me samo prva 2 dana kad dobijem.

reci mi,jesi li imala kakve nuspojave otkako pijes Yaz? tipa,glavobolje,razdrazljivost,debljanje-celulit?
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 17:10   #36
Gdje se u Zagrebu može kupiti Yaz?
taichi134 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 17:17   #37
I meni ih je danas preporučila dokica. Rekla mi je da je to tek prije par dana došlo kod nas, pa valjda još nema u većini apoteka. Ja ih počinjem piti slijedeći mjesec.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 18:31   #38
Quote:
taichi134 kaže: Pogledaj post
Gdje se u Zagrebu može kupiti Yaz?
Apoteka u sklopu DZ Jarun. 118 kn je kutija.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 18:47   #39
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Apoteka u sklopu DZ Jarun. 118 kn je kutija.
Dosta privatnih ljekarni nema jos.. I mene je dosla kutija 118kn, u Splitu..
Strefilo me kad sam cula.. Ocito je svugdje ista cijena, sta za Yasmin recimo nije bio slucaj..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 11:58   #40
skup je Yaz...vjerovatno jer su nove pilule na trzistu...

ako koja moze neka si nabavlja tablete u BiH,po jednoj kutiji je 30kn ustede,a to nije malo
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.