Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 01:17   #1
Alergija - Alternativne terapije

Pozdrav ljudi,

Kakva su vaša iskustva sa raznim alternativnim terapijama za alergiju?
Čisto mi se neda trovat sa antihistaminicima i kortikosteroidima...
Išao sam na akupunkturu, nije pomogla, bio kod homeopata i
odmah odbacio sve to nakon što sam vidio kako idu početna testiranja.
Nedavno sam na netu našao terapiju koja preporuča kombiniranje
crnog kumina i citrofit. Za kumin je čak dokazano da pomaže:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14669258
Dali netko ima iskustva s tim pripravcima?
Ili možda sa nečime što ovdje nije navedeno?
sambothagreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 12:51   #2
Quote:
sambothagreat kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Kakva su vaša iskustva sa raznim alternativnim terapijama za alergiju?
Čisto mi se neda trovat sa antihistaminicima i kortikosteroidima...
Išao sam na akupunkturu, nije pomogla, bio kod homeopata i
odmah odbacio sve to . . . .
Alergije se, najbrže i najjednostavnije, možeš riješiti bioterapijom po metodi Zdenka Domančića.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:18   #3
ovo i mene zanima, doduše ja imam alergiju samo na sunce uglavnom pijem crni kim i svejedno mi je izbila ali usudila bi se reći u manjem obliku ali sam kasno počela...rekli su mi da sam trebala početi piti bar 3 mj prije sunca i to 3 puta dnevno po žličicu a ja sam pila samo jednom dnevno

Na godinu počinjem ranije a za sad bum probala sa nekim homeopatskim kapima koje sam dobila pa bumo vidjeli
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:03   #4
Evo jedan drugačiji pristup alergiji.... probajte si napisati listu svega onoga na što ste alergični u svom životu. To može biti način na koji živite, neka osoba ili više njih, posao, neka situacija koja se stalno ponavlja ili pak neki osjećaj. Kasnije ću vam obrazložiti.
INDIGO22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 22:59   #5
Quote:
INDIGO22 kaže: Pogledaj post
Evo jedan drugačiji pristup alergiji.... probajte si napisati listu svega onoga na što ste alergični u svom životu. To može biti način na koji živite, neka osoba ili više njih, posao, neka situacija koja se stalno ponavlja ili pak neki osjećaj. Kasnije ću vam obrazložiti.
Ja sam alergična samo na sunce...ajde obrazloži
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 19:02   #6
Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
Ja sam alergična samo na sunce...ajde obrazloži
Pitanje od INDIGO , koliko sam shvatila odnosi se na to sto te nervira u zivotu , al , ono pravo da ti se riga , ili od pomisli na to dobijes svrabez , ne mos ocima vidjeti....
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 00:45   #7
Evo da i ja nesto kazem, kao klinac skoro pa da i nisam mogao izaci ljeti vani.
Bio sam alergican na pse,macke,travu,pelud,mlijeko,kakao...i jos ponesto, ugl. poznanica od mojih roditelja je pocela raditi u jednom duacnu di su proadavali med i jos neke stvari, poslije nekog vremena dala mi je jedan Zeleni med i nakon nekog vremena nisam bio alergican skoro na nista.
DrugDalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 20:31   #8
haloterapija Slana soba

Lijep pozdrav svima..

Haloterapija je jako učinkovita protiv svih vrsta alergija.Ja sam se riješila kronične upale sinusa i bronhitisa...sada dišem kao mala beba..sluznica se potpuno obnovila. Svi se mogu koristit tom terapijom..od malih beba, trudnica nadalje..

Ako želite znati više, javite se na moj [email protected]

Cum grano salis ( za zrnom soli)

PS-- Medicinska istaživanja dokazala su da haloterapija također pomaže kod tegoba izazvanih bolestima kao što su astma, kronični bronhitis i pneumonija, akutne i kronične bolesti gornjih dišnih putova ka što su kronična upala ždrijela, peludni sinusitis, te virusne infekcije ili atopijski dermatitis., psoriaza itd. Ta metoda liječenja također smanjuje simptome alergija, utječe na pročišćenje bronhija od alergena, bakterija, gljivica ili industrijskog zagađenja. Olakšava respiratorne i kožne tegobe, poboljšava cirkulaciju i općenito djeluje na poboljšanje cjelokupnog biološkog i imunološkog sustava.

Lijep pozdrav,

Vesna
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	493228.jpg‎
Views:	77
Size:	8.7 KB
ID:	11884  
blueflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:03   #9
ja sam se u zadnje vrijeme bavila s toksinima i nastankom raznoraznih bolesti. tako se po mnogim izvorima povezuje cinjenica da mnogi ljudi u sebi imaju pesticide i(ili) teske metale u sebi (živa, olovo, nikel, titan..etc) i zbog toga mogu oboliti od raznih bolesti - između ostalog je vrlo često naglašavana alergija. amalgam plombe isto mogu izazvati niz poteskoca.
nisam sigurna da u hr postoji mogućnost testiranja da li netko ima u tijelu teske metale - postoji jedan laboratorij koji ev. suradjuje sa svicarcima, no sumlja li netko zatrovanost, detoksizacija bi mogla pomoci, u najmanju ruku ublaziti simptome.
na nekom svicarskom forumu sam citala iskustva mnogih koji su se cak i rijesili nekih alergija ili neurodermitisa tim nacinom..

moguce detoks terapije od teskih metala:
propolis
chlorella (specijalne alge), medjvedji luk, koriander (po specijalnoj semi)
ricinus terapija (1x tjedno)
kozja surutka
etc.
postoje i druge..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 15:48   #10
Preporucam ovu knjigu.
ja sam alergicarka (bojim se napisati bila jer jos ne vjerujem, ali eto, ove godine nista!) na svasta.. korigirala sam prehranu vodjena makrobiotikom (ne u potpunosti, ali dosta), pila probiotik premium, citrofit, kalinji i biljne enzime 1 ili 2 mj.
prosle godine, kada sam bila trudna, davila sam se od astme.. ove godine 2x kihnula.
vjerujem cvrsto da se alergija lako moze izlijeciti, "samo" se mora promjeniti dosadasnji nacin zivota. Ili bolje reci, korigirati neke stvari..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:32   #11
Caj od slame!

Za alergije na zivotinjske dlake, grinje, prasinu i slicno.
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 11:39   #12
alergije i shiatsu

Vedri pozdrav svima !

zainteresirala me ova tema i javljam se sa jednom idejom - htio bih se uvjeriti koliko shiatsu tretmani mogu pomoći kod alergijskih tegoba. ja sam kvalificirani shiatsu praktičar i dosad nisam imao klijente s ovim problemom, pa bih htio da mi se javi netko tko pati od sezonskih alergija i da napravimo jednu seriju od 5-6 tremana.
napominjem da za to ne tražim nikakvu NAKNADU.
ako netko želi sudjelovati u ovome molim neka mi se javi na osobni mail
[email protected]
...nadam se da ovime nisam prekršio pravila javljanja na ovom forumu
M.M, Zagreb
svib is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 20:57   #13
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Preporucam ovu knjigu.
ja sam alergicarka (bojim se napisati bila jer jos ne vjerujem, ali eto, ove godine nista!) na svasta.. korigirala sam prehranu vodjena makrobiotikom (ne u potpunosti, ali dosta), pila probiotik premium, citrofit, kalinji i biljne enzime 1 ili 2 mj.
prosle godine, kada sam bila trudna, davila sam se od astme.. ove godine 2x kihnula.
vjerujem cvrsto da se alergija lako moze izlijeciti, "samo" se mora promjeniti dosadasnji nacin zivota. Ili bolje reci, korigirati neke stvari..
Imaš pravo, prvo se mora napraviti detoksikacija, očistiti jetru, napraviti klistire, ili otići na kolon hidro terapiju. ja sam bila 10 dana na postu, promjenila prehranu, i sad nemam nikakvih problema sa alergijama. a i ulje crnog kima treba uzimati
keti 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:50   #14
Pozdrav,

Evo što se tiče mojih iskustava sa crnim kimom u zadnjoj sezoni algerije,
uzimao sam kim mjesec dana prije početka sezone i tijekom cijele sezone.
Simptomi jesu bili ublaženi, što se najviše osjetilo na početku. No kada je
koncentracija peluda postala "ozbiljna" to poboljšanje je postalo nedovoljno,
morao sam uzimati antihistaminike i kortikosteroide.

Do sada je najbolja terapija koju sam iskusio hiposenzibilizacija ali je problem
šta se mora uzimati stalno, već nakon godinu dana bez terapije dolazi do pogoršanja simtoma. A hipo znači ili 2x tjedno na Sveti Duh ili kompozitno cjepivo
koje su prima samo 3 puta ali košta cca 2500kn (i raste).
sambothagreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:21   #15
prirodni antihistaminici

Kako se boriti protiv alergija
Opis

Svrbež, kihanje, suhe ili nadražene oči i curenje nosa uobičajeni su simptomi peludne hunjavice i ostalih alergija. Najbolja prevencija je uzeti lijek prije napada alergije ili upotrijebiti neki od prirodnih antihistaminika navedenih u nastavku.

1. Kopriva sadrži tvar koja djeluje kao prirodni antihistaminik, kapsule proizvedene od lišća prodaju se u prodavaonicama zdrave hrane. Uzmite 500mg 3 puta na dan.

2. Ginko biloba postao je slavan zbog svojstva poticanja pamćenja, ali može biti učinkovit i u borbi protiv alergije jer sadržava tvari koje se zovu ginkolidi. Uzmite do 240mg na dan.

3. Kvercetin je pigment koji grožđu daje ružičastu i u zelenom čaju zelenu boju, on sprečava otpuštanje histamina. Uzmite jednu kapsulu od 500mg 2 puta na dan.

Napomena: Oprez! Nemojte ga uzimati ako već uzimate koprivu jer se kvercetin nalazi u koprivi.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.