Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2010., 19:59   #1
Acne inversa - hidradenitis suppurativa

ljudi molim vas dali itko zna ikakve metode u lijecenju ove bolesti?radi se o bolnim cirevima koji se najcesce javljaju u podrucju prepona i pazuha..
lilalo 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:44   #2
Quote:
lilalo 2 kaže: Pogledaj post
ljudi molim vas dali itko zna ikakve metode u lijecenju ove bolesti?radi se o bolnim cirevima koji se najcesce javljaju u podrucju prepona i pazuha..
Pa ima valjda 100%
Traži
Koloidno srebro, MMS, solarna joga itd

Ovde su čini se zatvorene neke teme ali imaš na forumu (slobodni net)
Legolas47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 22:11   #3
draga lilalo 2. koliko sam ja informirana ima jako puno metoda lijecenja ali nijedan za sada nije dao dovoljno dobre rezultate koji bi nama koji od toga bolujemo olaksao muke. Bolujem od HS vec 5 godina, lijecila sam se svim i svacim, od gomile antibiotika, trave, cajevi, zacin kurkuma( jer sam procitala na nekom stranom forumu). Nisam bila pod nozem(jos, sto ne znaci da necu skoro). Zadnje sam bila na sumamedu cijelu godinu dana... uz terapiju sumamedom imala sam lokalnu terapiju dercome clear gelom( za ispiranje) i differin gel (za mazanje). Moja sestra takoder boluje od HS ali u dosta blazem obliku. nedavno je bila kod jednog dermatologa ( ja inace idem privatno ali ona nije htjela placati..), dao joj je terapiju( neznam ime ali javit cu ti sutra), uglavnom terapija se sastoji od tih nekih jakih i stetnih tableta(ostecuju jetra i bubrege treba biti pod stalnom kontrolom), nekakvim antibiotikom i kremom koju je jako tesko nabaviti je bar ovdje kod nas samo je jedna lijekarna imala sastojke... nakon dva tjedna terapije ona kaze da osjeca veliko poboljsanje, kada je bila na kontroli u sobi je bila jos jedna lijecnica koja se interesirala za njenu bolest i rekli su joj kako je taman nedavno bio nekakav simpozij iskljucivo zbog HS te da se ova nova terapija pokazala izuzetno ucinkovita. stoga ja sad pod hitno rjesavam svoje dopunsko i idem se upisati kod njenog dermatologa da i ja probam. nadam se da ce pomoci!!!!! eto to su vise manje sve informacije koje ja o ovoj bolesti imam a vjeruj mi da sam jako puno istrazivala. cula sam i da bi barokomora mogla biti dobra ali kod nas je jako tesko a i skupo doci do lijecenja barokomorom. drago mi je da se netko napokon javio pa da i mi porazgovaramo o ovom nasem problemu. nadam se da sam bar malo pomogla, uskoro ti javim imena tableta i reme kad nju kontaktiram. drzi se i cuvaj, znam koliko ti je tesko. veliki pozdrav!!!!!
asi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 22:44   #4
ni ne znas kolko mi je drago sta se netko napokon javio sa svojim iskustvom,bila sam potpuno sama u svojim problemima koje nitko nemoze shvatit jer ljudi nemogu ni pojmit ovu bolest..ja sam se narucila nekom homeopatu u zadru ,kazu da je dobar,i da ide u samu srz problema..vidit cemo..i cula sam da se cink pokazao dobar u povlacenju hs-a..molim te javi mi pod kojom je to terapijom tvoja sestra,bila bi ti neizmjerno zahvalna..inace ja bolujem od hs-a 2 godine a tek mi je nedavno postavljena tocna dijagnoza,al siri se sve vise..
lilalo 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 22:45   #5
i da,i tebi velikiiii pozdrav
lilalo 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 10:27   #6
evo pitala sam je tablete su Rimactan( imaju valjda gadne nuspojave..) antibiotik Climicin i krema koja se sastoji od Resorcino, belobaze i M.D.S. nazalost evo ona mi jutros kaze kako su joj i unatoc ovoj terapiji izasle dvije nove ispod svake ruke po jedna... Ali hoce one se pogorsati i na ovo vrijeme, ja sam zbog njih postala totalni homeopata a prije sam volila kisu i uzivala za kisnog vremena a sada kada je kisno ne mogu se ustat iz kreveta od bolova. iskreno mene je malo strah ovog srebra i MMS (doduse nisam bas ni citala o tome) ali nekako se bojim da se ne zeznem jos i vise nego sto je. inace to sam ti htjela reci, meni su dijagnosticirali HS tek prije dvije godine( a bolujem vec 5). krivo me lijecili i tko zna koliko bi stanje bilo bolje da su na vrijeme krenuli sa terapijama, ovako je to 3 godine samo oboljevalo sve vise. no dobro, nedam se ja jaka sam, sputava me malo u uobicajenom zivotu ali mlada sam da bi im dopustila da me pobjede!!!!! drzi se. pozdrav
asi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 12:13   #7
da i sorry zbog ovog neznanja, nisam homeopat vec meteoropat. (to se dogodi kada se pravis da znas vise...haha)
kako sam citala prethodno tvoj post u glavi mi je ostalo homeopat i ja sam to pomijesala, stoga sorry, ne zamjeri mojoj gluposti.hahaha
asi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 12:50   #8
hvala asi ,jos sam da pitam kojoj dermatologici seka ide?
lilalo 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:33   #9
kod muskog je. Dr. Pezelj u Splitu. i ja cu sada skoro kod njega, evo mi se stanje pogorsava, cekam da rijesim dopunsko pa cu i ja na terapiju kod njega. pozzzzz
asi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:14   #10
Quote:
asi123 kaže: Pogledaj post
kod muskog je. Dr. Pezelj u Splitu. i ja cu sada skoro kod njega, evo mi se stanje pogorsava, cekam da rijesim dopunsko pa cu i ja na terapiju kod njega. pozzzzz
Drago mi je što smo našli forum na ovu temu...
Moj dečko boluje od HS-a. Split, u smislu zdravstvenog sustava, i nije se baš pokazao pretjerano osjetljivim na ovu temu.
Kakav je bio rezultat kod dr. Pezelja?
Hvala na odgovoru!
h.suppurativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 23:55   #11
simpozij

gdje je i kada odrzan taj simpozij vezan iskljucivo za HS?
sto se barokomore tice,nakon 60 tretmana nisu postignuti ni najmanji rezultati.usput,morao sam ici privatno (500 kn za 1 tretman),jer zbog eventualnog prijenosa na druge (bakterije ) mi nije dopusteno ici na tretman u vojnu bolnicu u Splitu.Prosao mnoge dermatologe,uglavnom sve,lijecio se svim sredstvima,ukljucujuci i alternativna.Kod dr.Pezelja konkretno nisam bio.
Bio sam i kod navedenog doktora u Zadru,siguran sam da mislim na istog.
Lijep vam pozdrav,sto manje bolova,i zelja da se jave i drugi jer znam da,nazalost,u Hrvatskoj nismo jedini!!!
h.suppurativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 19:22   #12
pozz

dali postoji ikakav lijek za HS ?? jer ovo stvarno nije za izdržati... pijem roacuttane ali ništa ne pomaže...čak sam dobila još jedan čir na preponi... ma strašno. molim nekog doktora da mi se javi. kakvu kremu da kupim više da mažem da prodje? šta da radim? peče...boli...curi...ružno izgleda a imam ih puno 5 kom. a neznam kako da više izliječim...pomoć!!!!!!!!!!!
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 21:47   #13
jeli još aktivna ova tema ok HS-A ??
marina05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:32   #14
ante štekoviću ne budali jer veze nemaš o ljekovitom bilju. uz to bolesni će zbog tebe završiti u zatvoru...
treba probati ulje gospine trave. oboljela mjesta mazati barem tri puta dnevno.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 14:06   #15
Jel aktivna ova tema? Kakvi su vam rezultati? Šta pomaže?
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:11   #16
Bok ljudi. :/
Eto javih se možda mi bude lakše. Ne znam što da radim, probah SVE, od gospine trave, čaj od kopriva, tone i tone anibiotika, ne znam koliko točno ali mislim da jedno 15 najgorih tretmana,(incizija prvo na trtici "taksistička bolest", pa sad pazušna regija a ovi što se pojavljuju na unutarnjoj strani bedara ..... nebrojeno) kojekakve kreme, ....... svašta nešto. Uglavnom, sad mi je rečeno da bi bilo dobro otići na tretman BOTOXA. Pa eto ako netko ima iskustva s time ili je bio(la) da nešto prozbori o tome.
I usput, nema grupe na danas najposjećenijoj stranici, Facebooku. Mislim ima ali sve iz drugih zemalja pa si nešto mislim da bi bilo dobro otvoriti grupu za eto ....... nas koje je malo sreća zaobišla prilikom nastajanja.
Spanoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:20   #17
Kazu da pomaze botoks da se prestane stvarati sekret, ALI botox djeluje 6 mjeseci pa mislim da nije trajno rjesenje. Ako se uz dobru antibiotsku terapiju ne povlaci nakon incizija ne gine ti transplatacija koze..
Javi se na PM imam neka dobra iskustva pa mozes pokusati.. drzi se!
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:24   #18
Thnx.
Pa ček, jel se smije ponovno na botox nakon 6 mjeseci?
Spanoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:06   #19
Ma mozes dragi ali ako je previse toga to ti nije trajno rjesenje a i prilicno je skupo. Radije pitaj doktore nisam previse strucna iako imam odredenih iskustava i saznanja, ali strucna infomacija je nesto drugo.
Poslala sam ti privatnu poruku
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.