Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Za trudnice koje su u radnom odnosu. Kada ste saznale da ste trudne - što ste učinile?
Ostala raditi do porodiljnog, ili to namjeravam 170 49.85%
Odmah "zbrisala" na komplikacije iako nisam morala 63 18.48%
Morala sam na komplikacije radi čuvanja trudnoće 108 31.67%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2012., 20:22   #281
Quote:
isabellle kaže: Pogledaj post
ne brini se i ja sam imala dosta veću plaću i ne samo da sam spala na 4275 kn nego me i nakon porodiljnog čeka otkaz.... ali sve za zdravlje moje bebice...

na manje novaca ćeš se već naviknuti, vjeruj mi...
ja sam na komplikacijama isto od prvog dana i još na taj iznos imam i kredit ali sve se može, malo ćeš smanjiti svoje troškove i samo misli na bebu i mazi bušu
Slažem se, nemoj brinuti, vjeruj mi da će sve biti u redu. Meni je isto plaća dosta veća, ali tako je kako je. Čak mi je prvih par mjeseci, cijela naknada odlazila na otplate kredita i rata za neke investicije i bila sam na totalnoj nuli. Ne žalim se jer mm radi pa smo se stisli s njegovom plaćom (tj.ostacima od računa i otplata, ali malo smo sjeli, napravili plan za taj period, srezali luksuze i preživjeli). Moja frendica je bila u takvom riziku da joj je dr. rekao biraj beba ili posao. Imala je već jedan spontani prije toga (missed ab) i punu kapu hormonalnih problema. Isto joj je bila frka zbog love jer ima plaću duplo od naknade a suprug joj ne radi, gro kredita i otplata još od svadbe... Stisli su se, dosta, ali uspjeli su. Sada ima zdravu malu bebu, vraća se raditi s navršenih 6mj Vjerujem da se bojiš i potpuno razumijem kako ti je, ali ovo je viša sila, a krajnji ishod će ti biti predivan Misli na bebu, napravi što možeš i daj sve Bogu u ruke.
pommist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 21:17   #282
odgovor na uvodni post.

ja sam radila cijelo vrijeme u obje trudnoće, onda prije porodiljnog iskoristila stari i/ili novi godišnji.
nisam imala nikakvih komplikacija, osjećala sam se dobro i po mom mišljenju, nemam neko posebno zahtjevno radno mjesto, u smislu da bi otežavalo ili ugrožavalo trudnoću.
na porodiljni sam išla 45 dana prije termina, jer mi je postalo teško u trećem tromjesječju (trbuh, kile, umor...).
tako da ispada da sam negdje s 6.5mj prestala raditi (da sam išla na porodiljni 28 dana prije termina, onda bih morala raditi do 7mj, a to mi se činilo predugo i preteško).
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 13:18   #283
ja sam evo na porodiljnom, otišla 37 dana prije termina. iako sam imala komplikacije s kojima nema pregovora oko čuvanja trudnoće (serklaža i povremene hospitalizacije od 24. tt na dalje) , ja sam zapravo cijelo vrijeme radila od kuće "iz kreveta". priroda posla mi je to dopustila, em je bilo bitno mojima u firmi. da ne spominjem razliku između visine naknade i plaće koju primam. ja sam bila zadovoljna ovakvim aranžmanom.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 12:14   #284
Quote:
pommist kaže: Pogledaj post
Slažem se, nemoj brinuti, vjeruj mi da će sve biti u redu. Meni je isto plaća dosta veća, ali tako je kako je.
znam da će sve biti ok i da je najvažnije da s bebicom bude sve u redu, ali malo te strese nenadano na početku kad si razmišljaš o tome što sve treba kupiti bebi, a i inače ne živimo baš luksuzno tako da se i nemamo na čemu previše stisnuti jedino na čemu ću prišparati je kupovina trudničke odjeće za posao jer sam po doma u starim trenirkama sreća je u tome, što sam ja uvijek i bila šparnija unatoč dobroj plaći (iako sam si mogla svašta priuštiti, radije sam štedila), pa ipak imamo neke zalihe za crne dane. tako da se ne brinem hvala na podršci
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:23   #285
Quote:
anpi kaže: Pogledaj post
znam da će sve biti ok i da je najvažnije da s bebicom bude sve u redu, ali malo te strese nenadano na početku kad si razmišljaš o tome što sve treba kupiti bebi, a i inače ne živimo baš luksuzno tako da se i nemamo na čemu previše stisnuti jedino na čemu ću prišparati je kupovina trudničke odjeće za posao jer sam po doma u starim trenirkama sreća je u tome, što sam ja uvijek i bila šparnija unatoč dobroj plaći (iako sam si mogla svašta priuštiti, radije sam štedila), pa ipak imamo neke zalihe za crne dane. tako da se ne brinem hvala na podršci
Drži se
pommist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 09:09   #286
Ja sam sa 17 tj morala na komplikacije zbog nekakvih upala,i evo još sam na kompl.,ali moj ginić mi je rekao da ako bude sve ok iza toga,da se mogu vratiti na posao(pitala sam ga odmah,jar mi se plaća ohoho razlikuje od ove naknade tj.dosta je veča).E sad vidim da je netko napisao da mi ako se vratim raditi taj iznos,te naknade,ulazi u prosjek za rodiljnu naknadu(nakon što se beba rodi)
To mi nikako nije jasno?Pa to nema nikakve logike,da bude tako,jer ta naknada nije iznos moje plače,i zašto bi se i to ubrajalo?
Molim ako je netko imao u skoro vrijeme takvo iskustvo da mi napiše,kako je dobivao,tj kakav je na kraju imao prosjek?
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:01   #287
Zapravo je glupo raspravljati o tome,jer svaka trudnoca je slucaj za sebe.
Sa mucninama je strasno tesko raditi,taman da se radi o saborskoj fotelji i placi od 25 000kn.
Ne sudite po sebi,nijedna trudnoca nije ista,nit je svaka trudnica podnosi isto.Ova ginekologica sto ne da komplikacije za rad u trgovini ne poznaje dobro svoj posao.
I ne,mi koji smo doma od popisanog plusa,lezimo i odmaramo,
ne izigravamo invalide vec uzivamo u svojoj trudnoci!
Jer ko zna,mozda nam bude jedina..



Moj doktor mi je napisao da imam bolove,reko nemam,ako te pitaju imas imas.
Stvarno ne vidim zasto bi ikad radili problem oko toga.
To nam je jedino pravo do penzije da smo doma i da nam je placeno,ne vidim zasto ga ne iskoristit
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 12:33   #288
Moja kolegica s posla je zatrudnila par dana nakon što je dobila posao prodavačice mješovite robe. Isto smo morale nositi teške stvari, dizati se na visoke police, svašta teško prenositi..Za trudnicu naporan posao isto zbog jakih mirisa i nemogućnosti da se sjedneš, odmoriš i odeš na wc, nešto pojedeš jer te nema tko mijenjati, a radiš stojeći posao i stalno si u trku zbog gužve.
Nije smjela nositi ništa teže od jednu, dvije kile i jako su joj smetali mirisi. Bila je možda 4 mjeseca trudna, taman se trbuščić nazirao i htjela je raditi što duže, no šefica joj je iako joj je govorila da će joj produžiti ugovor, dala otkaz (iliti neproduženje). Zato i ne vidite trudne prodavačice - dobiju otkaz ili im zbog takve vrste posla stvarno nije mjesto tamo (ukoliko mogu raditi do petog mjeseca, rade).
Znam da i mene to čeka jednog dana i pojma nemam kak ću raditi taj posao kad mrtva dođem s njega sad kad nisam trudna.
Ti i tvoje dijete ste na prvom mjestu. Napravi to što ti je ginekologica rekla, i još jednom popričaj s njom. Ukoliko to ne upali mijenjaj ginekologicu.
I molim vas, uspoređivanje "kak je kod mene, zašto ne bi bilo kod tebe tak" je stvarno suvišno, jer je svaka trudnica posebna i drugačija.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 13:40   #289
Totalno nezahvala tema i ne žemim se prepucavati, ali meni smeta isto što i martiniSB
...i da točno je nisu sve trudnoće iste niti itko to tvrdi (osim toga svi smo suglasni da kod problematičnih trudnoća nema dvojbe), manjina nas samo tvrdi da nisu ni sve žene sperme odraditi posao nego se skrivaju iza uredenih trudnoća i još to predstavljaju kao svoje pravo, a nas, koje nismo oduševljene njihovim odabirom i objašnjenjem o provali majčinskih osjećaja koji su naravno veći od naših osjećaja, najčešće predstavljaju kao nerazumne, okrutnih i materijalistica, a nerijetko se i "prizivaju" razne potrškoće i problemi koji će eto snaći naše jadne potomke.
I da najbolje mi je kada se u ovakvim raspravama zaključi da svatko sam treba odlučiti za sebe... e da to bi bilo najbolje da se izbaci svaka objektivnost i svatko si uzme što mu treba...to ne prolazi ni u pono bogatijoj i "socijalnijoj" Norveškoj, a kamoli kod nas.
...i mrvica-maky to odmaranje i uživanje kod kuće u zdravoj trudnoći nije tvoje (ili bilo čije) pravo nego prijevara u režiji trudnice i ginekologa koji na to pristaje. Dobro si i sam napisala da je ginekolog morao smuljati šifru da bi ti to omogućio. I da, nemoj se ojsećati osobno napadnutom...to ionako u društvu nailazi na odobravanje i gleda se sa simpatijama tako da je moje mišljenje o tom tvom postupku apsolutno nebitno (osim toga čitajući trudnice zbor jako si mi simpatična).
Činjenica je da je nekome teško ili teže raditi, ali rješenje definitivno nije u lažiranju dijagnoza i vršenju pritiska na ginekologe...da i ja bi vjerojanto bila grozna i od mene bi zdrave trudnice bejžale.
Uh...tko zna da se ta (i sva ostala) prava u našoj zemlji koriste odgovrono možda bi i bilo love da drugih 6 mjeseci porodiljnog bude veći od one mizerije od 26oo kn.

I da nema potrebe da me pokušavate razuvjeriti, dobro znam, da se malo tko slaže s ovim mojim mišljenjem i da se kojim slučajem mogu brojati dislike-ovi da bi ovaj post visoko kotirao. Uvijek razmišljam u stilu...ma ne vrijedi, pusti ih...ali s druge pak strane, ako stvarno nitko ne kaže da to nije uredu ljudi stvarno počmu vjerovati da su svi suglasni oko toga.

I zadnja napomena...da i ja znam iz osobnog iskustva što su komplikacije čak i vrlo ružne posljedice tako da nema smisla pucati niti na tu loptu...znam i što su mučnine i otečenost i bolovi u leđima i....nisam super žena ni super mama ni super zaposlenik.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:10   #290
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
...i mrvica-maky to odmaranje i uživanje kod kuće u zdravoj trudnoći nije tvoje (ili bilo čije) pravo nego prijevara u režiji trudnice i ginekologa koji na to pristaje. Dobro si i sam napisala da je ginekolog morao smuljati šifru da bi ti to omogućio. I da, nemoj se ojsećati osobno napadnutom...to ionako u društvu nailazi na odobravanje i gleda se sa simpatijama tako da je moje mišljenje o tom tvom postupku apsolutno nebitno (osim toga čitajući trudnice zbor jako si mi simpatična).
Činjenica je da je nekome teško ili teže raditi, ali rješenje definitivno nije u lažiranju dijagnoza i vršenju pritiska na ginekologe...da i ja bi vjerojanto bila grozna i od mene bi zdrave trudnice bejžale.
Uh...tko zna da se ta (i sva ostala) prava u našoj zemlji koriste odgovrono možda bi i bilo love da drugih 6 mjeseci porodiljnog bude veći od one mizerije od 26oo kn.
Čuj,kad nam političari mogu prolaziti sa milijunskim prevarama,ne znam zašto ne bi i ja "oštetila" već dokrajčenu nam državu.
Ne vidim razlog zašto nam ne bi bila ponuđena svima opcija komplikacija,pa tko želi,nek radi,tko ne,Bože moj,svatko o sebi odlučuje.
Iako zaista ne poznajem osobno niti jedan slučaj da je ginekolog radio problem oko toga,a imam prijateljice/poznanice na svakakvim radnim mjestima.
Zato mi nije jasno kako si netko (u ovom slučaju dr.koja ne želi otvoriti komplikacije) može uzeti za pravo da odlučuje o tako bitnoj stvari,
a još se cura i žalila na bolove,mučnine.
A i rasprava na kraju krajeva ni nema smisla,kad su ionako cure rekle da ih čeka otkaz.
Jebem ja ta prava i te zakone!

Simpatična da
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:34   #291
Quote:
martina_SB kaže: Pogledaj post
Vani toga nema, radis sve do kraja ako si zdrav pa bilo da se radi o ne znam kakvom radnom mjestu (osim onih gdje po zakonu ne smijes raditi kao trudnica).
Moram se nadovezati jer cura nije dosla po osudovamje i da joj se drze prodike vec po savjet i potporu. Vani su zakon i prava majka/trudnica puno bolje regulirani pa onda nisu ni potrebna "laziranja" trudnoce. Ja sam radila 45 dana do termina ali uredski posao i nije mi bilo tesko. Ali otisla bi na komplikacije vjerojatno nesto prije da nisam skupljala 12 mj staza u komadu zbog naknade. Moje misljenje, promjeni gin i trazi komplikacije s obzirom na opis posla. Toliko novaca mjesecno odvajamo od place za zdravstveno, ako se inace ne zloupotrebljava bolovanje ja sam za otvaranja komplikacijs u jednom trenutku. Cemu se patit, i beba to osjeti a dijete je na prvom mjestu!
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:29   #292
Quote:
angelina333 kaže: Pogledaj post
Moram se nadovezati jer cura nije dosla po osudovamje i da joj se drze prodike vec po savjet i potporu. Vani su zakon i prava majka/trudnica puno bolje regulirani pa onda nisu ni potrebna "laziranja" trudnoce. Ja sam radila 45 dana do termina ali uredski posao i nije mi bilo tesko. Ali otisla bi na komplikacije vjerojatno nesto prije da nisam skupljala 12 mj staza u komadu zbog naknade. Moje misljenje, promjeni gin i trazi komplikacije s obzirom na opis posla. Toliko novaca mjesecno odvajamo od place za zdravstveno, ako se inace ne zloupotrebljava bolovanje ja sam za otvaranja komplikacijs u jednom trenutku. Cemu se patit, i beba to osjeti a dijete je na prvom mjestu!
Oprosti, ali ja niti u jednom trenutku nikome nisam drzala prodike i osudivala necije poteze.

Samo sam rekla ono sto je ziva istina, a to je da zdrava trudnica koja nema nikakve osnove za bolovanjem ne bi trebala očekivati da ga dobije jer nije bolesna, nema nikakvu tegobu i problem.

Radno mjesto trgovca ne pripada nikakvoj kategoriji posla koji je takvog karaktera da trudnica tu ne smije raditi.

Vani ni ne mozes lazirat komplikacije jer ih rijetko tko uopce i dobije. Tvoje dijete - tvoja stvar ("problem). Radis do odredenog trenutka prije poroda i onda nakon nekoliko mjeseci natrag na posao ( u većini zemalja je slicno kao i kod nas sto se tice trajanja porodiljnog, negdje cak i duze traje, ali ja se ovdje osvrćem iskljucivo na famozne "lazne" komplikacije koje vani ne postoje).

O kakvim pravima mi pricamo?

Pravu da svaka zena mora dobiti komplikacije (a nije joj nista)...jer eto zivimo u usranoj zemlji gdje svi varaju i zasto onda ne bismo i mi?

Zadnje uređivanje martina_SB : 07.11.2014. at 17:49.
martina_SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 18:57   #293
Oprosti,ali ako ti trudnocu vidis kao "nije joj nista",to je tvoj problem.
Neke zene godinama rade na tome i ne zele riskirati ni dana svoje trudnoce,kazem riskirati,jer jedna trgovkinja koja tegli kutije i kasete,riskira trudnocu.
I ne vidim nista lose u tome da se cijela trudnoca provede doma,
malo tko kao sto je vec receno,ima kulture da se trudnicama daje laksi posao.
Nekome treba dokazivati da trudnice mogu normalno nastavit sa poslom?Nema rupa u zakonu,
komplikacije su nase pravo!
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 19:15   #294
Quote:
mrvica-maky kaže: Pogledaj post
Oprosti,ali ako ti trudnocu vidis kao "nije joj nista",to je tvoj problem.
Neke zene godinama rade na tome i ne zele riskirati ni dana svoje trudnoce,kazem riskirati,jer jedna trgovkinja koja tegli kutije i kasete,riskira trudnocu.
I ne vidim nista lose u tome da se cijela trudnoca provede doma,
malo tko kao sto je vec receno,ima kulture da se trudnicama daje laksi posao.
Nekome treba dokazivati da trudnice mogu normalno nastavit sa poslom?Nema rupa u zakonu,
komplikacije su nase pravo!
Ti izgleda nisi procitala moje postove.
Ja sam zanijela uz pomoc potpomognute nakon 2 godine pokusavanja i gle...normalna sam trudnica i radim. Znaci godinama radim na bebi i kad sam se pazila i mazila imala sam spontani. A evo sad kad radim sve je ok, dakle...tu nema pravila, radila ili neradila.
Smiri tenzije, vidim da si se jako uzbudila, a nema potrebe za time.
Svatko ima pravo reci svoje misljenje...ja sam rekla svoje, ti svoje i ok.
Živjela demokracija
I da, trudnoca nije bolest, a komplikacije su pravo trudnica koje imaju stvarne komplikacije i probleme.

Zadnje uređivanje martina_SB : 07.11.2014. at 19:24.
martina_SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 19:42   #295
Drago mi je zbog tebe da si uspjela
Tesko mi je smirit tenzije kad sam i sama bila na teskom poslu i znam da bi digla veliku galamu da mi nisu htjeli dati komplikacije.
Znaci,znam sta znaci tezak posao i nisu mi jasni doktori koji to ne razumiju.
Na stranu tezina posla,
tko je sposoban raditi sa mucninama?
A ne znas koliko ce trajati i za to ne postoji sifra za bolovanje.
I samo dno dna mi je to sto je netko izjavio "izigravanje invalida"!
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:08   #296
Quote:
martina_SB kaže: Pogledaj post
Ja sam zanijela uz pomoc potpomognute nakon 2 godine pokusavanja i gle...normalna sam trudnica i radim. Znaci godinama radim na bebi i kad sam se pazila i mazila imala sam spontani. A evo sad kad radim sve je ok, dakle...tu nema pravila, radila ili neradila.
I opet sve naglašavamo... To je sve "u tvom slučaju", jer si "ti tako i tebi se desilo". Ako netko želi na komplikacije neka ide. Ako joj ginekolog to omogući, neka ide ako želi. Ako ne želi, neka ne ide.
To kako neka druga, ide-ne ide, nema veze s drugom trudnicom.
Ti si se mučila da zatrudniš, prošla stvarno nešto što nitko ne bi trebao, još uz sve to radila trudna. Bravo, sjedni 5! Drago mi je što je u tvom slučaju bilo tako.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:52   #297
Ja "moj slucaj" uopce ne gledam kao da sam se napatila niti mi se treba cestitati na tome. Ja sam ovako ostala trudna, druge onako - ista stvar, trudne smo i zdrave

Radila sam jer sam se osjecala dobro.

Na komplikacije se zakonski ne ide jer mu se eto ide i jer mu ginekolog to omogućuje. I tu uopće nema dvojbe.
A to kako neka ide-ne ide, kakva je cija trudnoca...ako je uredna nemamo o čemu pricati, tu mjesta komplikacijama nema.
martina_SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 09:29   #298
Quote:
martina_SB kaže: Pogledaj post
ako je uredna nemamo o čemu pricati, tu mjesta komplikacijama nema.
Dosta toga uvjetuje što podrazumijeva urednu trudnoću. Cura ima problema sa mučninama, mirisima, tegljenjem teških stvari na radnom mjestu koje zahtjeva pokretljivost, brzinu, konstantan osmijeh na licu i stajanje na nogama cijelu smjenu. Ginekologica će joj odobriti komplikacije ukoliko počne kolabirati i završi na hitnoj pa joj dođe sa pretragama. Po meni je to izazivanje vraga i ugrožavanje trudnoće.
Uredna trudnoća možda podrazumijeva i upravo te simptome, no na njenom radnom mjestu to postaje mučenje.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 12:50   #299
Quote:
martina_SB kaže: Pogledaj post
Na komplikacije se zakonski ne ide jer mu se eto ide i jer mu ginekolog to omogućuje. I tu uopće nema dvojbe.
A to kako neka ide-ne ide, kakva je cija trudnoca...ako je uredna nemamo o čemu pricati, tu mjesta komplikacijama nema.
Ženo,mi ovdje pričamo o radnom mjestu.
Nije isto raditi u ljekarni,stajati u Konzumu (tegliti sve one stvari) ,sjediti u uredu ili imati svoj obrt gdje si sam svoj gazda.
Komplikacije DA,s obzirom na težinu radnog mjesta,bez obzira koliko trudnoća bila uredna.
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 14:30   #300
a jer ikoga ginekolog pitao na kakvom radnom mjestu radi?
mene to nikad nitko nije pitao.
komplikacije u trudnoci nemaju veze s radnim mjestom na kojem radis, ali ih mogu izazvati

nemojte me krivo shvatiti, ali znam da doktori svasta kemijaju da zenama daju bolovanje jer na mucnine zakonski recimo, moze pisati samo 2 dana bolovanja. pa ti izmisli nesto pametno onda 9 mjeseci. meni je doktor svasta pisao, a stvarno sam imala svakakve probleme, sa trudnocom, ne sa radnim mjestom. i oni riskiraju svoj posao jer ih inspekcije peglaju jako u zadnje vrijeme.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.