Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2011., 12:45   #41
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
ja bih sa yaza na lindynette, prvenstveno zbog toga što sam na yazu već godinu dana i ne podnosim ga dobro kao prije. počeli su problemi, fizički su još kako-tako izdržljivi, ali ove promjene u raspoloženju me ubijaju. druga stvar, nije isto davati 120 kn za yaz ili četvrtinu toga za lindynette.
čitam malo po forumima iskustva, ali nema nijedno baš detaljno o prelasku s yaza na lindynette. može li mi netko opisati kako je to išlo, je li se stanje popravilo, pogoršalo, je li postojala kakva pauza između uzimanja dviju kutija itd?.
hvala
evo ja sam prosli mjesec prešla sa yaza na lindynette,i zasad mi je sve ok, nemam nikakvih problema, s tim da sam uzimajuci yaz imala kaatastrofalne promjene raspoloženje, a kako ce biti sa ovima, vidjet cemo..nemam nikakve pauze,odmah cim uzmes zadnju yaz pilulu,sljedeci dan započinjes sa lindynettama..i pijes ih normalno po uputama,po 7 dana pauze između svake..

Zadnje uređivanje Sashica : 19.11.2011. at 23:09. Reason: uređivanje quota
iwanicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 13:06   #42
dobro, ja sam sad ovako i onako napravila pauzu od jednog mjeseca da malo dođem k sebi i nakon godine dana prestanem se kljukati hormonima. čisto da se organizam bar malo oporavi i dođem k sebi prije novih tableta. hvala ti na odgovoru
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 14:30   #43
Nisam sigurna ali mislim da bi trebalo barem 3mj biti bez tableta da se ''organizam oporavi'' - mislim da su mi tako savjetovali nekom prilikom, a koliko je točno ne znam... Ovako se samo napravi kratki disbalans u organizmu radi neuzimanja tableta jedan mjesec. Vidjeh po sebi ove godine, jedan mjesec bez kontracepcijskih i ten mi ošo u pm
Sad se vratio u normalu nakon mjesec i pol što ih opet uzimam.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:11   #44
a oke, ja nikad nisam imala problema s tenom, tu i tamo koji prišt manji kojeg sam sredila u roku dva-tri dana i prekrila korektorom toliko to da se baš ne crveni.
nadam se da će samo sve biti u redu s tabletama, da mi neće one pokvariti ten ili da se ne počnem debljati.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 22:45   #45
pozdrav forumasice,zanima dal vi koje pijete lindynette pilule imate kakve posljedice povecanja tezine,pristici,raspolozenje??
meni ih je ginekolog preporucio jer imaju malo hormona a ja moram ih pit 6 mjeseci kako bi ustalila menstruacijski ciklus, i one su oko 35 kuna preko HZZO-a pa mi to odgovara...zanima me prvenstveno kilaza jer sam primijetila da mi je apetit povecan,sportasica sam i nemam se namjeru debljat pa ako uzrokuju debljanje prestat cu pit nakon tri mjeseca...
Ima li tko iskustva hvala???

p.s. nisam nikad imala pristice,a sad sam ih dobila dosta sitnih po licu
sleepy girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 10:22   #46
Quote:
sleepy girl kaže: Pogledaj post
pozdrav forumasice,zanima dal vi koje pijete lindynette pilule imate kakve posljedice povecanja tezine,pristici,raspolozenje??
meni ih je ginekolog preporucio jer imaju malo hormona a ja moram ih pit 6 mjeseci kako bi ustalila menstruacijski ciklus, i one su oko 35 kuna preko HZZO-a pa mi to odgovara...zanima me prvenstveno kilaza jer sam primijetila da mi je apetit povecan,sportasica sam i nemam se namjeru debljat pa ako uzrokuju debljanje prestat cu pit nakon tri mjeseca...
Ima li tko iskustva hvala???

p.s. nisam nikad imala pristice,a sad sam ih dobila dosta sitnih po licu
Ja sam prije 5 dana prešla s yasmina na lindynette 20. za sad nikakvih nuspojava, doduše ni na yasminu ih nisam imala. lice čisto, čak imam i manji apetit te financijski oporavak (s 100 na 32kn).
Marlis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 16:52   #47
kod mene su povećale apetit (a time i kilažu) i prištiće sam dobila..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:54   #48
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Laura jesi ti po prvi put krenula kontracepcijom (nakon duže pauze) ili si se prebacila sa jednih na ove Lindynette bez ikakve pauze? Ako si se prebacila, koje si pila prije?


Ja se isto opako predomišljavam da ostanem ipak pri logestu
Sory što ti tek sad odgovaram...zaboravih na temu....
Da ne zaboravim, kupila tu jednu kutiju i platila oko 60tak kn. Makar imam i dopunsko i knjižicu, nisam dobila nikakav popust...
I da prije nego odgovorim da kažem kako sve završilo. Znači, čim počela piti pa kroz cijeli ciklus tabletica imala sam užasno krvarenje i još tj. dana nakon. Znači, puna 4 tj!!!. I to užasno jako curilo. Svakih 15 min. uložak je bio preko pun. Nisam nikud iz kuće mogla, ili tamo gdje ima WCa. Ginić me dobro pročačkao, pola sata vrtio po meni (srećom da 3 put rodila pa nije tako boljelo, mada je boljelo) i od onda se smirivalo da bi prestalo curit dan prije početka druge ture tableta. Napravio mi je test na trudnoću , negativan bio. Nadam se da će takav i ostat. I prepisao mi Trinovum. Eto, njih popila bez JEDNE KAPI KRVI! ........Dobila jedino 2 kg. ali pila još neke tablete za nešto drugo i užasna kiselina mi se dizala pa jela pojačano, tako da za sad ne mogu reći jel su ok ili nisu. Sad sam u čekanju M.


E sad da se vratim na pitanje od Good evil.

Prije nekih 7 godina pila 3 mj. neke tablete koje kupila na svoju ruku i od njih se jako udebljala i bilo mi zlo. A pošto nisam imala potrebe piti jer nisam imala redovite odnose ( svaki dr. vikend, tako mi muž bio doma), prekinula. I od onda do sada nikada više.

Sada sam počela jer ne želim više T, niti da pazimo. I otišla giniću da mi prepiše nešto. Pa tako dobila te Lindynette. Onda mu se požalila da krvarim i ne mogu zaustaviti i dao mi ove druge, Trinovum. Te su badava!

Eto, sad imam pauzu od petka, pa do četvrtka.

Eto, ako su ti ove dobre, onda ne prekidaj, osim ako imaš nekih nuspojava kao što sam ja imala.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 01:07   #49
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
kod mene su povećale apetit (a time i kilažu) i prištiće sam dobila..

i kod mene su povecale pristice,nikad ih nisam imala osim u vrijeme PMS-a al sad imam,nije strasno al mi dojdu tu i tamo ogromni bolni koji ne prlaze tako lako a nedaju se ni istisnut,nadam se da ce s vremenom proc,al ionako ih jos moram uzimat 5 mjeseci pa nije strasno

sto se tice apetita,nisam sigurna jer meni je inace velik apetit,al npr prosli tjedan uopce nisam mogla jest a ovaj samo bi nesto jela,a usput i treniram pa se nadam da se nece previse odrazit na debljanje u slucaju da se ipak odrazi prestajem ih pit
sleepy girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 09:44   #50
pozdrav svima, od ovog mjeseca počet ću piti lindynette, e sad je da počenem piti od prvog dana menstruacije, ili kako? i htjela sam pitati da li je sastav isti kao logest, jer ja sam ginekologa tražila logest jer sam to prije pila, a on mi je sad dao te i rakao da je to isto, samo valjda drugi proizvođač i da su jeftinije
__________________
pamtit ću te cijelog života, pamtit ću te ja, srest ćemo se u životu opet ti i ja...........
slatkatajna111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 12:26   #51
Quote:
slatkatajna111 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, od ovog mjeseca počet ću piti lindynette, e sad je da počenem piti od prvog dana menstruacije, ili kako? i ......
Ako imaš pauzu dužu od mjesec dana, onda počinješ piti prvog dana početka M.

Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:24   #52
Hej mene zanima ako je pauza samo mjesec dana kako se onda počinju uzimati? Naime imala sam nesporazuma s ginekologicom i ljekarnicom, a kako sam išla po tablete zadnji dan-naravno, morala sam napraviti pauzu jel nisam imala tablete na vrijeme (prebacila sam se s logesta na lindynette, no gin. mi je dala 30, koje imaju više hormona, a trebala mi je 20 koje su iste kao logest) i sutra idem po tablete. Pa me znaima, jel sam mislila da ih počinjem pit s prvim danom menstruacije pošto sam morala napraviti pauzu od mj.dana.

I da jel i Lindynette 20 idu prek hzzo-a , il samo Lindynette 30?
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 20:32   #53
^^
Počinješ 1. dana M. piti.

Ja svoje morala platiti (20') nekih 60 tak kuna.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 23:36   #54
Ok hvala , ali što se tiče hzzo-a evo tu piše (našla ipak) da su obje na dopunskoj listi HZZO-a
http://www.cybermed.hr/vijesti/oraln...j_listi_hzzo_a
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:51   #55
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
(...)
Ja svoje morala platiti (20') nekih 60 tak kuna.
meni ih je doktorica danas preporučila i ukoliko krvni nalazi budu okej, počinjem ih piti. no rekla mi je da koštaju 30-ak kuna s dopunskim
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:35   #56
ovisi koji recept ti napiše, meni je doktor dao privatni (znači onaj iz blokića) pa su bile 60, ali ako tražiš e-recept, i imaš dopunsko, onda koštaju oko 35.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:56   #57
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
ovisi koji recept ti napiše, meni je doktor dao privatni (znači onaj iz blokića) pa su bile 60, ali ako tražiš e-recept, i imaš dopunsko, onda koštaju oko 35.
Evo ja sam ih počela piti u ponedjeljak, zasad nema nikakvih nuspojava. Platila sam ih oko 30 kuna, jer sam dobila e recept i imam dopunsko.
Željka1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 09:52   #58
Quote:
žmnkica kaže: Pogledaj post
također i mene ovo zanima, ovo mi je sad 6. mjesec da pijem yaz i dobro ga podnosim, i upravo bih sad trebala ići obnoviti recept pa bi uzela neke druge, prvenstveno zbog cijene
pa cure ako koja ima iskustva pomagajte i enedielle i meni, zahvaljujem
mene isto to zaniam isto pijem yaz već 6 mj i zbog cijene sam otišla ginekologu i on mi je dao lindynette 20! yaz mi je bio super, nisam imala nikakvih nuspojava i sad me brine da neću imati s ovima problema...posto je dost cura napisalo da ima krvarenja! trebala bi za tjedan dana početi lindynette piti! meni je ginekolog rekao da TEK NAKON 5 dana od prvog dana M počnem ih piti! tu je neko spomenuo da se odma piju????
nina** is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 12:44   #59
Evo, da podijelim svoje iskustvo sa ovim pilulama.
Dobila sam ih prije dva mjeseca zbog neredovitih menstruacija.
Cijeli prvi mjesec s njima mi je bilo katastrofa - dobila sam dva jako velika i bolna prišta, prva dva tjedna me stalno bolila glava i prva tri tjedna sam stalno imala blago krvarenje i sise su me stalno bolile do te mjere da mi je bioproblem hodanje po stepenicama čak i u najčvršćem grudnjaku :O A sada, drugi mjesec, se sve unormalilo i ok su mi. Ciklus je postao redovit, krvarim samo kada bi trebala, ništa me ne boli, nemam promjene raspoloženja, nisam se udebljala niti ništa od ostalih navedenih nuspojava
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:59   #60
Quote:
nina** kaže: Pogledaj post
mene isto to zaniam isto pijem yaz već 6 mj i zbog cijene sam otišla ginekologu i on mi je dao lindynette 20! yaz mi je bio super, nisam imala nikakvih nuspojava i sad me brine da neću imati s ovima problema...posto je dost cura napisalo da ima krvarenja! trebala bi za tjedan dana početi lindynette piti! meni je ginekolog rekao da TEK NAKON 5 dana od prvog dana M počnem ih piti! tu je neko spomenuo da se odma piju????
meni je rekla ginekologinja da prvi dan menstruacije počnem piti.
sooKie212 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.