Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2004., 23:51   #1
Testiranje na spolno prenosive bolesti

Nesto me muci duze vrijeme. Zelim testirati klamidiju, i mikoplazmu (jer to kao ide jedno uz drugo). Neka mi netko molim vas kaze kako da to napravim, a da ne moram platiti (pokusala sam preko socijalnog al eto "nema dovoljno dokaza da bi se to trebalo raditi...i test je jako skup" bla bla. A ja imam itekako dovoljno razloga i seksualno sam aktivna.
Koliko ti testovi dodju kod privatnika.
Jako cete mi pomoci s ovime. Hvala!!
Lunnax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 23:27   #2
Ne kužim zašto bi morala imati neke dokaze da ti daju da se testiraš. Klamidija ionako nema neke baš očite znakove da je tu. U tome i je stvar. Nama su na sistematskom rekli da taj test napravimo (obvezno) ako smo seksualno aktivni. Lijepo kažeš ginekologu da želiš napravit taj test jer želiš biti sigurna da je sve ok.
Koje su to budale (sorry na izražavanju) ako njima klamidija nije tak bitna da se na vrijeme otkrije. Pa pola seksualno aktivnih djevojaka koje imaju klamidiju uopče ne znaju da ju imaju jer nema nekih simptoma!!!!! Kakav vražji dokaz onda oni trebaju Odi tam i viči na njih, nema druge!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 22:27   #3
da, ja sam isto imala problema s moljakanjem da me posalju na testiranje.

ginekolog bi ti trebao dati uputnicu. u krajnjem slucaju reci nesto tipa da bivsa cura tvog decka ima problema s klamidijom ili tako nesto. to nije za zezat se. to kazem zato sto sam i ja imala zivu muku za dokazat da bi trebala testiranje.

nisam sigurna, al ako si studentica mogla bi probat preko studentske poliklinike, znam da oni zagovaraju ta testiranja.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 01:37   #4
Pregled za spolne bolesti

Pozdrav svima, a ne samo nijma.

Nadam se da nije bilo rasprava na ovu temu, nisam ih nasao na searchu. Da li je tko bio na pregledu (klamidija, HPV, Hepatitis C, HIV), koliko se to plaća, i jel' vam doktor htio napisati uputnicu?

Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 17:14   #5
to mozes besplatno ako ides preko zdravstvene
ako zelis biti anoniman, onda placas nekih 200 kn
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 18:27   #6
Ajde da se netko javio, znam da tema nije bas popularna.

A gdje bi to odvijalo u Zagrebu, u zaraznoj kod Zvijezde ili negdje drugdje?
Treba li imati uputnicu? Moj doktor bas nije bio susretljiv.
 
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 20:27   #7
e pa nek se tvoj doktor jebe, oprosti molim te...
takvo ponasanje ne treba tolerirati!

to mozes obaviti mislim gore kod zvijezde, da.
mislim da ne treba uputnica, ali nisam sigurna.
ja zelim isto to napraviti jer ak se budem sevila s nekim bez kondoma, nema nista bez papira (ne vjerujem ja nikom). dakle, fer je ako nesto trazim od nekog, da imam i ja tu potvrdu.

pitaj tam na fran mihaljevicu gore i javi mi molim te na PM kak je bilo. hvala
pusa i sretno!

__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 20:52   #8
Hvala tebi na odgovorima, stvarno si rijetko normalna osoba.
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 10:21   #9
znači još se uvijek mora obaviti pregled kod svog ginića koji uzme bris i onda s tim brisem optrčiš pola zagreba da bi došla na zvijezdu na vrijeme i jebeš se po tramvajima da bi osobno odnio taj bris na testiranje klamidije a sve u roku valjda sat vremena ili tak nekak, da bris bude svjež.

niš se očito nije promijenilo...

jel zna netko koliko taj pregled košta kod privatnika,a bez trčanja po zagrebu?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 00:00   #10
na zvijezdi se radi test za aids i hepatitis. test na hpv kod svog ginekologa.
 
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 00:08   #11
Quote:
wildjoe kaže:
Ajde da se netko javio, znam da tema nije bas popularna.

A gdje bi to odvijalo u Zagrebu, u zaraznoj kod Zvijezde ili negdje drugdje?
Treba li imati uputnicu? Moj doktor bas nije bio susretljiv.
kaj se tice zvijezde, odnosno testova na hiv i hepatitis, mozes ici sa uputnicom.jednostavno trazi doktora. reci da si imao nezasticeni spolni odnos i bok.
ako ne zelis prek uputnice, ima jedan dan u tjednu kada primaju bez uputnice, anonimno.nazovi ih da pitas kada i u koje vrijeme.
 
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 00:11   #12
Quote:
Studentica kaže:
e pa nek se tvoj doktor jebe, oprosti molim te...
takvo ponasanje ne treba tolerirati!

to mozes obaviti mislim gore kod zvijezde, da.
mislim da ne treba uputnica, ali nisam sigurna.
ja zelim isto to napraviti jer ak se budem sevila s nekim bez kondoma, nema nista bez papira (ne vjerujem ja nikom). dakle, fer je ako nesto trazim od nekog, da imam i ja tu potvrdu.

pitaj tam na fran mihaljevicu gore i javi mi molim te na PM kak je bilo. hvala
pusa i sretno!

i, jesi li trazila koga papire? da li ti ih je netko pokazao? koliko se heteroseksualnih muskaraca u hr testira na hiv?
ili hepatitis?
o hpv-u da ne pricamo.on nista ne vidi-znaci nema.
 
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 00:43   #13
pa do sada sam bez kondoma samo spavala s deckom s kojim sam bila zajedno 2 godine.
sve ostalo . ili kondom ili nema sexa.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 00:47   #14
Quote:
Studentica kaže:
pa do sada sam bez kondoma samo spavala s deckom s kojim sam bila zajedno 2 godine.
sve ostalo . ili kondom ili nema sexa.
a prije toga niste imali partnere?
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 03:01   #15
U zaraznoj bolnici imas odjel za uroegnitalne infekcije. Nazovi ih telefonski i pitaj sto ti doktor opce prakse treba napisati (zato jer moras imati 3) na svaku. Odes tamo i za jedno jutro ti uzmu sve moguce i nemoguce briseve i cak dvije vrste pretrage za klamidiju od toga jednu rade jedino oni u cijeloj Hrvatskoj i ta je najpreciznija. Platis samo participaciju
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 07:04   #16
ne znamj el ti netko vec odgovrio, nisam citao. uglavnom na HIV se mos testirat "na zvijezdi", ne znam tocno kojim danima i u koje vrijeme, nazovi pa provjeri. doktor ce ti dati uputnicu za hiv testiranje ak ga trazis, mos mu odmah rec da ti napise i za hepatitis isto. a za ove ostale spolne bolesti, sifilis i slicne pizdarije koliko sam upoznat to se radi na salati.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 16:48   #17
testiranje na aids

koliko vremena treba proci od posljednjeg odnosa ili kontakta a da bi rezutati bili pouzdani? voljela bih se testirati i na hepatitise i na sifilis, pa me zanima gdje bih i kako mogla napraviti te testove.
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 16:51   #18
Što je Natch, razuzdana si bila u zadnje vrijeme?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 16:52   #19
pa i ne bas...ali planiram novu vezu, pa bi se decko i ja htjeli skupa testirati, za svaki slucaj
jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 16:54   #20
Natch je pukla
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.