Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2012., 17:46   #61
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Usporedba čovjeka i glodavca je udar na ljudsko dostojantvo.
Da li genetičari koji ističu veliku genetsku sličnost između čovjeka i miša također udaraju na ljudsko dostojanstvo? Ili si možda ti pun ružnih predrasuda i zlobno diskriminiraš našu sićušnu sivu braću?

Liberty Valance is offline  
Old 13.05.2012., 17:50   #62
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Jer ne postoji ni jedna slavenska zemlja u kojoj se dobro živi.
Crna Gora
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 17:54   #63
Quote:
Liberty Valance kaže: Pogledaj post
Da li genetičari koji ističu veliku genetsku sličnost između čovjeka i miša također udaraju na ljudsko dostojanstvo? Ili si možda ti pun ružnih predrasuda i zlobno diskriminiraš našu sićušnu sivu braću?

Govorimo o usporedbi kreativnosti između čovjeka i vrste miša odnosno voluharice. Kreativnost u gradnji nastambi kod ovog glodavca http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...WHJspQ&cad=rja uspoređena je s crnačkom u onom linku.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 18:04   #64
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Argument ti je slab,jer nisu crnci jedina ljudska skupina u svijetu koja je sklona nasilju i problemima.Ako bi išli voditi neku anketu,neko prosječno mišljenje čovjeka na ulici o tome,onda bi to što ti pričaš o crncima jedan rekao za Albance,drugi za Bošnjake,treći za Srbe,četvrti za Crnogorce,peti za Korejce, šesti za Alžirce,sedmi za Poljake,osmi za Irce i tako u krug kroz nacije i meridijane.Uvijek bi nekome pripadnici neke nacije koju susreće bili pijanci, nasilnici,seljačine ili što ti ga znam,dileri,a opet isto da pripadnike tih prozvanih nacija pitaš za mišljenje,oni bi isto tako prozivali(unutar svoje narodnosti)ljude iz određenih sela ili kvartova itd. I što se time postiglo,reklo i saznalo,aj mi reci...
Znao sam o tome razmišljati,tu si u pravu.Ali ne kad govorimo o konkretnim brojevima.Vidljivo je da su Afroameri,i mislim Meksikanci u Americi vodeći po kriminalu.Nigdje ne vidim Irce,Hrvate,Poljake,i ostale...

Albanaca isto ima dosta kod nas,ali nikad nisam čuo da nekog maltretiraju.Peku bureke i boli ih neka stvar,Kinezi isto.Prodaju što imaju i boli ih.Dok recimo sa dosta roma već druga priča.Ne maltretiraju nikoga fizički,ali svojim načinom života.Zbog istih stvari Nijemci ne podnose Turke.Ima ih što žive 30 godina u Njemačkoj,ne znaju njemački.Nikad nisam čuo da imaju nešto protiv Hrvata,koji su se integrirali,i sa lijenog Balkana,prilagodili su se da budu radišni,i da poštuju njihov stil života,i nemaju problema.svje običaje održavaju dobro,ali ih ne nabijaju na nos kao Turci.Na kraju opet postavljam ono pitanje,ko je više kriv za to,naša politika,ili sami romi?(malo je oftopik,al ajd...)
Jer općenito ljudi vole imati status žrtve,kad mu daš slobodu čovjek se često izgubi.Pa i mi Hrvati kao narod,pogledaj nas kakvi smo nakon Juge.
Uglavnom želim reći,uvijek ima predrasuda,ali ima i brojki.

Što se tiče predrasuda,nemojte me krivo shvatiti,ali u njima uvijek ima bar trunka istine.Kažu za gradsku djecu da su mlaka,razmažena.I ja kad sam se iz manejg grada preselio u Split,nisam mogo vjerovati da klinci čekaju bus 15 minuta za 3-4 stanice koje mogu prehodati za 10 minuta...Ali naravno,da sam budala,onda bi zaključio kako su sva gradska djeca takva.A pošto nisam,onda znam da nisu.Isto tako,ako su crnci skloniji izazivati probleme,nisam rekao da su svi crnci skloniji izazivati probleme.A s druge strane do 96. u JAR-u postojao Aparthade (jesam dobro napiso ),a dubrovink je rasizam ukinuo 500 godina prije.I sad nama isti ti Englezi prodaju demokraciju.Žalosno,onda se zapitam dobro u istinitost pdf-a.
Admiral Koljač is offline  
Old 13.05.2012., 18:07   #65
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Crna Gora
Da,toliko su inteligentno postupili da im cijelu državu drže Rusi.Da ih je preseliti malo u unutrašnjost,bili bi kao i ostali.Po meni je to kao da kažeš,Istra,jer Istrijani mislim u nas imaju najviši standard...Jer su uz more,logično.
Admiral Koljač is offline  
Old 13.05.2012., 18:19   #66
Quote:
Licorne kaže: Pogledaj post
to je razumna odluka.
tezimo toj ideji, ravnopravnosti, jednakosti...
ravnopravni da, jednaki nikad i nigdje i ni s kim...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 13.05.2012., 18:46   #67
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
ravnopravni da, jednaki nikad i nigdje i ni s kim...
odnosi se na prava, jednaka su nam . jednaki smo pred drustvenim zakonima .

a da nismo jednaki medju sobom po osobinama, ili na sta si vec mislio, to stoji .
svaka osoba je jedinstvena .
__________________
Ooh, if I just wasn’t a lady, what wouldn’t I tell that varmint.
Licorne is offline  
Old 13.05.2012., 18:46   #68
Admiral Koljač znaš li ti išta o povijesti SAD-a, zastupljenosti nacionalnosti u njoj ili nešto od osnovnih informacija? Ne vrijeđam, nego me zbunjuju tvoja pitanja.

Opasnih kvartova u sad-u ima masa i to su područja gdje se obračunavaju bande. 1999. godine udio hispanskih bandi je bio 47%, crnačkih 34%, bjelačkih 13% i azijatskih 6%, daklem - nisu najveći problem crnci.
Pitaš zašto dolazi do udruživanja crnaca u bande - zato što nemaju perspektive. Rasizam je relativno nedavno službeno prognat iz SAD-a, ali on na mnogim mjestima živi i dalje. Preporučam gledanje malo više dokumentaraca (recimo one bazirane na događajima nakon Katrine) i film Freedom Writers.
Adrastia is offline  
Old 13.05.2012., 18:48   #69
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Biološki gledano, rase unutar ljudske vrste ne postoje.

Genetička raznolikost među afričkim crncima višestruko je veća od ukupne genetičke raznolikosti između svih ostalih ljudi u ostatku svijeta. Govoriti o crncima kao o uniformnoj skupini (“rasi”) toliko je neizmjerno glupo i neuko da mi se uopće ne dâ o tome detaljno razglabati.
...
<rasist>
Velika raznolikost unutar afričkih naroda u odnosu na ostatak svijeta ne znači baš ništa za samu temu. Netko bi tada mogao reći da je od te sve raznolikosti Afrike samo najkreativnija i najpoduzetnija grupa sklona preuzimanju inicijative i istraživačkom crtom krenula po ostatku svijeta. Zato su izvorne skupine, prepune raznolikosti i dan danas malo iznad razine prelaza kamenog prema metalnom dobu.
</rasist>
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
To nije moguće. U tom slučaju ne bi znali ni peći meso.
Pa niti ne znaju. Stavi Khoisana kraj plinske peći i ostat će bogec gladan. Ali s vedrije strane, i ti bi ostao gladan da te netko stavi kraj koplja i pošalje u savanu.
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
...
Da pokažem da razmišljam objektivno,moram reći da sam često razmišljao o tome da li smo mi slaveni gluplji od drugih.Jer ne postoji ni jedna slavenska zemlja u kojoj se dobro živi.To mi je isto vrlo zanimljivo.
Slaveni su bili ozbiljno zajebani komunizmom. I s konstantnim vojnim prodorima s istoka i jugoistoka. Ali zato imaju najljepše žene na svijetu.
morbidangel is offline  
Old 13.05.2012., 18:52   #70
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Zašto recimo hrvati,kojih ima 2 mil po svijetu,nikad nisam čuo da postoji hrvatski kvart,kroz kojeg se ljudi boje prolaziti da ih enko en upuca.A mnogi su kao i ti crnci,došli bez lipe u džepu,trbuhom za kruhom.
hrvati nisu složni, mi smo solo igrači u svemu, pa tako i u kriminalu (uglavnom se spominju kao dileri, svodnici, teroristi) dok se srbi vole udruživati s rusima pa imaju razne krimilane organizacije diljem svijeta
Adrastia is offline  
Old 13.05.2012., 19:09   #71
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
Admiral Koljač znaš li ti išta o povijesti SAD-a, zastupljenosti nacionalnosti u njoj ili nešto od osnovnih informacija? Ne vrijeđam, nego me zbunjuju tvoja pitanja.

Opasnih kvartova u sad-u ima masa i to su područja gdje se obračunavaju bande. 1999. godine udio hispanskih bandi je bio 47%, crnačkih 34%, bjelačkih 13% i azijatskih 6%, daklem - nisu najveći problem crnci.
Pitaš zašto dolazi do udruživanja crnaca u bande - zato što nemaju perspektive. Rasizam je relativno nedavno službeno prognat iz SAD-a, ali on na mnogim mjestima živi i dalje. Preporučam gledanje malo više dokumentaraca (recimo one bazirane na događajima nakon Katrine) i film Freedom Writers.
Znam sigurno sve šta bi trebo znati iz općeg znanja o njima,možda malo i više.Najzastupljeniji,to sam čitao prije godinu dana.Ako se ne varam,Britanci,Afroamerikanci,Poljaci,Talijani,Mek sikanci sa ostalim latinosima,čak i Hrvati,možad još neki...

Da budem iskren,ja ne mogu shvatiti da danas u Americi ima toliko rasima,koji zahtjeva takvu vrstu revolta.Onda si u pravu,možda bi trebao pogledati koji dokumentarac...Šta preporučuješ?
Admiral Koljač is offline  
Old 13.05.2012., 19:20   #72
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Sasvim slučajno sam naletio na jedan pdf,koji govori o bijelcima kao superiornoj rasi.I to relativno dobro argumentirano,izuzet nekih gluposti,kao što je opis ljepote i slično.

Sad mene zanima što vi mislite,da li bi neki "umjereni rasizam" trebao biti dopušten.I prihvaćen od strane crnaca.Jer ako nekome ko je nizak,kažeš da je nizak,nema logike da se uvrijedi,jer i sam vidi da je nizak.

Da se razumijemo,nisam rasist,ni u ludilu.Na crnce gledam potpuno jednako kao na bijelce,čak su mi idoli zbog veličine njihovog...

Ali u sljedećem linku postoje neke stvari o kojima vrijedi raspraviti
http://www.bosanski-nacionalisti.com...ci_i_crnci.pdf
Kad se sjetim Ballotelia,počinjem čvrsto vjerovati u ovo

I jedan oftopik dio,toplo se nadam da će gospoda administratori NAPOKON ostaviti jednu moju temu na životu.Prethodne dvije na politici su izbrisali,i nakon što sam ih ubio argumentima da su pogriješili,šutili su kao p... .,ali njihov ego im nije dao da temu vrate

Zivim i radim okruzena sa Karibskim crncima i velika je razlika izmedju njih i Afrikanaca koji rade, zavrsavaju fakultete i doprinose drustvu. Zajednicko im je sto ne vole bjelog covjeka. Ali ih se moze cesto vidjeti sa bjelim zenama. Mozda se na taj nacin bore da odrze rasu.
Ovde u Kanadi postoje jedna izreka za cure koje izlase sa crcima i kaze ovako:
" Once you go black,we do not want you back". U prevodu, ako je zena izlazila sa crncima, nijedan je bjelac vise nece pogledati niti postovati.
EmiliaK is offline  
Old 13.05.2012., 19:22   #73
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Albanaca isto ima dosta kod nas,ali nikad nisam čuo da nekog maltretiraju.Peku bureke i boli ih neka stvar
Tako je i usput dilaju drogu,u dobrom postotku.To je prilično dobro poznato.
Ne maltretiraju ljude sada u HR kad nisu u mogućnosti za to,ali u bivšoj državi nije bilo rijetkost da na tržnici nekoga u običnoj svađi oko mjesta za prodaju ubodu nožem i slično.Vrlo mala razlika u odnosu na crnce po tim pitanjima.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 19:23   #74
A tek šibicarenje,skoro sam zaboravio
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 19:26   #75
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
hrvati nisu složni, mi smo solo igrači u svemu, pa tako i u kriminalu (uglavnom se spominju kao dileri, svodnici, teroristi)
Očito si pobrkala Hrvate sa Albancima i Sandžaklijama,čuj svodnici i dileri Hrvati
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 19:29   #76
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
dok se srbi vole udruživati s rusima pa imaju razne krimilane organizacije diljem svijeta
Srbi iz Ćuprije su navodno bili poznati kao profesionalni lopovi po Italiji i Francuskoj za vrijeme Yuge,krali namještaj i ostalo.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 19:35   #77
Nije u redu diskriminirati ljude zbog niske inteligencije. Ono što me začudilo je statistika zločina u SAD,ako je točna da su crnci takva opasnost za sve,to je zaista strašno. Otkud im tolika agresivnost i zašto to bijelci trpe?
babas is offline  
Old 13.05.2012., 19:39   #78
Psihologija je davno potvrdila da su žuti najinteligentniji, a slijede ih bijeli, dok su crni najmanje inteligentni.

Pojam superiornost se ovdje ne smije upotrebljavati jer se krivo tumači. A što je problem, politika, kao i uvijek, stopira znanost. Većina znanstvenika je homoseksualnost označila kao poremećaj - politika nije, ista stvar je i s inteligencijom rasa; rase, moramo zaključiti prije svega, postoje.

Eh, sada, vratimo se tisuće godina unatrag. Imamo bijelce u Grčkoj ili Rimu i crnce u Nigeriji, pratimo razvoj svake od tih rasa koje nisu u kontaktu, ama baš nikakvom. Dođimo u godinu 1800. Gdje su stigli Grci ili Rimljani, a gdje crnci iz Nigerije? Crnci u Nigeriji ostali su isti, a Grci i Rimljani su, nakon hiljade i hilajde ispisanih knjiga s područja matematike, filozofije, kazališta, prava itd, postali fina, prosperitetna civilizacija (to su bili i tisuću godina prije n. e.).

I crnci i bijelcu su u početku bili u istom položaju, pa s toga s pravom možemo odbaciti socijalne uvijete... socijalni uvjeti ne utječu toliko na inteligenciju koliko genetika, odnosno nasljedstvo. Pa i dan danas crnačke države nisu bog zna kako napredne.

Idemo još i dalje i pogledajmo tko su vrsni izumitelji, istraživači, pravnici itd. Crnci su dobri u glumi i športu, ali im mozganje ne ide baš od ruke.
__________________
"Zahvaljujemo bogu jer su naši neprijatelji idioti."
Wüstenfuchs is offline  
Old 13.05.2012., 19:47   #79
Quote:
Wüstenfuchs kaže: Pogledaj post
rase, moramo zaključiti prije svega, postoje.
Zaključuj ti što hoćeš, ali rase u vrsti Homo sapiens sapiens u biološkom smislu ne postoje. Postoje jedino kao kulturološki konstrukt, ali u tom smislu postoje i bogovi.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 13.05.2012., 19:49   #80
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zaključuj ti što hoćeš, ali rase u vrsti Homo sapiens sapiens u biološkom smislu ne postoje. Postoje jedino kao kulturološki konstrukt, ali u tom smislu postoje i bogovi.
Rase postoje, jer da ne postoje ne bi se ljudi razlikovali. Znanost je protiv tvoje tvrdnje, koliko god ona ljepuškasto zvučala.
__________________
"Zahvaljujemo bogu jer su naši neprijatelji idioti."
Wüstenfuchs is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.