Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2012., 15:29   #21
Postojala ili ne postojala nema veze sa ovime sto cura pita. Sve da i moze ne znam sto konkretno izljeciti nije zamjena za redovnu ginekolosku skrb i dijagnostiku.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 19:27   #22
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
Bioenergija uopće ne postoji samo zato što si to ti tako naredio. Petljaš se u nešto o čemu ništa ne znaš zato jer to niti ne želiš znati. Zbog toga po alternativnim načinima liječenja ovdje prosipaš svoju žuč i posve si upropastio temu. Ima drugih foruma na kojima možeš ljude obasipati svojim znanjem iz medicine. Ovdje se javljaju osobe koje od takve medicine nisu mogle dobiti pomoć ili ju nisu niti htjele tražiti.
Moraš znati da liječenje nije tako komplicirano kako ti misliš i kako ga se prikazuje. Tvoj ego ne može prihvatiti činjenicu da osobe bez titula (dr, prof,) možda manje znaju ali više mogu učiniti za nečije zdravlje od onih s titulama.
Ovo što sam napisao da se gospođici mogu riješiti problemi (i ginekološki) na daljinu, nisam mislio na "nekog" a pogotovu ne na tebe, nego na one koji to i rade.
Što se tiče naplate, usluge službene medicine su mnogo skuplje (ako ne direktno, onda preko osiguranja). Sigurno si pročitao da ovdje ne postoji cjenik, nego korisnik terapije terapeuta nagrađuje dobrovoljnim prilogom prema tome koliko je zadovoljan terapijom. Ima li toga još negdje?
Od danas ideš na Ignore!
Pokušavam se probiti kroz ovu nakupinu slova, dosta je teško. Šta ti znači da liječenje nije tako komplicirano? Koje liječenje, čega liječenje, znaš li uopće o čemu govoriš? Ili je svako liječenje, u rasponu od prehlade do tumora na mozgu, potpuno jednako, pogledaš sliku i mašeš rukama? I zašto bi mislio na mene kao na jednog od onih koji bi rješavali probleme na daljinu? Malo si pobrkao tko ovdje što govori i zastupa? Usput, plaćaš li ti zdravstveno osiguranje? Šteta što sam na ignore, pa nećeš odgovoriti.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Postojala ili ne postojala nema veze sa ovime sto cura pita. Sve da i moze ne znam sto konkretno izljeciti nije zamjena za redovnu ginekolosku skrb i dijagnostiku.
Tako je.
__________________
If it can’t be tested, it’s because there’s nothing to test

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.06.2012. at 21:23.
hrpaomota is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 23:12   #23
Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
postavila sam isto pitanje na "Ženskom zdravlju" ali su me preusmjerili ovdje
Molim vas za savjet...
mlada sam (djevojka) i još nisam imala spolni odnos jer si ne mogu to uštimat u glavi...općenito sam jako emocionalna i imam problema sa odrastanjem i percepcijom sebe kao žene i percepcije žene uopće...imam problema sa poimanjem sexa danas i sve mi se to skupa gadi i ide na živce...

imala sam jedno neugodno iskustvo kao dijete...
...jako se bojim
...nemam čak ni potrebu za sexom i čini mi se da bi mi bilo najlakše da to tako i ostane...što dalje od mene...čak i da se upustim u to znam da mi uopće ne bi bilo toliko važno kao što je drugima jer sam...drugačija...ima toliko stvari u kojima beskrajno uživam - lijepi dan, nasmješeni pogled, glazba...

imam prekrasnog dečka već 2 godine...
pa ponekad radi njega mislim da bih se možda trebala opustiti i pokušati...

DAKLE,
zanima me postoji li neki alternativni način umjesto klasične ginekologije, jer kada čak pomislim da bih mogla jednom eventualno s tim dečkom kojeg obožavam...pomisao na ginekologa me užasava. Ne želim da itko sa ikakvim spravama prčka po meni niti da me dira...
postoji li nešto kao ayurveda ili nešto slično, neka drevna medicina, što nije ovo svim ženama jako dobro poznato?

HVALA VAM NAJLJEPŠA i ispričavam se...

p.s.
što ako je žena djevica? kako je ginekolog pregledava? što sa časnim sestrama?
Čak i ako se neki ginekološki problemi mogu liječiti i alternativno, čak i ako su jednako uspješni ili uspješniji, svaki pametan bioenergetičar, homeopat ili ajurvedski liječnik željet će vidjeti sve nalaze pretraga koje si prethodno napravila.

Koliko mi se čini, ti nemaš ginekološke probleme, nego probleme psihičke naravi. Neki imaju problem s zubarskim instrumentima, neki s nekima drugima.
Ne bih rekla da se i u jednom od takvih slučajeva radi o nečemu što bi se smatralo bolešću i vjerujem da tu svoju fobijicu možeš riješiti zdravim razumom i razgovorom s osobama koje su ti bliske, a koje imaju nekakva iskustva s ginekološkim pregledima, pa možda i ovdje.

Prvo, svaki ginekolog ima 5000-6000 pacijentica, moj ima 8. Zamisli samo koliko se svaki od njih nagledao ženskih spolnih organa dok nisu došli do tvoga. Nikakva senzacija.

Drugo, uzmi žlicu, dobro je pogledaj. Od metala je. Svaki je dan stavljaš u usta. Je li u tom nešto strašno?

Treće, ginekološki je pregled obavezan za sve koji žele znati imaju li mogući razvoj raka vrata maternice. Zar nije glupo dobiti rak i umrijeti od njega ako se pouzdano zna da ga nećeš dobiti ili ćeš ga na vrijeme izliječiti ako se pregledavaš jedanput godišnje?

Četvrto, HPV, koji ima većina žena zapadnoga svijeta, moguće je otkriti samo uz pomoć brisa. On se radi i onima koje još nisu imale odnos. I časnim sestrama.

Četvrto, ultrazvuk otkriva samo vidljivo. Brisevi i ostale pretrage i ono što je ljudskom oku nevidljivo: viruse, bakterije, gljivice, promjene stanica.

Peto, ako ti ginekolog dijagnosticira, primjerice, nekakvu upalu ili policistične jajnike (što ima većina žena s genima mediteranskoga područja), tada možeš posegnuti za alternativom, ali ne da bi izbjegla ginekologa, nego da bi se (možda) uspješnije liječila.

Sedmo, pregled ne bi smio boljeti, ni ako imaš djevičnjak ni ako si pet puta rodila. A ako malo zaboli, to je zbog grubosti ginekologa ili zbog tvoje neopuštenosti. Čak ni tada to nije bol koji bi bio vrijedan spomena. Legneš, i što bude - bude. Nećeš od toga umrijeti. Sve skupa traje manje od minute.

Djevičanstvo s tim pregledima nema nikakve veze. Djevica si ako nisi imala odnos s muškarcem. Točka. Što misliš, jesu li djevice one djevojčice koje su se, primjerice, ozlijedile pa im je pukao djevičnjak? Htjela sam napisati još nešto o nekim drugim vrstama seksa, no suzdržat ću se. Jesu li one djevice kojima je djevičnjak čitav, a prošle su sito i rešeto?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 16:24   #24
Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
postavila sam isto pitanje na "Ženskom zdravlju" ali su me preusmjerili ovdje
Molim vas za savjet...
mlada sam (djevojka) i još nisam imala spolni odnos jer si ne mogu to uštimat u glavi...općenito sam jako emocionalna i imam problema sa odrastanjem i percepcijom sebe kao žene i percepcije žene uopće...imam problema sa poimanjem sexa danas i sve mi se to skupa gadi i ide na živce...
ne mora biti ništa strašno, s obzirom da si još mlada, možda samo trebaš pričekati da odrasteš i postaneš žena i drukčije ćeš gledati na stvari. i ja gledam na sve to drukčije nego prije npr. 5 godina.


Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
zanima me postoji li neki alternativni način umjesto klasične ginekologije, jer kada čak pomislim da bih mogla jednom eventualno s tim dečkom kojeg obožavam...pomisao na ginekologa me užasava. Ne želim da itko sa ikakvim spravama prčka po meni niti da me dira...
treba ginekološki pregled shvatiti kao i svaki drugi. on/a svaki dan, svakih 15 minuta ˝prčka˝ po nekoj drugoj, koliko su se oni toga nagledali, ti si samo jedna u nizu, ni po čemu posebna, a to prčkanje je za tvoje dobro.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 15:06   #25
Exclamation

Ja bi samo željela reći da nemoj piti kontracepcijske pilule jer imaju gadne nuspojave, a prije par godina neke cure su umrle od njih. Izazivaju rak dojke i trombozu. Kondom je sasvim dovoljna zaštita, govorim iz vlastitog iskustva. Kondom štiti od upala mjehura koje su česte kod cura koje spavaju sa dečkima bez kondoma. Meni su ginekologi govorili da će mi proći nuspojave od piluli, da je to normalno, da sam se udebljala jer volim jesti, a na kraju su mi otkrili gastritis, da normalno da te bole grudi i rastu ti u 25 godini, a otkrili su mi cistu, povećao mi se bilirubin na jetri, pao mi je kali, stalno hodam na wc, jako se znojim...Već 3 i pol g. se borim od nuspojave i nebi nikome to poželjela, takve muke...
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 19:36   #26
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
Ja bi samo željela reći da nemoj piti kontracepcijske pilule jer imaju gadne nuspojave, a prije par godina neke cure su umrle od njih. Izazivaju rak dojke i trombozu. Kondom je sasvim dovoljna zaštita, govorim iz vlastitog iskustva. Kondom štiti od upala mjehura koje su česte kod cura koje spavaju sa dečkima bez kondoma. Meni su ginekologi govorili da će mi proći nuspojave od piluli, da je to normalno, da sam se udebljala jer volim jesti, a na kraju su mi otkrili gastritis, da normalno da te bole grudi i rastu ti u 25 godini, a otkrili su mi cistu, povećao mi se bilirubin na jetri, pao mi je kali, stalno hodam na wc, jako se znojim...Već 3 i pol g. se borim od nuspojave i nebi nikome to poželjela, takve muke...
Slažem se. Ja sad pokušavam riješiti te nuspojave bioenergijom, ali rezultati ne mogu doći preko noći nakon nekoliko godina uzimanja pilula.
__________________
Maldita ansiedad, me niego a recordar todas las noches llorando tu ausencia perdido en la oscuridad...
CROLATINA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.