Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2012., 19:08   #1
PUA (Pick up art) majstori - revolucionari ili redikuli?

Kao, svi zavodimo jel. Na ovaj ili ovaj način. Ne možemo poreć da ne zavodimo.

Imaš tamo neverbalno, pa verbalno, pa onda imaš kad žena radi spontani duckface, vrti nogom, vrti kosom, zjenice joj se šire, dok on instiktivno širi pleća, ukazuje pazuhe ili sjedi raširenih nogu da bi pokazao dominaciju i otpustio pokoji feromon.

Onda imaš svjesne metode zavođenja gdje žene dopuštaju sebi pomoć diskretnog pušapa ili maskare i slatkosrnećeg pogledivanja i odavanja dojma krhkosti da bi ostavile dojam sočnog plijena, ili pak direktnije cure koje odmah svojim krasnim dekolteom daju do znanja da su mrnjau i da znaju što hoće, ali, usput, da ti izazovu instantni Pavljovljev refleks poigravanjem.

Onda imaš tipove koji kuže da se žene trebaju osjećat posebno, pa skontaju da vole da se osjećaju sigurno, pa da vole i koju intelektualnu rečenicu čut, a bome i šalu.

I tako, step by step, da pređem na stvar jer mi se ne da više.

Imaš sad tu, došla je ta PUA. Taj neki svjetski pokret koji će tipovima objasnit i naučit ih kako zbarit žensku. Sve će vam objasnit. Imate samo takve tutoriale, knjige, seminare, vježbe. Kao, već je godinama tu. Svako malo iznikne neka tema, kao mala voćka poslije kiše. Periodično, svakih par mjeseci, tamo na LJES-u, neko ostavi topik o tome kako mu je "baš ta knjiga o zavođenju promijenila život" i otkad je "otkrio taj priručnik i tutorial je shvatio kako može imati baš svaku ženu", da ne znaš na tren jel reklamiraju kozmodisk ili te zovu da se priključiš nekoj novotvorenoj religiji.

Za one koji ne znaju PUA je pick up art. Olitiga umjetnost zavođenja.

Osobno, nemam neko loše a ni dobro mišljenje o tome. Neću poreć da mislim da je riječ o manipulaciji, jer, onako, svi mi na neki način nekad nečim manipuliramo. I onako, neću lagat, kad nekoga hoću ili neko hoće mene, neću se ljutit ako "nađe načina" da me zavede, kao i ja njega. Sve dok ima namjere koje uključuju zajedničku dobrobit, zadovoljstvo, sreću i radovanje.

Isto tako, osobno ću preferirat tipove koji prirodno se osjećaju dobro u vezi sebe i jednostavno su, praktički oduvijek, sretni što su žene lijepe i što postoje i ne libe se to sretno i radostno pokazat, ali nećemo sad o mojim preferencijama, topik je neutralno-raspravljačkog karaktera.

Ali definitivno su rasprave o PUA-i i inačicama tog smjera stvorile popriličan raskol između muškaraca i žena. Većina tipova ne vidi u tome ništa loše i solidan broj ih tvrdi da im je baš takva literatura pomogla da iz nerdova stasaju u aktivne seksane, većina žena to doživljava predatorštinom i smatra se izigranom.

Šta doista mislimo o tome?


Je li to doista toliko zlo?

Da li je možda takva "mentalna disciplina" ipak samo neutralno oruđe čija dobronamjernost zavisi o tome u čijim je "rukama"?

Da li ste ikad imali susreta s PUA frajerom?

U čemu vam je pomoglo savlađivanje ove vještine?

Da li smatrate da bi trebala postojat i ženska verzija ovakve discipline ili je to "muški posao"?

Oćemo podijelit iskustva?

I najvažnije:

Da li bi osvajanje žene uopće smjelo biti izučena disciplina i zašto?

Zadnje uređivanje Alexa : 03.12.2012. at 19:14.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:12   #2
Prvo pomislih da je to neka tajna služba.


A sad kad saznah što je to već, mislim da sam ja bila žrtva PUE!
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:12   #3
stalno se zalite kako su muskarci pickice, da ne znaju sa zenama i sad kad uce o tome opet vam nije dobro jebote, katastrofa lagana...
mozda je vas strah da se uskoro necete imati na sta zaliti ili da cete postati previse lagane ?
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:13   #4
Prva asocijacija na PUA mi je sektaški community opisan u knjizi "Igra" autora Neil Strauss.

Dakle, u tom smjeru se razvila i 'rvatska inačica PUE, u principu, kopija, iako bi ovi naši, voljeli biti oriđiđi.

U tom kontekstu, mislim da PUA tečajevi/knjige/forumi mogu poslužiti najbolje jednoj svrsi:

"Kako NE zbariti ženu"



EDIT:

Njihova osnovna filozofija: autosugestijom se uvjeri da si faca, istakni se iz mase uletima u obliku pjesmica i fedora zelenim šeširima, manipulacijama do cilja, pokaži ženama da si pravi hebač i tu i tamo ih malo uvrijedi da budu svjesne da si ti bolji od njih - kamon, na kome to pali, ispodrposječno inteligentnim petnaestogodišnjakinjama?
SeaPrincess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:15   #5
čini mi se da bi to trebali biti kao oni kavaliri o kojima se tu pisalo prijekoji tjedan, samo što ovi to na neki način treniraju

malo je ljigavo ovak na prvu
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:15   #6
Quote:
dodo89 kaže: Pogledaj post
stalno se zalite kako su muskarci pickice, da ne znaju sa zenama i sad kad uce o tome opet vam nije dobro jebote, katastrofa lagana...
mozda je vas strah da se uskoro necete imati na sta zaliti ili da cete postati previse lagane ?

Tko smo mi?!? Žene!!!

Što želimo?! Ne znamo!!

Kada želimo?! Sad!




Sram nas bilo dodo89, sram. Ili si ti šovinist, jerbo možda ne bi komentirao da je kakav muškarac postavio ovu temu.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:17   #7
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Tko smo mi?!? Žene!!!

Što želimo?! Ne znamo!!

Kada želimo?! Sad!




Sram nas bilo dodo89, sram. Ili si ti šovinist, jerbo možda ne bi komentirao da je kakav muškarac postavio ovu temu.
ja sam onaj koji jesam ako si se uvrijedila nemrem ti pomoci
i na takve price da je musko napravio temu, da je ovaj ili onaj nemam komentara
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:19   #8
Osobno mislim da PUA siri ok, down to earth koncepte (barem one koje sam ja procital).

PUA je tool; alat - nista vise, nista manje. Neko ce ga dobro iskoristiti, neko ce moralizirat, a neko ce ignorirat.

Glupo mi je "brijati" da je to nacin zivota; ali da moze posluziti kao dobar alat u personalnom razvoju - da.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:20   #9
Zaboravih odgovorit na pitanje iz naslova:

REDIKULI - najbolja riječ za okorjele PUA muškarce(i žene)
SeaPrincess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:21   #10
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post

A sad kad saznah što je to već, mislim da sam ja bila žrtva PUE!
Opiši nam, opiši!

Quote:
dodo89 kaže: Pogledaj post
stalno se zalite kako su muskarci pickice, da ne znaju sa zenama i sad kad uce o tome opet vam nije dobro jebote, katastrofa lagana...
mozda je vas strah da se uskoro necete imati na sta zaliti ili da cete postati previse lagane ?
Blah, ovo ću preskočit, nisi fora. Generaliziraš, vrijeđaš. Odi si kupi The Game.

Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
Prva asocijacija na PUA mi je sektaški community opisan u knjizi "Igra" autora Neil Strauss.

Dakle, u tom smjeru se razvila i 'rvatska inačica PUE, u principu, kopija, iako bi ovi naši, voljeli biti oriđiđi.
Daj, malo opiši ovu hrvatsku inačicu. O čemu se radi?

Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
čini mi se da bi to trebali biti kao oni kavaliri o kojima se tu pisalo prijekoji tjedan, samo što ovi to na neki način treniraju

malo je ljigavo ovak na prvu
Ja ih zamišljam kako gledaju u ogledalo i vježbaju sami sa sobom, pa poslije zavedenu imaginarnu damu ljube žvaleći unutaršnju stranu svog lakta, ali stvarno ne želim zvučat zla. Želim dat priliku. Ali si ne mogu pomoć. Ali želim dat priliku.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:21   #11
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
riječ za okorjele PUA muškarce(i žene)
Ča postoje PUA žene? Jesu lezbe?
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:21   #12
Mogu posvjedočiti da mi je PUA promijenila život. Prije nisam mogao zbariti gumenu lutku, a sada doslovno bježim od žena. Preporučam svima. Ma biti ću 100% iskren. To bi trebalo uvesti u škole kao obavezni predmet. Umjesto zemljopisa.
Biggus Dickus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:21   #13
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Blah, ovo ću preskočit, nisi fora. Generaliziraš, vrijeđaš. Odi si kupi The Game.
mogu znati sta vas vrijeda tocno tu ?
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:23   #14
Quote:
dodo89 kaže: Pogledaj post
ja sam onaj koji jesam ako si se uvrijedila nemrem ti pomoci
i na takve price da je musko napravio temu, da je ovaj ili onaj nemam komentara

Lol! Neman ni ja komentara za one kojima su žene sve krive. Osim mame naravno.


Uglavnom, učiti tehnike zavođenja ne mora značiti ništa loše,, ili redikulno. Ali u koju svrhu. Ako bi se učilo samo da se nešto zbari jer si očajan, onda to nije kul. Ali ako ti dade neku sigurnost u barenju određene curke koja ti se sviđa, zašto ne.

S time da ne smije izgledati umjetno.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:23   #15
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Kada želimo?! Sad!

smo bi ovaj dio promijenil

kada želimo?! jučer!

__________________

čovik je jedina beštija koja piše
div is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:25   #16
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Ča postoje PUA žene? Jesu lezbe?
Ne znan. Guglala sam pua za žene i naišla sam na savjete o seksualnom gledanju u oči i skoro ništa drugo.

Našla sam zato Anti-Pua savjete za žene, lol.

Kao: kako dijagnosticirat da te bari Puaitelj (ne znan kako skratit, jebiga) i kako mu se shodno napit krvi.

Nekako mi se čini da se podrazumijeva:

a) da žene moraju prirodno znat zavodit
b) da žene trebaju sjest i pustit da budu zavedene.

Quote:
Biggus Dickus kaže: Pogledaj post
Mogu posvjedočiti da mi je PUA promijenila život. Prije nisam mogao zbariti gumenu lutku, a sada doslovno bježim od žena. Preporučam svima. Ma biti ću 100% iskren. To bi trebalo uvesti u školama kao obavezni predmet. Umjesto zemljopisa.
Ajd, pa pričaj nam.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:25   #17
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Lol! Neman ni ja komentara za one kojima su žene sve krive. Osim mame naravno.


Uglavnom, učiti tehnike zavođenja ne mora značiti ništa loše,, ili redikulno. Ali u koju svrhu. Ako bi se učilo samo da se nešto zbari jer si očajan, onda to nije kul. Ali ako ti dade neku sigurnost u barenju određene curke koja ti se sviđa, zašto ne.

S time da ne smije izgledati umjetno.
nisam ja nigdje rekao da su mi zene sve krive, nije pristojno tako pricati
zasto se ide s tom misli da se bari jer je ocajan, nije moguce da ti se cura svida i zelis ju osvojit samo za sebe ?
i napomena! nisam citao tu knjigu, niti me ne zanima
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:26   #18
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Ali ako ti dade neku sigurnost u barenju određene curke koja ti se sviđa, zašto ne.
a zar nije cijela fora u tome da se mora zbarit što više žena, tj. da svaka mora pasti?
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:28   #19
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post

Nekako mi se čini da se podrazumijeva:

a) da žene moraju prirodno znat zavodit
b) da žene trebaju sjest i pustit da budu zavedene.


Zašto ja to nisam znala jučer?

I zašto dovraga tek sad čujem za tu knjigu???

Možda bih uspjela da sam je pročitala
__________________
Samo žena može uspjeti da neće ono što hoće.
E. Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:28   #20
Glavni problem tih teorija je što je 90% toga notorna neistina,i da, definitivno je zlo jer muškarce dovodi u zabludu da mogu utjecati na stvari na koje zapravo imaju vrlo mali utjecaj.
Zapravo cijela ideja zavođenja kao takvog je krajnje diskutabilna i samim time mogućnost učenja tako nečega je još diskutabilnije.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.