Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 18:18   #121
Treba biti kod kuče dok ne popadne i zadnja krastica jer su do tad zarazni treba posjetit pedijatra jer u rjetkim slučajevima znaju iskomplicirat stvari, pozdrav.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:03   #122
A sta je to?Mozda sam glupa al ja nikad nisam cula za taj naziv!?Postojil koji drugi naziv?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:07   #123
vesnic, vodene kozice, ovcje boginje
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:40   #124
Ja sam baš ovaj mjesec često sa Miom kod pedice i svaki put bude 2-3 mališana sa varičelama,prava epidemija.Pa predpostavljam da ima razloga da se dijete odvede pedijatru,jedino ako imaš dosta iskustva i predpostavljam da ide i neka terapija(losion za mazanje).Želim brz oporavak.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:57   #125
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
vesnic, vodene kozice, ovcje boginje
O hebate,ja to sad prvi put cujem taj naziv,majke mi! Ja nikad nisam cula za taj naziv
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 23:57   #126
Quote:
tabita kaže: Pogledaj post
L. je prije 10-tak dana krenuou vrtić i danas dobio varičele. Inače, pola djece u vrtiču ih ima. Prava epidemija, kažu tete.
Ja mislila da je to nešto strašno, ali stvarno nije. Skoro da bih voljela da i seka dobije pa da se riješimo toga zauvijek.
Nego, zna li tko koliko dugo treba biti kod kuče?
I jeli potreba iči kod pedijatra za to ?
ne tebas pedijatru, samo kupaj bebača u hipernanganu i sve 5 , od sestricne klinci upravo ih preboljeli neki dan i rekla pedica da ne ici 3 tjedna u vrtic zato jer im je zbog kozica slab imunitet pa da nebi jos nesto pokupili....eto mozda ti pomogne
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 00:51   #127
Quote:
tabita kaže: Pogledaj post
L. je prije 10-tak dana krenuou vrtić i danas dobio varičele. Inače, pola djece u vrtiču ih ima. Prava epidemija, kažu tete.
Ja mislila da je to nešto strašno, ali stvarno nije. Skoro da bih voljela da i seka dobije pa da se riješimo toga zauvijek.
Nego, zna li tko koliko dugo treba biti kod kuče?
I jeli potreba iči kod pedijatra za to ?
Mislim da je boravak u kući potreban nekih 10-14 dana, tj. dok se sve kraste ne posuše i počinju otpadati jer tada prestaje biti zarazan!
A također pretpostavljam da trebate ići kod pedijatra jer je to zarazna bolest koja se unosi u dijetetov karton i pedica bi trebala biti upoznata sa njegovim trenutnim zdravstvenim stanjem tj. bolesti! Prije nego krene ponovno u vrtić potrebna je potvrda pedijatrice da je zdrav...pa stoga mislim da bi bilo dobro ju ipak posjetiti!
Želim vam brz oporavak!
plavi safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 09:13   #128
Seka ce vrlo vjerojatno dobiti kozice, jer je to jako priljepciva bolest (osim ako seka nije jos beba - bebe znaju biti zasticene maminim imunitetom). Dijete je najzaraznije dan-dva prije no sto se kozice uopce pojave (zaraza se prenosi kapljicnim putem). Zato se cesto ni ne zna gdje je dijete pokupilo varicele (jer nije bilo u kontaktu ni s kim na kome se varicele vide, vec s nekim djetetom koje je vec izlucivalo virus a osulo se tek sutradan ili za dva dana). Obicno ta pocetna faza bolesti izgleda kao blaga prehlada.

Inkubacija traje oko 2 tjedna, tako da kod seke prve kozice mozete ocekivati najvjerojatnije otprilike 2 tjedna nakon sto su se pojavile kod djecaka. Tako je bilo i kod moje dvojice, i kod prijateljicine djece...

U medjuvremenu izbjegavajte kontakt s djecom kojoj bi varicele mogle biti problem (npr. dijete koje prima kortikosteroide - kod njih varicele znaju napraviti velike komplikacije).

Sretno i zelim vam da vas puno ne svrbi i da brzo prodje!

(Jos jedna sitnica - znam da se sad bas nitko ne izlaze puno suncu, ali ako ovo netko bude citao u ljetno doba zbog djeteta s varicelama: pazite jako na sunce. Kad pocnu otpadati krastice, koza ispod njih je vrlo njezna i osjetljiva, sklona opeklinama, pa dijete mora izbjegavati sunce i biti zasticeno kremom s visokim faktorom. Nama je prakticki propalo cijelo jedno ljeto kupanja - na plazu smo uglavnom isli tek u sumrak...)
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:05   #129
Quote:
plavi safir kaže: Pogledaj post
.......A također pretpostavljam da trebate ići kod pedijatra jer je to zarazna bolest koja se unosi u dijetetov karton i pedica bi trebala biti upoznata sa njegovim trenutnim zdravstvenim stanjem tj. bolesti! ....
Ovo definitivno.

Inkubacija je 14-21 dan, a može se dogoditi i da ih seka ne pokupi, iako najčešće to klinci odrade u komadu.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:54   #130
Zvala sam pedijatra i on je ipak rekao da ga treba dovesti pa samo i otišli.
Dao mu je tekuči puder da stavljamo na te prištiče, a ja bih ga najradije namazala cijelog jer nema gdje nema: u kosi, guzi, rukama, nogama, na kapku.
Stalno se češe,a pedijatar je rekao da mu ne smijemo to dozvoliti jer se tako mogu inficirati. Jadničak mali.
Uz to je dobio i temperaturu, kažu da je to normalno.
A seki još ništa.

Hvala vam na savjetima
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 17:19   #131
Quote:
tabita kaže: Pogledaj post
Zvala sam pedijatra i on je ipak rekao da ga treba dovesti pa samo i otišli.
Dao mu je tekuči puder da stavljamo na te prištiče, a ja bih ga najradije namazala cijelog jer nema gdje nema: u kosi, guzi, rukama, nogama, na kapku.
Stalno se češe,a pedijatar je rekao da mu ne smijemo to dozvoliti jer se tako mogu inficirati. Jadničak mali.
Uz to je dobio i temperaturu, kažu da je to normalno.
A seki još ništa.

Hvala vam na savjetima
Kod nas se protiv češanja daje antihistaminik primjer avil koji pomaže da ga ne češa jer ostaju luzne ,i to je obavezna terapija zajedno sa puderom možeš pitati pedijatra ,jer dete nemože da spava od svraba koji izazivaju i su dosta nervozni pa avil je spasonosno rješenje, provjereno.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 20:41   #132
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Kod nas se protiv češanja daje antihistaminik primjer avil koji pomaže da ga ne češa jer ostaju luzne ,i to je obavezna terapija zajedno sa puderom možeš pitati pedijatra ,jer dete nemože da spava od svraba koji izazivaju i su dosta nervozni pa avil je spasonosno rješenje, provjereno.

E, pa nama je pedijatar rekao samo za puder i ništa više.
A noć nam je stvarno najgora jer danju se nekako zabavi,a noču se budi, pa se rita, meškolji.
Spava sa nama u krevetu pa nas je izubija
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:49   #133
e ljudi, a kaj je s trudnicama? mali mi ide u vrtić i ako tamo pokupi kozice dal sam ja u kakvoj opasnosti pošto sam trudnica? inače sam ih preboljela u djetinjstvu al me zanima dal su moguće kakve komplikacije
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:54   #134
Ako si ih imala, nikakve opasnosti nema za nerodjenu bebu.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 14:21   #135
thanks
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 15:54   #136
evo mene opet (3mjeseca kasnije) dobio mi sin kozice u vrtiću, e sad mene zanima dal će mi i kćer od 5 tjedana isto dobit ili ima imunitet?
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 17:09   #137
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
evo mene opet (3mjeseca kasnije) dobio mi sin kozice u vrtiću, e sad mene zanima dal će mi i kćer od 5 tjedana isto dobit ili ima imunitet?
Koliko ja znam ako je dojeno djete i sisa nece uhvatiti kozice.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 20:07   #138
da da , dojim
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 22:12   #139
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
evo mene opet (3mjeseca kasnije) dobio mi sin kozice u vrtiću, e sad mene zanima dal će mi i kćer od 5 tjedana isto dobit ili ima imunitet?

Evo ja te neću baš utješit
Mi smo prošli kroz to prije tačno godinu dana. Djevojčica (tada 5 godina) je dobila kozice,meni su svi govorili da nema šanse da ih sin dobije (tad mu je bilo 6 sedmica),jer doji i ima moja antitijela još iz trudnoće,ali eto 15 dana nakon seke dobio ih je i on.
Mogu ti samo malo olakšat time što ću ti reći da je kod njega bilo svega 8-10 malih plikića,dok ih je kod curice bilo čak i u očima.
Kupala sam ga u hipermanganu,ali ga nisam mazala onim tečnim puderom,nego po preporuci pedice kupila virolex mast i time ga mazala i sve prošlo . Ja sam priznajem kad sam vidjela prvu tačkicu bila u užasnoj panici,ali sad vidim da to i nije tako strašno.
Preporučujem da ako ih beba dobije (nadam se da neće) da odeš do dr i posavjetuješ se za ovu kremicu,nama je jaaakooo pomogla.
Sretno!!!
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 22:44   #140
Ja sam svoje dvoje starijih cjepio. A uskoro ću i najmlađe.

Ovo starije su u vrtiću prošli kroz pet naleta vodenih kozica i nisu se razboljeli.

A razlog zašto sam ih cjepio je jednostavan - dio djece (ne znam sad točno koliko, ali nije zanemariv postotak) ne preboli kozice do kraja, a takva djeca jako često dobe herpes zoster u pubertetu (najgore doba za dobiti ga, može utjecati na plodnost). Kod djece cjepljene do 4. godine još nije zabilježen slučaj herpes zostera.

To cjepivo kod nas je "novo", ali ga se koristi već nekih 30 godina u EU i veliki broj djece je cijepljenj. Koliko znam, čak ga EU planira vrlo brzo uvrstiti u obvezna cjepiva
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.