Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 08:20   #1721
Pozdrav,
kupio preko njemačkog eBay (preko prijateljeve adrese), predmet koji ne odogovara opisu, tj. nije novi i neoštećen kako je stojalo.

Smijem li zatražiti povrat dijela novca na PayPal jer mi nije opcija vraćanja artikla zbog komplikacija i troškova.

Je li regularno tražiti dio novca nazad preko eBay poruka? Ili nešto drugo napraviti?
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 04:42   #1722
Nisam neko vrijeme kupovala na ebay.uk i evo sad gledam opet neke stvačice od private prodavača (znači ne od profi sellera).....poštarina je pre napuhana. Jel ovo zbog Brexita ili šta se dogodilo?
Prije se preko RM airmail small packets moglo za ispod 50kn neke laganije stvari poslat iz UK do nas...
__________________
★Boyz★
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:50   #1723
Na koji nacin bih mogla odustati od kupovine?
Zabunom sam stavila dva ista itema od dva razlicita selera na "buy".
Jedan je placen, a drugi mi ne treba.


Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:54   #1724
Možeš zamoliti sellera da ti poništi kupnju. Ako odbije, morat ćeš platiti.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:30   #1725
može pomoć ekipa....kupila bi mob preko ebaya...cijena je u US dolarima 300, nemam iskustva sa kupovinom....mob je iz Kine...kolika bi bila carina...pdv?
hvala....
početnica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:37   #1726
PDV 25%, carinski troškovi 50-ak kuna.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:00   #1727
Meni ebay već misecima ne vraća novce.
Piše da se dogodila greška tehničke prirode i da se strpim.
Ali već po godine to rješavaju, a novca nema.
Napisa sam već 5-6 upita, samo muljaju.
40 eura.
Nekad je Ebay bio pouzdan, sad je pun prevaranata, 3 od 4 zadnje kupnje.
Tako da se zna, da ebay više nije tako siguran kako se prije tvrdilo.
A da ni novce ne vraćaju.
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:41   #1728
Ja imam cca 10 narudžbi mjesečno i gotovo niti jedan problem, ako se i desi najčešće riješim već s prodavačem, ako slučajno zakaže (možda 3 puta u 10 godina), tu je Ebay, a 2 puta mi je novce vratio PayPal. Ne znam što tu ima nesigurno... Prodavača ima svakakvih svuda, ali ima dovoljno slojeva zaštite da u konačnici možeš doć do svojih novaca. Tu je čak i banka s povlačenjem novca ako se drugo zakaže. Uglavnom, ništa ne kupujem isti čas, proletim proizvod koji me zanima kod više prodavača, pogledam koji ima najbolje ocjene, ako imam kakvih sumnji pošaljem poruku prije oko dimenzija, baterija, dodataka čega već... Greške i slično se uvijek mogu dogoditi. Bilo da se zagubi u pošti (ako mi je sumnjivo ili hitno tražim povrat novca, ako ne kažem da pošalju opet). Zadnje sam naručila neku led rasvjetu, a stigao neki stalak za mobitel u autu s refleksijom navigacije... Prvo sam mislila da je prevara, ali onda ušla u "dućan" i vidila da je to skuplje nego ono što sam naručila. Poslala liku odmah poruku sa slikama i objašnjenjem, ispričao se da je radnik krivo spakirao, rekao da šalje ispravan proizvod i da onaj pogrešni zadržim. Stiglo pravo, radi odlično i naručih mu još jedne.

Treba samo dobro čitati, razumno birati cijene (ako nešto izgleda prejeftino da bi bilo istinito onda tako i je) i biti pažljiv kao što bi bio i u pravom dućanu da ne uzmeš pokvareni ili razbijeni proizvod isl...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 13:29   #1729
Na koji način mogu tražiti povrat novca za item koji je pogrešno poslan?
Seller neće odgovoriti nakon što sam mu poslala slike, a resolution center mi daje samo opciju vraćanja itema?
Ja bih da mi refundira.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 13:39   #1730
Prije 33 dana sam naručio pošiljku na ebay i vidim danas nešto sumnjivo piše (prodavatelj više nije aktivan) kad se logiram na moj ebay.
Šta sad da radim

Piše ovo:
We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If youVe already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.
This user is no longer registered on eBay.
This item has been shipped


gifs uploadcertificity.com
palenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:02   #1731
ja bi odmah trazio povrat novaca

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:49   #1732
Ali kako, kad se ne može stupit u kontakt s prodavateljem
Zna li ko kakva je procedura i kome da se obratim
palenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:14   #1733
Pa direktno pošalješ ebayu ili na paypalu otvoriš case.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:56   #1734
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Na koji način mogu tražiti povrat novca za item koji je pogrešno poslan?
Seller neće odgovoriti nakon što sam mu poslala slike, a resolution center mi daje samo opciju vraćanja itema?
Ja bih da mi refundira.
Nema veze, opises problem i trazis refund, najcesce bude bez povrata itema neadekvatnog, ako nije puno para, bar sam ja tako prolazila do sad isto kroz opciju vracanja mi je refundirano.

Quote:
palenta kaže: Pogledaj post
Ali kako, kad se ne može stupit u kontakt s prodavateljem
Zna li ko kakva je procedura i kome da se obratim
http://res.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ResolutionCenter
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:07   #1735
Izludio sam se na taj resolution center, stalno me vrti u krug i nikako da im pošaljem opis problema
palenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:32   #1736
Sta te buni?
Odi na prvo.... haven't received.... pa Continue.... izlistat ce ti iteme i ti obiljezi onaj s kojim imas problem
Dalje pitaj ovdje, ne znam napamet, negdje oznacis da hoces refund i mislim da imas polje za upis i svog teksta.

Ja sam neki dan mm-u tako rijesila slicno, seller bio neki muljator, daju ti koji dan da se seller javi a ako ne onda oni uskacu.
Dobili povrat za dva dana. Tako da... samo sibaj
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:13   #1737
kako bi mogao da namjestim trazilicu da mi izbaci samo iteme koji se salju u lijepu nasu ...

naime idem na ebay.co.uk i namjestim da mi izbaci p&p od manje cijene prema vecoj ali onda mi prikazuje one artikle koje selleri ne salju u rvatsku, pa me zanima jel se moze kako podesiti da kad trazim u nekoj kategoriji nes da mi prikazuje iteme od manje cijene prema vecoj i samo oni koji se salju kod nas?
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:17   #1738
Meni nije tako. Jedino mi je tako ako nisam logiran. Ako sam logiran izbaci mi po redu, al sta salje
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:35   #1739
vidi kako to kod mene izgleda i sad tako mali milijun oglasa koje mogu samo pokupiti i kita, odustanem od trazenja kad nikako da dodem do onog sta se salje kod nas
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:31   #1740
Sad sam i ja to proba i isto mi je kao i tebi. Ocito ovo sta sam trazija sebi nije bilo problema
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.