Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 20:03   #1
Mianmar

ZAŠTO BUSH, NATO, KFOR, SFOR, NE ZNAM TKO, SVIJET?? NE POŠALJE VOJSKU U MIANMAR, NA PRIMJER, KAD SE ONAKVE GADOSTI DOGAĐAJU TAMO?!
Glavno da vojnici (i Hrvatski) umiru pod krinkom pravednika u Iraku (isl.), za naftu, a na ovakvim mjestima gdje je stvarno potreban netko sa strane da "kroji pravdu", da pomogne, nema nikoga. Svijet samo gleda i "zgraža se". Suvišno je govoriti da smo ogavna civilizacija, to se zna, ali zar nema baš nitko na ovom svijetu tko ima i moć i humanost?!
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:10   #2
zato sto nemaju ni nnaftu ni atomsku bombu
Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:19   #3
Quote:
Skot kaže: Pogledaj post
zato sto nemaju ni nnaftu ni atomsku bombu
Imaju oni nafte !!

Ali je to Kineska nafta a kinezima nepada napamet dijelit ljudska prava okolo da sebi nebi napravili recimo problem u NEPALU! S obzirom da je to Kineska nafta Amerikanciji nemaju želju širit slobodu i demokraciju u toj državi!
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:21   #4
Pa,malo je klizavo.
__________________
Kamo dalje rođače.
neno41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 22:49   #5
Quote:
kobayashimaru kaže: Pogledaj post
ZAŠTO BUSH, NATO, KFOR, SFOR, NE ZNAM TKO, SVIJET?? NE POŠALJE VOJSKU U MIANMAR, NA PRIMJER, KAD SE ONAKVE GADOSTI DOGAĐAJU TAMO?!
Glavno da vojnici (i Hrvatski) umiru pod krinkom pravednika u Iraku (isl.), za naftu, a na ovakvim mjestima gdje je stvarno potreban netko sa strane da "kroji pravdu", da pomogne, nema nikoga. Svijet samo gleda i "zgraža se". Suvišno je govoriti da smo ogavna civilizacija, to se zna, ali zar nema baš nitko na ovom svijetu tko ima i moć i humanost?!
A zašto bi? Nije dobro kada interveniraju i nije dobro kada ne interveniraju. Ljudi moji, vi se najprije morate dogovoriti sami sa sobom što je dobro, a što nije dobro. Što u Iraku nije bilo potrebno smjeniti doktatora koji je pobio tisuće i tisuće Iračana? Meni se ovdje čini kako su neki licemjerni i nisu Hrvati u Iraku, daj se malo informiraj. Isto tako su oni tamo išli zato što su to sami htjeli, a ne zato što ih je netko prisilio na to.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 22:51   #6
Lightbulb

Mogli bi pitat zašto se ne napada Sudan ako je i Colin Powell javno tamošnje grozote nazvao genocidom?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 22:53   #7
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Imaju oni nafte !!

Ali je to Kineska nafta a kinezima nepada napamet dijelit ljudska prava okolo da sebi nebi napravili recimo problem u NEPALU! S obzirom da je to Kineska nafta Amerikanciji nemaju želju širit slobodu i demokraciju u toj državi!
Nisam znao da su oni bogati naftom? Daj nam molim te napiši koliko toga imaju, pa da kažemo Amerima. Nadalje, neka intervenira demokratska Kina, Rusija i druge države, jer se tamo očigledno događaju strašni diktatorski zločini.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 11:29   #8
Quote:
kobayashimaru kaže: Pogledaj post
ZAŠTO BUSH, NATO, KFOR, SFOR, NE ZNAM TKO, SVIJET?? NE POŠALJE VOJSKU U MIANMAR, NA PRIMJER, KAD SE ONAKVE GADOSTI DOGAĐAJU TAMO?!
Glavno da vojnici (i Hrvatski) umiru pod krinkom pravednika u Iraku (isl.), za naftu, a na ovakvim mjestima gdje je stvarno potreban netko sa strane da "kroji pravdu", da pomogne, nema nikoga. Svijet samo gleda i "zgraža se". Suvišno je govoriti da smo ogavna civilizacija, to se zna, ali zar nema baš nitko na ovom svijetu tko ima i moć i humanost?!
zato što bi onda pola svijeta prosvjedovalo protiv rata i za povlačenje američkih vojnika od tamo, i optuživalo ameriku da je došla krasti burmanske resurse.
no, šalu na stranu, stvarni razlog je taj što burma spada pod kinesku interesnu sferu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 11:40   #9
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
zato što bi onda pola svijeta prosvjedovalo protiv rata i za povlačenje američkih vojnika od tamo, i optuživalo ameriku da je došla krasti burmanske resurse.
no, šalu na stranu, stvarni razlog je taj što burma spada pod kinesku interesnu sferu.
Ma ne spada pod tu sferu ništa. Indokina je (Vijetnam, Burma, Tajland, Kambodža..) neutralna i američka bi kolonija vrlo rado postali- kao što Vijetnam postaje nakon svih ratova.

Stanovnici tih države mrze Kineze i tjeraju ih, i Kinezi tamo nemaju nikakav utjecaj.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 13:27   #10
ma nije tu bitno što su oni neutralni, jer prilikom podjele interesnih sfera njih ionako ništa se ne pita.
stvar je utomu što u nekakvom prešutnom dogovoru amerikanaca i kineza to područj spada pod kinesku sferu.
mrze i arapi amerikance, ali spadaju pod njihovu zonu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 15:13   #11
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Mogli bi pitat zašto se ne napada Sudan ako je i Colin Powell javno tamošnje grozote nazvao genocidom?
U Sudanu ima nafte. Hmmm, zašto onda nisu napali Sudan?
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 15:17   #12
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
U Sudanu ima nafte. Hmmm, zašto onda nisu napali Sudan?
Ne tamo Kina i Rusija operiraju, te financiraju i opskrbljuju vladu oružjem tako da tamane ljude i rade genocid.
Narodna Republika Kina i Ruska Federacija čine isto ono što čine drugi? Tko bi rekao? Ali nema veze, danas je u modi da se SAD mrze!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:52   #13
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
U Sudanu ima nafte. Hmmm, zašto onda nisu napali Sudan?
Sudan = Petrodar, a consortium of the China National Petroleum Corporation!



Malo jasnije!

Crude oil production in Sudan:

- 343,000 barrels per day (bbl/d) in 2004
- 270,000 bbl/d during 2003.
- +500,000 bbl/d in 2005.

Ameri su to pokušali spriječit pa su inscenirali događaje koji će dovest do rata a sve zbog toga što:
Sudan's main oil fields are in the south, and disputes over oil fuelled a civil war there for more than two decades, claiming 2 million lives mostly from hunger and disease.
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:00   #14
ma znao sam da nešto mora biti
Ameri krivi za sudanski građanski rat

ovo je već bolest
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:15   #15
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
ma znao sam da nešto mora biti
Ameri krivi za sudanski građanski rat

ovo je već bolest
Ako ti to tako vidiš dobro!

Ono što sam želio reći je da radi interes VELIKIH a ti namjerno nevidiš i Kinu stradaju mali i to njih 2000,000 stvar je vrlo jednostavna i ništa novo S jedne strane su Ameri s Druge kinezi a između raja a uvjek ti onaj između najebe!


A to što tebi naoružavanje i obučavane gerile od strane SAD-a nije uplitanje to ipak ostavljam za neku drugu temu recimo na PDF psihologija!
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:30   #16
nazalost protesti u Burmi su pukli. Moglo bi se reci pre nego sto su i poceli. Ne razumem kako neko moze biti tako naivan i verovati da se vojna hunta koja vlada 40 godina uz pomoc sile i terora moze skinuti mirnim putem - protestima i pregovorima. Pogotovo ako se ima u vidu kako su slicni protesti prosli 80-ih. Na teror se jedino moze odgovoriti terorom. Kakvo kurac pomirenje, pregovori, molbe oruzje u sake pa pobiti govna.....( generale). Ako to ne urade (a nece) patice jos 40 godina pod idijotima, ocigledno je da UN zabole kurac za Burmom i demokratijom u istoj - zato su i poslali onog debila umesto posmatrace...
__________________
"we are fucking terrorists.....uh....hmmm...i mean holly warriors"
Svitac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:36   #17
Ma koji UN davno je UN postao mjesto samo za tuć dnevnice i dobro se nažderat i ništa drugo!
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:40   #18
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Ma koji UN davno je UN postao mjesto samo za tuć dnevnice i dobro se nažderat i ništa drugo!
I to sto kazes
__________________
"we are fucking terrorists.....uh....hmmm...i mean holly warriors"
Svitac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 11:17   #19
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Ako ti to tako vidiš dobro!

Ono što sam želio reći je da radi interes VELIKIH a ti namjerno nevidiš i Kinu stradaju mali i to njih 2000,000 stvar je vrlo jednostavna i ništa novo S jedne strane su Ameri s Druge kinezi a između raja a uvjek ti onaj između najebe!

A to što tebi naoružavanje i obučavane gerile od strane SAD-a nije uplitanje to ipak ostavljam za neku drugu temu recimo na PDF psihologija!
Pa što je tebi? Pa ti ne znaš osnove dečko? Pa ne financiraju i naoružavaju Ameri ljude koji vrše genocid, nego Rusi i Kinezi!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 16:26   #20
Bile su predložene sankcije, ali je Kina uložila veto. Izgleda da je istina da se radi o kineskoj interesnoj sferi i da oni ne žele da se itko miješa, a najmanje žele da se narod buni, da ne bi nešto slično palo na pamet i narodu u Kini.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.