Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2015., 18:43   #41
KEMIČARKA i blogerica Yvette d'Entremont, poznatija kao "SciBabe", otkrila je da ju je na raskrinkavanje mitova koji prolaze pod znanost potaknulo njeno zdravstveno stanje. Sebe opisuje kao znanstvenika s kojim otići na cugu.

"Ako možemo potaknuti ljude na upoznavanje znanosti tako što ih nasmijavamo, zainteresirat ćemo ljude za znanost, a to je prekrasno", rekla je za ABC.

U svom najpoznatijem eksperimentu progutala je sav sadržaj bočice homeopatskih tableta za spavanje, ukupno njih 50, kako bi dokazala da nemaju apsolutno nikakvog efekta.

"Slatke su, to je zbilja lijepo", rekla je nakon toga gledateljima.

Svoju svrhu tablete nisu ispunile, pa je Yvette još dugo bila budna.

"Mislim da je takva demonstracija jako snažna, jer ljudi vide da te tablete nemaju nikakvog učinka, to je samo šećer. Nema tu nikakve magije, a sva teorija je lažna, jer one ne rade baš ništa", istaknula je.

Alternativna medicina joj je najdraže područje za razotkrivanje, zajedno sa sve popularnijim pokretom protiv cijepljenja, kampanja protiv genetski modificirane hrane i ekipe koja promiče lažne lijekove za rak.

"To su mi najdraža područja jer su jako opasna i dovode ljude u zabludu. Možete se ne slagati sa mnom, ali vaše tvrdnje mora podupirati znanost. S vremena na vrijeme netko dokaže da sam ja u krivu, a meni je zbog toga drago, jer svaki put naučim nešto novo", istaknula je.

Yvette je diplomirala kemiju i magistrirala forenziku, specijalizirajući se u biološkoj kriminalistici i toksikologiji. Na razotkrivanje mitova o medicini odlučila se zbog svojih zdravstvenih problema.

"Od 7. ožujka 2010. godine patim od glavobolja, koje nikad nisu u potpunosti prestale. Posljednjih osam mjeseci pijem lijekove koji ih uspijevaju kontrolirati, no osam mjeseci prije toga moj je život bio pakao. Počela sam jesti organsku hranu, a sve što sam postigla jest to što sam potrošila više novca na hranu, a moje glavobolje su ostale. Trenutno pijem lijekove protiv napadaja i upala i čini se da od njih nemam glavobolje. Redovito posjećujem liječnika, nalazi su mi u redu i sad sam zdrava. Sve zahvaljujući medicini", istaknula je.

Ne odbacuje u potpunosti tvrdnje nekih da su im homeopatija i alternativna medicina pomogle, no tvrdi da to nije utemeljeno na dokazima.

"To su anegdote. Postoji ta stvar koju zovemo placebo efekt, nju smo mjerili i uvjerili se da postoji. Znamo da ljudi koji misle da će im nešto pomoći potiču placebo efekt. Ako netko želi taj placebo efekt jer zna da mu nešto pomaže samo zbog njega, ja mu ne mogu pomoći", rekla je.

Za uspjeh takvih lijekova ne krivi ljude koji ih kupuje, nego one koji ih guraju na tržište.

"Ljudi koji kupuju sranja nisu glupi ni naivni. Oni imaju krive informacije, zato mislim da je važno kad otkrivam razna sranja ne upirati prstom u ljude koji su povjerovali da će im to pomoći", zaključila je.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 19:22   #42
Moja kolegica s posla je davala homeopatske tablete svojoj djeci kad su imala upale uha. I to po preporuci pedijatrice koja je imala dobra iskustva s njima. Znam da je komentirala da roditeljima prije preporuči homeopatski proizvod nego antibiotik upravo radi dobrih povratnih informacija.
Ali mislim da je ona rijedak slučaj.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 07:37   #43
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
čuj, pročitala sam tvoj post i odmah sam pomislila kako ti želiš riješiti svoj problem, ali na način da popijes ili uzmeš neki preparat...vjeruj mi na ovom svijetu nema te biljke ili pilule koje će ti pomoći

tvoj problem, onaj korijenski je u tvom načinu života i razmišljanja, preparati mogu pripomoći da što prije riješiš zdrastveno-psihičke probleme...ali one samo to i mogu....ima li smisla naprimjer zaljevati biljku u pustinji, kada ni tlo ni uvijeti ne pogoduju rastu jedne biljčice, ona će opstati dokle god je zaljevaš ali nikada neće rasti u punom cvatu, mučiti će se za preživljavanje....no dosta blebetanja, da prijeđem na bitno

nemoj mi zamjeriti ako sam pogrešno analizirala, ali morat ćeš se naučiti boriti sa stresom i naučiti se opustiti se i smiriti...to samo možeš ako uroniš duboko u sebe, preporučam ti meditaciju koja će te osvježiti, autogene treninge koji će ti smiriti vrtlog misli, jogu koja će povezati duh i tijelo, neku borilačku vještinu koja će te naučiti usmjeriti enregiju, vodi dnevnik da budeš svijestan što te najviše čini da si pod stresom i situacije na koje pukneš i promijeni to,a i posveti se svojoj religiji to ne može odmoći , kako god moraš raditi na sebi i pronaći mir uz bilo koji preparat koji uzimaš

a čaj od lipe si probao ? mislim da je baš za tvoj problem, sretno ti
Hvala ti na savjetima, sve što kažeš kao i ostali stoji, vjerujem da šta god progutam od medicine - ako dozvolim da se ubijam od stresa, to će se i dogoditi.

Još nisam išao psihiču, nikako da poduzmem taj korak da porazgovaram sa nekime.

Trenutno moram pronači način trenutnog smirivanja, a to je ono kad vijak neće uči u rupu od prvog puta - da ne bacam odvijače, vijke itd ko majmun

Imaš koju vrstu joge za preporuku? Pun je internet toga, davno sam se bavio meditacijom, ali nisam uspio se koncentrirati.

Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
1. Prihvati svoju odgovornost u svojim problemima. Akonse hoćeš svadjatimsa svakome, niti jedna tableta ti nece pomoći.

2. Provjeri štitnjaču, ali kod nekog privatnika


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Probat ću se posvetiti više sebi, provjerit ću štitnjaču.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 11:49   #44
Već 2 mjeseca vodim borbu sa tim crvenilom u grlu, po nepcima, resici itd + nekakva bijela sluz koja izgleda kao da se sinusi cijede.

Prvo mi je doktorica rekla da je to povezano sa nekom bakterijom i dobivam to radi stresa.

Dva mjeseca sam propolisom šprijao, ispirao žalfijom, kaduljom ovo ono, no ništa ne pomaže.

I ovaj tjedan dođem ponovno na pregled, i tek sad mi kaže da imam afte na resici i grlu, a to sam i sam vidio davno.
Uzeo sam bris grla, čekam sljedeći tjedan da vidim što mi je.

Fora je što pola dana me ništa ne boli, a pola dana imam probleme. Kao da stvarno izbiju radi stresa.

Čekam nalaz.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.