Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 20:26   #1
samohrana majka -rad u smjenama

Ako može pitanje za frendicu, samohrana je majka djeteta od 3 godine, otac je umro, nema baš nikoga da joj svakodnevno čuva dijete.
Do sad je u Konzumu radila jutarnje smjene, ali više joj ne žele izaći u susret, došla je nova voditeljica smjene. Plaćati dadilju 25 kn uz satnicu od 13 kuna bi joj bio čisti gubitak. Navodno bi trebala imati neku potvrdu da bi joj se odobrilo da radi samo ujutro, zvala je kadrovsku u Čavićevu, ali joj je rečeno da je to stvar dogovora sa šeficom dućana / voditelja smjene.

Ako tko ima kakav pametan savjet što se može napraviti?
pikzibner7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:48   #2
Quote:
pikzibner7 kaže: Pogledaj post
Ako može pitanje za frendicu, samohrana je majka djeteta od 3 godine, otac je umro, nema baš nikoga da joj svakodnevno čuva dijete.
Do sad je u Konzumu radila jutarnje smjene, ali više joj ne žele izaći u susret, došla je nova voditeljica smjene. Plaćati dadilju 25 kn uz satnicu od 13 kuna bi joj bio čisti gubitak. Navodno bi trebala imati neku potvrdu da bi joj se odobrilo da radi samo ujutro, zvala je kadrovsku u Čavićevu, ali joj je rečeno da je to stvar dogovora sa šeficom dućana / voditelja smjene.

Ako tko ima kakav pametan savjet što se može napraviti?
Nazalost mislim da nema bas puno izbora osim da joj se sefica smiluje pa da ju ostavi samo u jutarnjoj smjeni.

Koliko znam u zakonu o radu za samohrane roditelje, ako imaju djecu mladju od 6 god imaju pravo traziti cini mi se oslobadjanje od rada nocu, ali ne i popodnevne smjene, takodjer nemoraju raditi prekovremeno ako nisu potpisale, neke druge povlastice nema, zalosno al istinito, znam kako je to kad imas malu djecu, jer sam i sam samohrani roditelj i jednostavno rad popodne je nemoguc ako se nema kome dati dijete na cuvanje, ako nema bake ili djeda.

I onda da ljudi nebudu u depresiji i zivcani kad su nam zakoni nikakvi i u pogledu zastite i dobrobiti djece i onda se cude losoj demografskoj slici.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:35   #3
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Nazalost mislim da nema bas puno izbora osim da joj se sefica smiluje pa da ju ostavi samo u jutarnjoj smjeni.

Koliko znam u zakonu o radu za samohrane roditelje, ako imaju djecu mladju od 6 god imaju pravo traziti cini mi se oslobadjanje od rada nocu, ali ne i popodnevne smjene, takodjer nemoraju raditi prekovremeno ako nisu potpisale, neke druge povlastice nema, zalosno al istinito, znam kako je to kad imas malu djecu, jer sam i sam samohrani roditelj i jednostavno rad popodne je nemoguc ako se nema kome dati dijete na cuvanje, ako nema bake ili djeda.

I onda da ljudi nebudu u depresiji i zivcani kad su nam zakoni nikakvi i u pogledu zastite i dobrobiti djece i onda se cude losoj demografskoj slici.
Da, hvala, to je bila i moja pretpostavka, da je stvar ugovora i dogovora. Dakle, dijete faktički uopće nema zakonom omogućeno pravo biti s roditeljem 5-6 dana u tjednu, nego samo deklarativno. Strašno, kakva je to država i kakav sustav u kojem su ljudi potrošni materijal.
pikzibner7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 11:27   #4
Prijateljica ti ima Pravilnik u firmi, pa nek ga pročita. Otkud bi mi trebali znati šta piše u njihovom internom pravilniku.

Na kraju, moraju imati Radničko vijeće, pa nek im se obrati sa zahtjevom za zaštitu, a tu je i sindikat
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.