Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 14:16   #221
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
...
on nije izdržao ženu tvog kalibra.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:39   #222
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
on nije izdržao ženu tvog kalibra.
ma sve ti je to kulturnjačko-umjetnička-ka-ka šarlatanija


a kaj se tiče one pjesme o kiselom zelju, bajdvej, pjesma se odnosi zapravo na jednu davnu zgodu, kad je jedan naš eminentni pjesnik, koji se inače pod nekim nickom javljao i ovdje svojevremeno, a škica uredno i opsesivno i dalje, pa čak i piše pjesme o ovom malom kjniževnom forumaškom zakutku, inače izuzetno blagotvoran za očuvanje naše kulture i književnosti, posumnjao da ga truje njegova vlastita sestra. kiselim zeljem! došo starčić kod osobe zadužene za tu problematiku i žali se, sumnja da ga sestra polako, ali sigurno truje kuhajući mu svaki dan jela koja smrdišu. vidim ja, stari čist zdravo i čilo zgleda, trbušinica, odijelce, doduše ponešto tijesno i pohabano, u licu rumen, bistrih očiju, na glavi rzbarušena masna kosa, no, nema veze, ionak su svi pjesnici malo čudni po pitanjuo sobne higijene (predrasuda, znam, predrasuuda!). i pitam ja njega jel bio kod doktora, da mu se pregleda krvna slika, uzmu uzorci za toksikološku analizu, pogleda sastav tvari u organizmu, pa ako se nešto sumnjivo najde, onda je to osnova za postavljanje osnovane sumnje da ga se truje. uostalom, obratio se ipak na krivu adresu<, mi se ne bavimo takvim analizama. treba se javiti i na policiju, na svoju pp po mjestu stanovanja, da oni naprave što treba, pa da podignu tužbu. aaah, komplicirano, veli veliki pujessnik, a jel bi ja to mogla ovako, nabrzaka provjeriti? i uzme on veliku vreću, a u vreći velika rajngla. otvori poklopac , a ja se skoro onesvijestim od smrada: iz rajngle me zapahne smrad ustajalog kiselog zelja! brže--bolje sam poklopila taj smrad, zamotala natrag u vreću, podigla jedrog i energičnog starčića s pomno isfriziranom bradicom i jedva ga izgurala kroz vrata van, sveudilj ga ljubazno savjetujući: odite najprije doktoru napravit krvnu sliku, a onda odite na policiju pa se njima pojadajte. još sam ga s ceste čula kak gundra: ali ona me truje, već deset godina me truje, možda i duže... jbt! možda je i istina! napoleona su trovali, pa je odapeo tek puno godina kasnije. no, kažu, ne od otrova, nego od čira na želucu. etogac!

ma žalosno u svemu tomu da dotični junak kace s kiselim zeljem i nije tako sitan pjesničić, dao je puno za hrvatsku kulturu, očuvanje vrijednih usmenih i pisanih ostataka baštine, sam napisao sjajne sonete, vrsne verse, genijalne zbirke. no, valjda mnogim takvima fali jedna sitna dimenzija, ili je imaju preveč. npr. skromnost ( ne us smislu samozatajenja i glupog skrivanja zbog sramežljivosti) illi taština (velika kronična rak-rana svih onih koji žive uz umišljene ili stvarne veličine). čula sam da se sposvadil s mnogim svojim okolegama, pa mu je teško najti izdavača.

no, treba valjda biti dovoljno drčić pa se pobrinuti sam oko trgovine kulturom i oko toga.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.

Zadnje uređivanje maher18 : 25.09.2014. at 14:50.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 21:12   #223
https://www.youtube.com/watch?v=kuwRElCONk8

__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 17:51   #224
koka jednooka
se jos vrtis
gdo je antologija mahere
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:09   #225
ne voli me tako blizu

Ne voli me
Tako blizu
Ne stižem uvući pandže
I presti
Kao pospana mačka
Koja se konačno vratila
Iz dugih skitanja
Odveć je hladno danas
Mjesečina previse svijetla
I oštra
Za moje oči od zaleđenog cvijeća
I ruke zastale u zraku
Kao balada o narajami i
Čipka na odjeći lijepih lutaka
Postavljenih u pozi dobrodošlice

Ne voli me tako blizu
Ne znam stajati da se dive i gledaju
Mog brlog je prepun paperja mrtvih ptica
Nezagrljenih sjena
Prstenja nikad izvađenog iz kutija s baršunom
Prinuda zaborava škodi ljepoti, znam
No tako je čudesno ljekovita i nužna
Kantarion za sve boljke
Slomljene kosti
Odjeke vriska kojeg ne možeš čuti
Naravno
Ovdje ti neće pomoći ni žiroskop
Ni x-De tehnike
Metode za nepoznati mrak
i nesuvisle zagrljaje na mjestu
gdje me uopće nema
I zato ne voli me
tako blizu.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:01   #226
objed bez ivana slamniga


eh, da mi je sada
„jedne noći u kojoj se se kovitlale
Pruge indigo i smeđe...“
Imati obje noge, uzajamno,
Duge, duge noge do vrata
I onda šepesati na obje,
Na tvoju i moju
I pjevati pjesme ivanove,
Glasno pjevati riječju
Pomiješale bi se noge
Pomiješale bi se boje
I plava, morski plava smeđu zalila
Smeđu boju riblje krljušti
Ribe smuđa što skriva se
U mutnoj rupi potoka,
mirnoj kući bez prozora zastrtoj vodom
smeđa je riba sad na tanjuru
i ne treba mi noga da je pojedem
ne čekam nikog,
odvajam meso od kosti i jedem
ti nećeš ovamo doći
da blagujemo zajedno
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:01   #227
Nepomazana


Zanijekat ćeš me svake večeri
Dok skidaš čarape
i čeprkaš između prstiju
to je obična automatska radnja:
ipak bi trebalo oprati noge

zanijekat ćeš me još nekoliko puta
dok lutaš ekranom i gledaš šarene slike
poslije ponoći, u nesanici,
i čitaš riječi za koje bi žarko želio
da prestanu biti tako poznate

probudit će te prostata
baš nekako u doba prvih pijetlova
primit ćeš u ruku svojeg ukvasalog pjetlića
i zanijekati me
ta to je samo proradio bubreg

na prvu zvonjavu vekerice
uzet ćeš prve riječi, nizati ih
i zanijekati da si ih slagao, prevrtao
dlanom gladio, iznosio iz svoje utrobe
kao tople kruščiće meni za doručak

dok hodaš ulicom okrenut ćeš glavu
od boja koje te okružuju, zanijekat ćeš
da baš takve postoje u mojim očima
žuriš i nemaš vremena,
posao, sastanak, bivša, buduća...

ne brini, nikad nećeš visjeti naopačke
zbog svojih grijeha, zanijekati mene,
nepomazanu, to je bar lako
kao oprati noge, isprazniti mjehur, pojesti doručak
i naručiti eskortnu pratnju s dobro poznatog broja
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:02   #228
Maherovski di si?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:29   #229
[QUOTE=Nemruth Dagi;52408741]Maherovski di siQUOTE]

ma vidi dagericu, nije me pozabila.

delam, ppa trčim doma, pa klinci, kuhanje, pes, micek, onda familija, godine su tu, sve sporije idem, a vrijeme sve brže trči, tak ti je to.
opet sam na dijeti.:bru kica:
joj kak su slatki ovi pic4ever
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:50   #230
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
Maherovski di siQUOTE]

ma vidi dagericu, nije me pozabila.

delam, ppa trčim doma, pa klinci, kuhanje, pes, micek, onda familija, godine su tu, sve sporije idem, a vrijeme sve brže trči, tak ti je to.
opet sam na dijeti.:
joj kak su slatki ovi pic4ever
nek si ti meni živa, zdrava i debela....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:03   #231
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
nek si ti meni živa, zdrava i debela....
ovo prvo i treće još uvijek, ono u sredini hmmm, fali

a jesi ti kud išla u zadnje vreme, ima kaj novosti u toplijim krajevima (nek definitivno te nemrem zamislit da se pentraš na himalaju ili po južnom polu među pingvine, ha, ha)
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:40   #232
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ovo prvo i treće još uvijek, ono u sredini hmmm, fali

a jesi ti kud išla u zadnje vreme, ima kaj novosti u toplijim krajevima (nek definitivno te nemrem zamislit da se pentraš na himalaju ili po južnom polu među pingvine, ha, ha)
Nakon kaj sam ostavila skoro život u Poljskoj za novo leto 13/14 ne idem nikam dok se vreme ne smiri i ne dojde proljeće.
Tak mi je tam bilo zima ko nigda.
Niti vodka mi ni pomogla a rekel nam je vodič da smo dobro prošli je prošla godina je imala po danu -20C a tam ti hip puše vjetar ---:klap:

Sam onda shvatila zakaj su naša polska bratja tak pobožna i zakaj vole cugat...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:33   #233
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nakon kaj sam ostavila skoro život u Poljskoj za novo leto 13/14 ne idem nikam dok se vreme ne smiri i ne dojde proljeće.
Tak mi je tam bilo zima ko nigda.
Niti vodka mi ni pomogla a rekel nam je vodič da smo dobro prošli je prošla godina je imala po danu -20C a tam ti hip puše vjetar ---:klap:

Sam onda shvatila zakaj su naša polska bratja tak pobožna i zakaj vole cugat...
aje? onda je v našem zagorju i prigorju, podravini i inim krajevima još uvek ledeno doba. sad mi je jasno zakaj okolo plaziju vunasti nosorogi i mamuti preoblečeni u samterice z mobitelima v rukama (ili kak se već zoveju ti u-padi, is-padi, oj-padi i ostali -padi
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:01   #234
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
aje? onda je v našem zagorju i prigorju, podravini i inim krajevima još uvek ledeno doba. sad mi je jasno zakaj okolo plaziju vunasti nosorogi i mamuti preoblečeni u samterice z mobitelima v rukama (ili kak se već zoveju ti u-padi, is-padi, oj-padi i ostali -padi
da mi smo još u debelom alkoholnom dobu
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:12   #235
čarobno zrcalo

ona
je carica
i ima čarobno zrcalo
u kojem se ogleda svaki dan
i svaki dan načini smotru svojih trupa
ona ima uspješnu političku karijeru
sve neprijatelje je dotukla osobno

najljepša je od sviju žena
ne muče je ni bore ni staračke pjege
ni jutarnja ukočenost
ona vidi pred sobom
krasne osmijehe i blistave zube
jer tako želi njeno ogledalo

ruke u obožavanju smrznute čekaju
njen ushićen poklik da bal je otvoren
ona će tada odabrati svoje mezimče
i blagonaklono ga s carske visine
dotaknuti rubinom na vrhu zlatnog žezla
automatski će izračunati potencijalni trošak po riznicu
livreja za ađutanta
narudžba za cvijeće
večera u budoaru
sa šuškanjem radoznalih sobarica o jelovniku
ah, zabava uvijek košta
ogledalo neće ni trepnuti
ona je carica
koja stoji pred ogledalom
i divi se svojem carskom veličanstvu
a iza njenih carskih smežuranih leđa
stoje dvorani u stavu mirno
i šapću:
carica je gola
carica je gola
carica je gola!

__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 23:20   #236
penelope, kipci i popefke

prava penelopa je ostala u odiseji, sve ostalo su imitacije, s nickom ili bez.. znak lažnosti nije u imanju ili nemanju slobodnog pristupa, s nadimkom ili ne. nekaj ne štima s tom logikom (gajo petrović). doduše, upotreba imena/nicka/nadimka, da se zna o kojoj se, makar virtualnoj osobi radi, je stvar imanja ili nemanja muda. sve ostalo je internet-manipulacija drugom osobom, publikom, djetinjarija, igrice... ono tipa: akteri na pozornici, a vesela publika gleda i navija. ko one sapunice u nastavcima, suljoman i huremija, tak nekak.
imam uvijek isti nick, da se zna koja osoba komentira.
a isto tako treba imat muda se dozvoli komentiranje bez predrasuda.
da, još treba dodati da je javno prepucavanje s iznošenjem intimnih detalja vrlo neukusno, neumjesno i nedostojno. pogotovo ako se želi aludirati ne neku zajedničku prošlost,. nisam involvirana, no sve mi smrdi na tak nekaj< pa, sereko, kad je već tomu tako, onda da i ja napišem koji redak. bajdvej, o internet-manipulatorima, stalkerima, onima koji žicaju tuđi pass da bi pogledali njemu inače zatvorene stranice, raznorazne blogače, fejsbukače i slično, neka budu slobodne da mi se obraate za "prijateljstvo". a o svojoj ljubavnoj prošlosti sigurno neću pisati public. lepi pozdraf

penelopa više ne postoji, kužiš? ne postoji. moš ti pisat pjesmuljice, sve je ostalo samo na stihovima. danas žene isto čekaju, no znaju dobro što čekaju. jer je velika vjerojatnost da će im se osoba vratiti. onda, u homerovo doba, ništa nije bilo sigurno. danas jedino ako sam nisi siguran, onda niš drugo nije sigurno. ako si siguran, onda su u igri murphyjevi zakoni, ili, još gore, šredingerova mačka. zakon velikih brojeva. vjerojatnost. u najboljem slučaju imaš pravo.

tak ti je to kad imaš poduzetnu žensku. ti štrikaš i čekaš. a ona se provodi i sviijetom brodi. znaš, mnogi nisu propčitali ni ilijadu ni odiseju, onu homerovu, mislim, ne skraćenu verziju u prozi. da ne spominjem u riginalu, ha, ha. znadu li te penelope na koji način je testirala prava penelopa svojeg odiseja? ne, ne nategnućem luka i ciljanjem kroz ušicu dvanaest sjekira, ne, ne.

jaj, jaj, spet si ti prešel f politiku, i kmete i rajs kaj bi tu trebale saditi kak šenicu, i navek se nekaj srdiš, jedino ti paše kad se rešiš svojij ženskih, a i ondak prigovarjaš da su ti nofce spuknuli z geltašna. i deš ti smeta kaj curi z krov, a maš se veselit kad ideš na pijaču z pajdašmi.

viš mene čudi kaj više tu nema polugolih žejnskih, oni kaj imeju madeže i bradavice po vratu, i kaj se tu naslikavaju, pa im se onda mora pisat kak su fajn. i nema više pesmica o sličuhanju, i slikica kak su neki trejti išli nekam vun pa su poslali kipece, pa bi se sad svi trebali diviti, i tak. ma ovaj blog je prestal biti interesantan, tu i tam si spogledam par nickova kaj pišu nekaj pametnejše i onda me to zbiljam veseli. viš, kad sem ja pisala svoje pričice, si su me tak grdo špotali, a kad drugi pišeju i još prozivaju naglas (napismeno) onda se sam tu i tam koji uvredi! ccc, nebi se niš čudila, i meni su pisali majlove da nesmem ovo pisat, nesmem ono pisat, nek skinem ovo, pa skinem ono. a ja se ne bi štela nikak drukče skinut nek na plaži, u garderobi i tak još nekakvim prigodnim trenucima. tu i tam je ostala koja pesmica, sad ovakva, sad onakva, sad jednoj, sad drugoj, morti i trećoj, a morti se pod nekim desetim nickom na nekom trećem blogu isto tak guguta i šaljeju pusike. tak treba! ljubavi! zagrljaja! tepanja oj ti moja grličica! sam da se več jemput zdomisli s kojum bu. svekoliko občinstvo pomno prati tok radnje. ma stoput bolja trakavica nego suljoman i huremija, ha, ha.

jesi se ti to nekak popunil za vreme ovih praznikov? ili je to samo optička prevarka (si se meknul u tih 10 sekundi, kaj?). naj bit cmizdrav, nova je tek počela, buš imal cajta za još puno komentarof i špancirunga. a da se dobro držiš, kaj je -je.

nisem opče ni znala da si kaj zblokiral pa odblokaval, pardonček, odblokiral. ali sem zela onaj odgovor u sveziglede jutra poezije i objavila, tak da znaš. i rekli su da je dobro. ne, ne, nisam te opće spominjala, sam sam rekla da je bilo kritika da sme tam kak pijanci. a moreš me proveriti v subotu: ja ti nič od alkuhola ne pijem. a mogel bi zeti koj i kartu više za ščelkunščika, bum ti vratila peneze, časna reč!
ha, ha, ha, viš kak se razmemo! živili!
meni je to tvoje dobro došlo da napišem jen štiklec i o tomu kak se za poete misli da su si pijanci. a nisu. i sam veliš da nisu i svi se slažemo da nisu, kaj ne.

je, zbiljam, ni dost naškrabat par pesmicov, a ni puno pesmicov nema smisla ak nisu dobre, ak nemaju dušu, ili nisu pismene. ima ih koje jesu drugo i treče, ali nisu ono prvo. i zato ja sebe zbiram med stihoklepce i stihoklepice. dok mi nešči jako dobar u tomu ne veli: čuj, stara, ovo ti je zbiljam dobro. i k tomu ne mislim na to da mu se sviđa, jer se moji versi sviđaju mnogima. možda slična životna tematika, kajaznam. no ne znači da su pravo pjesništvo. i uzalud one teorije: poezija je sve ono što osjećamo kao poeziju. hja, i ja osjećam svašta pa to ne znači da je sve oko mene poezija ak ju ja za takšnu držim.

je, je, jugovina pritišče, osečam v kostima...
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 06:28   #237
Bem mu jade ... u jutro, kad mene pjetlić probudi, nisu to bubrezi, ni prostata, nego baš nešto, onako, u tvrdo u napeto ... mnogo treće.

Budilnik

Ležim budan,
od ustajanja,
odustajem.
Radio navijam,
neka svira.
Ruka se pod
pokrivač uputila.
Budilnik jutarnji,
miluje … dira.

Dira ga ruka,
u ranu zoru.
Kao i obično,
ranije je ustao.
Da je se njemu,
spavalo dalje.
Od ustajanja,
ja ne bi odustao.

Pijetli se,
kao opomena,
javljaju.
Prekinuti ... ustati,
bilo bi šteta.
Odmiče vrijeme,
zora na prozoru.
A, ruka u slast,
ispod pokrivača šeta.
borky
borky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 09:16   #238
Quote:
borky kaže: Pogledaj post
Bem mu jade ... u jutro, kad mene pjetlić probudi, nisu to bubrezi, ni prostata, nego baš nešto, onako, u tvrdo u napeto ... mnogo treće.

Budilnik

Ležim budan,
od ustajanja,
odustajem.
..............
.............
................borky
žalibože gubitka vremena na piskaranje pjesmice. ostani ti pod tuhicom. valjda imaš neku dovoljno spretnu ruku da tu tvoju vekericu stiša. ne! još bolje, nek odzvoni do kraja
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 12:13   #239
Imam dvije, ne zna se koja je spretnija, desničar sam (Neživio drug Tito!) pa, to obično radim lijevom. Kad oni mogu "šetati" cijeli narod ... mogu i ja lijevu ruku.
ps. naravski da tjeram dok ne zazvoni.
borky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.