Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 13:01   #581
Kakvi su ovi nožovi što se reklamišu na merkurovom novom katalogu?
Cijene su oko 70-80kn kom
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:38   #582
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Može neka preporuka noža za filetiranje ribe? ne treba sad biti alla david skoko,ali da me ipak posluži koju godinu...
služio bi najvie za izradu carpaccia,i otkoštavanje ribe..
trebala bi mi i jedna pinceta za ribu
Bio sam danas u Metrou (Jankomir) imas onaj mali Dickov noz prikladan za filetiranje on je mi se cini 125-129kn, to je onaj sa plavom plasticnom drskom i materijal izrade ostrice ti je od High carbon. Takav imam i ja doma i nemam nikakve brige oko filetriranje pastrve. Kad sam ja prije kupovao Dickove onda sam kupovao u setu od tri komada pa me izaslo malo preko 300kn. Al sad su malo poskupljeli no zato mos sada pojedinacno uzeti kakve oces i trebas.
Imas i malo veci primjerak Dick s plavom drskom high carbon koji kosta nekih 180kn. Al onda mos snjim sta hoces rezat, a ne samo filetirati ribu.




Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Je, high carbon je, to je ona plava ergogrip serija.

Baš ću nazvat baju sad jedan dan pa da vidim koja je šema.
Da ja sam bio kupio Dick u setu od tri komada dok je bilo povoljno i koristim onaj mali plavi Dick i odlican mi je za filetiranje pastrve.

A za sataru u Metrou (Jankomir) pogledao sam, i Dickove satare su od stainlees steel tj. inox. I oba dvije verzije od 600kn i 1000kn tak da po meni nema potrebe bolje uzet od te Bajine kad su isto napravljeni od inox-a.
Za tu jednu od 600kn mos kupiti dvije Bajine razlicite tezine npr. 1.4kg i 2kg i cak ti jos ostane love pa si bezbrige. Taman da ti se jedna zatupi usred rada uzmes drugu da negubis vrijeme na brusenje i obavis posao.
Dvije satare su sigurno bolje od jedne.


Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovi nožovi što se reklamišu na merkurovom novom katalogu?
Cijene su oko 70-80kn kom
Ak pise gore stainless steel onda nemas kaj puno ocekivati kakvi su po kvaliteti. Imas i jeftinije od toga npr. Thomas kod Kauflanda od istog materijala po cijeni od 49kn. Akcija traje dokraja ovog mjeseca.



Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:51   #583
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovi nožovi što se reklamišu na merkurovom novom katalogu?
Cijene su oko 70-80kn kom
Delimano astoria, sada su na 70% popusta
Ne znam jesu li ss steel ili ne...na letku ne piše puno
nakon ss steel koje mi je materijale najbolje gledavati?

edit: ss steel je u pitanju
http://www.delimano.hr/kuhinjski_dod...-astoria.html#

Zadnje uređivanje črni : 23.10.2014. at 20:05.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 22:37   #584
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Delimano astoria, sada su na 70% popusta
Ne znam jesu li ss steel ili ne...na letku ne piše puno
nakon ss steel koje mi je materijale najbolje gledavati?

edit: ss steel je u pitanju
http://www.delimano.hr/kuhinjski_dod...-astoria.html#
Carbon ili High Carbon

Nemoj gledat ta smeća od Stainless Steel ak imaš bar malo više love.

Upiši pod jeftinije.hr Dick i izbacit će ti trgovine i cijene tih Dickovih noževa po povoljnijoj cijeni. Neke trgovine ti nude i poštarinu tak da nemoraš ići nikam.

http://www.jeftinije.hr/search_new.a...ck%20no%C5%BE&


Ja sam si bio kupio dva Thomas noževa u Kauflandu isto su od Stainless Steel čisto jer su prejeftini, jednostavni za održavati prilikom čišćenja i nije mi ih žao uništavati oštricu po metalnoj peki prilikom rezanja kolača, pizze, po smrznutom mesu itd. A opet izgledom su dosta lijepi pa moš i pred gostima rezati hranu tako da te nije sramota da imaš otpad od noža.
Mana je da se brzo tupi prilikom normalne upotrebe.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:04   #585
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Kakvi su vam noževi iz Muellera? Dvije vrste tamo me zanimaju i objema sam zaboravila ime.
Jedan brend ima švicarsku zastavu a drugi je nekakva kratica WTF ili slično
Dakle, jesu li čemu?
Ovaj na W je WMF
Iz njihove WMF Spitzenklasse serije imam veliki i mali chef's i utility od 12 cm s utorima, a iz linije Classic mali 6 cm zavinuti za povrće. Svi su mi dobri i imaju dobru ergonomiju. Još uvijek traje sniženje u Muelleru.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 22:30   #586
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Zaista nisam nikakav stručnjak, ali ja sam na uputsvima održavanja noža vidjela "ne prati u perilici posuđa". Mislim da je do deterđenata, a ne do visoke temp.
Nema veze s temperaturom ni s detedžentima, nego jednostavno zato, što se u perilici noževi tupe udarcima jednih o druge, u ostali beštek, u posudje, u čaše, šalice, košaru..itd. Perilica naime radi s jakim pritiskom vode koja pomiče posuđe. Ne puno, ali pomiče. Mislim da ste se i sami uvjerili u to više puta.
Pozdrav!
__________________
...je velik al je mek ko dusa.
jokisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 09:30   #587
Već me jedno vrijeme opsjeda ideja da kupim 3-4 komada Miyabi noževa.

Pa eto, molim informaciju o tome od kojeg su materijala napravljeni ti noževi?

Vjerojatno se puno teže zatupljuju...zašto?

Hvala.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:00   #588
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Već me jedno vrijeme opsjeda ideja da kupim 3-4 komada Miyabi noževa.

Pa eto, molim informaciju o tome od kojeg su materijala napravljeni ti noževi?

Vjerojatno se puno teže zatupljuju...zašto?

Hvala.
Koliko sam vidio na njihovoj stranici imaju noževe od High Carbon to su jeftiniji noževi i VG10 se nalazi kod skupljih noževa, to su dva različita materijala. VG10 je bolji od High Carbon, a takve su i cijene tako da nemoš promašiti uostalom pitaš prije kupnje od kojeg je materijala pa u skladu sa parama toliko izdvojiš.

http://zwillingonline.com/cutlery-miyabi.html


Dulje drže oštricu, ali niti jedan nož ti nije namjenjen da ćeš snjime rezati po metalnoj ili keramičkoj peki/tanjuru. Za takve stvari uzmi neki kineski pa snjime reži kolače itd. Pa kad takav kineski zatupi samo potegneš s brusačem par puta i vozi dalje jer i tak netrebaju biti preoštri za rezati kolače po pekama itd. A ove skuplje noževe jedino moš kvalitetno nabrusiti na kamenu da ostaneju oštri kao tvornički ili čak još bolje. To ovisi koliko su tvornički dobro nabrusili jer ima tu nekih forumaša koji su se požalili da baš nije tvornički oštar ko britva.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 06:37   #589
Hvala na odgovoru.

Da, mene interesiraju ovi skuplji izrađeni od tog VG10 materijala.

Što se tiče brušenja, sve mi je jasno i sada. Imam klasični brus (onaj koji koriste pri košnji trave) koji koristim za noževe i funkcionira savršeno.

Jedino još nisam siguran da li da kupim i neki od ovih (preskupih) brusnih kamena koje također nude uz te noževe ili će mi ovaj moj biti OK.

Mada, kada ću već dati tolike novce za noževe, onda ću vjerojatno kupiti i neki od tih brusnih kamena.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:23   #590
Trebaju ti bar dvije tri gradacije prva oko 1000, druga 3 ili 4000, i ak ti nije dosta ostro onda ides 5-6000 na vise.

Ispod 1000 vec imas taj neki brusni kamen za kosnju ili uzmes klasicni brusac da obradis kosinu ostrice.

Umijesto da bacis toliko para imas i od drugih japanskih proizvodaca kamenja koliko hoces koji su jeftiniji, a nista losiji. Recimo kakvog ja imam Suehiro dvostrani 1000/3000 25-30€ skup sa kamen nagura za poliranje (ravnanje) kamena zbog udubljenja koje se pojavljuju na kamenu nakon brusenja nozeva.

Npr.

http://m.ebay.com/itm/251359987835


Ja cak koristim i taj mali kamen nagura od 8000 gradacije da dodatno ispoliram nozeve poslije 3000, e onda mos doslovno brijati dlake bez cupanja.

Upravo gradacija 8-10 000 sluzi za poliranje onih britvi za brijanje dlake kakve imaju u brijacnici. Mislim da ti nozevi ostriji nek sto su britve ili zilete netrebaju jer je dosta da prstima taknes ostricu i vec se porezes.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 16:03   #591














Noževi su oke naručujem još par
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:38   #592
Izgledaju baš dobro Ne bi bilo zgorega malo ih prebaciti po rukama da se dobije potpuni doživljaj, ali ću ti vjerovati

Što sljedeće uzimaš?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:39   #593
Velike vreće s ciferšlusima za skrivat tijela
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:49   #594
@spic

to je to...

?...jedino, zašto dva ista? To su chef knifes od 9,5"?

U svakom slučaju čestitam na odabiru.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:50   #595
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Velike vreće s ciferšlusima za skrivat tijela
Eto kahve po tipkovnici
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:04   #596
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Izgledaju baš dobro Ne bi bilo zgorega malo ih prebaciti po rukama da se dobije potpuni doživljaj, ali ću ti vjerovati

Što sljedeće uzimaš?
Santoku dobar već imam, tako da ću neki manji za povrće i ne znam šta još
Iznenađujuće su lagani i imaju posebne drške za lijevake/dešnjake

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Velike vreće s ciferšlusima za skrivat tijela


Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
@spic

to je to...

?...jedino, zašto dva ista? To su chef knifes od 9,5"?

U svakom slučaju čestitam na odabiru.
Nisu dva ista, jedan je chef 8'', a drugi je fleksibilan za filetiranje 7'', vidiš da sam ga na 4. slici savinuo
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 23:06   #597
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
To ovisi koliko su tvornički dobro nabrusili jer ima tu nekih forumaša koji su se požalili da baš nije tvornički oštar ko britva.
Moj santoku nažalost nije došao ko britva

Špic, divni su ti novi ljubimci
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:41   #598
@spic

Ova torba me posjeća ko da unutra držiš hladno oružje za japanski trening.

A ovaj komplet imaš li za to oružarni list ?



@tweetee

Nabrusi ga !
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:43   #599
Evo testirao sam malo noževe i pincetu pa da napišem dojmove.
Noževi su brutalno oštri i treba biti jako oprezan, potrebno je puno prakse da bi se postigla brzina koju ste imali sa prethodnim noževima jer oni su praštali manje greške i dodire, dok ovi noževi ne praštaju ama baš ništa, samo režu
Danas sam filetirao ribe i odma prvu ribu sam usred rezanja polovice presjekao srednju kost i otišao na donji filet bez da sam osjetio otpor... Ostale ribe sam malo više pazio i u jednom potezu izvukao cijeli filet uz kost. Kosti od rebara se filterijau uz stvarno minimalan ostatak mesa na njima, tu dosta pridonosi i savitljivost noža koji se u potpunosti prilagodi obliku ribe. Idealan je za tu svrhu.
Za noževe sam očekivao da će biti jako oštri, ali pinceta me iznenadila puno više od njih. Jednim "štipanjem" se vadi po 3-4 kosti bez imalo mesa. Pincetom kojom sam do sad radio sam morao čupati jednu po jednu kost, a pritom se čupalo i dosta mesa.
Jedna stvar osim oštrine koja me impresionirala kod noževa je čistina samog reza. Kad odrežem krišku mrkve, ta kriška je toliko glatka kao da je polirana najfinijim papirom i samo sklizne s jezika kad ju staviš. Odrezao sam krišku mrkve i drugim veoma oštrim noževima koje imam, a površina je bila skroz hrapava, naravno u odnosu na ovu odrezanu Kai noževima.
Naručio sam još mali nož za povrće (9cm oštrica) i set globalovih distancera za određivanje kuta oštrenja. Mislim da sam sad miran za jedno vrijeme što se tiče noževa
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 23:10   #600
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Evo testirao sam malo noževe i pincetu pa da napišem dojmove.
Noževi su brutalno oštri
ja bih toooo
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.