Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2020., 22:23   #1
HDMI to VGA adapter ne radi

Pozdrav, molim pomoć. Imam stariji monitor koji ima samo VGA izlaz, danas sam kupio HDMI to VGA adapter da bih mogao monitor priključiti na HDMI izlaz od grafičke kartice (gtx 1050), popodne kad sam to prvi put spojio normalno je proradilo i radilo je sve do večeras da bi odjednom nakon što sam resetirao računalo samo prestalo raditi. Monitor i dalje normalno radi kad ga spojim na VGA izlaz od kučišta preko integrirane grafičke, ali preko adaptera ne daje nikakav signal. Je li moguće da se novi adapter pokvario nakon samo par sati rada ili do čega bi moglo biti, ima li tko kakvu ideju?
giga-idol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 01:49   #2
kada spojiš na VGA ulaz na monitoru dali pokazuje da nema nikakvog signala ili pokazuje crno?
Da li kada uključiš PC monitor ikako reagira?
Jesi probao spojiti adapter na HDMI na matičnoj (ako ima)?
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 11:56   #3
Morao bi provjeriti da ti u biosu nije prebacio na integriranu grafiku na matičnoj kao default grafiku. Ako je bilo odma poslije restarta to bi mogao biti uzrok jer je bios postavljen na integriranu grafiku...

To se zna desit s tim adpterima. Trebalo bi znati koja je matična u pitanju pa bi onda mogli više pomoći.

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk
darac112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 21:00   #4
hvala na odgovorima, sinoć sam spojio tv koji ima HDMI na HDMI od grafičke i prikazivalo je normalno sliku na TV-u nakon čega sam vratio adapter i spojio opet monitor i proradilo je i normalno radilo danas cijeli dan da bi opet včrs nakon što je računalo otišlo u sleep prestalo raditi i sad sam opet na VGA izlazu od kučišta. Očito je s adapterom sve u redu, vjerovatno su neke postavke što je kolega gore i napisao pa budem pogledao u BIOS-u ako se snađem tamo. Matična je ASUS H110M-R

Edit: Uspio sam u biosu pronaći postavke grafike i čak i kad promijenim default sa CPU na PCIE ili na Auto svejedno mi ne radi preko adaptera, a nakon što priključum opet na VGA u biosu se vrati natrag na CPU tako da nemam pojma što se dešava
giga-idol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 17:01   #5
Quote:
giga-idol kaže: Pogledaj post
hvala na odgovorima, sinoć sam spojio tv koji ima HDMI na HDMI od grafičke i prikazivalo je normalno sliku na TV-u nakon čega sam vratio adapter i spojio opet monitor i proradilo je i normalno radilo danas cijeli dan da bi opet včrs nakon što je računalo otišlo u sleep prestalo raditi i sad sam opet na VGA izlazu od kučišta. Očito je s adapterom sve u redu, vjerovatno su neke postavke što je kolega gore i napisao pa budem pogledao u BIOS-u ako se snađem tamo. Matična je ASUS H110M-R

Edit: Uspio sam u biosu pronaći postavke grafike i čak i kad promijenim default sa CPU na PCIE ili na Auto svejedno mi ne radi preko adaptera, a nakon što priključum opet na VGA u biosu se vrati natrag na CPU tako da nemam pojma što se dešava
Drugi edit: evo nemam pojma što se događa. Čini mi se da računalo iz nekog razloga kad priključim monitor preko adaptera automatski prebacuje na integriranu grafičku i neće da prikaže sliku na monitoru. Ako priključim tv direktno na hdmi i uđem u bios, i onda dok sam u biosu uštekam monitor preko adaptera slika se normalno upali, međutim čim izađem iz biosa (nebitno napravim li neke promjene ili izađem bez promjena) prije samog podizanja sustava monitor se ugasi i neće da prikazuje sliku. Nisam informatičar, ali ovo mi je stvarno dosta čudno, ako netko ima kakvu ideju, otvoren sam za prijedloge
giga-idol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 13:34   #6
Da li ti BIOS zapamti promjene?
Moguće da ti je otišla baterija na matičnoj i svaki put ti BIOS ode na default ili tako nešto.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.