Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 22:00   #41
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Ako su računi platitelja i primatelja u različitim bankama, ne možeš očekivati da će lova brzo sjesti.
Također, naravno, ovisi i o brzini rasknjiženja firme koja prima uplatu (da li u real timeu ili tek sutradan nakon što dobiju izvadak).
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Ako se uplati negdje do cca 15:00 radnim danom (pon-pet) novac ide u drugu banku još isti dan, inače slijedeći radni dan.
Uplaćeno u petak iza 15:00 će biti u drugoj banci u ponedjeljak.
Plaćanje preko interneta je samo kanal komunikacije između tebe i tvoje banke.
Hvala ljudi. Sve je uredno podmireno. Paničarila sam bezveze.

Sada još par pitanja imam, iako vrijedi i za obične papirnate uplatnice, ali nisam našla takvu temu pa ću ovdje pitati. Isto je zapravo.

Kako ide uplata novca fizičkim osobama?
Uredno napišem ime, prezime, adresu, broj računa (tekućeg ili žiro) osobi kojoj uplaćujem novce, a što pišem pod poziv na broj odobrenja, model i šifru plaćanja?

Još ako želim anonimno uplatiti novac kako onda to ide?

Postoje li razlike kod uplate na žiro/tekući?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:16   #42
U poziv na broj upišeš ono što ste dogovorili ili ako ti nije bitan, upišeš u model 99 i ostatak ostaviš prazan. Šifra plaćanja za sada nije obavezna.
Koliko ja znam, anonimne uplate nisu dozvoljene.
Razlika je u tome što izvješće o prometu po ŽR ide u poreznu upravu, a po tekućem za sada ne.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 17:33   #43
Hvala Johny!
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 13:31   #44
Evo me opet s pitanjima.

Ako ljudi uplaćuju na tekući isto treba ići onaj predbroj banke razmaknut crticom?

Zadnje uređivanje Lozimka : 11.08.2012. at 13:42.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 14:48   #45
Da
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 16:56   #46
Hvala!
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 16:30   #47
Smile njuškalo

ja prvi put stavljam kuću na njuškalo i kako da ja platim ti 49 kn kome da se obratim i gdje da pošaljem?
tomislav156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:13   #48
Quote:
tomislav156 kaže: Pogledaj post
ja prvi put stavljam kuću na njuškalo i kako da ja platim ti 49 kn kome da se obratim i gdje da pošaljem?
A da potrazis na www.njuskalo.hr?

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...nacin_placanja
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:36   #49
Quote:
tomislav156 kaže: Pogledaj post
ja prvi put stavljam kuću na njuškalo i kako da ja platim ti 49 kn kome da se obratim i gdje da pošaljem?
Sve kao i za običan oglas ispuniš i onda dođeš do onog dijela gdje te pita kako ćeš platiti, općom uplatnicom ili karticom. Izabereš, upišeš podatke i dalje je jednostavno. Pričekaš oko 24 h i tvoj je oglas online.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 08:40   #50
Plaćanje režija preko interneta?

Imam par pitanja, da li ovo radi za PBZ-

http://www.youtube.com/watch?v=noodC...layer_embedded

PBZ već ima i-Račun uslugu, da li je to njihova verzija toga i da li se baš sve može plaćati preko toga..struja, telefon, internet, voda, grijanje...bez obzira gdje živite u Hrvatskoj?
Zorozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 08:44   #51
I kad smo već kod računa da li netko zna objasniti koja je zapravo razlika između tekućeg i žiro računa?
Zorozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:21   #52
Koliko vidim Računi.hr d.o.o. je neovisna firma i nema veze sa nijednom bankom. S kim i kako će funkcionirati ovisiti će o uključenim bankama i firmama u to, iako ne vidim neke prednosti, što može biti jednostavnije od trajnog naloga
Žiro račun je namijenjen pravnim osobama ili fizičkim koji imaju neki dohodak a nije plača.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 12:26   #53
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
I kad smo već kod računa da li netko zna objasniti koja je zapravo razlika između tekućeg i žiro računa?
Tekući račun je onaj račun na koji u banci primate svoja primanja kao što je mjesečna plaća, mirovina, odnosno primanje neoporezivih prihoda. Za otvaranje tekućeg računa u banci dovoljno je predočiti samo osobnu iskaznicu ili putovnicu. Prema pravilniku svake pojedine banke za vođenje tekućeg računa banka naplaćuje određenu mjesečnu naknadu. Na tekućem računu banka obično odobrava i odobreni minus.

Žiro račun je račun koji banka otvara onim osobama koje ostvaruju dohodak od obavljanja povremene djelatnosti. Žiro račun mogu otvoriti sve osobe koje s osnove obavljanja trajne ili povremene djelatnosti ostvaruju prihod putem obrta, slobodnog zanimanja, poljoprivrede i šumarstva te drugih samostalnih djelatnosti u skladu sa Zakonom o porezu na dohodak.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 17:42   #54
neke banke ne naplaćuju vođenje računa ako nema promjena po računu
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:08   #55
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja, da li ovo radi za PBZ-mm
PBZ već ima i-Račun uslugu, da li je to njihova verzija toga i da li se baš sve može plaćati preko toga..struja, telefon, internet, voda, grijanje...bez obzira gdje živite u Hrvatskoj?
Može se plaćati one usluge koje imaju ugovor s vašom bankom. PBZ ima samo Optimu, ZABA ima ZGHolding i možda još nešto.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:17   #56
možeš ti preko PBZ-a plaćati sve, samo ti uzmu proviziju na ostalo
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 06:55   #57
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
možeš ti preko PBZ-a plaćati sve, samo ti uzmu proviziju na ostalo
Misliš preko PBZ-ovog i-Računa ili ručno upisivati račune preko naloga?
Zorozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 14:30   #58
Napravis predlozak za svaki racun koji placas mjesecno, i onda mijenjas samo ono sto se mijenja na racunu (iznos, zadnji dio poziva na broj...)
Kad otvoris jednom spremljeni predlozak, prakticki ti je sve vec upisano na uplatnicu. Placam rezije na taj nacin bar 7-8 godina, i jos nikad nisam imao nikakvog problema.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.