Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 22:54   #201
UMF manuka med

Poz svima.
Nakon što sam se iskreno namučila sa H.Pylori da podijelim što mi je najviše pomoglo. Imala sam kiselinu konstantno odnosno refluks i nakon što sam se obratila doktoru dijagnosticiran kronični gastritis sa prisustvom H. Pylori. Nakon 3 terapije antibioticima i svim nevoljama koje prate antibiotike doktor mi je preporučio da malo odmorim od antibiotika i da pijem samo controloc. Po preporuci rodjaka sa Novog Zelanda rekao mi je da probam sa UMF Manuka medom. Radi se o medu kojeg ima samo na novom zelandu i dobiva se od grma manuke. Naglasio mi je strogo da vodim računa da nosi oznaku UMF i da pokušam naći što veći faktor. Mogu Vam samo reći da sam se preporodila, prestala sam piti controloc i trenutno nemam nikakvih bolova niti me mući refluks. Našla sam ovaj članak pa možda nekom pomogne.

http://www.healthylife.net.au/health...-manuka-honey/
suzana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:17   #202
Ja trebam pomoć pitala sam i na još jednoj temi.
Imam heliko bakteriju i upalu jednjaka. Pijem trojna terapiju. Ono što mene zanima mogu li piti brusnica forte od natural weltha?
Čitala sam da je brusnica najjača protiv bakterija ali ona zakiseljuje urin - dali zakiseljuje u želucu ne znam- a heliko voli.kiselo....Šta da radim, da pijem brusnicu ili ne?


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
Stvarčice i parfemi
Mycka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 21:07   #203
Suzana 76

koji si točno med kupila ako može link na med?
Koliko dugo si ga trošila dok si osjetila poboljšanje?

Inače ja sam kupila manuka med kod nas isto je Novi Zeland
oznaka je MGO 250 i 500 g košta 390 kn.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 18:52   #204
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Suzana 76

koji si točno med kupila ako može link na med?
Koliko dugo si ga trošila dok si osjetila poboljšanje?

Inače ja sam kupila manuka med kod nas isto je Novi Zeland
oznaka je MGO 250 i 500 g košta 390 kn.
Koristila sam UMF15+. Ne znam smiju li se stavljati linkovi na forumu ali googlaj i naći ćeš uvoznika i prodajna mjesta. Osjetila sam poboljšanje u roku par dana. Bitno je pojesti čajnu žlicu (5gr) pola sata prije obroka i preporučuje se čak namazati na komadić tosta ili kruha tako da ostane što duže u želdcu.
suzana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 12:56   #205
Na što sve tu ljudi stavljaju linkove naravno da možeš staviti ako nije reklama nego preporuka.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:37   #206
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Na što sve tu ljudi stavljaju linkove naravno da možeš staviti ako nije reklama nego preporuka.
Ja sam kupovala ovaj UMF15+ med www.manukamed.hr
suzana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 12:46   #207
Zadnjih godinu dana se osjecam lose.Sve pocelo u septembru kao malaksalost,cudan osjecaj u stomaku,kasalj,osamucenost navece po svjetlu itd.To je trajalo 3 mjeseca odem doktoru,kaze crveno ti grlo,da mi doxy antibiotik,nakon kojeg se osjecam kao preporodjen 5 dana.Nakon toga opet problemi sa stomakom,osamucnost,malaksalost.Tek u junu odem kod doktora privatnika koji mi nadje helicobacter pilori,te da trojnu terapiju u trajanju 7 dana dok lijek za kiselinu 14 dana.Ja sam to popio,osjecao se dosta bolje,vid na vece po svjetlu mi se iscistio,ja reko da proslavim ozdravljenje na kraju uzimanja antibiotika napijem se od piva.Nakon toga opet se navece pocinjem osjecati nekako osamuceno cudno kao i prije.Doktor mi kaze to je izljeceno bez nekog pregleda.On mi kaze to ti ne moze biti od Helico bakerije.Da jos napomenem da imam neko cudno zarenje u lijevoj ruci.Ja mislim da je to meni sve od bakterije tj da mi je jedan isti uzrok svih tih problema,posto se sve javilo u isto vrijeme.Sta mislite dal da ja njemu vjerujem da je to izljeceno ili da obavim kontrolu putem stolice posto u mom mjestu nema test daha na Helicobacter pylori?Ima li neko da je pio terapiju vise puta ili vise od 7 dana?Mogu li navedeni simptomi biti od bakterije,posto kada pijem antibiotike stanje mi se poboljsa?
stalker1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 18:52   #208
Pozdrav,

moji problemi traju evo točno 4 godine. Bio sam zdrav ko dren i odjednom je sve polagano počelo odlaziti kvragu. Najveći problem je bio nenormalno znojenje. Znači već pri najmanjem naporu meni postaje nenormalno vruće i počnem se znojiti na svakom dijelu tijela. Od probavnih tegoba tu i tamo poneki proljev i nadutost. Prošle godine na gstroskopiji dijagnosticiraju mi Celijakiju i pronađu H.pylori. Započnem bezglutensku dijetu zbog celijakije i trojnu terapiju za bakteriju koja je trajala 2 tjedna. Nakon par dana terapije osjećao sam se bolje, znojenje je prestalo da bi se već idući dan nakon završetka terapije znojenje vratilo kao da ništa nije ni bilo. Doktor nije htio raditi ponovni test za bakteriju i tako sam se mučio idućih godinu dana dok gastroenterolog nije naručio ponovnu gastroskopiju radi celijakije. Nalaz za celijakiju je bio puno bolji (godinu dana bez glutena), ali bakterija je još uvijek bila tu. Ja sav sretan mislim si eto imam još jednu šansu ozdraviti. Dobijem opet trojnu terapiju, ovaj puta tjedan dana, i nakon 2 dana opet osjećam poboljšanje. Mogao sam biti na najvećem suncu da jedva pustim kap znoja i nisam osjećao da mi sunce smeta kao što je bilo prije, a s time mi se i raspoloženje puno popravilo. Znači prije mi je smetala doslovno svaka zraka sunca, odmah imam grozan osjećaj vrućine dok se drugi oblače jer im je hladno. 3 dana sam se osjećao super i jedno jutro opet sve po starom. Imao sam antibiotika za još 2 dana, to sam popio, ali poboljšanja nije bilo. Ima li ovdije netko stručan da mi da nekakav savjet jer zbilja ću izluditi. Dok drugi jedva traže posao, ja sam bio sretan što sam dobio otkaz jer ne mogu raditi zbog osjećaja vrućine i znojena, pogotovo ovog ljeta. Je li netko imao ovakve slične probleme i postoji li neki efikasan način rješavanja ove bakterije? Mom doktoru je već zlo od mene kada mu dođem, jednom mi je čak odgovorio "i što da ja sad radim?".
davor1pz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:30   #209
Pogledaj si post od Suzane preporučila Manuku.
Inače, ako su doktori digli ruke od tebe okreni se prirodnom malo si istraži što je ljudima pomoglo uz redukciju prehrane ....i tako.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:59   #210
Quote:
Mycka_ kaže: Pogledaj post
Ja trebam pomoć pitala sam i na još jednoj temi.
Imam heliko bakteriju i upalu jednjaka. Pijem trojna terapiju. Ono što mene zanima mogu li piti brusnica forte od natural weltha?
Čitala sam da je brusnica najjača protiv bakterija ali ona zakiseljuje urin - dali zakiseljuje u želucu ne znam- a heliko voli.kiselo....Šta da radim, da pijem brusnicu ili ne?


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
za urinarne upale i bakterije ima nešto bolje od brusnice, a to je čaj od lista lovora
prokuhaš 2 dl vode i s tim preliješ 2-3 lista lovora,neka čaj odstoji barem 20 minuta prije nego ga ideš piti, čaj se pije bez šećera, eventualno možeš dodati malo meda u mlaki čaj, ali nije potrebno jer čaj je ugodnog okusa i mirisa
čaj si kuhaš 3x dnevno, može i 2x dnevno ujutro i navečer
terapija čajem traje neprekidno 14-15 dana, nakon toga se prekida
na testiranje bakterija u mokraći ne ideš odmah nakon što prestaneš piti čaj nego se pričeka par dana pa onda se javiš doktoru
trebalo bi onda biti sve u redu, ali slučajno da ne bude u redu ponoviš terapiju s čajem od lovorovog lista
inače lovor je općenito dobar i za sve ostale upale, za prehladu, grlobolju i sl., ali ne pije se neprekidno više od 2, maximum 3 tjedna i treba napraviti pauzu barem 10 dana između pojedinih terapija

evo čak se lovor i preporučuje kod želučanih bolesti

http://www.kbd.hr/fileadmin/Arhiva/D...ne_bolesti.pdf
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:24   #211
Evo ja slucajno nasao ovu stranu sa zanimljivim lijekom za cir (nisam pokusao ali jedino sam htio pdjelit ostalima jer neki ljudi kazu da stvarno radi). Samo fora je u tome da se koriste banane za kuhanje (plantains), nego ne zelene banane. http://accofranco.hubpages.com/hub/H...-Gastric-Ulcer
Takodje znam za potvrdjen od puno ljudi lijek - sok od kupusa, ali ne od kiselog vec od svjezeg. Priprema se u sokovniku i se pije najvise 1 minutu poslije pripreme, posto se unistava od kisika substancija, koja radi. ! litar dnevno 10 dana. Bilo je slicnog eksperimenta u nekom zatvoru pre puno godina i 97% svih zatvorenika se je izljecilo. Sretno vama.
pastet89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 17:25   #212
Koristim bamija čaj + tinkturu 3x,kad popijem tinkturu od bamije(15-20 kapi) osjetim peckanje ili bol,kad sam kupovao kaže da je to normalno.Dali netko ima iskustva s Bamijom i tinkturom.
__________________
Prirodni proizvodi
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 13:58   #213
Dakle ova tema ovdje na prirodnoj kozmetici nema veze s mozgom
to bi trebalo prebaciti na neko prirodno liječenje ili alternativni pristup.

No, kad se već piše a napisala sam ovo na alternativnom liječenju pa možda nekome pomogne i javite ako probate (osobno nemam gastritis pa bih teško mogla procijeniti da li funkcionira)

Uzrok gastritisa je prvenstveno stres, ako se toga riješite riješiti ćete se i tegoba.

Nekima pomaže otopljeni prah đumbira, nekima limun, nekima aloa vera, sok od kupusa, nekima kombinacije čajeva, manuka med, kora glatkog brijesta ....ali nema jedinstvenog recepta za sve.

Neki dan sam naletila na recept koji je vrlo jednostavan probajte pa javite ...

"potopite 5 žlica pšeničnih mekinja u litru i pol hladne vode
ostavite preko noći i pijte samo to tokom slijedećeg dana"
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 17:59   #214
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Dakle ova tema ovdje na prirodnoj kozmetici nema veze s mozgom
to bi trebalo prebaciti na neko prirodno liječenje ili alternativni pristup.

No, kad se već piše a napisala sam ovo na alternativnom liječenju pa možda nekome pomogne i javite ako probate (osobno nemam gastritis pa bih teško mogla procijeniti da li funkcionira)

Uzrok gastritisa je prvenstveno stres, ako se toga riješite riješiti ćete se i tegoba.

Nekima pomaže otopljeni prah đumbira, nekima limun, nekima aloa vera, sok od kupusa, nekima kombinacije čajeva, manuka med, kora glatkog brijesta ....ali nema jedinstvenog recepta za sve.

Neki dan sam naletila na recept koji je vrlo jednostavan probajte pa javite ...

"potopite 5 žlica pšeničnih mekinja u litru i pol hladne vode
ostavite preko noći i pijte samo to tokom slijedećeg dana"
Eto nek si ti nama rekla. Najbolje je zapravo temu prebaciti na S-fi, UFO, ili NLO
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 20:43   #215
Prema simptomima, vučem je oko 4 godine (imam 30 godina).
Najviše od svega izluđivala me je glad, nisam mogao izdrzati dva sata dnevno bez da nešto jedem, a to zna biti veoma uznemirujuče ako si na poslu itd. Uz to, imao sam neugodno crvenilo na licu, užasan refluks, preznojavao sam se bez razloga i postao anksiozan. Nakon bolova u jednjaku i nenormalnog refluksa uradio sam gastroskopiju i otkrio da imam h. pillory.

Do tada sam sve navedene tegobe pridodavao stresu i anksioznosti (iako nisam bio pod stresom).
Pijem dvije vrste antibiotika (u trajanju od 14 dana), controloc, probiotike i neke
šumeće tablete protiv proljeva, jer nažalost, pojavila se nuspojava (uz grčeve u stomaku) antibiotika.

Sve u svemu, htio sam reći da unatoč nuspojavama, osjećam se preprorođeno. Preznojavanje i anksioznost su nestali jer ne gladnim kao
prije i jedem 3x dnevno (ili više manjih obroka) kao svaki normalan čovjek. Crvenilo na licu je nestalo. Nadam se da će terapija upaliti i da ću se riješiti proklete bakterije koja mi je život zagorčala. Ako ne uspije terapija, prebacit ću se na prirodno liječenje suhim smokvama u maslinovom ulju i manuka medom. No, nadam se da če nestati i da se neće vraćati. Sretno svima!
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 23:23   #216
Pozdrav ekipa. Jel mi moze neko pomoc?
Znaci, vec mjesecima imam bolove u zelucu, tocno izmedju rebara. Ne precesto, neki puta jednom tjedno, neki puta cesce. Bol je tolko neugodna da mi se povraca. Nemam teka, muka mi je i osjecam slabost. Bila sam kod doktorice, rekla mi da imam upalu jajnika (??) i prepisala mi neki antibiotik za tu upalu. Naravno, antibiotik mi nije pomogao i sad ne znam jel moguce da sam i ja pokupila helicobacter pylori? :/
__________________
Don't you wish you could go back to when you hadn't lost anything?
tamara114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 11:42   #217
Quote:
tamara114 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Jel mi moze neko pomoc?
Znaci, vec mjesecima imam bolove u zelucu, tocno izmedju rebara. Ne precesto, neki puta jednom tjedno, neki puta cesce. Bol je tolko neugodna da mi se povraca. Nemam teka, muka mi je i osjecam slabost. Bila sam kod doktorice, rekla mi da imam upalu jajnika (??) i prepisala mi neki antibiotik za tu upalu. Naravno, antibiotik mi nije pomogao i sad ne znam jel moguce da sam i ja pokupila helicobacter pylori? :/
Po tom što kažeš, teško da imaš h bacter p. Ja sam imao h bacter i imao sam ponekad jutarnju mučninu, bolove u želucu nikada, ali me je kiselina ubijala non stop. Zato sam i otišao na gastroskopiju... No, zašto bi nas ovdje slušala... Ako sumnjaš, odi do liječnika i traži testiranje na h bacter p. iz stolice...
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 14:02   #218
Evo i mene s HP, baš danas počela piti trojnu terapiju. Ja sam je otkrila samo na temelju lošeg zadaha iz usta; kada sam, nakon dva mjeseca hodočašćenja kod zubara zamijenila sve plombe (a zadah nije nestajao) otišla na izdisajni test (350kn). Makar sad kada čitam sve komentare vidim da sam imala simptome HP, a nisam ih povezala u jednu cjelinu. Neki od simptoma bili su (osim zadaha i bijelog taloga na jeziku):
- lošija probava, odnosno (oprostite-na-izrazu) proljevkasta stolica; zbog koje sam pila probiotike pa se stanje malo popravilo
- konstantna glad, odnosno bol u želudcu: stalno sam nešto grickala i jela; toliko da su kolege na poslu primijetile. Čim bi prošlo 1h ja već gladna, odnosno osjećam nelagodu u želudcu.
- mučnina nakon pijenja crne kave
- znojenje
- nadutost

Čudno je to kako tijelo (barem moje) zna što mu ne paše. Podsvjesno sam (a da nisam ni znala da je to zbog HP) prestala jesti šećer i slatko, kavu, bilo što s rajčicama, punomasno mlijeko i vrhnje za kuhanje. Od svega toga mi se okretao želudac; a da ne pričam o gaziranim pićima, onim voćnim sokovima, luku i pečenom mesu (svinjetina pogotovo). Čak sam i kruh izbacila.

Ja uz trojnu terapiju pijem i probitotike i tablete-brokulu da uništim tu beštiju do kraja. Umjesto kave pijem Divku i sama radim čajeve (menta).
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 01:57   #219
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Evo i mene s HP, baš danas počela piti trojnu terapiju. Ja sam je otkrila samo na temelju lošeg zadaha iz usta; kada sam, nakon dva mjeseca hodočašćenja kod zubara zamijenila sve plombe (a zadah nije nestajao) otišla na izdisajni test (350kn). Makar sad kada čitam sve komentare vidim da sam imala simptome HP, a nisam ih povezala u jednu cjelinu. Neki od simptoma bili su (osim zadaha i bijelog taloga na jeziku):
- lošija probava, odnosno (oprostite-na-izrazu) proljevkasta stolica; zbog koje sam pila probiotike pa se stanje malo popravilo
- konstantna glad, odnosno bol u želudcu: stalno sam nešto grickala i jela; toliko da su kolege na poslu primijetile. Čim bi prošlo 1h ja već gladna, odnosno osjećam nelagodu u želudcu.
- mučnina nakon pijenja crne kave
- znojenje
- nadutost

Čudno je to kako tijelo (barem moje) zna što mu ne paše. Podsvjesno sam (a da nisam ni znala da je to zbog HP) prestala jesti šećer i slatko, kavu, bilo što s rajčicama, punomasno mlijeko i vrhnje za kuhanje. Od svega toga mi se okretao želudac; a da ne pričam o gaziranim pićima, onim voćnim sokovima, luku i pečenom mesu (svinjetina pogotovo). Čak sam i kruh izbacila.

Ja uz trojnu terapiju pijem i probitotike i tablete-brokulu da uništim tu beštiju do kraja. Umjesto kave pijem Divku i sama radim čajeve (menta).
Potpisujem sve što si napisala. Uz žgaravicu i bol, vjerojatno me je najviše izluđivala glad i vjeruj, na poslu su me kolege pomalo zezali zbog stalnog jedenja, tako da znam o čemu govoriš . Ja sam završio s terapijom prije 3 tjedna i za sada se odlično osjećam. Simptoma nema, a glad je normalizirana. Vidjet ću što će reći izdisajni test. Sretno!
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2018., 12:57   #220
Nakon drug ture antibiotika i mjesec dana ispijanja ulja divljeg origana u kombinaciji s uljem crnog kima simptomi bakterije su mi i dalje prisutni. I dalje jedem ko luda i stalno sam napuhana. Trudnica u 7mj trudnoce se moze sakrit kraj mene. Danas nisam mogla hlace zakopcati. Psihicki me vec to ubija.
Moram sad samo koji dan doktorici da mi potvrdi da bakterija nije otisla. Antibiotike vise necu dobiti jer zbog alergije na penicilin nema mi doktorica vise sto dati. Rekla je da je sljedeci korak gastroskopija. A ja to bas i ne bih. Pa trazim sto dalje. Vidim da neki piju caj i tinkturu od bamije. Jel vam pomoglo i gdje ste ju nabavili? Ili da uzmem nesto drugo. Inace sam po pitanju prehrane lchf pa ne jedem ni brasno, secer, slatkise i takve stvari. A bakterija se neda i neda. lač:
miruška50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.