Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 21:06   #201
Ciao Picola ja sam isto iz Rijeke sve prethodne nalaze sam radila u Rijeci, a dr. mi je rekao kad smršavim, da ću ostale nalaze pred operaciju napraviti u Rijeci. Možda da ga telefonski pitaš.
Di-di is offline  
Old 17.12.2008., 22:03   #202
PICOLA ti znaš da san i ja iz Rijeke sve san nalaze napravila tu kod nas i sada ove pred operaciju isto tu radim samo anesteziologa moran u Zagreb.
Di-di ti si baš iz Rijeke
Cure moje hajde da se nađemo posle ovih blagdana na kavi
alni is offline  
Old 17.12.2008., 23:42   #203
...hello curke......čula sam se danas sa nadglednik...sutra MayaMia i ja idemo malo k njoj...
...malo me muči podatak da je na nultoj dijeti, tj.samo voda + nezaslađeni čaj i to skroz do utorka
...ok, kužim da se mora čistiti, da mora malo i taj želudac malo splasnuti, možda koju kilicu izgubiti usput dok čeka operaciju, ali 7 dana na tašte??? ...a ni infuziju ne prima i pije neke vitamine još uz sve to...malo mi to nelogično...kaj ne bude ipak malo dehidrirana?, iscrpljena?, nervozna?...ništa dobrog za pripremu za jedan tak zahtjevan zahvat......vjerojatno griješim negdje ali ne vidim nikakav smisao...razumjela bih neku drastičnu dijetu, određeni režim i ritam prehrane kao pripremu, nadomještanje nekih kalorija infuzijskim pripravcima + vitamini + ostali dodatci ali ovak samo voda i čaj 7 dana ( da ne zaboravim i vitamine na već živčanu sluznicu želuca), ne vidim neki smisao...
...ako netko ima ikakvu pametniju informaciju nek pomogne u riješavanju misterije...
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 18.12.2008., 01:00   #204
Quote:
jadzia dax kaže: Pogledaj post
...hello curke......čula sam se danas sa nadglednik...sutra MayaMia i ja idemo malo k njoj...
...malo me muči podatak da je na nultoj dijeti, tj.samo voda + nezaslađeni čaj i to skroz do utorka
...ok, kužim da se mora čistiti, da mora malo i taj želudac malo splasnuti, možda koju kilicu izgubiti usput dok čeka operaciju, ali 7 dana na tašte??? ...a ni infuziju ne prima i pije neke vitamine još uz sve to...malo mi to nelogično...kaj ne bude ipak malo dehidrirana?, iscrpljena?, nervozna?...ništa dobrog za pripremu za jedan tak zahtjevan zahvat......vjerojatno griješim negdje ali ne vidim nikakav smisao...razumjela bih neku drastičnu dijetu, određeni režim i ritam prehrane kao pripremu, nadomještanje nekih kalorija infuzijskim pripravcima + vitamini + ostali dodatci ali ovak samo voda i čaj 7 dana ( da ne zaboravim i vitamine na već živčanu sluznicu želuca), ne vidim neki smisao...
...ako netko ima ikakvu pametniju informaciju nek pomogne u riješavanju misterije...
I ja sam bila na nultoj dijeti prije operacije i to bez vitamina i izdržala sam.Piješ samo vodu i taj njihov čaj.........ali za cilj koji se želi to i nije najstrašnije a i onako u bolnici samo ležiš........pa nemaš ni neke velike potrebe za dodatnim kalorijama........a i ta naša masna jetra se mora malo očistiti i smanjiti prije operacije .........dr.Bešlin zna što radi.
Zato pozdrav Nadglednik i samo naprijed ......mala žrtva za veliki cilj.
orsa is offline  
Old 18.12.2008., 01:26   #205
Quote:
orsa kaže: Pogledaj post
I ja sam bila na nultoj dijeti prije operacije i to bez vitamina i izdržala sam.Piješ samo vodu i taj njihov čaj.........ali za cilj koji se želi to i nije najstrašnije a i onako u bolnici samo ležiš........pa nemaš ni neke velike potrebe za dodatnim kalorijama........a i ta naša masna jetra se mora malo očistiti i smanjiti prije operacije .........dr.Bešlin zna što radi.
Zato pozdrav Nadglednik i samo naprijed ......mala žrtva za veliki cilj.
...thnx. orsa na pojašnjenju...iako 7 dana neće puno napraviti za masnu jetru ...ali svejedno, sigurna sam da dr. zna zašto...i slažem se da je psihološki gledano ovo najmanja žrtva za tak veliku stvar...
...mene je više zabrinuo fizički dio priče, tj. opasnost od dehidracije, glavobolje, nervoza od gladi koja povlači i pojačano lučenje kiseline u tom istom želucu koji se treba operirati...itd. itd.
...ma možda samo previše razmišljam...
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 18.12.2008., 02:18   #206
Quote:
alni kaže: Pogledaj post
PICOLA ti znaš da san i ja iz Rijeke sve san nalaze napravila tu kod nas i sada ove pred operaciju isto tu radim samo anesteziologa moran u Zagreb.
Di-di ti si baš iz Rijeke
Cure moje hajde da se nađemo posle ovih blagdana na kavi

Da iz Rijeke, istočna strana. Prijedlog o je super. Voljela bi te upoznati tebe i Picolu da si olakšamo život u išćekivanju.
Di-di is offline  
Old 18.12.2008., 12:29   #207
Quote:
jadzia dax kaže: Pogledaj post
...hello curke......čula sam se danas sa nadglednik...sutra MayaMia i ja idemo malo k njoj...
...malo me muči podatak da je na nultoj dijeti, tj.samo voda + nezaslađeni čaj i to skroz do utorka
...ok, kužim da se mora čistiti, da mora malo i taj želudac malo splasnuti, možda koju kilicu izgubiti usput dok čeka operaciju, ali 7 dana na tašte??? ...a ni infuziju ne prima i pije neke vitamine još uz sve to...malo mi to nelogično...kaj ne bude ipak malo dehidrirana?, iscrpljena?, nervozna?...ništa dobrog za pripremu za jedan tak zahtjevan zahvat......vjerojatno griješim negdje ali ne vidim nikakav smisao...razumjela bih neku drastičnu dijetu, određeni režim i ritam prehrane kao pripremu, nadomještanje nekih kalorija infuzijskim pripravcima + vitamini + ostali dodatci ali ovak samo voda i čaj 7 dana ( da ne zaboravim i vitamine na već živčanu sluznicu želuca), ne vidim neki smisao...
...ako netko ima ikakvu pametniju informaciju nek pomogne u riješavanju misterije...
baš sam htjela pitat jel danas operirana pa da sutra dođem... došla bi i ja al ne znam hoću li danas stići
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 18.12.2008., 14:27   #208
moram priznati da se i meni čini malo too much biti toliko dana na nultoj dijeti
u mom sam slučaju očekivala nultu dijetu barem dan prije operacije, ali sam čak i tada dobila smanjenu porciju dijetnog ručka... s druge strane, ovo je zahvat koji dira u cijeli probavni sustav pa ima smisla da priprema bude rigoroznija. u svakom slučaju, povjerenje u doktora je ključno pa njegove odluke ne bih dovodila u pitanje
dumbo is offline  
Old 18.12.2008., 14:51   #209
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
baš sam htjela pitat jel danas operirana pa da sutra dođem... došla bi i ja al ne znam hoću li danas stići
...nije danas operirana nego će biti tek u utorak...aj probaj stići, maya i ja smo tam oko 17.00...
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 18.12.2008., 19:11   #210
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post


Sad sam zvala sestru Nadicu. Pitala sam ju kad bih imala šanse kako bih znala planirati blagdane. Rekla je da niš ne planiram jer će me svakako ovih dana zvati i da ću do Božića vjerojatno biti operirana!!!
Nadglednik - Stižeeem! Čuvaj mi krevet kraj svog!
na koji broj treba zvati. samo gledam u mobitel da li možda nisam čula zvonjenje. poblesaviti ću
ankica donat is offline  
Old 18.12.2008., 21:24   #211
Quote:
jadzia dax kaže: Pogledaj post
...nije danas operirana nego će biti tek u utorak...aj probaj stići, maya i ja smo tam oko 17.00...
nisam stigla u 4 kad sam se spremila da krenem nazvala me kolegica iz slavonije i nikako prekinit...budem sutra išla... kad su posjete? od 4 do 5?
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 18.12.2008., 21:36   #212
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
nisam stigla u 4 kad sam se spremila da krenem nazvala me kolegica iz slavonije i nikako prekinit...budem sutra išla... kad su posjete? od 4 do 5?
...evo, mi bile kod nadglednice......dobro nam se drži iako je gladna......bude zdurala do utorka , mora uostalom
@ruzy, posjete su od 16.30 do 17.30...šteta što nisi stigla da te i mi vidimo
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 18.12.2008., 21:37   #213
DI-DI
blago tebi što reć meni su rekli sve ponovo a anesteziolog kaže ako dokt Bešlin traži od tih onda i on tako traži.
PICOLA is offline  
Old 18.12.2008., 22:02   #214
Exclamation pomagaj!!!!

Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Jadzi
Koliko mi je trebalo vremena da kažem ovu rijeć,mislim da niti sama neznam koliko,no uspijela sam.
Molila bi da mi netko pojasni sam proces za daljnju obradu.putem telefona sam kontaktirala odjel za pretilost i kako ne prelazim 0,35 zamolili su me da se naručim na obradu kod dr za endokrinološki pregled.Narucena sam 07.sijećnja 2009. i sad sam sva u pripremama.Zanimaju me osnovna pitanja!Koje pretrage se rade za premosnicu,koja je cijena toga zahvata,da li se moze kupiti ta silikonska vrpca u ljekarni ili samo pri liječniku????pomagajte pri pojasnjavanju ,pozdrav!!!!!!!!


To je stvarno bilo iscrpno, jasno, zanimljivo, poučno... no, jednom riječju - Super!
Ja sam još u pripremnoj fazi za bypass ( kak se zapravo piše? Sa crticom ili bez? ). Moj će zahvat biti izveden laparoskopski (nadam se - jer to se može tijekom operacije promijeniti). Operirat će me prof. Bekavac - Bešlin u Vinogradskoj. Ja sam u završnoj fazi priprema - tj. obavila sam sve potrebne pretrage i čekam poziv iz bolnice!
Ako nekoga zanima koji su koraci, kakve su pretrage potrebne ili bilo što drugo vezano uz temu - odnosno uz pripreme za operaciju--- tu sam!
mmerhar is offline  
Old 18.12.2008., 22:30   #215
mmerhar

Dobrodošla!
Pa evo odmah pojašnjenja:
Prvo premosnica i silikonska vrpca su dvije sasvim različite stvari. Iscrpnije podatke o silikonskoj vrpci možeš dobiti na topicu Lap banding na istom ovom forumu https://www.forum.hr/showthread.php?t=235809 Koliko ja znam, ako ti je BMI veći od 35 troškove vrpce pokriva HZZO, kao i troškove samog zahvata.
Što se tiče bypassa, pretrage koje trebaš obaviti su manje - više iste kao i za ostale barijatrijske zahvate koje prof. Bešlin radi, dakle psiholog - endokrinolog - gastroenterolog i potom sa svim nalazima prof. Bešlinu.
Trošak toga zahvata pokriva HZZO.
Nadam se da sam pomogla, ako te još nešto zanima - pitaj. I - sretno
MayaMia is offline  
Old 18.12.2008., 22:33   #216
Quote:
ankica donat kaže: Pogledaj post
na koji broj treba zvati. samo gledam u mobitel da li možda nisam čula zvonjenje. poblesaviti ću
Ovo ti je broj centrale u Vinogradskoj bolnici: 099/3787 003. Kad se centrala javi traži sestru Nadu na abdominalnoj kirurgiji. I ja sam mislila da nisam čula, da imaju krivi droj... i što ti ja sve znam. Teško je čekati. Stresno.
MayaMia is offline  
Old 18.12.2008., 22:36   #217
Quote:
jadzia dax kaže: Pogledaj post
...evo, mi bile kod nadglednice......dobro nam se drži iako je gladna......bude zdurala do utorka , mora uostalom
@ruzy, posjete su od 16.30 do 17.30...šteta što nisi stigla da te i mi vidimo
joj ak vam je tako važno da vam vidite pokazat ću vam sliku da dokažem sve što nadglednik priča o meni
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 18.12.2008., 22:47   #218
A dobro nam je naša Nadglednica. Dobre je volje iako gladuje - pozitivno misli - to je važno.
Samo još da dočeka taj utorak! Javljala bi se ona na forum, ali nije joj Jadzi uspjela instalirati wireless. Valjda će sutra nabaviti usb...
Toliko smo se kod nje cerekale da je jedna časna došla vidjeti jeli sve u redu...
MayaMia is offline  
Old 18.12.2008., 23:03   #219
Lightbulb

zahvaljujem ti se na brzini tvoje reakcije na moj poziv u pomoć,zanimaju me neke osnovne teze,koliko treba vremenski od prvoga pregleda do samoga zahvata,razlog zbog kojega većina forumašica piše da je liječnik zahtijevao skidanje kojega kilograma prije samoga zahvata,i što bi mi savjetovala sa obzirom da moj BMI ne prelazi 35 ,na koji zahvat da se odlucim i zbog čegA?MORAM PRIZNATI ,JA SAM IZ ZADRA DA NEMAM BAŠ NEKU PODRŠKU OKOLINE ZA TAKAV NAČIN SKIDANJA KILOGRAMA PA SAM MALO U STRAHU ,HVALA OD SRCA!!!!!!!!!
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Jadzia Cariceee!
mmerhar is offline  
Old 18.12.2008., 23:50   #220
Quote:
mmerhar kaže: Pogledaj post
zahvaljujem ti se na brzini tvoje reakcije na moj poziv u pomoć,zanimaju me neke osnovne teze,koliko treba vremenski od prvoga pregleda do samoga zahvata,razlog zbog kojega većina forumašica piše da je liječnik zahtijevao skidanje kojega kilograma prije samoga zahvata,i što bi mi savjetovala sa obzirom da moj BMI ne prelazi 35 ,na koji zahvat da se odlucim i zbog čegA?MORAM PRIZNATI ,JA SAM IZ ZADRA DA NEMAM BAŠ NEKU PODRŠKU OKOLINE ZA TAKAV NAČIN SKIDANJA KILOGRAMA PA SAM MALO U STRAHU ,HVALA OD SRCA!!!!!!!!!
Ja sam započela pretrage u rujnu, a sada sam u iščekivanju poziva iz bolnice. Što se tiče skidanja kila prije operacije - to doktor traži od svih kandidata. Meni je rekao da trebam malo smršaviti kako bi mi se jetra smanjila - budući da većina pretilih ljudi ima povećanu jetru, a ona prilično smeta pri samom zahvatu, a ujedno i da se malo navikneš na manji unos hrane prije samog zahvata. Što se tiče tvog BMI-a... ovako, ukoliko postoji neki komorbiditet Bmi može biti i manji od 35. To ti je dakle: diabetes, povišen tlak, problemi sa zglobovima, kostima, kralješnicom, sleeping apnea.... Dakle, ako uz svoju pretilost imaš i neki zdravstveni problem vezan uz pretilost zahvat dolazi u obzir.
Trakica je jedan od najneinvazivnijih zahvata, sleev resekcija ima prirodniji tijek probave, ali postoji mogućnost da se ponovo udebljaš, kao i kod trakice kad se ona otpusti, bypass je najkompliciraniji zahvat, i osim restriktivnosti (smanjen unos hrane) ima i elemente malapsorpcije, tako da je manja mogućnost vraćanja na staro... Svaki zahvat nosi svoje prednosti i nedostatke, ali konačnu odluku o tome koji je zahvat najbolji za tebe, donosi profesor temeljem tvojih zdravstvenih indikacija, dobi, prehrambenih navika.
Budući da ti je BMI niži, predlažem ti da prije nego što kreneš s pretragama odeš na konzultacije profesoru, da ti se ne dogodi da sve obaviš, a onda ti on kaže da nisi kandidat za operaciju.
Da, napominjem da se sve pretrage moraju obavljati u Vinogradskoj bolnici kod spomenutih specijalista. No, najvažnije od svega je da si donijela odluku da promijeniš nešto u svom životu. To je već pola uspjeha! A što se tiče podrške u Zadru...pa ne nosi Zadar tvoje kile i sve ono što ide s tim, nego ti! Stoga ne daj da te itko obeshrabri u tvom naumu. Uostalom, ja na poslu nisam rekla što idem operirati, izvukla sam se na hijatalnu herniju... hihihi

Zadnje uređivanje MayaMia : 19.12.2008. at 01:05.
MayaMia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.