Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 20:57   #1001
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Meni je beba sa 32thedna imala tranzitorni zastoj u rastu. Tako se i došlo do te posteljice. Onda je imala nešto manje od 1400g. Ostala u bolnici, ali kako su protoci bili OK išla sam iopak doma i svaki drugi dan na ctg, a dvaput tjedno na collor dopler... I tako 9 tjedana....
Sad si me malo zaintrigirala s ovom dijagnozom zastoja
Jel to zbog kilaže ili...
jer i moj je imao 1400 gr. u 32. tjednu i nitko nije nikakav zastoj spominjao

Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ja sam kod njega završila igrom slučaja kad sam završila po nekakvom hitnom postupku na bolničkoj obradi... Tako da me on sam naručivao svaki drugi dan kad je on prisutan. A ctg... nije ga ni meni nitko posebno očitavao. Vidiš da jli je puls dobar i da li su pokreti ujednačeni... Tako ako ti ga nitko i ne očita, znaš kako stoje stvari
Meni je doc svaki put očitao CTG. Još sam jednom čak nakon pregleda opet išla na CTG jer me počelo boluckati, pa sam mu natrag nosila nalaz da ga očita.
Ali ja sam cijelo vrijeme išla kod dr. Vlastelića.
Lois is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 12:52   #1002
Evo dosla sa pregleda i opet mi je bio Žentil, ali danas me oduševio! Izgleda da mu je prosli put bio dan d. Nasmijavao me i opustio tako da je pregled bio ugodan a kazu da gledanje plodne vode boli!!
__________________
David.15.02.2010
aannccii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:37   #1003
meni je Zentil isto pregledavao plodnu vodu na termin. sve super. njezan, nista nije bolilo. pola sata nakon pregleda poceli su trudovi. bio mi je i na porodu. zapravo pregledao me, prokinio vodenjak sat vremena prije poroda i iskreno onda ga vise nisam vidjela.

samo kad sam dosla u rodiliste s slabim trudovima (otisla sam radi pojave sukrvice pa sam se uplasila), doktorica je malo prekrenila oci kad sam joj rekla da me on ujutro pregledao. dobila sam dojam kao da mi je on potaknio trudove mozda.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 17:12   #1004
Dobro, što treba ponijeti u bolnicu u Ri??
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 19:08   #1005
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Dobro, što treba ponijeti u bolnicu u Ri??
Malo čitanja teme prije postavljanja pitanja
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 21:34   #1006
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Malo čitanja teme prije postavljanja pitanja
sorry but..
Toliko je tema na ovom forumu, meni i mnogim trudnicama zanimljivih i interesantnih... O toliko stvari se priča u svakoj temi.. Stranica je ko' u priči... Nekako, nisam baš sigurna da sam poslije sati i sati čitanja, a da ne kažem, meni neugodnog sjedenja pred računalom, u stanju pročitati baš sve..
Pa eto, ja pitam ponovo..
Ako nekome nije teško odgovoriti ili kopirati post koji zna gdje je.. )
Hvala..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:12   #1007
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
sorry but..
Toliko je tema na ovom forumu, meni i mnogim trudnicama zanimljivih i interesantnih... O toliko stvari se priča u svakoj temi.. Stranica je ko' u priči... Nekako, nisam baš sigurna da sam poslije sati i sati čitanja, a da ne kažem, meni neugodnog sjedenja pred računalom, u stanju pročitati baš sve..
Pa eto, ja pitam ponovo..
Ako nekome nije teško odgovoriti ili kopirati post koji zna gdje je.. )
Hvala..

Za bebu ti ne treba ništa. Sve je njihovo. Ipak, ponesi si koju tetra pelenu za dojenje i eventualno koju jednokratnu ako budeš htjela sama previti bebu (oni previjaju tri puta na dan, ako se ne varam).

Za sebe uzmi spavacice, jednokratne gacice, uloske, intimni sapun, papuce (jedne za po sobi a jedne za tusiranje), rucnike, toalet papir (nema ga uvijek), vlazne maramice i ono ostalo sto te zanima (mobitel, knjiga....)

To je sto se tice boravka u bolnici.

Druga stvar je ono sto treba donijeti suprug kad se ide kuci (roba za tebe i bebu).
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:07   #1008
@Kyra hvala.. (napokon konkretna info.)



A za porođaj u vodi.. Imam polovične info. Trebaju svi nalazi i dokumentacija o trudnoči, ali sam prije čula da se treba doću u bolnicu mjesec dana prije.. Danas mi kuma veli da ne treba, da je ona zvala..rekli joj kako sve te nalaze može i ovdje napraviti..pa sad ja opet zbunjena..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:27   #1009
.....dođeš samo da ti pogledaju nalaze i te briseve koje si napravila,mislim koji su obavezni za porod u vodi....otprilike mjesed dana prije.....tako su rekli na tečaju...u biti samo da vide jeli ok za porod u kadi i dali ti šta još treba....to su zadnje info....
__________________
"Ljudi se mogu obnoviti i revitalizirati čak i više nego stvari. Nikad ne odbacujte nikoga."-Audrey Hepburn
jelena0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:43   #1010
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
@Kyra hvala.. (napokon konkretna info.)



A za porođaj u vodi.. Imam polovične info. Trebaju svi nalazi i dokumentacija o trudnoči, ali sam prije čula da se treba doću u bolnicu mjesec dana prije.. Danas mi kuma veli da ne treba, da je ona zvala..rekli joj kako sve te nalaze može i ovdje napraviti..pa sad ja opet zbunjena..
Otprilike mjesec danan prije termina obavlja se pregled na poliklinici te se donose svi potrebni nalazi (pogledaj na stranicama rodilišta, navedeno je što sve treba).
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:56   #1011
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Otprilike mjesec danan prije termina obavlja se pregled na poliklinici te se donose svi potrebni nalazi (pogledaj na stranicama rodilišta, navedeno je što sve treba).
Te briseve možeš napravit kod svojeg gin. i samo im donijeti na pregled!
__________________
David.15.02.2010
aannccii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:10   #1012
Pa to sam i napisala: donose se svi potrebni nalazi.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:15   #1013
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Pa to sam i napisala: donose se svi potrebni nalazi.
Dobro ja skuzila da si napisala da se nalazi moraju raditi na poliklinici a bas mi ih jucer frendica radila jer ide u kadi. Al si oštra
__________________
David.15.02.2010
aannccii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:46   #1014
Quote:
aannccii kaže: Pogledaj post
Dobro ja skuzila da si napisala da se nalazi moraju raditi na poliklinici a bas mi ih jucer frendica radila jer ide u kadi. Al si oštra
je, kyra je oštra
offtopic: otkud si ti iz g kotara..i ja sam od tamo oriđiđi.a sad po tom snijegu..uh. Trudnice koje su pred termin znaju čak zadržat ako su s otoka il g kotara..pogotovo po zimi sad.
Al u biti, ti imaš još vremena

Da li netko zna kako se zove babica..,mlađa, duže smeđe kose u repu, rekla bi da ima 25-30god..sitnije građe. Ona me porodila a ne mogu se sjetit imena a možda je čak i imala pločicu s imenom na sebi...
kao da me postporođajna amnezija ulovila...
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 09:02   #1015
Quote:
aannccii kaže: Pogledaj post
Dobro ja skuzila da si napisala da se nalazi moraju raditi na poliklinici a bas mi ih jucer frendica radila jer ide u kadi. Al si oštra
Briseve ti uzme ginekolog i onda te epruvete nosiš na Mlaku, na Zavod za javno zdravstvo, koliko se sjećam, trebaš ih odnijeti u roku do sat vremena od kad su uzeti. Nalazi stižu tvom ginu ALI ne stignu svi odjednom, meni su neki stigli naknadno (nakon 10 dana) i gin mi nije javila a u rodilištu (na tom pregledu za kadu) vele da nemam sve nalaze. Pa brzo opet ginu a ona da, da stiglo naknadno I još mi med. sestra kaže da zato treba doći malo kasnije po nalaze, kao dok svi stignu...a to mi uopće nije rekla prije...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 09:32   #1016
malo off, i moguće blesavo pitanje, ali da ne zovem KBC pitat ću vas

ako želim poslat telegram rodilji, je li samo stavim njezino ime i prezime i da je na odjelu perinatologije, ili moram znati sobu?

ili da jednostavno šaljem na kućnu adresu i bok?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 09:54   #1017
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
malo off, i moguće blesavo pitanje, ali da ne zovem KBC pitat ću vas

ako želim poslat telegram rodilji, je li samo stavim njezino ime i prezime i da je na odjelu perinatologije, ili moram znati sobu?

ili da jednostavno šaljem na kućnu adresu i bok?
Ne treba broj sobe....ja sam svoje telegrame dobila i bez toga
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:28   #1018
Sutra pregled pa ću pitati svog gin..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 12:22   #1019
za poslat telegram treba ti samo ime i prezime rodilje i koje rodilište (Rijeka, Pula, Split...). jednostavno.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:06   #1020
Bok cure, frendica mi kaže da u rađaoni smo tik jedna do druge, sve se abnormalno čuje, pa mi preporučuje da si uzmem čepiće za uši i u rađaonu jer poznavajući me kao paničara ako druge malo manje čujem bit ću koncentriranija na sebe. Što kažete, jel će me pustiti sa čepićima dok trudovi traju ???
I kako stojimo sa epiduralnom...mislite da bi mogla zatražiti, pa nek oni prosude jel se može ili ne...ili te čak i pitaju (hmmmmm...čisto sumnjam)????
Hvala!
stella bella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.