Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2008., 08:46   #1
Moja vjetrenjača

Pozdav!Novi sam na forumu!
Evo moje vjetrenjače koju sam napravio za 2 sata.U ponedijeljak ću staviti još jedno krilo na nju pa će biti trokraka,brže će se okretati a i bit će lijepša.
http://img513.imageshack.us/img513/2950/p8110034jp6.jpg
http://img103.imageshack.us/img103/861/p8110035sp3.jpg
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 08:51   #2
A ta vjetrenjača služi za?
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 09:10   #3
Da li sam ja možda tu temu stavio pod krivi topic?
Ta vjetrenjača sa samo okreće.Još nemam generatora za nju.
Napravit ću aksijalni generator za nju sa neodimijevim magnetima.
Promjer elise 115cm.Ja mislim da bi ta vjetrenjača mogla pokretati generator od 100W kada bude imala 3 krila.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 20:11   #4
Ljudi da li je itko radio kada aksijalni gnerator bez četkica sa neodimijevim magnetima.Ja sam kod kuće napravio jednu zavojnicu za taj generator,lak žica je debela mislim oko 0.5mm2,ima 110 zavoja.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 19:20   #5
To ni niti KLOPOTEC
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 19:22   #6
Quote:
Vjetroman kaže: Pogledaj post
Da li sam ja možda tu temu stavio pod krivi topic?
Ta vjetrenjača sa samo okreće.Još nemam generatora za nju.
Napravit ću aksijalni generator za nju sa neodimijevim magnetima.
Promjer elise 115cm.Ja mislim da bi ta vjetrenjača mogla pokretati generator od 100W kada bude imala 3 krila.
Znaš li ti koliko je 100W.! TO TREBA OKRETATI!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 22:23   #7
Vjetrenjača sada ima 4 krila i na 10m/s dobio sam 400rpm i nisam je nazad na osoviti mogao zaustaviti.Ja vas ne pitam da li će to moći pokretati,nego da li je radio tko kada aksijalni generator.
OVDJE JE EKIPA KAO I NA INDEX FORUMU JER SAMO ČEKAJU DA NEKOGA ISMIJAVAJU.I samo da vam kažem da ja imam 13 godina pa ne očekujte previše od mene.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 12:28   #8
Quote:
Vjetroman kaže: Pogledaj post
Vjetrenjača sada ima 4 krila i na 10m/s dobio sam 400rpm i nisam je nazad na osoviti mogao zaustaviti.Ja vas ne pitam da li će to moći pokretati,nego da li je radio tko kada aksijalni generator.
OVDJE JE EKIPA KAO I NA INDEX FORUMU JER SAMO ČEKAJU DA NEKOGA ISMIJAVAJU.I samo da vam kažem da ja imam 13 godina pa ne očekujte previše od mene.
mladiću , obično ismijavaju baš oni koji nikad ništa u životu nisu napravili , nastavi sa svojim radom za početak je to više nego dobro , svaki prototip i ručni rad je u početku s velikim propustima , a s vremenom postaje sve bolji
samo naprijed

Zadnje uređivanje mazgov : 23.08.2008. at 17:15.
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 17:11   #9
Mazgov hvala na podršci.Ajde vi koji me ismijavate pokažite mi što ste vi napravili sa 13 godina.Ja vam i radim tiskane pločice,slažem jednostavnije elektroničke sheme i napravio sam radio koji radi bez struje.Pa mi sad nešto prigovorite.Ako netko hoće da ću mu shemu tog radija.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 07:44   #10
Zna li tko na koliko okretaja dinamo od traktora IMT533 daje struju za punjenje.Ja sam čuo da daje na 300 rpm,ali u to ne vjerujem.
Ima li tko shemu regulatora napona:Ulaz=50V/3A,Izlaz=6 ili 12V.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:01   #11
Quote:
Vjetroman kaže: Pogledaj post
Mazgov hvala na podršci.Ajde vi koji me ismijavate pokažite mi što ste vi napravili sa 13 godina.Ja vam i radim tiskane pločice,slažem jednostavnije elektroničke sheme i napravio sam radio koji radi bez struje.Pa mi sad nešto prigovorite.Ako netko hoće da ću mu shemu tog radija.
ja sam napravio ometalo za tv, ali sa strujom
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 17:04   #12
Quote:
logan6 kaže: Pogledaj post
ja sam napravio ometalo za tv, ali sa strujom
Je li to bio uređaj s baterijom 9 V i trimerom kojim se ugađala frekvencija ?
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 18:14   #13
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Je li to bio uređaj ...
par komponenata polemljenih u zraku, , ne bih baš to nazvao uređajem... van topica smo! (over&out)
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 10:29   #14
Dao bih vam shemu tog radija ali ne radi mi imageshacka i nije ta tema.Logan6 ajde daj shemu ometala.I ja sam lemio u zraku komponente za radio.Shemu pošalji na pp.Da se vratim na temu,ima li tko shemu onog regulatora napona smije on izdržati i jače struje,ali ne slabije.Da li je istina da to dinamo na 300rpm daje struju za punjenje.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 13:37   #15
Quote:
Vjetroman kaže: Pogledaj post
Da li je istina da to dinamo na 300rpm daje struju za punjenje.
nemoj brkati pojmove dinamo , altenator , alternator je tu u prednosti , jer pobudno mu treba cck-a 800 okr u min , a potom i na manjem broju okr. puni, dok dinamo ne , kad padne broj okretaja ne puni
motori sus rade na min. sa 650 do 825 okr. u min , s prenosom od oko 2 : 1ili 3:1 i to je dovolja broj okr. za pobudu
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 20:02   #16
Čuo sam da se mogu koristiti za generatotor i motori za električna vozila.Da li bi bilo dobro da se u alternator stave feritni magneti jer nemam baš toliko novaca za neo magnete.
Vjetroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 12:41   #17
Quote:
Vjetroman kaže: Pogledaj post
Čuo sam da se mogu koristiti za generatotor i motori za električna vozila.Da li bi bilo dobro da se u alternator stave feritni magneti jer nemam baš toliko novaca za neo magnete.
Pozdrav, da se vratimo malo u nazad... sada si malo stariji nego 2008. pa me zanima jesi li zavrsio vjetrenjaču i ako može koja slikica da vidim kako to izgleda? Zahvaljujem
Matheos990 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.