Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 20:13   #21
Ni meni ništa posebno, čak dosadan i pomalo naporan.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 18:22   #22
Ima spoilera

Malo me razočarao film. Ne smeta mi što je spor, nego je nekako nedorečen. Zašto je ustvari John ubio Davea? Da li zato što njega smatra krivim za Markov neuspjeh ili zato što je shvatio da ga Dave ne poštuje... ili zato što je jednostavno luđak?

Glumci su odlični, sva trojica, Tatum me baš pozitivno iznenadio.

7/10
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 19:18   #23
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Ima spoilera

Malo me razočarao film. Ne smeta mi što je spor, nego je nekako nedorečen. Zašto je ustvari John ubio Davea? Da li zato što njega smatra krivim za Markov neuspjeh ili zato što je shvatio da ga Dave ne poštuje... ili zato što je jednostavno luđak?

Glumci su odlični, sva trojica, Tatum me baš pozitivno iznenadio.

7/10
Pravi razlog nikad nije otkriven...du pont je jednostavno lud...
dexterfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 22:20   #24
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Ima spoilera

Malo me razočarao film. Ne smeta mi što je spor, nego je nekako nedorečen. Zašto je ustvari John ubio Davea? Da li zato što njega smatra krivim za Markov neuspjeh ili zato što je shvatio da ga Dave ne poštuje... ili zato što je jednostavno luđak?
spoileri

naravno jedan od najbitnijih razloga jer je ludak al i glavni razlozi su vezani za nesto sto nije uopce prikazano i nema veze s ostatkom filma...
Prava je istina je da je Dave rekao da napusta foxcatcher nakon olimpijade 1996 i ide radit drugdje ko trener i ON je bio nesto najblize prijatelju kojeg nije nikad imao a ne Mark kako je cijeli film prikazan... Dave je prvi radio za njega a ne Mark...Mark je tek na preporuku Davea dosao u foxcatcer...
zato ljudima bas nije jasno u filmu koji je motiv... osim normalno sto je ludak.

Pravi Mark Shultz je bijesan na redatelja i na film... isto kaze jedino je ubojstvo prikazano kako spada sve ostalo nije... ljut je sto je napravio od njegova imena i kako ga je prikazao...pogotovo na prikazan odnos sa Johnom i seksualnim naznakama... kaze da ima ugovor da podrzava film do oscara a onda ce drvlje i kamenje i rec istinu...
inace on je napiso knjigu i ako zelite istinu tamo je
i pravog Marka se moze vidjeti kad Chaning Tatum se vaze prije natjecanja, on ga vaze.
fillip is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:28   #25
"You can call me Eagle or Golden Eagle."




Dobar film.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:31   #26
Kada se govori o velikim američkim autorima današnjice, Bennett Miller se retko spomene, što je ne samo šteta, već i ozbiljna greška. Iako mu je Foxcatcher tek treći igrani film (u karijeri ima i jedan dokumentarac), Miller ima izgrađen, a opet prilagodljiv stil i prepoznatljiv spektar tema kojim se bavi. On je, ne bez razloga, jedan od favorita kritike i festivalskih žirija. Na sebe je skrenuo pažnju maestralnim igranim prvencem Capote (2005) sa Philipom Seymourom Hoffmanom u naslovnoj ulozi za koju je i dobio Oscara, a film je skupio još 4 nominacije. Usledio je Moneyball (2011), inteligentna sportska drama prepoznata od strane Akademije sa 6 nominacija, ali nijednim kipićem na kraju. Foxcatcherov skor je stao na 5 nominacija u važnijim kategorijama (osim šminke) i, začudo, izostankom nominacije za najbolji film.
Iako je utisak neposredno nakon gledanja filma čudan i difuzan, pa se čini da je i pored vrhunskog scenarija, maestralne glume i režije Foxcatcher nekako nekompletan film, u pitanju je ozbiljan previd Akademije. Foxcatcher je film sa odloženim dejstvom, slojevit film koji zahteva razmišljanje, kopanje, tumačenje i svakako je jedan od najboljih američkih filmova ove godine, možda već u najavi potcenjeni klasik. Teme koje Foxcatcher dotiče su fundamentalne, tempo je polagan, izraz sveden, bez veštački ubačene drame i cilj je postići dubinu, pre nego širinu. Kao i sam film, tako su i pojedinačna ostvarenja veoma studiozna.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2015/01/foxcatcher.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 18:50   #27
Eto vidiš što se dogodi kad ne očekuješ ništa. I ne znaš ništa. Osim da te hrvanje i njegovi protagonisti zanimaju otprilike koliko i poljoprivreda Burkine Faso. Pa si unaprijed programiran na većinsku mogućnost kako ti se neće dopasti.
Dogodi se naime to da ostaneš oduševljen. Ja sam u ovome baš uživala. Nije bitno je li to zbog niskih očekivanja, bitno je da jesam.

Carellov lik uspio me toliko zaintrigirati i usisati da sam ga čitavo vrijeme nesvjesno i nenamjerno proučavala i mjerkala kao čudnovatog kljunaša. U svakoj situaciji i odnosu s ostalim likovima (ponajviše majkom i Ruffalom) tražila motive, početak i kraj, razloge pojedinih reakcija.

Što se mene tiče, to je znak da je nešto napravljeno dobro.

I iako čitav film nije ujednačeno i konstantno očaravajuć, ima itekako par krasnih, jakih, pamtljivih scena vrijednih divljenja. Što je već čudo. Izgleda da su svi prepoznali "ornithologist, philatelist, philanthropist" trenutak.

Dodala bih i scenu šepurenja kad ga majka dođe gledati u dvoranu. I razočaranja zbog njezine ravnoduštosti. Gađenja, ako ćemo iskreno. Vanessa Redgrave ga je ubila fejspalmanjem bez da je trepavicom mrdnula.

Zanimljivo, iako sam poslije pročitala kako konkretan motiv ubojstva, dakle nešto zaista čvrsto i opipljivo zapravo ne postoji, produkt je njegove neuravnoteženosti i ludila, čini mi se da je film indirektno uspio proturiti itekako razumljiv i jasan psihološki uzrokovan motiv. Onom scenom neposredno prije ubojstva, kada gleda "naručeni" i narihtani dokumentarac o samom sebi. Jer zna da je morao stavljati braći (pogotovo Ruffalu) riječi u usta kako bi ga hvalili kao vrsnog trenera. I zna da to nije. Da svi znaju kako nije. I zna da Ruffalo jest. Svi znaju kako jest. Dovoljno.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 22:25   #28
Quote:
fillip kaže: Pogledaj post

Pravi Mark Shultz je bijesan na redatelja i na film... isto kaze jedino je ubojstvo prikazano kako spada sve ostalo nije... ljut je sto je napravio od njegova imena i kako ga je prikazao...pogotovo na prikazan odnos sa Johnom i seksualnim naznakama... kaze da ima ugovor da podrzava film do oscara a onda ce drvlje i kamenje i rec istinu...
inace on je napiso knjigu i ako zelite istinu tamo je
i pravog Marka se moze vidjeti kad Chaning Tatum se vaze prije natjecanja, on ga vaze.
ako je to istina, pravi mark shultz je krkan. nije to dokumentarac nego redateljeva vizija istinitog dogadjaja. gledatelja zapravo ni ne zanima istina, jedina istina je ona prikazana u filmu.

ima natruha homoseksualnog interesa, ali ih ima u nekom trecem, cetvrtom planu, toliko diskretno da ni mark osobno ne moze biti uvrijedjen.
nije carell homoseksualac, on je samo nula od covjeka s hrpom naslijedjenih (ne osobno zaradjenih) novaca i s jakim kompleksom boga. on marku zeli biti i tvorac i otac i gospodar i ljubavnik, sve skupa, a ne moze to dok je dave ziv. on to i kaze explicite u razgovoru s markom.

osobno mi je prevelika rupa od 6 godina u kojima ne vidimo sto se dogadjalo i odmah skok na umorstvo, no film je toliko dobar da mu to oprastam.

sjecam se scene iz bartona finka kad naslovni junak dolazi k producentu i ovaj mu kaze - napisi mi scenarij o hrvanju. barton zaprepasten blebne - ali ja ne znam nista o hrvanju!

foxcatcher definitivno nije fim o hrvanju.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 23:29   #29
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
a
foxcatcher definitivno nije fim o hrvanju.
Hvala nebesima, nije. Treba to naglasiti.

Ali, definiciji za ljubav, biopic ipak jest. Baš poput The theory of everything i Imitation gamea. Pa ću ga dodatno pohvaliti u kontekstu ovogodišnjih nominacija. Ionako su se teme ispreplele i krcate su usporedbama.

Za razliku od ta dva zastrašujuće i zaglušujuće disciplinirana, uniformirana i sterilna filma (iako većina na odgovarajućoj temi tu sterilnost ne doživljava tolikom katastrofom kao ja), ovaj je uspio iskoračiti iz toga. Biti bolji od toga.

Ponuditi pokoju scenu koju bi čovjek poželio pogledati opet. Odmah. Uživati ponovo u njoj. Razmisliti o njoj, štoviše.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 21:28   #30
Ako film i ima neku vrijednost onda su to svi likovi osim Tatuma koji je blago rečeno izgovor za glumca ! Trpati nekog netalentiranog lika izrazito tupog i neekspresivnog lica u svaki drugi fim je kriminal ! Carell mi je jako simpatičan u ovakvoj ulozi, Ruffalo solidan ali tupavac kvari opći dojam inače pristojne režije.
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 21:50   #31
lik kojeg taj tatum glumi i je takav: pomalo tupavi submisivni snagator.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 22:42   #32
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Ako film i ima neku vrijednost onda su to svi likovi osim Tatuma koji je blago rečeno izgovor za glumca ! Trpati nekog netalentiranog lika izrazito tupog i neekspresivnog lica u svaki drugi fim je kriminal ! Carell mi je jako simpatičan u ovakvoj ulozi, Ruffalo solidan ali tupavac kvari opći dojam inače pristojne režije.
o ne. lik kojeg tumaci tatum koncipiran je dobro kao i onaj od carella.
kakav je svjetski sampion iznutra?
vrhunska fizicka kondicija, ustakljeni pogled, fatalni nedostatak privatnog zivota, ljubljenje medalje i izjave tipa sve-to-radim-za-svoju-drzavu.
ima li jos cega?
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 23:33   #33
Pa znam kakva mu je uloga i koga glumi ali on je općenito loš glumac u svakom filmu. Nešto između Ashtona Kutchera i Stevena Seagala !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 23:39   #34
uopce ne znam tog glumca, samo kazem da je lik dobro koncipiran i da se on izmedju carella i ruffala dobro snasao.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 00:56   #35
pogledao ga danas...dobar film...svidio mi se iako je dosta toga ostalo nedoreceno...u filmu su mi najbolji momenti kad se mama pojavljuje...
leon23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 01:37   #36
nikad manju obimom, a toliko bitnu ulogu nisam vidio. ok to je vanessa i malo koja glumica bi ju tako odigrala.. predobro
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 22:14   #37
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Hvala nebesima, nije. Treba to naglasiti.

Ali, definiciji za ljubav, biopic ipak jest. Baš poput The theory of everything i Imitation gamea. Pa ću ga dodatno pohvaliti u kontekstu ovogodišnjih nominacija. Ionako su se teme ispreplele i krcate su usporedbama.

Za razliku od ta dva zastrašujuće i zaglušujuće disciplinirana, uniformirana i sterilna filma (iako većina na odgovarajućoj temi tu sterilnost ne doživljava tolikom katastrofom kao ja), ovaj je uspio iskoračiti iz toga. Biti bolji od toga.

Ponuditi pokoju scenu koju bi čovjek poželio pogledati opet. Odmah. Uživati ponovo u njoj. Razmisliti o njoj, štoviše.
Kod mene je film izazvao suprotnu reakciju. Iako je dobar, ne bih ga baš rado reprizirao. Pogotovo ne odmah.

Kreiranje prikladne atmosfere mu je svakako jaka strana. Meni je otpočetka stvorio nekakav osjećaj nelagode koji me nije napuštao do gorkog kraja. Prvo olimpijski prvak smrtno ozbiljan drži motivacijski govor hrpi djece koja ga gleda u čudu i za njega prima ček na bijednih dvadeset dolara, ali tek nakon što mora objasniti da je on 'drugi brat', a ne onaj koji je dogovorio dolazak. Pa onda nakon toga ide scena treninga iz koje je vidljivo da između braće postoji neka napetost koja krčka ispod površine. Mark nešto zamjera Daveu, ali što - to još nije jasno. Kasnije, kad je već bio pod Du Pontovim utjecajem, usudio se Daveu kazati da želi pokazati da može uspjeti i bez njega. Onako na prvu, reklo bi se da je u pitanju kompleks inferiornosti.

Ali, čini mi se da je veći problem u njihovu odnosu Markov osjećaj da ga je brat - nakon svih tih godina u kojima se brinuo o Marku i bio mu, kako je rekao Du Pontu, jedini prijatelj - napustio za račun svoje nove obitelji. To je nešto s čim se Mark teško miri. U par scena u kojima je Mark u blizini Daveove obitelji nema nikakve topline. Jedini put kad se obraća bratovoj ženi njegova je antipatija prema njoj očita. U tu vidljivu prazninu u njegovu životu (koja je u totalnom kontrastu s bratovim sretnim brakom) uleće Du Pont i pokreće se lanac događaja koji završava katastrofom.

Ironija je da je na kraju Mark, koji je povodljiv i ne baš jako bistar, bio taj koji je shvatio da od Du Ponta treba bježati, makar mu je trebala jedna dobra pljuska da ga osvijesti, a da je pametniji i razumniji Dave ostao i završio izrešetan na snijegu. Prilika da obitelji priušti bolji život poremetila mu je rasuđivanje. Mark je pogriješio, njegova brata je ipak bilo moguće kupiti.

Scene s Du Pontom su pravi festival neugode. Pogotovo one s majkom. Odrastanje s njom u onoj kućerini mi izgleda kao recept za ludilo. Pa onda ti preci koji gledaju sa zidova, osuđuju... ne možeš od njih pobjeći ni u zahod jer i tamo vise. Teret obiteljske povijesti je nenormalan. Sve te Du Ponte koji su se bogatili na smrti i patnji drugih (što redatelj nije zaboravio spomenuti) trebalo je odavno pobacati na gomilu i spaliti. Čisto radi mentalnog zdravlja. Kuća je prava grobnica.

Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
nikad manju obimom, a toliko bitnu ulogu nisam vidio. ok to je vanessa i malo koja glumica bi ju tako odigrala.. predobro
Njena aristokratska pojava svakako pomaže. Zamišljam da je jednog dana došla na set, strusila dva džin-tonika, snimila svoje tri scene iz prve i... ćao i doviđenja. Bilo mi je drago, pošaljite ček!
swedish chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 17:59   #38
Carell je genijalan u ovom filmu. Toliko je ukrao film da se nedostaci, ako ih je bilo, i ne kuže.
Gerijatrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 19:01   #39
Jesam li ja jedini kojemu je najbolji nastup u filmu ostvario Tatum?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 19:24   #40
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedini kojemu je najbolji nastup u filmu ostvario Tatum?
meni su svi nastupi u filmu odlični.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.