Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 17:24   #1
Sberbank - iskustva

Želio bih podijeliti svoje iskustvo vezano uz Sberbank (nekadašnji Volksbank)
Dok banku nisu preuzeli ruski vlasnici bio sam jako zadovoljan s načinom poslovanja banke i njihovim odnosom prema klijentima.
Nakon što je banka promijenila vlasnika i postala Sberbank mijenja se postepeno i moje mišljenje o njoj, te sam sada vrlo nezadovoljan tom bankom i namjeravam ju promjeniti čim mi istekne kredit koji imam u njoj, i koji na sreću uskoro ističe.
Postao sam klijent Sberbank (Volksbank) jer sam kod njih podigao kredit za kupnju automobila koji je bio povoljniji nego drugdje i još su mi ponudili nešto manju kamatu ako prebacim primanja u njihovu banku što sam i učinio.
Kredit je vezan za kune, sa fiksnom kamatnom stopom, naplata je bila svakog 15.og u mjesecu.
Nakon promjene vlasnika Sberbank je promjenila datum naplate na 1.og u mjesecu bez ikakvog razloga i na moje traženje da ga vrate na 15. kako je i bilo to nisu bili u mogučnosti učiniti.
Plaća mi sjeda oko 10.og u mjesecu te su se zbog toga počeli skupljati manji iznosi kamata koje sam trebao sam uplaćivati u banci jer mi se rata kredita automatski uzima od plaće.
Zbog nastalih kamata počeli su me konstantno i noću uznemiravati sms porukama o nepodmirenom dugovanju prema banci.
Naknadno su u međuvremenu već 2 puta podigli ratu kredita koji je da ponovno napomenem u kunama i sa fiksnom kamatnom stopom?!?!?!
Sada mi redovito šalju preporučena pisma na poštu koja moram ići podići jer ne znam o čemu je riječ samo da bih vidio da imam nepodmireno dugovanje prema njima.
Eto tako da svaki mjesec dobivam sms-ove u više navrata i u razno doba dana i noći, preporučena pisma na poštu, moram ići nadoplaćivati razliku u banku….
A sve rate se redovno uzimaju s plaće….
OVOM BANKOM SAM NEZADOVOLJAN I NE BIH JU PREPORUČIO DRUGIM LJUDIMA…..
Mišljenja sam da će biti samo još gori….
Zagreb012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:29   #2
I registrirao si se samo da to kazes? Prica mi zvuci dosta nevjerojatno..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:37   #3
Quote:
Zagreb012 kaže: Pogledaj post
Naknadno su u međuvremenu već 2 puta podigli ratu kredita koji je da ponovno napomenem u kunama i sa fiksnom kamatnom stopom?!?!?!
Sve drugo mi nije neobično, ali ovo teško mogu progutati. Jesi ih pitao za objašnjenje, kakvo su ti dali, i ako nisi, zašto nisi?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:42   #4
Pa da, obično kad ti se javljaju takvi problemi odeš u banku i pitaš, a ne šutit samo pa ih blatit na forumu. A iz tvog posta je očito da nisi baš dovoljno komunicirao s bankom cijelo to vrijeme.

Ne kažem da su banke sveci, daleko od toga, samo ti je priča malo nategnuta.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:51   #5
Ma da, nije ni da ja branim banke, ali opet neke stvari ne idu samo tako. Ako je kamata fiksna, onda je fiksna. Mozda stoji u ugovoru fiksna prve 2 godine npr?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 18:06   #6
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
I registrirao si se samo da to kazes? Prica mi zvuci dosta nevjerojatno..
jesam, zato da podijelim svoje mišljenje o toj banci s drugim ljudima...
Zagreb012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 19:07   #7
Quote:
Zagreb012 kaže: Pogledaj post
jesam, zato da podijelim svoje mišljenje o toj banci s drugim ljudima...

Ok, i u ugovoru stoji fiksna kamatna stopa i oni je mijenjaju?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 19:36   #8
Priča je malo nategnuta, ali to je očekivano jer je autor ljut. Vjerojatno mu naplate opomenu, a poruke šalje sustav. Ok, mogli bi riješiti to s sustavom da ne šalje poruke usred noći. Jednom mi je sustav mupa poslao poruku u 4.15 usred noći da mi je gotova osobna.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 11:17   #9
Quote:
Zagreb012 kaže: Pogledaj post
jesam, zato da podijelim svoje mišljenje o toj banci s drugim ljudima...
Nisi odgovorio na pitanje. Jesi li podijelio svoje mišljenje o fiksnoj promjenjivoj kamatnoj stopi sa bankom?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:57   #10
Eto moram se složiti sa začetnikom teme.
Naime,mi smo prije tri god podigli kredit u tad volksbanci,
Suprug nije klijent jer mu poslodavac ne zeli sklopiti ugovor s njima.
Jednom mjesečno placamoratu u banci.
Kamata je sve veća sa svakom trećom ratom otprilike,
tako da je u tih tri godine narasla sa početnih 1600kn na 2200 preračunato u eur.
Svaku transakciju masno naplaćuju,stalno šalju nekakve rn za osiguranja i službenici u poslovnici neznaju koju cifru moraš uplatiti ni što plačaš.
Za sve je opravdanje da ne prima redovno primanje preko njih.
A o zivkanju telefpnom ako se kasni sa ratom da ne pričam.
Radi se o hipotekarnom kreditu.
Sberbank
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 01:04   #11
?? Puno toga si pomiješala tj. na nekoliko polja vas muljaju. Poslodavac nema veze s bankom niti poslodavac treba sklapati ugovor s njima, tvoj suprug poslodavcu daje broj računa na koji će mu uplatiti plaću i to je to. Ako se potrefi da oboje imaju račun u istoj banci poslodavac će uštedjeti kunu ili dvije kune mjesečno te će suprug vidjeti plaću par sati prije nego da su na različitim bankama. To bi bilo prvi put da poslodavac tjera radnika da ima račun u određenoj banci (to je i zabranjeno, osim što nema smisla).

Ako je kamata promjenjiva, imaju je pravo mijenjati, zato se zove promjenjiva, inače bi je zvali fiksa. Na to treba računati prije dizanja kredita.

Tečaj eura je porastao, možda se dijelom i u tome krije razlog rasta rate kredita.

Zvala bi i ti telefonom da si posudila nekom novac, a on ti ga nije vratio na dogovoreni datum.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 10:58   #12
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
?? Puno toga si pomiješala tj. na nekoliko polja vas muljaju. Poslodavac nema veze s bankom niti poslodavac treba sklapati ugovor s njima, tvoj suprug poslodavcu daje broj računa na koji će mu uplatiti plaću i to je to. Ako se potrefi da oboje imaju račun u istoj banci poslodavac će uštedjeti kunu ili dvije kune mjesečno te će suprug vidjeti plaću par sati prije nego da su na različitim bankama. To bi bilo prvi put da poslodavac tjera radnika da ima račun u određenoj banci (to je i zabranjeno, osim što nema smisla).

Ako je kamata promjenjiva, imaju je pravo mijenjati, zato se zove promjenjiva, inače bi je zvali fiksa. Na to treba računati prije dizanja kredita.

Tečaj eura je porastao, možda se dijelom i u tome krije razlog rasta rate kredita.

Zvala bi i ti telefonom da si posudila nekom novac, a on ti ga nije vratio na dogovoreni datum.
Sve razumijem,pogriješili smo prilikom odabira kredita,glupost i neiskustvo.
A što se tiče otvaranja računa za plaću moram se ne složiti.
U dva primjera su mi poslodavci uvjetovali da moram otvoriti rn u banci gdje će mi isplaćivati plaću,mogu navesti i banku i poslodavce jer su bivši. Da možda nije zakonito ali meni je trebao posao i nisam baš u poziciji nekoga tužiti(da ne kažem rogatim se bosti.)
Takva je situacija i sa suprugom,poslodavac uplaćuje i posluje samo sa pbz,za koju inače imam bolje mišljenje nego sberbank,iako je to sve slična pašta,i sa zabom.Znači ne želi ni na jedan drugi račun osim u te dvije banke. Vi kažete da je kažnjivo,ali tako je to. Pogotovo u ugostiteljstvu. Iako su meni uvjetovali u firmi koja je velika i ne bavi se samo ugostiteljstvom.

Evo suprugove situaije konkretno. Kada je želio otvorit tekući rn kako bi mu odobrili bolje uvjete kredita u tada volksbanci,dali su mu obrazac na kojem traže da se poslodavac potpiše da će sa njima poslovati. to mužev poslodavac nije želio.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 13:41   #13
pozdrav

evo da i ja podjelim svoje iskustvo sa sberbankom,to je najgora banka ikad vec su mi dva puta u 4 miseca blokirali racun radi kredita a uredno ga podmirujem svaki misec samo sta vise nije prvog nego 20 u misecu i to uz zvanje po 2,3 puta misecno kad ce ja govorim pa jeste prvi put naznacili da je do 20 i koje vise zivkanje prvi put mi blokiraju racun radi njihove greske od 6 kuna ja moram fini platit 250 za odblokiranje ok obavim to sve vratim se u banku i sefu poslovnice lipo objasnima imas 2 opcije prva je da cete mi isplatit 250kn za odblokiranje druga je manja rata iduca za 250 da on tu nista ne moze dobro ja kazem sad je sve proslo tako nemoj da se desi opet nece nema problema prode 3 miseca opet prije neki dan isto i to mi zadnja rata kredita e ali sad ce bit malo drukcije nego prvi put izice sve u novinama i jos ce se dobro okricat za sebom di bude hoda ima vrimena ali ovi put nece proc
legijast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 12:59   #14
Neko sam vrijeme razmišljao prebaciti račune kod njih,ali danas kada sam vidio građane da organizirano prosvjeduju pred poslovnicama Sberbanke jer ovi ne pristaju na konverzaciju,odustao sam...
Hjalmar Seneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 21:56   #15
Konverzaciju?


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 21:10   #16
Seneka, mislim da si dobro odlučio(la).Ako misliš uzeti kredit u stranoj valuti koju u životu nisi vidio, sa promjenjivom kamatom i promjenjivim tečajem, zato jer ima nižu kamatu od kredita u valuti u kojoj se prakticki sve racuna u drzavi di zivis, pa poslije kukat, definitivno odustani od prebacivanja u ovu ili bilo koju drugu vecu banku u RH osim HPBa
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 17:05   #17
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Seneka, mislim da si dobro odlučio(la).Ako misliš uzeti kredit u stranoj valuti koju u životu nisi vidio, sa promjenjivom kamatom i promjenjivim tečajem, zato jer ima nižu kamatu od kredita u valuti u kojoj se prakticki sve racuna u drzavi di zivis, pa poslije kukat, definitivno odustani od prebacivanja u ovu ili bilo koju drugu vecu banku u RH osim HPBa
Hvala na savjetu MMachtete...
Ja se pitam ima li negdje neka normalna,susretljiva banka koja nema bolesnu pohlepu kao kod nas...?!
__________________
Središnja konzervativna istina jest da uspjeh nekog društva određuje kultura,a ne politika.Središnja liberalna istina da politika može izmijeniti kulturu i spasiti je od nje same - D.P.Moynihan
Hjalmar Seneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 10:22   #18
Sberbank

Da li je ko uzeo kredit u Sberbank (ioako nije član njhove banke)?

Da kao kod njih nije važno što nemate posao za stalno?

True?

Ima ko kakvih saznanja?
mcvinc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 22:12   #19
Mene zanima zašto Sberbank Hrvatska ima u ponudi manje proizvoda i usluga i/li su one inferiornije u odnosu na recimo Sberbank BiH?

U današnje vrijeme nedopustivo je da jedna banka nema mbanking npr., pa recimo susjedi imaju Mastercard beskontaktnu debitnu karticu dok je kod nas obični Maestro, o Mastercard i Visa gold debitnima da i ne govorim, izbor kreditnih kartica im je veći nego kod nas itd...

Kak to?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 08:25   #20
Nemaju ni druge banke odnosno grupacije iste usluge u različitim zemljama
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.