Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film iz serijala Alien ?
Alien (1979) 97 41.10%
Aliens (1986) 95 40.25%
Alien 3 (1992) 24 10.17%
Alien Resurrection (1997) 13 5.51%
Prometheus (2012) 5 2.12%
Alien: Covenant (2017) 2 0.85%
Glasovatelji: 236. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2009., 13:53   #1
Alien (1979-1997)

Koji vam je film iz serijala ALIEN najbolji i zasto ?

Alien (1979)


Aliens (1986)


Alien 3 (1992)


Alien Resurrection (1997)
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 13:57   #2
drugi
__________________
srce mi je meko,ali mi je zato toljaga tvrda
bleach is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 14:02   #3
Meni je definitivno prvi odnosno Alien (1979) najbolji

Razlog je taj sto taj film nekako docarava tu pricu na najbolji nacin i ono sto je zadesilo te ljude i vojnike na toj planeti.
Drugi deo je takodje dobar i njega sam kao i prvi deo ocenio sa 10 na imdb dok su treci i cetvrti deo nesto slabiji zapravo treci deo je dobar ne bas kao prva dva ali je dobar dok je cetvrti slab i primecen je samo zbog slave prva 3 dela i ne svidja mi se bas cetvrti deo.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 14:29   #4
Neću glasati jer se ne mogu odlučiti između prvog i drugog.
Prvi je... pa, prvi. I fenomenalan. A drugi je jedan od rijetkih nastavaka koji uspjeva održati (za neke i premašiti) kvalitetu prvog. Dva velika redatelja u vrhunskom izdanju.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 14:48   #5
Quote:
tuk'bah kaže: Pogledaj post
Neću glasati jer se ne mogu odlučiti između prvog i drugog.
Prvi je... pa, prvi. I fenomenalan. A drugi je jedan od rijetkih nastavaka koji uspjeva održati (za neke i premašiti) kvalitetu prvog. Dva velika redatelja u vrhunskom izdanju.
prvi svaka čast...ali drugi...nenadmašiva i nenadmašena atmosfera...GENIJALNO...prvi pravi spoj SF, HORROR, AKCIJA
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:06   #6
isto 2., iako je i jedinica genijalna
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:16   #7
Prvi dio zbog klaustrofobije i napetosti
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:26   #8
Kao i kod svih filmova sa više nastavaka nema dileme: jedinica. Ono uhvate te nespremnog, totalni šok (doduše bio sam prilično mlad). Ostali djelovi su ok, ali tu već znaš što možeš očekivati i više to nije to
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 08:05   #9
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Kao i kod svih filmova sa više nastavaka nema dileme: jedinica. Ono uhvate te nespremnog, totalni šok (doduše bio sam prilično mlad). Ostali djelovi su ok, ali tu već znaš što možeš očekivati i više to nije to
Bome u dvojci baš i ne znaš što te očekuje...ni što znači QUEEN...jer u prvom su ostavili hrpu toga...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:53   #10
Iako su mi prva tri filma gotovo podjednako dobra, dok mi četvrti ipak mrvicu zaostaje za njima, svoj glas ipak dajem prvom dijelu. Zašto? Zato što je prvi. Jednostavno. Da nije bilo njega, ne bi bilo ni nastavaka.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 13:34   #11
My mommy always said there were no monsters, no real ones, but there are
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 13:56   #12
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
My mommy always said there were no monsters, no real ones, but there are
Zvuk senzora pokreta u hladnom i mračnom hodniku...he he he
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 15:58   #13
alien 3, mrvicu mi je bolji i drazi od prva dva.
boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 16:19   #14
Quote:
boogeyman kaže: Pogledaj post
alien 3, mrvicu mi je bolji i drazi od prva dva.


trojka je ok film..al ni blizu jedinici i dvojki..
__________________
No more half measures.
švaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 21:03   #15
Quote:
Jake Harper kaže: Pogledaj post
Meni je definitivno prvi odnosno Alien (1979) najbolji

Razlog je taj sto taj film nekako docarava tu pricu na najbolji nacin i ono sto je zadesilo te ljude i vojnike na toj planeti
U prvom dijelu nema vojnika.

Meni je najbolji 2. dio, za ono vrijeme a još i dan danas najbolji svemirski film.

Prvi dio iza njega, a tu me se najviše dojmio Ash (sinteticki robot), i dan danas me trnci prolaze kad pokaze svoje prave namjere, fakat super glumac (pop iz Petog elementa, Bilbo iz LOTR). A primijetio sam još jednu stvar u prvom dijelu. Ima jako malo popratne glazbe u filmu koja bi kao trebala nabrijati situaciju, a to što je nema po meni još više pridonosi napetosti. Mislim da u tom filmu štu se glazbe tiče vrijedi ono, manje je više. Barem se tak meni čini.
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 21:05   #16
Aliens i Alien Resurrection.
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:54   #17
Prvi deo po svemu atmosfera,scene ma sve je savrseno.....
infiniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 08:12   #18
glasala sam za prvi dio

taj film je snimljen '79 a izgleda jednostavno fantastično, efekti su čak bolji nego u mnogim današnjim sf-ovima
nije izgubio ni trunku uvjerljivosti, prvi je donio Aliena () i ima ono prvo rađanje Aliena koje je nenadmašno

dvojka je također odlična, ona je nabrijanija, puno više akcije, više Aliena () ali moram ju stavit pod njezin broj - druga

kao velikom fanu tog serijala i tog vanzemaljca, i ostali dijelovi su fenomenalni ali prvi je naj
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 08:15   #19
Quote:
ambasadorica kaže: Pogledaj post
glasala sam za prvi dio

taj film je snimljen '79 a izgleda jednostavno fantastično, efekti su čak bolji nego u mnogim današnjim sf-ovima
nije izgubio ni trunku uvjerljivosti, prvi je donio Aliena () i ima ono prvo rađanje Aliena koje je nenadmašno

dvojka je također odlična, ona je nabrijanija, puno više akcije, više Aliena () ali moram ju stavit pod njezin broj - druga

kao velikom fanu tog serijala i tog vanzemaljca, i ostali dijelovi su fenomenalni ali prvi je naj
Dvojka ima efekte i atmosferu koja donosi aliene kao prava bića koja izgledaju realnije nego 95% današnjih CGI pothvata...atmosfera je jedna od najjačih koju donosi i oscarom nagrađeni efekti i muzika....GENIJALNO...film koji se danas može nositi sa svim modernim filmovima...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 08:23   #20
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Dvojka ima efekte i atmosferu koja donosi aliene kao prava bića koja izgledaju realnije nego 95% današnjih CGI pothvata...atmosfera je jedna od najjačih koju donosi i oscarom nagrađeni efekti i muzika....GENIJALNO...film koji se danas može nositi sa svim modernim filmovima...
meni je to neupitno - i prvi i drugi dio se, s obzirom da su stari 30 tj 23 () godine, što je u sf-u onak, ko milijun godina u normalnom svijetu , mogu nositi sa današnjim skoro-pa-crtićima (ako ne i premašiti ih)
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.