Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2015., 03:59   #81
uh 593, zaboravio ti odgovorit na post.

gledao sam skoro sve od matthiasa, znaci bullhead, rust and bone i black book. dobar je on glumac nego u filmu the drop nisam ocekivao takav lik, mislio sam da ce biti pravocrtna ljubavna prica kontra mafije pa mi je s njegovom pojavom film skocio za dva mjesta gore.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 07.01.2015., 10:12   #82
Quote:
tom-m kaže: Pogledaj post
Aliens - jučer pogledao. kolosalno smeće. baš ono, ortodoksni proljev od filma. James Cameron se već tada dokazao kao odličan manipulator koji točno zna gdje gađat tupavu rulju da im se najviše dolara izbije iz džepa. Prvo, empatija. U prvom filmu Ridley fura nekog mačora sa sobom i čuva ga od živčanog bananka sa duplim gebisom. Cameron to smatra nedovoljnim, pa sam morao trpit neku kreštavu klinku koja cijeli film samo vrišti prezimena drugih ljudi, bilo mi je neopisivo žao da ju nije onaj facehugger odma ubrao, ili da naprave scenu di ju Ripley slučajno ispusti iz ruke i padne u neki šaht pa da joj kažu sorry mala ko će dole po tebe ko zna dal su i tamo ove zvijeri, aj bok.

Postavu klišej marinaca može cijenit samo neki fan akcijskih filmova 80ih, tu sortu ljudi nisam nikad shvatio, te filmove nikad nisam gledao, pa tako ni ove glupane nisam uspio probavit. Imamo kao, žensku koja je, kao, pazi, ona nije žensko, mislim je genetski ali je mentalno macho muškarac radi zgibove na 1 prst, malo ubaci svoj domaći pendeho vokabular jer je to ful smiješno, malo potkopa svoje muške kolege na nekoj falusoidnoj osnovi, šta je također urnebesno - kako im je spustila, rimshot.

Onda je tu strogi poručnik koji ima cigaru, jer ne možeš bit strogi poručnik ako nemaš cigaru i ako se ne dereš non stop, ali nisi bezobrazno strog nego više onako očinski pravičan, neviđen lik u filmovima odista i zaista. I tako film krene oni uzmu municiju kao da dolaze iz Dračevca i krenu pucat. Fali Reb Brown, da i on vrišti i puca sa njima. Na kraju filma, spojler!!! - Ripley postane kiborg-lučki radnik, kad se ukrca u hidraulično odijelo svemirskog viličara i obračuna se sa, realno govoreći, komično napravljenim Mega Alienkom koja nosi jaja.
Hmm, nekako mislim da film uopće nisi pogledao. Ne kažem to zato jer ti se ne sviđa, to je nebitno, ali u ovome što si napisao toliko je netočnosti da to ne može biti slučajno

Di početi.. Klinka ne da nije kreštava, nego je pokušavaju uopće nagovoriti da išta izgovori .. Ripley je ta koje je u izvorniku kreštava jer pola filma juri kroz svemirski brok u gaćicama

Ripley nikoga ne fura sa sobom, nego kompanija nagovara nju da ide sa njima .. Na kraju, Ripley nije postala samo tako viličarski radnik, ima naime scena gdje ona to radi prije, na početku filma...

Sad, možda je to u igrici sve tako napravljeno, pa si pobrkao lončiće ili su biti sitni sati u pitanju, ko će ga znat
ecobarbarus is offline  
Old 07.01.2015., 10:52   #83
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Sad, možda je to u igrici sve tako napravljeno, pa si pobrkao lončiće ili su biti sitni sati u pitanju, ko će ga znat
bit će da je najprije u pitanju njegova frustriranost s činjenicom što je cameron s svojom vizijom, svojim nastavkom, na neki način zatro ono što je bio najveći alienov forte, a to je ponajprije klaustrofobična atmosfera i jedan laganiji tempo (i što on upravo najviše veliča u igrici, ako sam dobro shvatio).

meni pak osobno, taj cameronov totalno opozitni koncept, onako ultra akcijski i stripovski nabrijan, je odlično sjeo. jer vraški teško bi bilo ponoviti isto.

zato za camerona jedan veliki
Ajutokintumi is offline  
Old 07.01.2015., 10:53   #84
"The Butler" - film o životu crnog batlera koji je u Bijeloj kući služio 8 američkih predsjednika... Ušećeren film do kraja, ali volim filmove ovakve tematike, tako da mi je fino legao.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 07.01.2015., 11:00   #85
Aliens je klasicni akcić s ne pretjerano ničim posebnim, u rangu Predatora ili Terminatora, dok je Alien SF remekdjelo s nevjerojatnom atmosferom. Slažem se tom-m. Cameron meni ni u najboljim danima nije neš.
MagicRat is offline  
Old 07.01.2015., 11:08   #86
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Hmm, nekako mislim da film uopće nisi pogledao. Ne kažem to zato jer ti se ne sviđa, to je nebitno, ali u ovome što si napisao toliko je netočnosti da to ne može biti slučajno

Di početi.. Klinka ne da nije kreštava, nego je pokušavaju uopće nagovoriti da išta izgovori .. Ripley je ta koje je u izvorniku kreštava jer pola filma juri kroz svemirski brok u gaćicama

Ripley nikoga ne fura sa sobom, nego kompanija nagovara nju da ide sa njima .. Na kraju, Ripley nije postala samo tako viličarski radnik, ima naime scena gdje ona to radi prije, na početku filma...

Sad, možda je to u igrici sve tako napravljeno, pa si pobrkao lončiće ili su biti sitni sati u pitanju, ko će ga znat
Mislim da je moj problem da sam taj film pogledao prvi put pred neki dan. Da sam ga pogledao pred 20 godina, imao bi prema tom filmu emocije svoje mladosti, jer kad bi vidio taj film opet vratio bi se u to djetinjstvo pa bi kroz takvo stanje uma reko - kako je ovaj film dobar.

No eto. To kod mene nije slučaj. Film je smeće. Cameron je pokazao koliko seže njegova mašta kad je stvorio one komične kreature u Avataru. Ali izbio je ljudima pare jer zna kako ih kamatarit na emocije.

Aliens ima neki "status" iz jednog jedinog razloga, a to je Giger. Da se Gigerovo umjetničko remek djelo zamjeni sa nekim Cameronovim svemirskim čudovištem, taj bi film danas bio nebitni treš.

No, zahvaljujući Gigeru, ljudi opadaju i na Aliens. To je samo dokaz koliki je Giger genijalac.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Old 07.01.2015., 11:10   #87
I ja se slažem. Prvi Alien mi je ono, drugi ili treći najbolji horor film. Aliens mi je prosječan akcić u kojem su ubili svu tu napetost i užas iz prvog dijela.

Ma Cameron je meni smiješan. Meni ni Terminatori nisu ništa posebno. Prvi dio još da, ali onaj drugi je tipični hollywoodski isprdak.
Remam is offline  
Old 07.01.2015., 11:38   #88
Quote:
tom-m kaže: Pogledaj post
Mislim da je moj problem da sam taj film pogledao prvi put pred neki dan. Da sam ga pogledao pred 20 godina, imao bi prema tom filmu emocije svoje mladosti, jer kad bi vidio taj film opet vratio bi se u to djetinjstvo pa bi kroz takvo stanje uma reko - kako je ovaj film dobar.

No eto. To kod mene nije slučaj. Film je smeće. Cameron je pokazao koliko seže njegova mašta kad je stvorio one komične kreature u Avataru. Ali izbio je ljudima pare jer zna kako ih kamatarit na emocije.

Aliens ima neki "status" iz jednog jedinog razloga, a to je Giger. Da se Gigerovo umjetničko remek djelo zamjeni sa nekim Cameronovim svemirskim čudovištem, taj bi film danas bio nebitni treš.

No, zahvaljujući Gigeru, ljudi opadaju i na Aliens. To je samo dokaz koliki je Giger genijalac.
Ma ne kažem ja ništa o filmu kao takvom, i ne govorim o ukusima, meni je to nebitno. Nekome se sviđa, nekome ne, big deal..

Samo sam primijetio da je dosta detalja koje si navodio bilo potpuno netočno, činjenično, a na tome si bazirao svoj stav i svoju ocjenu, pa mi je to bilo čudno.
ecobarbarus is offline  
Old 07.01.2015., 11:46   #89
Pa i ti si napisao da je Ripley pola prvog filma vrištala u gaćama, i to se također može protumačiti kao pomalo i djelomična kriva obzservacija.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Old 07.01.2015., 11:58   #90
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Aliens je klasicni akcić s ne pretjerano ničim posebnim, u rangu Predatora ili Terminatora, dok je Alien SF remekdjelo s nevjerojatnom atmosferom. Slažem se tom-m. Cameron meni ni u najboljim danima nije neš.
Dobro je cuti da ima jos ljudi kojima je Cameron precijenjen.
Ja sam prije par godina nakon sto sam napisala da mi je Aliens vizuelno odlican film ali glup do bola s najiritantnijim likovima ikada, bila napadnuta da nemam pojma i da je to tako jer sam zensko.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Old 07.01.2015., 12:01   #91
ridley je u najmanju ruku izjednačen s gigerom što se tiče zasluga.
jer da nam on nije na taj svoj način prikazao aliena (close up kadrovi, sluz, para, zvuk)
uvjeren sam da bi alien kreatura završila negdje na samom dnu hoolywoodskih obronaka,
uz hrpu ostalih filmskih kreatura/olupina.

cameron je pak kralj akcije
Ajutokintumi is offline  
Old 07.01.2015., 12:08   #92
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Dobro je cuti da ima jos ljudi kojima je Cameron precijenjen.
Ja sam prije par godina nakon sto sam napisala da mi je Aliens vizuelno odlican film ali glup do bola s najiritantnijim likovima ikada, bila napadnuta da nemam pojma i da je to tako jer sam zensko.
Haha baš, ja sam puno puta pogledao svaki Cameronov film tražeći što je tako dobro drugima, i uvijek ostao razočaran, ništa posebno.
MagicRat is offline  
Old 07.01.2015., 12:14   #93
što ste čudni

kako vi imate svoj ukus i svoje favorite (koji su opet drugima niš posebno)
tako i drugi u cameronu vide ono nešto što im imponira.

zna se otprilike kakve filmove radi cameron, ajmo ih valorizirati ondak i u prigodnim kontekstima
Ajutokintumi is offline  
Old 07.01.2015., 12:17   #94
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Aliens vizuelno odlican film
Bio 1986., danas izgleda...isto tako, kao akcić iz 1986.

Super su mi suptilne fore koje je ubacio Cameron, zaista fantastično, prva napeta situacija je bila zapravo lažni alarm, he he he kako nas je zavarao Cameron, bip bip bip tracker pišti tu je iza ugla, op otvori vrata - kad tamo zamorac ili šta god - he he he kamo smo se prepali, mislili smo da je tu - a nije.

A na kraju one ultra-super borbe između žene viličara i žene aliena, najjače je u biti kad počne, kad izađe iz lifta, he he, to je super, ultra organizam koji ubija sve šta vidi, ne mora disat, penje se gdje oće, hoda po stropu, sve to može ali na borbu protiv Ripley ide sa liftom, možda je bila umorna od poroda pa ajde da se ne grči po ventilacijama uzela lift.

I onda ono, vrhunac filmaštva, dođe lift, napravi ding, svi gledaju u vrata, vrata se otvore, očekuješ servisera ili možda kotlovničara - a ono Alien?

Usro sam se tada, počeo sam se trest u strahu, Aliens top film.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Old 07.01.2015., 12:21   #95
https://www.youtube.com/watch?v=zqzHdKqZAmo

Ko ovo može pogledat bez da ga ne prožmu duboki osjećaji srama, svaka čast.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Old 07.01.2015., 12:54   #96
tusk (2014)

Okolnosti filma mi nisu najjasnije, vuku poreklo iz nekih već Smithovih zezanja i internih štoseva koje nisam ispratio. Po jednoj varijanti, Tusk je razrađen materijal iz nekog njegovog podcasta, po drugoj je u pitanju razrada jednog trashy oglasa u novinama. Film je najavljen kao horor-komedija. Okolnosti su manje bitne, bitno je kakav je film. A on me nije oduševio.
Naprosto, nedovoljno je smešan da bi bio komedija u maniru Smithovih ranijih raspojasanih radova, a nedovoljno zapravo strašan i originalan da bi bio punokrvni horor. Humor deluje usiljeno, loše napisano, sve na istu foru. Horor elementi izgledaju staro, ali ne u smislu nekog retra ili posvete nekom od klasičnih autora, nego kao da se Smith nije setio ničeg boljeg. To je manje važno za horor-komediju, a problem je što spoj ne radi kako treba, što u toj silnoj grotesknosti nije zapravo zabavan. Scene su duge, dijalozi se pretvaraju u monologe i sve to gnjavi.
Lepo je znati da Smith može raditi i drugačije filmove od onih na koje smo navikli i da još uvek uživa u pisanju, režiji i stvaranju. Loše je to što je, čini se, ostao bez ideja, pa poseže za najstandarnijim trikovima. Tusk mi nije seo ni kao fanu ni kao kritičaru i čisto sumnjam da će mi njegova dalja razrada popraviti utisak.
Nadopuna prehrani is offline  
Old 07.01.2015., 16:21   #97
tusk uopće nije smiješan
Ajutokintumi is offline  
Old 07.01.2015., 16:25   #98
Birdman Od ovog filma sam očekivao film godine zbog dobrog castinga, Inarittua i trailera. Dobio sam više od toga, ponajbolji film u zadnjih nekoliko godina( po mom mišljenju naravno). Sve funkcionira odlično. Snimano je kao da je sve snimljeno odjednom, kamera prati glumce. Gluma fantastična, Batman, ...ovaj Birdman, ...ovaj Keaton zaskužuje nominaciju, a nadam se da će i dobit Oscara. Norton fenomenalan, došlo je vrijeme da pobere kipića za sporednu ulogu. E. Stone, N.Watts i Zach Galfinešto su isto odlično odradili uloge. Soundtrack dobar, dijalozi odlični, humor i satira isto. Nadam se još ovako kvalitetnih djela Inarittua. 9/10

Zadnje uređivanje MagicRat : 07.01.2015. at 16:37.
MagicRat is offline  
Old 07.01.2015., 20:20   #99
The Guest - Prica o liku koji 'bane' na vrata obitelji Peterson ciji je sin poginuo u nekoj akciji u ratu sa pricom da je bio 'dobar' sa njihovim sinom i kao dosao je da im prenese poruku od njega. Ovi ga naravno na prvu prime kao roda rodjenog, medjutim nakon par dana neke stvari postaju jasnije i sve je ociglednije da David bas i nije sav svoj...A sta ja znam, film mi je bio dobar dok MOGUCI SPOILER po Davida nisu dosli specijalci naoruzani do zuba koje je ovaj sredio na nacin da bi mu pozavidjeli i Expendablesi, Michael Dudikoff i Channing Tatum zajedno, onda ono ponasanje majke koja je nicim izazvana pobjegla od njih pravac njemu u ruke i generalno od tog trenutka film mi postaje tri koplja slabiji. KRAJ SPOILERA Sve u svemu, nista specijalno...
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Old 07.01.2015., 22:19   #100
Od pocetka mi se nije svidjalo sto nema mracniju atmosferu ocekujuci da bude dobar.
Nakon sto dobro krene film postaje sve vise sranje. Ona zavrsna scena je nevidjeno smece. Gost je jebeni Terminator, Michael Myers, Norris... Steta 5/10

Nightcrawler
Odlican film. Sta reci o ludjacima, medijima, nacinu dolaska do vijesti, karijeristima, oportunistima, smradovima... Sve je jasno, istina je/takvi su oko nas. Samo malo ukljuciti mozak. 9/10

Mr. Deeds Goes to Town (1936)

Ovaj film velikog Frank Capre govori o nekim ljudskim vrijednostima kakve sve manje vidjamo. Savremeno drustvo i nametnuti kodeksi ponasanja unistavaju licnost covjeka. 9/10

Zadnje uređivanje OGM SA86 : 07.01.2015. at 22:26.
OGM SA86 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.