Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 17:14   #21
Da, zlatno doba sitcoma je prošlo
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:30   #22
Danas su serije bolje od filmova(mislim ovih novih filmova).Arrow,Marco Polo,Constantine,Boardwalk Empire,Prison Break,Vikings,Game of thrones...itd da ne nabrajam dalje,su jednostavno prijatnije za gledanje i imaju dobru priču tj. scenario.
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:40   #23
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Na stranu sad to, Mad Men je stvarno izvrsna serija. Uz Rectify, najbolja današnja serija. Rectify evo nažalost rijetko će se spomenut.

Sitcomi danas su katastrofa. I oni kakti dobri su loši.
Za razliku od komedija zadnjih par godina?

Od modernijih kao Raising Hope ili 30Rock, toliko dobre komedije nemamo u to doba već.

A Raising Hope uopće nisu neki poznati glumci ili skupa serija, nego je do likova i razrade, koje u 90 minuta komedije nemaš
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:41   #24
Quote:
Ecio94 kaže: Pogledaj post
Danas su serije bolje od filmova(mislim ovih novih filmova).Arrow,Marco Polo,Constantine,Boardwalk Empire,Prison Break,Vikings,Game of thrones...itd da ne nabrajam dalje,su jednostavno prijatnije za gledanje i imaju dobru priču tj. scenario.
Svašta si ti tu nabrojao koelga, ima tu svega.

Boardwal Empire jest remek dijelo, no recimo Game of Thrones je dosta hype-an, ali zapravo prilično slab
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:43   #25
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
Da, zlatno doba sitcoma je prošlo
Kažem, nažalost istina, ili su prekinute (30 Rock, Raising Hope) ili su se pokvarile (Big Bang Theory, How i met, Dva i pol muškarca).

S time da ove potonje nikada ni nisu bile u nekom rangu.

Britanci imaju konačno dobre i moderne seriej kao Plebs ili Bad Education.

Inače nisma bio ljubitelj britcoma, ali sada su se amerikanizirali.
Nekima je to svetogrđe, meni je napredak
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:43   #26
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
Catch Me If You Can prikazuje samo jednog nesretnog klinca koji nakon što je vidio osramočenog oca i raspad obitelji odlučio varati sve oko sebe i pritom postati cijenjen i bogat ,pa onda su mi bolje društvene promjene prikazane u Forest Gumpu..

Doors je samo još jedan loš film Stonea..daleko bolji film slične tematike je I Shot Andy Warhol
kako god vidis,ali I Shot Andy Warhol je predepresivan prikaz feministickog bunta ,ali imas iz 1959 cormanovo remek djelo A Bucket of Blood-to mi je slicno Valeriji dok puca u Andya,ali film je zabavniji...

No vratimo se na temu,film je poput pjesme koju moras napisati na jednoj stranici i izreci ono sto serija pise na mnogo vise stranica...
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:45   #27
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Za razliku od komedija zadnjih par godina?

Od modernijih kao Raising Hope ili 30Rock, toliko dobre komedije nemamo u to doba već.

A Raising Hope uopće nisu neki poznati glumci ili skupa serija, nego je do likova i razrade, koje u 90 minuta komedije nemaš
,

Oprosti, ali to su loše ili solidne komedije. Današnji američki humor je na razini osnovne škole. Ne hvalim ni britanski humor. Dakle, nisam jedan od onih kojima je britanski bolji, a američki pljujem. I jedni, i drugi imaju uspona i padova. 30Rock treba da krene, ima dobrih momenata, ali na kraju ništa posebno. Ove sve ostalo je ispodprosječno. Community mi je bio dobar.

Sad, pogledam starije sitcome, pa ubijaju ove nove koliko su bolje napisani i prirodnije oglumljeni.

Ovaj gore nabroji Boardwalk Empire i onda uz njega Arrow, Constantine, Prison Break kao primjer kvalitetnih serija. Ajme meni. Arrow, Constantine su serije po stripovima. Kužim da će to danas biti najpopularnije, ali to nisu serije koje će se moći mjeriti sa današnjim najboljim filmovima. Baordwalk može. Peta sezona ne, al dobro.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:53   #28
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
,

Oprosti, ali to su loše ili solidne komedije. Današnji američki humor je na razini osnovne škole. Ne hvalim ni britanski humor. Dakle, nisam jedan od onih kojima je britanski bolji, a američki pljujem. I jedni, i drugi imaju uspona i padova. 30Rock treba da krene, ima dobrih momenata, ali na kraju ništa posebno. Ove sve ostalo je ispodprosječno. Community mi je bio dobar.

Sad, pogledam starije sitcome, pa ubijaju ove nove koliko su bolje napisani i prirodnije oglumljeni.
.
Iskreno pitanje, koje starije sitcome?

Osim eto Seinfelda?

Što se tiče 30Rock, prve četiri su legendarne, zadnje dvije su smeće, stara boljka svih sitcoma.

Ako želiš nešto novo i neobično, pogledaj Raising Hope, drži neki standard sve 4 sezone.

Što se tiče ove tri, slažem se da nikada nisu bile vrhunske, ali su koplje više oko 99% komedija u kinima tih godina
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 17:59   #29
Mash, Cheers i Seinfeld su ti meni od američkih najbolji. Danas jednostavno ove koji se rade nisu mi ni blizu na toj razini. Sve mi je previše isforsirano. Stariji britanci su mi isto odlični i bolji od svega što amerika i oni danas rade, a da su komedije u pitanju.

Raising Hope sam pokušao, kao i The Middle i meni to nije ni pod zub. Stvarno ne znam što ljudi vide u takvim serijama, al dobro. Tu ćemo se složit da se ne slažemo oko toga.

Od humorističnih Louie mi je odličan iako je to prije dramedija, ali je jako inteligentno napravljeno.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 18:00   #30
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
,

Oprosti, ali to su loše ili solidne komedije. Današnji američki humor je na razini osnovne škole. Ne hvalim ni britanski humor. Dakle, nisam jedan od onih kojima je britanski bolji, a američki pljujem. I jedni, i drugi imaju uspona i padova. 30Rock treba da krene, ima dobrih momenata, ali na kraju ništa posebno. Ove sve ostalo je ispodprosječno. Community mi je bio dobar.

Sad, pogledam starije sitcome, pa ubijaju ove nove koliko su bolje napisani i prirodnije oglumljeni.

Ovaj gore nabroji Boardwalk Empire i onda uz njega Arrow, Constantine, Prison Break kao primjer kvalitetnih serija. Ajme meni. Arrow, Constantine su serije po stripovima. Kužim da će to danas biti najpopularnije, ali to nisu serije koje će se moći mjeriti sa današnjim najboljim filmovima. Baordwalk može. Peta sezona ne, al dobro.
Šta fali Arrow i Constantine?Misliš da nisu bolji od nekih današnjih filmova?Da ti ja kaže,jesu i to dosta.
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 18:05   #31
To su loše serije, ali su popularne, a ljudi vole podliazit masi. Od Sendlerovih filmova vjerojatno i jesu bolje.

Serije/filmovi po stripu će uvijek biti najpopularnije.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 19:00   #32
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Raising Hope sam pokušao, kao i The Middle i meni to nije ni pod zub. Stvarno ne znam što ljudi vide u takvim serijama, al dobro. Tu ćemo se složit da se ne slažemo oko toga.
.
Pošteno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 19:58   #33
Pratim oboje. Malo više gledam serije.
Filmove gledam kad ne znam što ću sa sobom. Većinom su to neki blockbusteri ili malo manje razvikani ali tu negdje.
Serije su mi uglavnom bolje. U zadnje vrijeme ima dosta zanimljivih serija, pogotovo ovih stripovskih što mi svakako odgovara.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:03   #34
Više gledam filmove. Serije - ako mi se ne svidi na prvu, dalje ne gledam, ali da su postale umjetnički jače i razrađenije od filma, bome jesu.

Npr. fotografija i karakterizacija likova u Breaking Bad, scenografija u Boardwalk Empire, fotografija u Utopiji je vrh, krajnosti u razradi likova što se tiče True Detective, baš - stvaralaštvo. Shameless. House of cards. Točno se postavljaju novi standardi.

Zadnje uređivanje okapoaN : 28.01.2015. at 20:12.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:50   #35
Baš je Shameless vrh
Ja to ne odvajam, gledam što mi se gleda. Ovisi kako sam raspoložen. Samo što je kod serija problem to kad se navučeš na neko sranje, onda ga moraš odgledati do kraja. A posebno je problem kada ima više sezona. Ja sad gledam That's Life i jedva čekam da se dovrši. Isti slučaj mi je bio, npr., i sa serijom First Wave i s tim govnetom od Shamelessa. Itd.
Danas su trendovi slični i za jedne i drugo. Kod oboje postoji puno komercijalnih sranja, ali ima i naslova koje vrijedi izdvojiti. Ovo su neki od meni boljih serijala od 2012. naovamo:

Welcome to Sweden (2014)
Celebrity Squares (2014)
Fargo (2014)
Harry (2013)
Peaky Blinders (2013)
24 Hours in Police Custody (2014)
Gomorra (2014)

A ovo su filmovi iz istog perioda:
Dallas Buyers Club (2013)
The Grand Budapest hotel (2014)
The Past <Le passé> (2013)
Silver Linings Playbook [Happiness Therapy] (2012)
We Are the Best! <Vi är bäst!> (2013)
What We Do in the Shadows (2014)
The World's End (2013)

Po ovome se vidi da je to tu negdje.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:55   #36
Lupaj se po glavi, al uzmi pravi čekić. Možemo tako do sutra srat po tuđim subjektivnim mišljenjima i gurat svoja. Shameless je jebeno zabavna serija. Daj mi jednu koja nemoralizira likove na način na koji to radi ista.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 21:21   #37
ima vec takva tema na filmu.
film je umjetnost a serije konfekcija, gledam i jedno i drugo.


Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Na stranu sad to, Mad Men je stvarno izvrsna serija. Uz Rectify, najbolja današnja serija. Rectify evo nažalost rijetko će se spomenut.

Sitcomi danas su katastrofa. I oni kakti dobri su loši.
klasicno precjenjivanje.
rectify je solidna serija, jedna od mnogih i nista vise od tog.

za sitcome se slazemo.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 21:39   #38
Meni je odlična, što da ti kažem. Volim likove koje su stvorili, priču, karakterizaciju i to što je serija dramska, a opet potpuno drugačija od ostalih. Trenutno za mene najbolja serija. Meni su Game of Thrones, Breaking Bad precijenjene s tim da mi je Breaking Bad bila dobra sve do 4. sezone kad su počeli prelaziti u comic relief.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 21:48   #39
ofkors, jedva cekam nastavak. kupila me vec osnovna postavka s likom koji je tijelom na slobodi a duhom na robiji, volim njen spori ritam.
ona ima sve sto dobra serija treba imati, a sad sto su se standardi snizili pa gledamo razna smeca kao vrhunske serije, to je druga prica.

game of thrones ne mogu ocima vidit, breaking bad - stao sam nakon druge sezone, dobra ali nije mi se vise dalo.
the fall je isto jako, jako solidna, scully zrela i pojebljiva.. preporuka.
__________________
force majeure

Zadnje uređivanje Gustowny : 28.01.2015. at 21:57.
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 21:57   #40
Ne bi rekao da su serije kvalitetnije, meni su GoT, Viskings i slične stvari debelo precijenjene. Ali samo zato gledajući Sopranose, Wire, Tins Peaks, True Detective, HoC i BB uživao više nego gledajući bilo koji film, makar se naravno slažem da ima filmova kvalitetnijih od tih serija, ali jednostavno je pravi užitak duže gledati neku seriju koja je visoke kvalitete.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.