Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 22:03   #41
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
ofkors, jedva cekam nastavak. kupila me vec osnovna postavka s likom koji je tijelom na slobodi a duhom na robiji, volim njen spori ritam.
ona ima sve sto dobra serija treba imati, a sad sto su se standardi snizili pa gledamo razna smeca kao vrhunske serije, to je druga prica.

game of thrones ne mogu ocima vidit, breaking bad - stao sam nakon druge sezone, dobra ali nije mi se vise dalo.
the fall je isto jako, jako solidna, scully zrela i pojebljiva.. preporuka.
The Fall još nisam počeo, ali čitam samo pohvale. Scully i Dosjei X su vrh vrh! Barem privh 6 sezona su remek djela moderne televizije.

Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao da su serije kvalitetnije, meni su GoT, Viskings i slične stvari debelo precijenjene. Ali samo zato gledajući Sopranose, Wire, Tins Peaks, True Detective, HoC i BB uživao više nego gledajući bilo koji film, makar se naravno slažem da ima filmova kvalitetnijih od tih serija, ali jednostavno je pravi užitak duže gledati neku seriju koja je visoke kvalitete.
Slažem se da je puno veći užitak gledati neku seriju, ali samo ako je kvalitetna. Znači, serije koje imaju konstantnu kvalitetu. The Wire je pravi primjer. Sopranosi isto pa i Homicide iako 7. sezona ne valja, ali rasprave između Baylissa i Pembletona bih mogao gledati danima i niti jedna današnja serija to ne može zamijeniti.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 00:35   #42
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Lupaj se po glavi, al uzmi pravi čekić. Možemo tako do sutra srat po tuđim subjektivnim mišljenjima i gurat svoja. Shameless je jebeno zabavna serija. Daj mi jednu koja nemoralizira likove na način na koji to radi ista.
To je po mom ukusu tipična treš serija. Samo idu na to da budu što luđi i to je to. Najbitnije u cijeloj seriji je da se ona najstarija (valjda Fiona) dobro pofuka u svakoj epizodi. I ja sam bio fan, ali svake sezone su sve gori i gori, zato ne mislim da zaslužuje mjesto kad se spominju kvalitetne serije. Macy je dobar glumac i to je to. Sve ostalo je samo "hajmo što šokantnije".
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 01:32   #43
filmovi. nemam discipline za serije. ima tu kvaliteta svakako, ali zahteva ili OCD u smislu praćenja TV programa ili manijačenje od po nekoliko sati dnevno. sa filmovima preterujem, pa serije ne stižem ispratiti.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:44   #44
Ja bih skrenuo pozornost na još jednu stvar. Kad se govori o "zlatnom dobu TV serija" i kad to naši novinari i publika (ali i cijelog Svijeta) papagajski ponavljaju, zapravo se kao što je to čest slučaj kad se priča o zabavi i umjetnosti, biva amerocentričan. Tu se misli gotovo isključivo na američke serije. Možda se spomene i da su britanske na istoj razini, no Britanci su taj svoj standard kvalitete uspostavili još prije 20, 30 godina, nije to njima nikakva novost. Eventualno još Francuzi i Skandinavci pokušavaju pratiti trend, no nemaju oni produkcijske uvjete da bi bili na istoj razini.

Male kinematografije još uvijek mogu doprijeti do strane, globalne publike, isključivo putem filmova - i bez obzira što Amerikanci postavljaju trendove koje drugi slijede, ne vidim da će se to promijeniti. Nabrojite mi koliko ste rumunjskih serija pogledali u zadnje vrijeme, a ja ću vam nabrojati koliko sam novijih rumunjskih filmova pogledao

Mislite li da su po Svijetu čuli za Lud, zbunjen, normalan ili Vratit će se rode, ili za Ničiju zemlju, Grbavicu itd.?
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:49   #45
TRENUTNI SCORE:

Filmovi 13 : Serije 7
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 10:21   #46
Filmovi bez imalo razmišljanja. Film je umjetnost, serije su zabava ako su dobre. Ili davež ako nisu.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 10:34   #47
Ima nešto što spaja oba svijeta

The Knick

Serija snimana kao film. Odlična

Ja sam podijeljena. Ima divnih filmova i divnih serija. I ne želim se opredijeliti.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 10:34   #48
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
Filmovi bez imalo razmišljanja. Film je umjetnost, serije su zabava ako su dobre. Ili davež ako nisu.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:47   #49
A zašto bi se morali opredijeliti za jedno ili za drugo? Volim pogledati kvalitetan film jednako kao i kvalitetnu seriju. A da smeća ima i u jednom i u drugom mediju, to svakako.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:56   #50
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
A zašto bi se morali opredijeliti za jedno ili za drugo?
Zato što je to tema topica.

U prvom postu je objašnjeno da se često u javnosti govori kako su "serije preuzele primat filmu" - ovo je tema u kojoj diskutiramo o toj tezi i iznosimo vlastiti stav. Ako si neutralan, reci da si neutralan.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:59   #51
Serija mora biti stvarno dobra da bih ju gledala. Preferiram crnohumoristične.
Filmove sve što daš. Izuzev hororaca. Njih više ne gledam.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:30   #52
Trenutno su serije itekako bolje od filmova.
good kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:53   #53
Ja sam u taboru filmova. Za jednu dobru sezonu serije može se pogledati 3,4 dobra filma, to mi je ekonomičnije Iako kad mi se serija svidi, to je veliki gušt. Serije gotovo uvijek padnu u kvaliteti nakon 1,2 sezone, čast iznimkama, pa odustanem. Film ako je i loš početak pogledam do kraja, dok ako me serija ne oduševi nakon prve dvije epizode nema šanse da je nastavim gledat.
MagicRat is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 16:25   #54
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
za sitcome se slazemo.
Svi se slažete za sitcome, ali tema nije "zlatno doba sitcoma" nego "jesu li bolji od komedija u istom razdoblju"

Koje su komedije bolej od 30 Rock u isto vrijeme?

Pa čak i od Big Bang Theory ili How i met your mother.

Dakle i te lagane komercijalne sitcome da li ima 5 boljih filmova od njih
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 29.01.2015. at 16:32.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 16:41   #55
Ja podjednako volim i filmove i serije,ali to najviše ovisi o radnji,ako me radnja zanima,onda gledam neovisno jel se radi o filmu ili seriji.
Ako gledam preko interneta ili skinute filmove,onda filmove gledam malo više jer su kraći,za odgledati sezonu neke serije trebam izdvojiti puno više vremena nego za pogledati neki film,a kad su na TV-u onda i jedno i drugo gledam podjednako.
A to koje je kvalitetnije ovisi,ima dobrih i filmova i serija,isto kako ima loših filmova i serija.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 16:55   #56
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Svi se slažete za sitcome, ali tema nije "zlatno doba sitcoma" nego "jesu li bolji od komedija u istom razdoblju"

Koje su komedije bolej od 30 Rock u isto vrijeme?

Pa čak i od Big Bang Theory ili How i met your mother.

Dakle i te lagane komercijalne sitcome da li ima 5 boljih filmova od njih
Da, ali moraš shvatit da meni te serije nisu ništa posebno. Ne vidim u njima ništa više od bezveznih bacanja fora što ne volim. 30 Rock je bolje napisana serija od ove dvije koje ne podnosim koliko su mi loše, ali i dalje mi nije ništa posebno. Meni je Louie iako nije čisto humoristična serija puno smješnija od svih tih troje zajedno. Inteligentan humor volim sa dobrom dozom drame.

Dakle, Louie je u tom razdoblju odlična serija.

Sad, što se tiče filmova. Prošlogodišnji What We Do in the Shadows mi je bio jako smiješan. Francuski Intouchables sam se smijao stalno + imao je dosta dramskih scena.

Dobar mi je i Alan Partridge. Meni su The Trip i Alpha Papa zakon komedije. Sad, ti ne voliš britance pa ti sigurno ovakav humor neće biti dobar

Od Američkih prošlogodišnji The Grand Budapest Hotel mi je bio izvrstan. Komedija i drama, ali drama se toliko i ne osjeti zbog svih apsurdnih situacija. Ne leži Wes Anderson svakome, ali meni se sviđa njegov stil.

Chef mi je isto bio dobar.

Uglavnom, u 90% slučajeva volim kad se kombinira komedija i drama, a čiste komedije volim u 10% slučajeva. Pa Mućke su dosta kombinirali komediju i dramu. Pogotovo u kasnijim sezonama.

Zato ne volim komedije gdje mi samo bacaju fore, pokušavaju biti smiješni. Ne leži mi to. Jesi gledao Mash? Mash je bila serija gdje su im likovi bili karikature i bacali fore, ali kad su došli dramski momenti, to je bila najemotivnija serija koju sam gledao. Zato su mi te njihove fore uvijek bile dobre.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:06   #57
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Svi se slažete za sitcome, ali tema nije "zlatno doba sitcoma" nego "jesu li bolji od komedija u istom razdoblju"

Koje su komedije bolej od 30 Rock u isto vrijeme?

Pa čak i od Big Bang Theory ili How i met your mother.

Dakle i te lagane komercijalne sitcome da li ima 5 boljih filmova od njih
30 rock nisam baš gledao (čini se ok), ali bilo koji film Judea Appatowa i Setha Rogena je duhovitiji od BBT (koja je isto ok) i HIMYM (koja je precjenjena u nedostatku boljeg). A to su obični prizemni filmovi. The Guard je za njih Amarcord.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:01   #58
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
30 rock nisam baš gledao (čini se ok), ali bilo koji film Judea Appatowa i Setha Rogena je duhovitiji od BBT (koja je isto ok) i HIMYM (koja je precjenjena u nedostatku boljeg). A to su obični prizemni filmovi. The Guard je za njih Amarcord.
Vidiš ne slažem se.

Bolja epizoda HIMYM ili TBBT, dakle preve recimo 3 sezone obje, su za nekoliko kopalja bolji čak i od This is the End od Rogena, dok su Pineapple Expres ili Superbad mnogo mnogo slabije od iste
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:03   #59
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Sad, što se tiče filmova. Prošlogodišnji What We Do in the Shadows mi je bio jako smiješan. Francuski Intouchables sam se smijao stalno + imao je dosta dramskih scena.

Dobar mi je i Alan Partridge. Meni su The Trip i Alpha Papa zakon komedije. Sad, ti ne voliš britance pa ti sigurno ovakav humor neće biti dobar

Od Američkih prošlogodišnji The Grand Budapest Hotel mi je bio izvrstan. Komedija i drama, ali drama se toliko i ne osjeti zbog svih apsurdnih situacija. Ne leži Wes Anderson svakome, ali meni se sviđa njegov stil.
.
I sam vidiš da osim TGBH, sve što si nabrojao nisu mainstream kino hitovi.

Kino hitovi su onaj Sex Tape, većina filmova od Sandlera i slična sranja

Recimo i solidniji, recimo 21 Jump street, meni je to ispod HIMYM
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:07   #60
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
. The Guard je za njih Amarcord.
E ovo je dobar film
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.