Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2014., 09:34   #1
Exclamation Kuća s lažnim dugom koji mi nismo napravili

Dobar dan svima!

Imam jedan veliki problem. Krenut ću ispočetka. Moji roditelji su se rastavili 2009 godine. U periodu kada se je trebalo na sudu odlučiti tko će što naslijediti i koliko u vezi kuće moj otac je od svoje majke ( moje bake ) uzeo dug u iznosu od 60.000 kuna, dakle novac koji zapravo ne postoji. Na taj način je poteretio cijelu kuću kako mama ako bi naslijedila jedan dio kuće nebi ju mogla prodati. Moj otac mi je sam priznao kako je platio 1000 kuna da sredi papire da je od babe uzeo 60.000 kuna koji niti baba ima,a još manje on. Nakon toga je mama nama prepisala polovicu kuce kako je bilo dogovoreno u početku. Tata je svoj dio ostavio sebi. Ali mene muči to kako da se mi riješimo duga i na koji način da dokažemo da mi taj dug nismo napravili, i kako je taj netko mogao dignuti da potereti imena mene i mojih dviju sestri? Što je najgore od svega taj dug danas iznosi 120.000 kuna. Baba ne pristaje na brisanje duga s glupim izgovorom da bi se majka mogla vratiti i kako ce ga obrisati kad posljednja sestra koja je sada 8 razred navrši 18 godina. Ne pada mi napamet u ovakvo što vjerovati jer nikad neznaš kada tko može umrijeti a mi ostajemo s velikim dugom dok smo žive. Drugo kako je moguće uopće poteretiti kuću s novcem koji ne postoji? Dali se može utvrditi porijeklo novca kojeg je baba navodno imala ( točnije nije, jer taj novac nikad ocu nije dala) a to piše sam na papiru? Da li jednog dana kada krenem stjecati svoju imovinu, nju istu mogu izgubiti zbog tih dugova iz prošlosti koji nisu moji a niti od moje majke jer jedino s tim ima veze moj otac i baba?..

Molim Vas neka mi da neki savjet netko tko se razumije u takve situacije, jer neznam što ću. Imam 20 godina a već mi takve stvari stoje za vratom.
pmm94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 19:51   #2
Prije svega napomena da nije potrebno jedno te isto pitanje postavljat na više tema. Dovoljno je što ste otvorili ovu zasebnu temu.

Ovo je pitanje koje nije za forum. Dakle, očito postoji upis terena na nekretnini. Potrebno je vidjeti što točno piše u ispravi temelejm koje je izvršen upis takvog tereta, tek onda se može dati neki suvisli odgovor.

Utvrđivanje "podrijekla novca" u ovoj situaciji nema smisla.
Ako u toj ispravi piše da je novac primljen, a isprava je solemnizirana, teško se može dokazati suprotno.

Odite sa to ispravom sklopljenom između oca i bake kod odvjetnika i potražite savjet, jer se valjan odgovor na takvo pitanje ne može dati preko foruma.
File is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.