Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2007., 20:23   #41
ja već dugo nisam vidjela kosilicu sa 2-taktnim motorom. uglavnom su na tržištu 4-taktne i to briggs&stratonovi motori.
s tim 2-taktnim motorom možeš kositi po uzbrdici bez bojazni da će ti se ulje pomiješati sa gorivom, dok kod 4-t. postoji takva mogućnost i onda ode sve u klinac.
u 4-t. ti ide neki super, eurosuper, a u 2-t. ide mješavina.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:43   #42
imam trižnu, 5ks.
kosi bez ikakvog zastajkivanja, ni krtičnjaci ni išta slično ju ne smeta. po meni zakon.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:54   #43
nece ti se pomjesati ulje sa gorivom nego se uljie salije u jednu stranu pa ga pumpa ne vuce i nema podmazivanja
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 08:07   #44
Quote:
puger kaže: Pogledaj post
nece ti se pomjesati ulje sa gorivom nego se uljie salije u jednu stranu pa ga pumpa ne vuce i nema podmazivanja
To bi znacilo da 2taktni motori koriste mjesavinu, i ulje iz te mjesavine podmazuje motor.
A 4taktni motor koristi odvojeno benzin i ulje.

To mi je korisna informacija, jer sumnjam da bi me neko pitao kakvu kosinu mislim kositi.

Tnx
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 09:09   #45
Ja imam vočnjak isto tako na blagoj padini, gdje trava raste prilično brzo i bujno.. Već godinama tamo kosim travu, i iskušao sam sve metode. Od košenja ručnom kosom dva puta na godinu, strižne kose namontirane na motokultivator, do motorne kosilice iza koje sam se nahodao kao na maratonu..

Prije dvije godine kupio sam na rasprodaji kod Peveca traktorić-kosilicu MTD RS 125/96, po vrlo povoljnoj cijeni, i preporodio sam se..

U jednom prolazu pokosim skoro metar širine, teški posao pretvorio se u zadovoljstvo. Traktoriću ne smeta niti visoka trava, ima bočno izbacivanje i skinuo sam onaj štitnik, tako da nema štopanja kod visoke trave. Krtičnjaci uopće ne predstavljaju problem, uz uvijet da se ne kosi kad je rosa, jer bi se zemlja pomiješala sa mokrom travom. Ne smetaju mu čak niti suhe grane, otpale s vočki, jer sve to on samelje i izbaci bočno. Vrlo robustan stroj, jedino treba paziti na niske panjeve, koje treba odrezati do nivoa zemlje, da ih noževi ne zahvate.

Svakome tko mora kositi malo veće površine travnjaka, preporučujem traktorsku kosilicu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 09:12   #46
Kao što je već navedeno dvotaktni motor koristi mješavinu goriva i ulja, te se tim uljem podmazuju elementi motora. Zbog ekologije se koriste četverotaktni motori. Oni koriste čisti benzin za rad, a ulje za podmazivanje uljem je odvojeno.
Briggs&Stratton motori imaju u kučištu motora jedan plastični zupčanik koji "razbacuje" to ulje i podmazuje ostale dijelove, a Tecumseh motori imaju jednostavnu uljnu pumpu za prisilno podmazivanje. Mislim da i jedni i drugi imaju neku toleranciju, tj. mogu raditi na kosinama do nekih 10 - 20° (nisam siguran).

Ako su u pitanju veće strmine, poželjno je da kosilica ima dvotaktni motor jer kod njega podmazivanje motora ne ovisi o nagibu.
Nešto takvih kosilica se može naći na

http://www.mvv.hr/codec/

Pozdraf,

Dinosaur
Dinosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 09:27   #47
Čini mi se da je jedno od rješenja za produženje radnog vijeka 4-T motora na kosilicama korištenje sintetičkog ulja viskoziteta SAE-30, koja se kod nas prilično teško mogu nabaviti...

Obično u upustvima koslica piše da mogu kraće vrijeme raditi i na strmijim terenima, ali treba izbjegavati duži rad na takvim terenima. Moja rotaciona kosilica s Tecumseh motorom pokosila je jako jako puno toga, i radi još uvijek.

U međuvremene joj se je potrgalo kučište, to sam malo povario, i sad "u mirovini" kosi samo ravne i manje površine po dvorištu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 10:13   #48
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je jedno od rješenja za produženje radnog vijeka 4-T motora na kosilicama korištenje sintetičkog ulja viskoziteta SAE-30, koja se kod nas prilično teško mogu nabaviti...

Obično u upustvima koslica piše da mogu kraće vrijeme raditi i na strmijim terenima, ali treba izbjegavati duži rad na takvim terenima. Moja rotaciona kosilica s Tecumseh motorom pokosila je jako jako puno toga, i radi još uvijek.

U međuvremene joj se je potrgalo kučište, to sam malo povario, i sad "u mirovini" kosi samo ravne i manje površine po dvorištu.
Da, Tecumseh je pouzdaniji od Briggs&Strattona. I sam proizvođač tvrdi da motor može pouzdano raditi na nagibima do 20°. Znači da kratkotrajno može i više.

Pozdraf,

Dinosaur
Dinosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 10:29   #49
Da neke kosilice mogu raditi u svim mogućim položajima, pa čak izvoditi i lupinge i valjke u zraku, možete vidjeti ovdje:

http://www.youtube.com/watch?v=7032PBiIDyM

Samo me nemojte pitati kako je to moguće!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:27   #50
Nego, znam da sam vec pitao ali da nema netko kakvu ideju gdje posuditi kosilicu za probu? Flaxericu imam i znam sta moze a probao bi samohodnu rotacionu...
Fala :-)
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:53   #51
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Da neke kosilice mogu raditi u svim mogućim položajima, pa čak izvoditi i lupinge i valjke u zraku, možete vidjeti ovdje:

http://www.youtube.com/watch?v=7032PBiIDyM

Samo me nemojte pitati kako je to moguće!
Ta kosilica je sisala po canabisu
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:37   #52
joj... ja svoju samohodnu jučer odvezla mehaničaru da nek je popravi do subote ak može,jer do subote traje neki skonto u merkuru, pa da si kupim novu.
međutim, opravi on nju danas!
pa sam si ušparala par hiljada (sad svi kucnite u drvo )
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:49   #53
Quote:
cvečn knedl kaže: Pogledaj post
(sad svi kucnite u drvo )

kuc kuc
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:53   #54

i triput pljuni i triput se okreni oko sebe i optrči triput oko kuće ili bloka zgrada
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 15:36   #55
Trimer

imam 4.000 m2 ajmo reci nekakvog vocnjaka, na dosta dobroj strmni, tako da u obzir dolazi samo trimer.
nekako sam se odlucio dati cca 4.000 kn u kojem rangu i trazim isti.
Stihl FS 130 = 4.200 kn (1,9 ks)
a sada mi se pojavio jos jedan i to:
SOLO = 4.600 kn (2,6 ks)
Zanima me ako netko ima iskustva sa SOLO trimerima (rade ga njemci) da ga navede.

Unaprijed zahvaljujem!
freerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 15:51   #56
evo, tu su na nekom forumu o tom raspravljali
https://www.forum.hr/archive/index.php/t-142435.html


Quote:
zigy19-06-2006, 09:37
Koji trimer kupiti do 3000kn. Slabiji stihl ili alpina oko2 KS sa opremom.Da li netko zna kakvi su ovi Alpina.Tip u trgovini mi tvrdi da su u klasi sa stihlom samo da za stihl placam ime.
preporucujem ti solo, po kvaliteti je u rangu stihla jeftiniji je i ima dobru servisnu mrezu. za 3000kn mozes dobiti poluprofi model od 30m3 i 1.4ks.
ja sam nedavno uzeo profi model od 54m3 i 3.1ks platio sam ga 4700kn i super sam zadovoljan. obisao sam sve zastupnike poznatijih marki i solo je bio najjeftiniji.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:20   #57
što mislite o ovoj kosilici?

http://www.unikomerc-uvoz.hr/content.asp?FlashID=5501


imam oko 5.000 m2 zemljišta, sve je na kosini, ako je motor na leđima pretpostavljam da ne bi trebalo biti problema sa ikakvim podmazivanjem. Btw jel se itko susretao s ovim modelom, je li itko kosio s ovim trimerom i kakva su mu iskustva?
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:37   #58
Jooj, previše je to za trimer! Pa to 3 dana posla...
Jedino rješenje traktor-kosilica. Ako skupljaš travu onda s prikolicom.
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 21:42   #59
bome, ovaj trimer je neka dobra pila! 2.2 ks, antivibracijski sustav....
no, ko što veli saša, puno je to za trimer. mislim, nije puno ako čovjek ima vremena, trimer je zaista spor u usporedbi sa kosilicom.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 02:20   #60
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
http://www.unikomerc-uvoz.hr/content.asp?FlashID=5501


imam oko 5.000 m2 zemljišta, sve je na kosini, ako je motor na leđima pretpostavljam da ne bi trebalo biti problema sa ikakvim podmazivanjem. Btw jel se itko susretao s ovim modelom, je li itko kosio s ovim trimerom i kakva su mu iskustva?


ma super je to stvar, samo sto ce ti se leda prvo skuhat, a potom otpast.
da ne kazem da ce ti trebati par dana za pokosit 5000 kvadrata.

ako ne kosis samo travu, vec i neki sas i siprazje, radije biraj onu koju okacis o bok i s bicikl ruckama. s njom je pri naletu na nesto tvrde PUNO sigurnije i lakse raditi. e da, kad znas da ces naletiti na nesto tvrde, OBAVEZNO kosi u lijevo. noz se okrece u smijeru suprotno od kazaljke na satu, pa kad naletis na nesto kosilica bijezi od tebe. ako ides na desno, noz ce se odbiti prema tebi, sto je jako opasno. sto se tice podmazivanja, tj dvojba 2T ili 4T, to kod trimera ne igra ulogu.

inace, znam to jer sam cijelo jedno ljeto proveo na uredenju rijecnih korita.

taj trimer kosta preko 5 tisuca, a za to se moze nac prilicno dobra kosilica s kojom ce ti ipak biti lakse kositi. ako mislis kositi 2-3 puta godisnje biraj striznu. roto ce se gusiti s visokom travom.

i za kraj, ako imas para, biraj nesto sto ce te voziti. jer propjesaciti 5-10 km iza kosilice nije bas neki uzitak
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.