Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2009., 15:23   #81
Ja sam na pilulama, planiram još najviše pola godine da ih koristim, a nakon toga kao Mandy, pratiti plodne dane...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:11   #82
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Ja sam na pilulama, planiram još najviše pola godine da ih koristim, a nakon toga kao Mandy, pratiti plodne dane...
Aha. I mi smo pratili plodne dane kad sam ja prestala piti pilule. Prije 10 mjeseci.

Koje pilule pijes? Ove mini koje se mogu uz dojenj?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:47   #83
mi isto niš ne koristimo, evo mogu potpisat Leonee, ista stvar i kod nas, samo kaj ja nisam trudna ( samo da se ne ureknem sad) . evo, iskreno, koristili smo kontracepciju kad smo počeli hodat, u početku... i do sad niš.

idem ovaj tjedan ginekologu, pa ću još jednom porazgovarat oko toga. mini pilule mi se čine kao najbolja solucija u ovom trenu, budući da nikako ne želim trudnoću sada, znači, moram nešto koristiti...

Summer, moja frendica odlazi na injekcije, ali samo zato što je to jedino što smije koristiti, i kaže da joj svaki put kad dođe s injekcije trebaju 2 dana da dođe k sebi, al to je samo njeno iskustvo. ne znam dal postoji u hr uopće.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:58   #84
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
mi isto niš ne koristimo, evo mogu potpisat Leonee, ista stvar i kod nas, samo kaj ja nisam trudna ( samo da se ne ureknem sad) . evo, iskreno, koristili smo kontracepciju kad smo počeli hodat, u početku... i do sad niš.

idem ovaj tjedan ginekologu, pa ću još jednom porazgovarat oko toga. mini pilule mi se čine kao najbolja solucija u ovom trenu, budući da nikako ne želim trudnoću sada, znači, moram nešto koristiti...

Summer, moja frendica odlazi na injekcije, ali samo zato što je to jedino što smije koristiti, i kaže da joj svaki put kad dođe s injekcije trebaju 2 dana da dođe k sebi, al to je samo njeno iskustvo. ne znam dal postoji u hr uopće.
Ma nek mi treba i 5 dana, glavno da mi ne nestane mlijeka i da mogu
Cim sam prestala piti pilule ostala sam trudna, doslovce od prvog sexa.
Ne bi se igrala sad pa da kao kolegica imam razliku od 10 mjeseci medju klincima.

Tvoja frendica nije u hrvatskoj?


Nitko nema iskustva s mini pilulama?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:05   #85
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ma nek mi treba i 5 dana, glavno da mi ne nestane mlijeka i da mogu
Cim sam prestala piti pilule ostala sam trudna, doslovce od prvog sexa.
Ne bi se igrala sad pa da kao kolegica imam razliku od 10 mjeseci medju klincima.

Tvoja frendica nije u hrvatskoj?


Nitko nema iskustva s mini pilulama?
ona je u austriji, a ja na variram, malo at, malo hr

evo, ja idem kod ginićke ovaj tjedan i porazgovarat ću još jednom o mini pilulama (jer dojim), ali mislim da ću ih uzet pa ćemo vidjet.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 18:02   #86
Ja idem sljedeci tjedan i ne izlazim van bez recepta.
Ali bi bas voljela cuti necija iskustva, nije moguce da se samo ja grozim prezervativa i ne zelim novu bebu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 18:10   #87
Ja optimistična i mislim koristiti metodu izvadi van :-P također se grozim prezervativa..
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 18:17   #88
Quote:
Cro_Heidi kaže: Pogledaj post
Ja optimistična i mislim koristiti metodu izvadi van :-P također se grozim prezervativa..

A ne, prvo, ja ozbiljno ne zelim zatrudniti a drugo rodila sam na carski tako da ni nesmijem.
Nakon pouzdavanja plodne dane vise se ne igram s nesigurnim metodama.
A ta mi je metoda inace grozna. Skoro kao prezervativi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 18:22   #89
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja idem sljedeci tjedan i ne izlazim van bez recepta.
Ali bi bas voljela cuti necija iskustva, nije moguce da se samo ja grozim prezervativa i ne zelim novu bebu.
mrzim i ja kondome, a novu bebu ne želim prebrzo


idem na kontrolu prekosutra pa ću imati friške info, javit ću sve kaj ispitam i saznam
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 18:47   #90
ja sam isto puno razmisljala o kontracepciji, pa hocu spiralu, necu (ipak imam 21 god pa mi se bas nije tak rano dalo je ugradivat) pa gledala mirenu (malo mi je bilo puno dat toliko novaca), raspitivala se o mini pilulama svi su me gledali kao da sam s marsa pala ( i ginekologica i ljekarnica), kondomi nam nisu dolazili u obzir... i tako ja razmisljala i razmisljala... i sa bebinih 8. mjeseci saznala da cekamo drugu bebu
toliko o metodi vadi-ga-van... tako da se curke odlucite dok vam nije prekasno
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:18   #91
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
mrzim i ja kondome, a novu bebu ne želim prebrzo


idem na kontrolu prekosutra pa ću imati friške info, javit ću sve kaj ispitam i saznam
Javi javi!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:19   #92
Koristim obicne kontracepcijske pilule od prve menge poslije poroda i zasada je sve normalno, menga redovita, ne obilna, ustvari sve je onako kako je bilo i prije nego sto sam ostala trudna (koristila pilule vec ranije)...Nemam apsolutno nikakvih primjedbi, osim da sam se ukrmačila opet...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:24   #93
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Koristim obicne kontracepcijske pilule od prve menge poslije poroda i zasada je sve normalno, menga redovita, ne obilna, ustvari sve je onako kako je bilo i prije nego sto sam ostala trudna (koristila pilule vec ranije)...Nemam apsolutno nikakvih primjedbi, osim da sam se ukrmačila opet...
A jel dojis?
Ja se ne usudim obicne radi mlijeka a i ne zelim cekati prvu mengu, ko zna kad ce to biti.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:30   #94
Ne, ne dojim vise, a menga je dosla 3,5 mjeseca poslije poroda (dojila sam 2,5 mjeseca)

Obicne se svakako ne preporucuju dok se doji, tj. meni ih je moja ginicka strogo zabranila, ali cim sam prestala dojiti sam otisla po recept (uz vadjenje krvi, mokrace i cijele procedure i nalaza)...Ne znam, uhvatila me paranoja opasna da se ne bi zalomilo jos jedno , tako da u to vrijeme dok sam dojila mm i ja se ni nismo
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:50   #95
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Cerazette pilule-mozes koristiti dok dojis. Uzimaju se svaki dan, nema pauza.

Ja ih nisam uzimala iako mi ih je ginekolog preporucio.
To su jedine(za sada) kontracepcijske pilule za zene koje doje.
to su te mini pilule!! o.k.

našla sam temu sa ženskog zdravlja

https://www.forum.hr/showthread.php?t=406297

znači ima ih u hr!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:54   #96
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Ne, ne dojim vise, a menga je dosla 3,5 mjeseca poslije poroda (dojila sam 2,5 mjeseca)

Obicne se svakako ne preporucuju dok se doji, tj. meni ih je moja ginicka strogo zabranila, ali cim sam prestala dojiti sam otisla po recept (uz vadjenje krvi, mokrace i cijele procedure i nalaza)...Ne znam, uhvatila me paranoja opasna da se ne bi zalomilo jos jedno , tako da u to vrijeme dok sam dojila mm i ja se ni nismo
mene je strah da se to ne oduži... moja susjeda je dobila nakon 9 mjeseci. a kad sam se prošli tjedan naručivala za kontrolu, med sestra mi je rekla da ukoliko dojiš npr. godinu dana može se desiti da ne dobiješ mengu godinu dana...


i kaj onda?


ja planiram zaskočiti mm od 8.dana nakon poroda... znam... nisam pri sebi, ali kaj ću...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:12   #97
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
mene je strah da se to ne oduži... moja susjeda je dobila nakon 9 mjeseci. a kad sam se prošli tjedan naručivala za kontrolu, med sestra mi je rekla da ukoliko dojiš npr. godinu dana može se desiti da ne dobiješ mengu godinu dana...


i kaj onda?


ja planiram zaskočiti mm od 8.dana nakon poroda... znam... nisam pri sebi, ali kaj ću...
ja sam ju dobila 2 mj. nakon poroda, a dojim

ja sam mm-a htjela zaskočit odmah, 2. dan po dolasku iz bolnice sam se bacila na njega, nismo se mogli seksat al...hmmmmmmmm

enivej, uzet ću i ja mini pilule, samo se nadam da ću dobro reagirat na njih, pošto na obične nisam
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:22   #98
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ja sam ju dobila 2 mj. nakon poroda, a dojim

ja sam mm-a htjela zaskočit odmah, 2. dan po dolasku iz bolnice sam se bacila na njega, nismo se mogli seksat al...hmmmmmmmm

enivej, uzet ću i ja mini pilule, samo se nadam da ću dobro reagirat na njih, pošto na obične nisam
uh! sad mi je lakše frendica me optužila da sam sex-manijak
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:30   #99
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
znači ima ih u hr!

Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
mene je strah da se to ne oduži... moja susjeda je dobila nakon 9 mjeseci.

ja planiram zaskočiti mm od 8.dana nakon poroda... znam... nisam pri sebi, ali kaj ću...
I meni je vec dosta a zbilja ne zelim riskirati. Kaj se te pilule ne mogu piti dok ne dobijes mengu?
Koliko sam ja shvatila, samo ih pocnes piti buduci da i tako nema pauze u pijenju.
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ja sam ju dobila 2 mj. nakon poroda, a dojim

ja sam mm-a htjela zaskočit odmah, 2. dan po dolasku iz bolnice sam se bacila na njega, nismo se mogli seksat al...hmmmmmmmm

enivej, uzet ću i ja mini pilule, samo se nadam da ću dobro reagirat na njih, pošto na obične nisam
Kazu da jedino nekakvo eko dojenje moze odgoditi mengu za ozbiljno. Ali i to nije bas sigurna metoda.


Ma ja obozavam pilule, pijem ih vec 14 godina. Nikakvih problema, ni kilaza ni nista.
Valjda ce i ove tako.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:15   #100
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post


I meni je vec dosta a zbilja ne zelim riskirati. Kaj se te pilule ne mogu piti dok ne dobijes mengu?
Koliko sam ja shvatila, samo ih pocnes piti buduci da i tako nema pauze u pijenju.

Kazu da jedino nekakvo eko dojenje moze odgoditi mengu za ozbiljno. Ali i to nije bas sigurna metoda.


Ma ja obozavam pilule, pijem ih vec 14 godina. Nikakvih problema, ni kilaza ni nista.
Valjda ce i ove tako.
misliš na ekološko dojenje? haha, ja sam to "provodila" bez da sam uopće znala da to postoji, saznala s nekih 6 mjeseci moje curke i reko- jebote, pa ja to sve radim a menga je ipak tu tak da se ne pouzdam ni u to.
ah, kompicirano mi je sve to.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.