Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2015., 11:41   #1101
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
A jbt sad si mi unistio nade...lik je reko da mu u zadnje 2.5god kolko se bave s time nitko nikad nije reklamiro. Jel ti kolega bar dobio novce natrag ili kak je to islo?
Jede g....
Nije dobio novac nazad, a skidanje filtera je odradio kod nekoga drugoga.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 00:47   #1102
Quote:
Veki22 kaže: Pogledaj post
Jel ima Opel Astra J sa novim dizlom 1.6 110 konja adblue tank onaj?

Negdje sam čitao da je dizel sa adblue-om bolji nego onaj koji ga nema (u smislu lakšeg spaljivanja česica u dpf-u i dulja trajnost istog).

Da li je manje problema kad se ima adblue i vozi se po gradu naspram "klasičnog dpfa"? Ako se nekom da malo pojasnit mi..
A koje veze ima AdBlue i DPF?
Nikakve.
Urea se dodaje za SCR katalizatore koji se "bore" sa NOx-ima a ne s čađom.

Postoji doduše jedna teorijska povezanost .... no to nek i ostane na teoriji.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 14:54   #1103
Jel ima Focus 1.8 TDCI 85 kW, 2006. godina DPF?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:05   #1104
Mislim da ne.

Evo da javim sto se tice Forestera. Doso je filter nakon ciscenja u Slavonskom Brodu, kazu u sluzbenom da je ko nov. Zacepljenje 0.03%. Znaci dobro su odradili posao, auto je vec u pogonu, sve je ok. Sveukupni trosak 2000kn, 1500 ciscenje, 500 servisu.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:39   #1105
Sad da vidimo dokad...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 16:13   #1106
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Jel ima Focus 1.8 TDCI 85 kW, 2006. godina DPF?
nema
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 18:09   #1107
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sad da vidimo dokad...
E da to je pitanje.. a bar 50tkm nadam se
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 18:20   #1108
Mislim da ti neće držati ni 5000km. Ne može DPF imati začepljenje 0,03%, možda da kao nov. Oni su ga tako programirali, a da li je stvarno tako je upitno. Vidjet ćeš dok se napui a motor ne zna da je pun, kako će pokrenuti regeneraciju?
Zašto sam skeptičan? Najviše zbog cijene. Ili su ga izvadili a da ne znaš.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:33   #1109
kajjjj ? pa servis je morao prijavit dpf ( prijavljuje ga kao novi ) usput reset svih vrijednosti . automatski ih se u prijavi traži da odrade regeneraciju . po regeneraciji vidiš zasićenje a u ecu ostaje zapis kilometrine sa novim dpf-om . i sve fercera
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:38   #1110
To mi je jasno. Ali koako su oni njega mogli počisiti do 0,03%? Još bolje, kako su to mjerili? Može se on počistiti, ali kako znati koliko je ml ili g pepela ostalo da bi se moglo ispravno podesiti koliko je u njemu? Čisto sumnjam da je počišćen na 0%.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:46   #1111
ma kurac su ga skroz počistili . njihov papir niš ne znači . znači podatak kad ga servis prijavi i odradi prisilu i onda ima podatak kaj je ostalo
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:50   #1112
To je to što sam mislio. Znači dobiju podatak šta je ostalo i onda to upišu, tj. programiraju. Znači DPF nije 0,03% pun što je bilo jasno. Ok, ako mu izdrži 50t km onda super, samo nekako sumnjam u to.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:53   #1113
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
To mi je jasno. Ali koako su oni njega mogli počisiti do 0,03%? Još bolje, kako su to mjerili? Može se on počistiti, ali kako znati koliko je ml ili g pepela ostalo da bi se moglo ispravno podesiti koliko je u njemu? Čisto sumnjam da je počišćen na 0%.
nemam pojma kako to očitaju, ali nama su u Mercedesov servisu nedavno napravili očitanje zapunjenosti filtera čestica...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 20:07   #1114
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
To je to što sam mislio. Znači dobiju podatak šta je ostalo i onda to upišu, tj. programiraju..
ma ne . dobiju ga počišćenog . taj papir koji dođe uz dpf sa čišćenja niš ne znači . servis prijavljuje taj dpf kao novi ( čisto zato jer je sa starim ecu zacvikao u zaštitnom modu ) . sam postupak prijave traži i prisilnu regeneraciju tog novog ugrađenog ( čisto zato da ecu bude siguran da je novi i da se vidi odmah ostatak i zasićenje po prvoj regeneraciji ) . tu automatski u ecu ostaje podatak o izmjeni dpf-a pi toj i toj km a naravno sve skupa prati obvezna izmjena ulja i bla bla..
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 20:11   #1115
Ok, jasno.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 20:16   #1116
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
nemam pojma kako to očitaju, ali nama su u Mercedesov servisu nedavno napravili očitanje zapunjenosti filtera čestica...
pa iz diag možeš isčitat sve podatke . km od zadnje regeneracije . temperature dpf-a prilikom regeneracije . statusa začepljenja nakon regeneracije i štošta drugog a u živo pratiš lambdu , tlakove , temperature i vrag zna kaj sve ne . uglavnom čudo toga
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 20:53   #1117
Očistili su ga u peći pod visokom temperaturom, možda prije toga i tretirali kemikalijama. Naravno da je tako visoka temperatura stres za materijal, posebno za plemenite metale u katalizatorskom dijelu (ako je takav tip DPF-a). Vjerojatno mu trajnost neće biti kao novom, ali sigurno u računici to ispada povoljnije od novog koji će trajati samo 120tkm u njegovom slučaju.

Nemojte brkati podatak o zapunjenosti čađom i zapunjenosti pepelom (nusprodukt regeneracije odnosno sagorijevanja čađe). Čišćenjem u peći čađa je sigurno sva izgorila, a ovaj podatak o pepelu je ustvari bitan jer se baš zbog toga i DPF čisti. Sama čađa se čisti regeneracijom ako sve radi kako treba.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 20:55   #1118
Jasno da je pepel bitan. Čađa izgori i ostane pepel. Zato kažem da je nemoguće da je pepel skroz nestao.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 21:42   #1119
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Jasno da je pepel bitan. Čađa izgori i ostane pepel. Zato kažem da je nemoguće da je pepel skroz nestao.
Što ti znači "skroz"? Nije nestao, na vrlo visokoj temepraturi je izgorio na tako sitne čestice koje mogu fizički izaći iz dpf-a.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 21:50   #1120
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ma taj DPF treba skinuti i ubaciti neki software. Jeftinije je i više ekonomski.
Naravno. Samo da je na sebe mislit a okolinu ko *ebe.
Vidim da imaš visoke standarde.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.